Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2014., 16:35   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
kakav videonadzor?

planiram montirat 2-3 kamerice doma, jedna da gleda na verandu, druga na parking, i treću doma.

radim nanovo elektroinstalacije pa rekao da ubacim i to, tako da su mi postavili utp kabele svugdje di sam si zamislio.
to sve radim sam, nebih uzimao gotova rješenja, pa gledam na ebayu.
prva cheapo varijanta su obične PAL kamerice (420-480tvl) i usb capture kartica 4ch. uz nju se dobije i nekakav softver za snimanje i remote pristup, valjda.

druga skuplja varijanta je uzet ip kamere (720p) i probat nać neki open softver koji će mi također ponudit snimanje i remote pristup. nekakav onvif standard se u tom slučaju provlači.

nije mi toliko bitno da se vidi predobro, već samo dal netko prolazi ili se nalazi na snimanom području, lako prepoznam susjede i njihove pse.

ako je netko slagao takvo nešto, može neki savjet? prvenstveno mi treba motion detection, ne mora snimat non stop. ili neka snima non stop a da mi ponudi uvid na mjesto na snimci di je uočen pokret.

frend je doma složio slično, ali angažirali su neku firmu koja se time bavi, mislim da su 8 HD kamera montirali, senzore, i glavni DVR uređaj povezan na net, pokazao mi je live streaming na mob i kontrolu sustava s moba. ne treba mi ta razina umrežavanja, samo ono osnovno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 17:13   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Probaj pogledati tenvis kamere.One omogucuju da se salju tri slike na mail prilikom detekcije pokreta,a mogu i snimati na racunalo.Isto tako mozes podesavati vrijeme kada da snima i slika,a uz to mozes i koristiti nacin da se spojis preko routera na njih sa nekog drugog mjesta ukoliko imas pristup netu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2014., 19:56   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
potražio sam malo, outdoor nisu jeftine, a trebaju mi barem 2. preko 100USD je outdoor HD kamera. neznam kakve su ove no name koje su isto HD, ili tako barem piše, jer im se cijena za vanjske kreće oko 40tak USD.

koji bi softver onda išao uz to? postoji li nešto free?

pitao sam frenda, on ima 2MP kamere, i cijeli sustav ga je izašao oko 15 hiljada.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 20:13   #4
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Moja je 0.3 mpx i to ona indoor ali je vani pod nastresnicom i radi ok.Software dobijes sa kamerom http://m.youtube.com/watch?v=krwzzOqoNsI , a za spajanje sa remote lokacije koristis operu,explorer,mozilu.Za mobitel kotistim IP cam view.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 20:31   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
ako već uzimam digitalne, bolje da su HD. imao sam vga webcam, i onda prešao na 2MP webcam, razlika je dan i noć.

moraju bit weatherproof jer će bit na fasadi na kiši i suncu. vjerojatno ću ić na jeftiniju varijantu ali i dalje IP kamere. ako se pokaže da je slika pretamna ću dokupit IR rasvjetu, idem lan kabelom kroz fasadu pa mogu iskoristit kabel i za napajanje.

ma za softver me zanimalo radi snimanja i motion detectiona. bit će 2 varijante za to, ili nekakav low end komp, ili nekakav DVR, na ebayu ima nekakvih DVR-ova s lan-om a podržavaju usb i e-sata diskove, a vrte nekakav linux i imaju vga izlaz za monitor.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2014., 12:59   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
naručio jednu kameru da vidim na šta to liči, pa ako se pokaže da je OK, ću ih uzet još.
uzeo sam ovo http://www.ebay.com/itm/CCTV-IR-1080.../281288806901?

s time da je cijena bila jučer manja.

a kao snimač sam gledao ovako nešto http://www.ebay.com/itm/321435116916...%3AMEBIDX%3AIT
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2014., 13:04   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Ajde javi kakve su u praksi, baš i mene zanima tako nešto za po doma.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2014., 13:09   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
mogu stavit par screenshotova kad stigne.

sad me kopka i ovaj snimač, ovako po slikama se čini OK, ali trebalo bi probat.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 19:22   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
kamera stigla.

preko browsera ne radi apsolutno ništa. koji god browser da probam, javlja da je plugin not supported i s time se ne može ništa.

program koji se dobije na cd-u s njom je nešto drugo. kameru nađe automatski i odmah se slika pokaže (ustvari treba se logirat na kameru, ali po defaultu nema pass).

ima dosta opcija, pod remote settings se podešavaju settingsi direkt u kameri i ti settingsi ostaju. a nudi sve, od podešavanje manualne ekspozicije, data rate-a, rezolucije, noise reductiona za day i night, kolor ili cb, IR ili bez IR filtera...

može se podesit motion detection i šta da kamera napravi u tom slučaju, iako opcija record nema smisla jer kamera nema memoriju, pod HDD stoji 0B free, 100% used.

rezolucija JE HD. slabo podnosi kontrastne scene, pa se vide zubi tj rubovi su prenaglašeni.

još ću ju kasnije isprobat po noći. po danu se vidi sasvim OK.

i da, radi samo sa programom koji dođe s njom. ostali IP softveri vide kameru, ali ne otvaraju video feed.


upload

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 24.07.2014. u 19:31.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 22:37   #10
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Remote view ne mozes viditi na svoj mrezi.Jesi otvorio port na routeru?
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na