Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2018., 06:46   #4621
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Skini si miui theme editor, izabereš temu koju želiš editirat, klikneš na status bar i u par klikova izabereš od ponuđenog, primjeni i to je to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 09:20   #4622
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
xiaomi a2 battery bug:

"It appears that the new 200MB update fixed the fingerprint sensor and CPU lock bug, Smart Lock blank screen bug and the read and write speed issues."

probajte vi koji imate doticni.
vidio sam natpise da je rjeseno 4 jezgre, medutim ove 4 druge ne.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2018., 11:39   #4623
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Di ima u nas najftinije Xiaomi Redmi Note 5 64/4 ,neutrino ?
Da.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:10   #4624
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nakon nekog vremena teme se vrate na defaultnu.
Same od sebe.
Vidim da se ljudi pate s time vec godinama.
Ovaj MIUI je smijeh...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:54   #4625
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Probao sam hrpu launchera i temi, ništa ne mjenja te ikone (menu bar) baterije i signala, to uvijek bude isto
MIUI teme moraš mijenjat, ne launcheri i teme za launchere, oni ne mijenjaju.

S tim da za MIUI 10 nema puno tema tak da sumnjam da su u nekoj stavili druge ikone, morat ćeš sam kako je kolega fanATIk objasnio.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 01:16   #4626
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Zamijenio sam puknuti ekran na Redmi Note 3 Pro. S poštarinom me ispalo oko 130 kuna + 20 minuta posla + 20 minuta naknadnog otvaranja, jer sam 'prignječio' slot od SIM-ice i SD-a, pa sam ladicu ugurao u kućište, a ne među konektore i čudio se zašto ne prepoznaje karticu.




Očekivao sam potpuno unišĆenje telefona, pa sam, zapravo, vrlo ugodno iznenađen rezultatom iako je ekran + touch zapravo vrlo ofrlje kvalitete. Kad se touch testira kroz *#*#6484#*#*, radi precizno i brzo, ali u praksi zapinje. Isto tako imam dojam, kad se gledao video na YT ili video općenito, ima dosta motion blura. Ne dramatično, ali se primjeti. Jbg, za 130 kuna...

Očekujem da će raditi do Božića barem. Tri Kralja, najdalje.

Jedino što sam uspio zeznuti je 'motor' vibracije. Flat kabel vibre je tako zalijepljen da ga je nemoguće odvojiti bez uništenja. Sastavni dio naručivanja ekrana trebala bi biti i vibra. 1,7 usd s poštarinom. Sad čekam da mi stigne.


Druga stvar, ne radi mi senzor otiska prsta. Ne vidim da sam išta zeznuo, polomio ili zagulio osim ako je izravno povezan s vibrom koje trenutno nema u mobitelu. Ima li netko saznanja o tome?

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 21.10.2018. u 01:25.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 12:04   #4627
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Završilo moje druženje s Pocom, dao ga klincu, vratio se na Mate 9. Hardverski je zvijer, no MIUI je jednostavno prebugovit za moj ukus. Mnoge stvari koje sam smatrao za pod normalno na telefonu tu ne postoje ili su implementirane čudno. MIUI je poluproizvod IMO i vraćam se nazad gdje sve radi kak spada.
Klinac oduševljen, može igrat Fortnite na njemu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 12:12   #4628
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Moze detaljnije koje su te stvari sta ne postoje ili su cudno implementirane?

Ne stajem u obranu miuia nego me cisto zanima, posto je meni note 5 prvi miui uredaj i jako sam zadovoljan os-om.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 12:43   #4629
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
On se referira na MIUI na Pocou koji vjerojatno nije još ispoliran do kraja. Kod mene nikakvih problema ili bugova evo 3 dana na MIUI 10-ki, i teme uredno rade, a jedini minorni bug like koji sam uočio na prethodnoj 9-tki je ispravljen.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 13:23   #4630
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Da ocigledno je sada da sluzbeni MIUI na Poco i regularnim Xiaomi mobachima nije isti. Jedino me sada zanima kakav je xiaomi eu rom na Pocophonu, moguce je da na ovom romu i nema razlika na MIUI koji radi na Pocophonu i na drugim regularnim modelima.
Da li ima neki dobrovoljac da testira?
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2018., 14:05   #4631
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Pitaj što te zanima.

Meni ne smeta "nedostatak" oznake za postotak baterije jer mi rijetko treba, 7+ sati SOT-a svaki put. Tu i tamo u 7 sati svakako vidiš taj postotak jer završiš u izborniku notifikacija.

Sve je to stvar navike.


Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 14:09   #4632
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor PlayerName Pregled postova
Pitaj što te zanima.

Meni ne smeta "nedostatak" oznake za postotak baterije jer mi rijetko treba, 7+ sati SOT-a svaki put. Tu i tamo u 7 sati svakako vidiš taj postotak jer završiš u izborniku notifikacija.

Sve je to stvar navike.


Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Ok potvrdio si da i na xioami eu ima tih malih razlika, ali tko zna mozda budu stavili neki update s postotkom baterije.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 14:32   #4633
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Moze detaljnije koje su te stvari sta ne postoje ili su cudno implementirane?

Ne stajem u obranu miuia nego me cisto zanima, posto je meni note 5 prvi miui uredaj i jako sam zadovoljan os-om.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
- Kopiranje podataka sa starog telefona. Piše u mobu instalirajte Mi Mover na stari mob, uparite ih i prenesite. Mi Mover ne postoji na Google playu. Nađeš ju negdje drugdje, na starom mobu se uredno crasha. Neozbiljno.

- Nema postotka baterije. Nekog ne smeta, mene da i to jako. Smiješno.

- Da bi face unlock radio, moraš stavit na Indija ili Hong Kong. Stavio na Indija.

- Da bi dobio postotak baterije, otkrio da postoje teme s time implementiranim u sebe. Odem na teme i search ne radi. Prebacio na Hong Kong i search tema radi. Našao temu s postotkom baterije. Sam wallpaper teme mi se ne sviđa, pa stavim neki drugi. Čim sam to napravio, tema se resetira na defaultnu. Ako ne mijenjam wallpaper, sve radi uredno.

- Netko je tu rekao da face unlock šljaka ako staviš Belgija ili Poljska, no onda uopće nemaš pristup temama nego samo par defaultnih. Vele EU pravila, kajaznam, no huawei s time nema problema.

- Notifikacije su katastrofa. Neki vele zbog notcha, no to je glupost, ima mobova s notchom na kojima sve to šljaka bez beda.

- Nedostatak infinite scrolla. Dakle kad dođem do zadnjeg ekrana, moram se vraćat nazad do prvog, nema loop. Idiotarija teška.

- Quickcharge je spor za moj ukus, navikao na fakat brzo punjenje na Mate 9.

- Direct call ikonica, dodajte na početni zaslon. I mob generira novi zaslon na koju stavi tu ikonicu umjesto da ju metne na početni zaslon.

Vjerojatno ima još stvarčica sam se sad ne mrem sjetit. Nekog to ne smeta, mene jako. Moj dojam je da je taj MIUI poluproizvod. Sad bi ja trebao guglat kako sređivat neke stvari, stavljat druge launchere, gubit vrijeme s time. A navikao sam da radi sve 5 out of the box. Hardverski je jeben uređaj, radi fakat brzo (bilo bi i čudno da ne radi s obzirom na SD845) no softverski je amaterski poluproizvod. IMO, da se netko ne nađe uvrijeđen.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 15:45   #4634
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Da si oduvijek na xiaomiu nervirao bi te Huawei jer bi neke stvari koristio koji ovaj nema i sad baš ne možeš bez njih...

Sve je to stvar navike.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 16:45   #4635
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Jel još nekome Google Play Services cucla bateriju nenormalno? Ostavio preko noći napunjen mob na 90-ak posto i ujutro se probudim na 45% i Google Play Services sam pocuclao 1300 mah
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 17:35   #4636
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Da si oduvijek na xiaomiu nervirao bi te Huawei jer bi neke stvari koristio koji ovaj nema i sad baš ne možeš bez njih...

Sve je to stvar navike.
LOL, kaj, da idem onom; to nije bug nego feature?
Gle, ak nešto ne valja i ne radi kako bi trebalo, teško da će mi ikad nedostajat. To su jednostavno stvari koje bi po defaultu trebale radit. Ak si navikao na MIUI koji nema infinite scroll i pređeš na huawei, jednostavno klikneš kvačicu da ne želiš infinite scroll. Ak želiš da nemaš postotak baterije nego samo ikonu, na huaweiu imaš tu mogućnost. A isto tako da ti postotak piše pored ili unutar same ikone. Za notifikacije isto tak si možeš podesit svašta, na MIUI-u nemreš dobit neke stvari. Bar ja na Pocou nisam uspio dobit da mi na whatsapp ikonici piše broj porukica koje me čekaju. Itd...
Jedino što bi mi moglo falit je kad imaš hrpicu tema skinutih u mob, kombiniranje dijelova tema. Nešto od jedne, nešto od druge, nešto od treće i sejvaš. No i to pada u vodu jerbo kad promjeniš wallpaper, vrati te na defaultnu temu. Mislim ono, cmon... Taj softver nije ni na razini bete, to je negdje gama možda.
No ako možeš živjet s tim "fičrima", to je fakat brz i fluidan telefon.
Al za mene nije. Sintetički on pere moj Mate 9 uzduž i poprijeko, no išao testirat mob uz mob. Desetak aplikacija, istovremeno pokretanje. Razlike minorne, djelići sekunde možda. S tim da je Mate 9 u pogonu evo već godinu i 4 mjeseca bez hard reseta.
E da, face recognition na Pocou je brži od Mate 9, fakat munjevito. Generalno, nebitno pošto su jednako munjeviti po pitanju FP readera.
Da me netko pita, pa zašto su Xiaomi telefoni jeftiniji a nude isti hardver, odgovorio bi mu, ne boj se, ima razloga za to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 17:51   #4637
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
LOL, kaj, da idem onom; to nije bug nego feature?
Gle, ak nešto ne valja i ne radi kako bi trebalo, teško da će mi ikad nedostajat. To su jednostavno stvari koje bi po defaultu trebale radit. Ak si navikao na MIUI koji nema infinite scroll i pređeš na huawei, jednostavno klikneš kvačicu da ne želiš infinite scroll. Ak želiš da nemaš postotak baterije nego samo ikonu, na huaweiu imaš tu mogućnost. A isto tako da ti postotak piše pored ili unutar same ikone. Za notifikacije isto tak si možeš podesit svašta, na MIUI-u nemreš dobit neke stvari. Bar ja na Pocou nisam uspio dobit da mi na whatsapp ikonici piše broj porukica koje me čekaju. Itd...
Jedino što bi mi moglo falit je kad imaš hrpicu tema skinutih u mob, kombiniranje dijelova tema. Nešto od jedne, nešto od druge, nešto od treće i sejvaš. No i to pada u vodu jerbo kad promjeniš wallpaper, vrati te na defaultnu temu. Mislim ono, cmon... Taj softver nije ni na razini bete, to je negdje gama možda.
No ako možeš živjet s tim "fičrima", to je fakat brz i fluidan telefon.
Al za mene nije. Sintetički on pere moj Mate 9 uzduž i poprijeko, no išao testirat mob uz mob. Desetak aplikacija, istovremeno pokretanje. Razlike minorne, djelići sekunde možda. S tim da je Mate 9 u pogonu evo već godinu i 4 mjeseca bez hard reseta.
E da, face recognition na Pocou je brži od Mate 9, fakat munjevito. Generalno, nebitno pošto su jednako munjeviti po pitanju FP readera.
Da me netko pita, pa zašto su Xiaomi telefoni jeftiniji a nude isti hardver, odgovorio bi mu, ne boj se, ima razloga za to.
Odi na Apple jer sigurno ćeš naći milion ograničenja pa govori da je zato jefti... Tj skuplji

A tek kad se sjetim tacviza od Samsunga.
Kako se miče hebeni s-search koji zauzima toliko mjesta? Rootom.

Ugl, većina su sitnice koje si naveo koje mogu i ne moraju biti rijesene. Nema to veze sa markom uređaja nego možeš reći da tebi paše Huawei jer ima više opcija (na koje si se navikao, ne)

I to je to.

Btw na redmi ote 5 imam postotak.

Poco je druga stvar. Tu su morali žuriti da bude najbolji procesor, a ne da izdaju a kad tamo već njegov nasljednik. Tu se očekivalo problema. Učinili su gotovo nemoguce (šta nudi u paketu čak kad i te bugove uracunas za 2000 kn).

Većina su same sitnice koje će biti riješene sa MIUI 10. I tu nije infinite scroll problem, to treba mali dio ljudi.

Ugl, stiže mi poco drugi tjedan pa ću usporediti s redni note pro. Vrijedi li 600 kn više.

Ali sad ide root. Unlock bootloadera I root.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 18:03   #4638
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Da me netko pita, pa zašto su Xiaomi telefoni jeftiniji a nude isti hardver, odgovorio bi mu, ne boj se, ima razloga za to.
Nisi u pravu pošto taj tvoj poco ima posebnu verziju MIUI sučelja napravljenu samo za njega.
Dosta bugova koje nabrajaš ne postoji na ostalim Xiaomi telefonima pa ja ne bi stavljao u isti koš taj poco sa ostalim Xiaomi modelima, on je priča za sebe.

Stvarno ne znam ni jedan Xiaomi koji nema postotak baterije, a ne znam ni jedan kojemu kad promjeniš wallpaper se mijenja tema.
Mene osobno bi takve sitnice toliko smetale da bi istog trena prodao mobitel.
Znači, očito se radi o nabrzini sklepanom softveru koji je podešen samo za sirovu snagu i po meni je to teški fail jer realno tu snagu u praksi ni ne možeš vidjeti kao što si i sam uočio uspoređujući ga sa mate 9.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 18:04   #4639
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Odi na Apple jer sigurno ćeš naći milion ograničenja pa govori da je zato jefti... Tj skuplji

A tek kad se sjetim tacviza od Samsunga.
Kako se miče hebeni s-search koji zauzima toliko mjesta? Rootom.

Ugl, većina su sitnice koje si naveo koje mogu i ne moraju biti rijesene. Nema to veze sa markom uređaja nego možeš reći da tebi paše Huawei jer ima više opcija (na koje si se navikao, ne)

I to je to.

Btw na redmi ote 5 imam postotak.

Poco je druga stvar. Tu su morali žuriti da bude najbolji procesor, a ne da izdaju a kad tamo već njegov nasljednik. Tu se očekivalo problema. Učinili su gotovo nemoguce (šta nudi u paketu čak kad i te bugove uracunas za 2000 kn).

Većina su same sitnice koje će biti riješene sa MIUI 10. I tu nije infinite scroll problem, to treba mali dio ljudi.

Ugl, stiže mi poco drugi tjedan pa ću usporediti s redni note pro. Vrijedi li 600 kn više.

Ali sad ide root. Unlock bootloadera I root.
A gle, kad se navikneš na nešto što valja, teško je nazad. Ja kak sam uzeo Mate 8 pa kasnije Mate 9 nisam imao ama baš nikakvih primjedbi na rad. Radi kak treba, kak se i očekuje od njega. Ne treba mi root, mijenjanje romova itd kad sve u startu radi savršeno. I onda uzmeš mob koji te od prvog dana živcira, guglaš probleme, gubiš vrijeme na to. I danas došli klinci kod mene, gledam oba dva moba, mali je trebao dobit Mate 9. Ma reko, sine, evo tebi ovaj novi. Njemu je super, uži je od Mate 8 koji je do sad koristio. Al meni je Mate 9 za poco svemirski brod. Svaka čast kome ne smeta, no mene je naživciro pošteno. Slijedeći mob, huawei opet, tu sad više nema dileme. Na apple ne idem, to tek nema šanse. Telefon po meni nemre vrijedit tolike novce.
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nisi u pravu pošto taj tvoj poco ima posebnu verziju MIUI sučelja napravljenu samo za njega.
Dosta bugova koje nabrajaš ne postoji na ostalim Xiaomi telefonima pa ja ne bi stavljao u isti koš taj poco sa ostalim Xiaomi modelima, on je priča za sebe.

Stvarno ne znam ni jedan Xiaomi koji nema postotak baterije, a ne znam ni jedan kojemu kad promjeniš wallpaper se mijenja tema.
Mene osobno bi takve sitnice toliko smetale da bi istog trena prodao mobitel.
Znači, očito se radi o nabrzini sklepanom softveru koji je podešen samo za sirovu snagu i po meni je to teški fail jer realno tu snagu u praksi ni ne možeš vidjeti kao što si i sam uočio uspoređujući ga sa mate 9.
Ne znam kakve su druge verzije MIUI-a, ovo mi je prvi Xiamoi mob, no ova me ubila u pojam. Nisam ga prodao nego proslijedio klincu. Ma generalno, moje mišljenje ja da noviji mobovi koji na antutu testu imaju prek 100k, svi rade fluidno i u praksi je teško otkrit neku razliku u normalnom korištenju.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 21.10.2018. u 18:10.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 19:07   #4640
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Dosta stvari sta si navea nisu vezane za miui nego ocito za poco ili pocov specificni miui, jer ih na miui10 kod mene na note5 nema. Npr. baterija postotak najnormalnije ima.

No ako je tako kako kazes na pocou onda razumijem zasto te taj konkretni os "razocarao".
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 22:51   #4641
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Imam Huawei Mate 10 skoro tri mjeseca i ima dana kad pizdim na njega jer nema nešto što sam imao na MIUI-u i telefonu starom skoro 3 godine. Jeste da sve radi OOTB i nemam potrebu za rootom, ali radilo mi je i na MIUI-u kojeg sam rootao eto jer sam mogao. Svatko se na nešto navikne...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 23:16   #4642
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Adaway. Glavni razlog roota. Titanium backup isto. Nadogradim aplikaciju, skužim da nevalja neš ili da su počeli silovati reklamama, nema problema... vrati i aplikaciju i datu.
Drugi je npr ograničenje camera apija. ne trpim softwarska ograničenja. Poco ima to, ali moj note 5 treba root. Nisam ga rootao jer mi se nije dalo unlockat. Ali sad odmah ide request za unlock i poslje rootanje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 23:54   #4643
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Čak sam se i bez toga naviknuo/prilagodio. Reklame nemam baš nigdje, Firefox ima uBlock, a free aplikacije koje su ih imale sam ionako kupio kroz neko vrijeme jer su mi se svidjele pro/full mogućnosti. Za backup postoji integrirani alat, nema nikakve opcije osim backup/restore na sve vrste memorija, ali samo to i trebam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2018., 23:28   #4644
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Skini si miui theme editor, izabereš temu koju želiš editirat, klikneš na status bar i u par klikova izabereš od ponuđenog, primjeni i to je to.
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
MIUI teme moraš mijenjat, ne launcheri i teme za launchere, oni ne mijenjaju.

S tim da za MIUI 10 nema puno tema tak da sumnjam da su u nekoj stavili druge ikone, morat ćeš sam kako je kolega fanATIk objasnio.

Danima pokušavao naći MIUI 10 temu - nema. Taj theme editor zahtjeva baš samu temu (.mtz datoteka) a jedino što sam uspio naći je u playstore ali to se automatski instalira i ta datoteka je .apk) tak da...


Ma stavio sam ga već na prodaju, nervira me! Baterija jedva izdrži 2 dana s time da cijeli dan na poslu bude u zrakoplovnom načinu rada, onda taj crveni ''lag''/ghosting na zaslonu, zatim to sa signalom (99% vremena je na EDGE ili 3G, ne vidim 4G uopće otkad imam taj mob (danas tjedan dana) dok sam na A5.6 imao 4G maltene stalno (ali 1 crtica eventualno u najgorem slučaju)]. Sljedeći će bit Huawei P smart (možda čak ovaj noviji model 2018) ili P20 lite, ak' mi to ne bude pasalo onda se vraćam na Samsung (A6 ili A8 2018)...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 00:01   #4645
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Koja mreža si?
Meni na bomboni nema sa standardnim web.htgprs. samo h+.. ali kad upišem internet.ht.hr proradi 4g (nakon restarta).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 00:04   #4646
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Koja mreža si?
Meni na bomboni nema sa standardnim web.htgprs. samo h+.. ali kad upišem internet.ht.hr proradi 4g (nakon restarta).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ma u Irskoj sam, stvar je što točno znam da u kući i na poslu imam slabiji 4G signal, ali barem je bio 4G (na A5)! Dok ova igračka ima samo 3G ili se zaljepi za 2G i neće preć na 4G dok ga ne stavim u zrakoplovni mod na kratko (nakon toga nađe 4G) ali čim signal oslabi - ode na 3G ili 2G i teško se vrati sam na 4G :-(


Ono što je čudno je da sam zaključio da mobilna infrastruktura u Irskoj nije baš na razini, u HR je puno ''bolji/jači'' signal te je kvalitetniji.

Prošli vikend eir je imao poteškoća sa internetom (cijelo popodne i noć nitko u državi nije imao internet) što smiješno, a službe za kor. se plaćaju i dobiješ nekog u Indiji, wtf... (sad sam off al eto)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 00:17   #4647
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Evo stigao poko.
Imam njega i note 5.

Što mi se sviđa:

Brzina. Fluidniji je od notea. Ne čudi.
Kamera - stražnja bolja. Prednja 5x bolja.
Qc - radi kako spada. Brzo puni iako nisam išao na 100%. To mi nebitno da tih 10 zadnjih posto leti. Note brže puni sa qc nego bez ali onda užasno uspori do puzanja tih zadnjih 10 %.
Face unlock je odličan. Fingerprint isto.
Zvuk kvalitetniji, iako mi se čini i nesto tiši
Mogućnost stelanja topline ekrana


Što mi se ne sviđa:

Više od notcha me živciraju zaobljeni rubovi.. zašto pobogu? Zašto???
Notifikacije - ali to dolazi. Već je u beti.
Vibra ima osjećaj kao da je opruga....
72 hebena sata i onda opet stelaj nakon unlocka.
Još nema MIUI 10.
Screen bleed na dnu ekrana. Nije veliki ali se vidi.
Appdrawer. Više volim MIUI pristup.










Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 05:58   #4648
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Evo stigao poko.
Imam njega i note 5.

Što mi se sviđa:

Brzina. Fluidniji je od notea. Ne čudi.
Kamera - stražnja bolja. Prednja 5x bolja.
Qc - radi kako spada. Brzo puni iako nisam išao na 100%. To mi nebitno da tih 10 zadnjih posto leti. Note brže puni sa qc nego bez ali onda užasno uspori do puzanja tih zadnjih 10 %.
Face unlock je odličan. Fingerprint isto.
Zvuk kvalitetniji, iako mi se čini i nesto tiši
Mogućnost stelanja topline ekrana
I ovo, baterija mi traje čudo.

Screenshot-2018-10-23-05-40-46-199-lockscreen

Općenito mi SOT niš ne znači, ovisi dosta od korisnika do korisnika. Ali ovo mi je bilo nemoguće sa dosadašnjim mobitelima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 07:18   #4649
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
Imam Pocophone i nemam problema.Tema je Pico Theme Pro sa postotkom
baterije i mijenjam wallpapere bez problema,ne vraća na default.
Signal je 98% vremena na 4G,isto kao na S9 i Iphone 7.Taj screen bleed ne primjećujem.Baterija odlična,kamere isto,jedino je velik za moj ukus ali
ja sam već u godinama,ova mlađarija kaže da je to idealna veličina
Notifikacije mi ne trebaju jer čujem poruke a ako i ne čujem imam led obavijest pa pogledam.Appdrawer mi isto ne treba,po meni ga mogu ukinuti,sve mi je na zaslonima i u folderima.Ne znam kako je Fanatiku uspjelo da mu Quickdial ikona osvane na novom zaslonu,meni je uvijek stavi na zadnji zaslon i u biti pluta dok ti ne odrediš gdje je smjestiti.Sve u svemu dobar mob.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 09:51   #4650
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
sad si ga uništio hahahaha
kako to? kako to?
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na