Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2018., 20:01   #39121
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Tko nije vozio dobar SUV jedno vrijeme ne zna što priča.

Ove tačke male povišene ni nisu SUV, već nekakvi crossoveri.

SUV ima prednosti ispred limuzine, isto koliko limuzina/karavan pred SUV.

Ovo dolazi od osobe koja ima A6 quattro, i koji ima velikog SUV-a
Ništa konstruktivno?
Koje su to prednosti, to me zanima? Ne ove subjektivne tipa 'volim se vozit visoko', nego objektivne prednosti.
Ponovit ću se opet, ja ih ne vidim
A ovo 'tko nije vozio dobar (što je to točno dobar ili loš suv?) suv jedno vrijeme ne zna što priča', najradije ne bih komentirao. Ali eto - kum ima x5 3.5d koji je koštao 650.000kn, burazov kum ima u ergeli (između ostalog, vozni park je zanimljiv) isto tako x5-icu samo 'običnog' 3.0d, al su ga platili isto novaca (90ak.000€). Frend ima ml350. Mi imamo u sklopu ovog 'skladištenja' auta iz engleske vrlo često ml-ove i x5ice i kad su mi zanimljivi normalno da ih vozam. Da li to spada u kategoriju 'dobrog suv-a'?
Ali ja i dalje ne vidim nikakvu prednost u istima osim na špici kad treba reć moj je veći .

Edit: - prednost ne vidim, ali vidim minuse u gumama od par tisuća kuna komad, naspram limuzinskih upola jeftinijih, potrošnje od 10-12L naspram limuzinskih 7-9L (3.0d), težini od +2t zbog koje te iste ranije navedene gume se poderu već nakon 20-30.000km maksimalno, cijeni održavanja uopće koja je isto razmjerno veća nego na limuzini tj karavanu da se ispravim., itd.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 02.10.2018. u 20:07.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:15   #39122
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Cijela ta klasa je izmišljena kad merc i bmw više nisu mogli oteti para kupcima kojima nije trebala limuzina od 7 metara.

Tada su na tržištu postojali samo Patro, Land Cruiser i Pajero, koji su pravi terenci.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:18   #39123
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova

A fuqashqai je priča za sebe. Dva frenda su kupili nove čim je izišao prvi qashqai, 1.5dci oba, jedan je uzeo sve od opreme šta se moglo doplatit, drugi neki srednji paket opreme i šta je išlo s tim to je to. Ovaj drugi, do danas nikakvih generalnih problema osim što je nezadovoljan autom jer je tvrdi neudobni sepet, a prvi je svog prodao nakon godinu i pol i 10 tona izgubljenih živaca. Nema šta se nije pokvarilo na autu u 30ak tkm, zadnji amortizeri, pa opruge, pa naprijed kočnice, pa se sjedalo vozača raspalo, pa se počela palit lampica od airbaga, pa problemi s mjenjačem, sto čuda. Koma za novi auto renomirane japanske marke.
Qash je u tren oka postao tražena roba , kod nas se čekao godinu i pol, ovi tamo u engleskoj uveli još 2 smjene i naravno da je tu došlo do problema. Nema to veze sa Japanom, u japanu se rade samo X-Trail i skuplji modeli.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:32   #39124
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ništa konstruktivno?
Koje su to prednosti, to me zanima? Ne ove subjektivne tipa 'volim se vozit visoko', nego objektivne prednosti.
Ponovit ću se opet, ja ih ne vidim
A ovo 'tko nije vozio dobar (što je to točno dobar ili loš suv?) suv jedno vrijeme ne zna što priča', najradije ne bih komentirao. Ali eto - kum ima x5 3.5d koji je koštao 650.000kn, burazov kum ima u ergeli (između ostalog, vozni park je zanimljiv) isto tako x5-icu samo 'običnog' 3.0d, al su ga platili isto novaca (90ak.000€). Frend ima ml350. Mi imamo u sklopu ovog 'skladištenja' auta iz engleske vrlo često ml-ove i x5ice i kad su mi zanimljivi normalno da ih vozam. Da li to spada u kategoriju 'dobrog suv-a'?
Ali ja i dalje ne vidim nikakvu prednost u istima osim na špici kad treba reć moj je veći .

Edit: - prednost ne vidim, ali vidim minuse u gumama od par tisuća kuna komad, naspram limuzinskih upola jeftinijih, potrošnje od 10-12L naspram limuzinskih 7-9L (3.0d), težini od +2t zbog koje te iste ranije navedene gume se poderu već nakon 20-30.000km maksimalno, cijeni održavanja uopće koja je isto razmjerno veća nego na limuzini tj karavanu da se ispravim., itd.

ti ne vidis prednosti, ja vidim, no ne branim slijepo SUV-ove ali ih necu ni pljuvati.



PRVA prednost - sigurnost. Jednostavno tezina vozila pridonosi tome u sudaru, kako god okrenes. Hebote, ja iz svoga taman gledam preko krova jednom Golfu 7ici.



druga - jednostavno komfornija/prostranija kabina



treca - preglednost u voznji



cetvrta - prakticnost utovara putnika/prtljage



peta - ipak su bolji po losem terenu





nedostatak

- malo slabije vozne osobine u odnosu na nekog malog sedana

- okretnost u gradskim uvjetima voznje no tu ti je isti stvar i sa velikim karavanom ili jos gore velikim sedanom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:40   #39125
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Frend veli, konačno kupio terenca, veli mjesta ko u priči.
KAd ono Opel Mokka


To SUV znači sport jutiliti viikl, hm, niti vidim sport, niti jutiliti, jedino viikl
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:45   #39126
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam Qašu sa 1.6 dCi motorom (Nissanov motor sa lancem, ovaj 1.5 je Renoov sa remenom) već 3 godine. Isto full oprema Tekna + dodatna koju je stavio bivši vlasnik (inače diša Nissan/Renault salona u SB-u). Motor zaista čupa i uvijek me iznenadi kako 1.6 motorčić kojeg je smiješno vidjeti ispod haube, može tako povući.
1.6 dCi je Renaultov motor kojeg dijeli s Nissanom. Mijenja Renaultov 1.9 dCi.

https://automotive.electronicspecifi...-f1-experience

Plus, Scénic i Qashqai dijele platformu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 20:53   #39127
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
PRVA prednost - sigurnost. Jednostavno tezina vozila pridonosi tome u sudaru, kako god okrenes. Hebote, ja iz svoga taman gledam preko krova jednom Golfu 7ici.



druga - jednostavno komfornija/prostranija kabina



treca - preglednost u voznji



cetvrta - prakticnost utovara putnika/prtljage



peta - ipak su bolji po losem terenu
1. nije točan. Veća težina nema veze s time. Zbog više visine ti je i točka sudara drugačija u odnosu na sedan ili manji auto. Nešto što je definitivno utjecalo na dizajn i crash testove zadnjih godina.

Prednost možda u tome ako se kresneš s manjim autom (pogotovo starije generacije), no što ako je na drugoj strani isto SUV?

I dalje imaš istu deformabilnu zonu (3 stupnja IIRC) koja mora odraditi svoj posao kod udesa.

2*, 3 i 4 je točno.

5. je bzvz komentar, to je kao da ja kažem Ferrari mi ide loše po grabama. Za loš teren si uzmeš pošteni offroad IMHO.


* izuzetak je BMW X6 (osobno prije deset godina sjeo u prvu generaciju) gdje odostraga za čovjeka prosječne visine nema ništa više mjesta, čak i manje usudim se reći od normalnog sedana. Because reasons.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:03   #39128
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
http://i.4cdn.org/wsg/1538062738273.webm

da je ovaj vozio suv, jos uvijek bi se okretao negdje po kanalu. srecom, gospodin vozi neki niski auto, nazovimo ga limuzinom tako da je ovo upravo ona prednost limuzina ispred suva o kojoj jopis govori

ovom voznjom bez pojasa je vjerojatno potrosio svoju dozivotnu zalihu srece
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:10   #39129
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova

PRVA prednost - sigurnost. Jednostavno tezina vozila pridonosi tome u sudaru, kako god okrenes. Hebote, ja iz svoga taman gledam preko krova jednom Golfu 7ici.
Ma gdje si siguran, letiš na krov pri najmanjem mijenanju putanje . Crash test je super da, a ti misliš da su svi crashevi frontalni ??

https://www.youtube.com/watch?v=N5Yvroi8CYs
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:11   #39130
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Danas ujutro naletoi na ovog genijalca...




X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:25   #39131
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ti ne vidis prednosti, ja vidim, no ne branim slijepo SUV-ove ali ih necu ni pljuvati.



PRVA prednost - sigurnost. Jednostavno tezina vozila pridonosi tome u sudaru, kako god okrenes. Hebote, ja iz svoga taman gledam preko krova jednom Golfu 7ici.



druga - jednostavno komfornija/prostranija kabina



treca - preglednost u voznji



cetvrta - prakticnost utovara putnika/prtljage



peta - ipak su bolji po losem terenu





nedostatak

- malo slabije vozne osobine u odnosu na nekog malog sedana

- okretnost u gradskim uvjetima voznje no tu ti je isti stvar i sa velikim karavanom ili jos gore velikim sedanom

Prva prednost - uvjetno rečeno. Naspram koga ili čega si sigurniji u nekom xl suv-u od 2.5t i 5m? Naspram land cruisera možda?

Druga - komfornija kabina naspram auta iste klase? Hm, baš i ne tako drastično, radi se o doslovno par cm razlike (što je logično jer se radi o vozilu kudikamo većih vanjskih gabarita), evo čak ću biti dobar i stavit ti a6 u usporedbu a ne a8/7icu/s klasu

Q7 - Headroom (front/mid/rear) 1071mm/1,016mm/917mm
Elbow room (front/mid/rear) 1,571mm/1,561mm/1,255mm
Shoulder room (front/mid/rear) 1,512mm/1,485mm/1,255mm

A6 - Headroom (front/rear) 1,046mm/962mm (Avant 985mm)
Elbow room (front/rear) 1,527mm/1,491mm
Shoulder room (front/rear) 1,460mm/1,429mm

Znači, 2.5 CENTIMETRA veći headroom naprijed, 3.1 CENTIMETRA veći headrom nazad. Dakle, toliko višlji auto (1.74m vs 1.46m kod a6 avanta), da bi dobio samo 2-3 CENTIMETRA prostora u visini. Stvarno značajna razlika
Razlika u širini dolje (do tapacirunga vrata) je nepunih 5cm naprijed i 7cm nazad. To priznam, jer tih 7cm nazad često može značiti stanu li 3 sjedalice normalnih dimenzija (50ak cm širine) ili ne. Ali ni to nije tako spektakularna razlika obzirom da je q7 širi za 10cm (1.97m vs 1.87m).
Razlika u širini gore (do stakla) je 5.2cm naprijed, 5.6cm natrag.
Da, komfornija je kabina, ali nešto značajno komfornija, nikako. Osim ako i ti ko xlr vidiš tu razliku u cenat dva tako jako

Treća - preglednost u vožnji? Gdje, kad se trebaš uparkirat pa iza ne vidiš qurtza jer voziš tenk a ne auto?

Četvrta - praktičnost utovara putnika? Di to? Što se moraš PENJAT u auto? Hvala ali ne hvala. Ali da te ne sprdam i ne 'pljujem' (smatram da samo iznosim svoje stajalište i moj pogled na suv vozila), slažem se sa četvrtom prednosti - imam malo dijete i u suv je kudikamo lakše ubacit klinca od 15kg u sjedalicu, nego u niži, običan auto. Prednost utovara prtljage - a onak, opet se ne slažem - lakše mi je teški kofer (kod moje žene nema laganih ) prebacit preko kudikamo nižeg praga gepeka unutra nego dizat 20-30cm još u zrak i ubacit ga u suv.

Peta - NISU bolji po lošem terenu. Niti jedan. Što zbog ogromnih kotača koji im odmažu u tome, što zbog prevelike mase pa lakše zapnu u blatu, i tako dalje i tako dalje. Halo, to NISU terenci, to su KARAVANI na velikim kotačima i velike mase.

'Malo' slabije vozne osobine? Već sam ti naveo potrošnju ranije. Trebamo li o ubrzanju (opet masa), G silama (opet masa), zaustavnom putu (opet masa).
Okretnost u gradu je isto tako na strani karavana vs suv-a jer uredno imaju od pola metra i više od tog manji krug okretanja (khm khm, dimenzije, kotači...)
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:35   #39132
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nije retoričko pitanje, nego stvarno pitam.
Tipa da jednom ili dva puta tjedno morate napraviti ST-ZG-ST, a jednom mjesečno ST- Munich -ST što bi kupili, SUV ili limuzinu. Znači govorimo o nekih 1500 km tjedno, 90 % AC.
Budget do nekih 600k.
Kao putnik ili vozač? Razlika je ogromna. Ako imam vozača, onda V-Class, ako firma ne da vozača, onda bi ga sam unajmio. J*b*š gospodina koji sam sebe vozi.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Clio (karavan) ima 1.5 dCi sa 75 ks
Golf ima 1.6 TDI s 90 ks
Megane je 1.5 dCi s 90 ks
To je preslabo. Nekretnina. Nije to Clio II pa da leti sa 75ks, novi su značajno dobili na masi. dCi 90 ide mnogo bolje, a manje troši.
Osobno bi zajebao dizela. Za mene postoji samo jedan motor po mjeri Clia, najjači, tce 120.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:41   #39133
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
1. nije točan. Veća težina nema veze s time. Zbog više visine ti je i točka sudara drugačija u odnosu na sedan ili manji auto. Nešto što je definitivno utjecalo na dizajn i crash testove zadnjih godina.

Prednost možda u tome ako se kresneš s manjim autom (pogotovo starije generacije), no što ako je na drugoj strani isto SUV?

I dalje imaš istu deformabilnu zonu (3 stupnja IIRC) koja mora odraditi svoj posao kod udesa.

2*, 3 i 4 je točno.

5. je bzvz komentar, to je kao da ja kažem Ferrari mi ide loše po grabama. Za loš teren si uzmeš pošteni offroad IMHO.


* izuzetak je BMW X6 (osobno prije deset godina sjeo u prvu generaciju) gdje odostraga za čovjeka prosječne visine nema ništa više mjesta, čak i manje usudim se reći od normalnog sedana. Because reasons.

tocan je. Da te pitam, kod sudara, jel bi ti radije bio vozac u jednom SUV-u nove generacije ili u renault Cliu/fabiji/nastavi niz.



Ili da to postavim ovako, na cesti imas XY modela auta, i najvecu opasnost predstavljaju SUV-ovi zbog svoje velicine i tezine.



I jel onda bolje povecati svoje sanse voznjom SUV-a ili riskirati voznju u nekom niskom autu.


Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Ma gdje si siguran, letiš na krov pri najmanjem mijenanju putanje . Crash test je super da, a ti misliš da su svi crashevi frontalni ??

https://www.youtube.com/watch?v=N5Yvroi8CYs

glupost. Svaki auto moze krenuti u prevrtanje ako pogodi pravi kut/grabu/ogradu, itd.

Kao da se osobni auti ne prevrcu lol, dapace, one male kantice lete ko ping pong loptice, a da bi velikog suva od 2.5tone prevrnuo, ipak trebas malo vecu silu.



npr., radili su crash testove istih auta, samo jedan sa normlanim motorom, a drugi elektricni pogon. Elektricni su imali bolje rezultate jer su imali vecu tezinu



jedan tekst https://www.edmunds.com/car-safety/a...arge-cars.html
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:49   #39134
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Da se mene pita, a ne pita, uveo bi ozbiljne restrikcije za dizajn SUV vozila. Imaju naviku popeti se manjem autu u kabinu. I to ne samo frontalno.

  Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:53   #39135
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa se zamislim tko bi ovdje bolje prošao, ja u Audiju ili hillbilly u ovom čudovištu


Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 21:54   #39136
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To je preslabo. Nekretnina. Nije to Clio II pa da leti sa 75ks, novi su značajno dobili na masi. dCi 90 ide mnogo bolje, a manje troši.
Osobno bi zajebao dizela. Za mene postoji samo jedan motor po mjeri Clia, najjači, tce 120.
Održavam 140-150 s tih 75 ks na autocesti, po gradu je dovoljno okretan i živahan za ovakav promet kakav imamo. Evo, u 5 godina sam napravio oko 300 000 km s uvijek opterećenim Cliom karavanom od 75 ks i smatram da normalnom čovjeku jači auto od toga ne treba.

Kad sjednem u 90 ks, brži sam na semaforima i to je sve u čemu vidim prednost. Bar ono za što meni auto treba, a to je posao. Za ono što vikendom pobjegnem van grada, ostavim auto i dalje odem pješke, i 75 mi je previše.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.10.2018. u 22:02.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:00   #39137
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tocan je. Da te pitam, kod sudara, jel bi ti radije bio vozac u jednom SUV-u nove generacije ili u renault Cliu/fabiji/nastavi niz.



Ili da to postavim ovako, na cesti imas XY modela auta, i najvecu opasnost predstavljaju SUV-ovi zbog svoje velicine i tezine.



I jel onda bolje povecati svoje sanse voznjom SUV-a ili riskirati voznju u nekom niskom autu.
Pročitaj ponovno moj odgovor, ovaj puta s razumjevanjem. Hvala.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:00   #39138
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pa se zamislim tko bi ovdje bolje prošao, ja u Audiju ili hillbilly u ovom čudovištu


I? Tu bi ti pomogao q7?
Opet idemo na neko tjeranje vode na mlin, a objektivnost je ostala na putu...
Vidi gore moj reply na tvoj post
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:05   #39139
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Mislim da će uvijek bolje proći onaj u manjem autu. Ovi pickupovi mi, nakon što sam se provozao po americi u njima, više nisu ulijevali povjerenje. Ovo je stari F150, ali pokazuje slabe točke tih velikih pick upova. U normalnom sudaru kakvi se događaju na dnevnoj bazi, Smart pojede za doručak bilo koji takav pick up (



Ja bih prije sjeo u Smart nego u nekakav pickup, ako je sigurnost na prvom mjestu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:15   #39140
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855


Argument da je SUV sigurniji datira iz 2011.


Godina proizvodnje je sve:

__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:17   #39141
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ono sto mi se nesvidja je sto nema vise klasicne rucne (sad je samo (P) dugme , znaci F30 ostaje zandji sa klasicnom rucnom ) i cijeli auto mi izgelda dosta visoko od zemlje, nezma mozda sam naviko na moj MPerformance/groudn level pa mi sad ovo visoko izgelda .
I odlazi rucni mjenjac.. tj. samo 318d i 320d ce ga imati - ostali ZF 8 HP
Pa jos dolazi 330e, plug-in hibrid s dometom od ca 60km (elektricno, ne ukpuno )

A sada na osobni dio: Meni se svidja, pogotovo sto 'hauba' ide do 'bubrega' i nema izmedu povrsinu kao na F30. Straznja svjetla su super napravljena (barem na slikama ostave dobar dojam). Oba izlaza od auspuha su zaista od auspuha, a ne jedan sminka drugi pravi.
Ekran je super uklopljen i ne strsi kao jeftin tablet (khm Mercedes khm).
Live cockpit, meh, radije analogne kazaljke

Auto bild predvida cca 33k eu pocetnu cijenu, a znajuci bmw i dodatnu opremu, ovo se lako popenje na 50k.

Fun fact: 20% prodanih bmw-a jest upravo 3er.

..sad krece skupljanje love pa da ga za 10 god kupim
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:25   #39142
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
dobro jel vas dvojica ne znate citati sa razumijevanjem.



Dobro, za 1v@n me ne cudi, taj ima neke svoje filozofije uvijek, jos nakelji snimku f150 iz mislim 1997-e.

al thor...



da mozda jednostavnije napisem.

Danasnji SUV-ovi su sigurniji nego mali auti. Tocka. Amen. Period. Kome to nije jasno, neka otvori Liveleak, i slicno pa nek pogleda kako prolaze SUVovi u sudarima a kako mali auti.

Ono da si sigurniji u Smartu nego u novom pickupu. Daj malo i meni te droge.

da li je itko procitao clanak sto sam stavio? naravno da nije. No mozda bi vam bio jasniji moj stav.



i zasto blesavi forum stavlja dupli prored stalno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:26   #39143
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Još čekam objektivan odgovor na moj post

Pročitao sam članak koji si postao, a ti pročitaj prvu rečenicu u zaključku istog
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:33   #39144
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Održavam 140-150 s tih 75 ks na autocesti, po gradu je dovoljno okretan i živahan za ovakav promet kakav imamo. Evo, u 5 godina sam napravio oko 300 000 km s uvijek opterećenim Cliom karavanom od 75 ks i smatram da normalnom čovjeku jači auto od toga ne treba.

Kad sjednem u 90 ks, brži sam na semaforima i to je sve u čemu vidim prednost. Bar ono za što meni auto treba, a to je posao. Za ono što vikendom pobjegnem van grada, ostavim auto i dalje odem pješke, i 75 mi je previše.
Isti auto sa 90ks vs 75ks će kudikamo lakše održavati tu za njega već poveliku brzinu od 150kmh, na istoj toj brzini će auto od 90ks manje trošiti i u slučaju (kod nas na ac je to najnormalnije bar 20x u 100km vožnje od zg do novske) će auto od 90ks kudikamo lakše ponovno dosegnuti brzinu od 150kmh jer si morao kočiti na 90-100 jer kamion prestiže drugi kamion i ne hebe 2% što je iza njega 10 auta, on je naumio izletit i drži se one ko jači taj kači, te pri tom naknadnom ubrzavanju do putne brzine će opet potrošiti manje goriva nego isti takav od 75ks.
Onaj dio o tome da je svakom 'normalnom' dosta 75ks za svaki dan, uopće ne želim komentirati, samo ću reći, potrebe i zahtjevi za prostorom i veličinom automobila nam nisu svima isti
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:34   #39145
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
dobro jel vas dvojica ne znate citati sa razumijevanjem.



Dobro, za 1v@n me ne cudi, taj ima neke svoje filozofije uvijek, jos nakelji snimku f150 iz mislim 1997-e.

al thor...



da mozda jednostavnije napisem.

Danasnji SUV-ovi su sigurniji nego mali auti. Tocka. Amen. Period. Kome to nije jasno, neka otvori Liveleak, i slicno pa nek pogleda kako prolaze SUVovi u sudarima a kako mali auti.

Ono da si sigurniji u Smartu nego u novom pickupu. Daj malo i meni te droge.

da li je itko procitao clanak sto sam stavio? naravno da nije. No mozda bi vam bio jasniji moj stav.



i zasto blesavi forum stavlja dupli prored stalno
Jesam ja uspoređivao Clio / Fabiu sa SUV-om?


I od kada je pickup SUV?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:51   #39146
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pitaj Ivana
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 22:52   #39147
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Još čekam objektivan odgovor na moj post

Pročitao sam članak koji si postao, a ti pročitaj prvu rečenicu u zaključku istog

kakav bi ti odgovor? nema tu mudrolije, naveo sam ti prednosti.



Sad ti navedi prednosti auta, pa ajmo u krug kao da smo jucer poceli voziti pa se sada ucimo kakav je koji auto.



daj prestani s tim djetinjastim glupostima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:00   #39148
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kakav bi ti odgovor? nema tu mudrolije, naveo sam ti prednosti.



Sad ti navedi prednosti auta, pa ajmo u krug kao da smo jucer poceli voziti pa se sada ucimo kakav je koji auto.



daj prestani s tim djetinjastim glupostima.
Djetinjaste gluposti?
Ne idemo u krug, nego eto da ti sumiram moj odgovor od ranije na kojeg izbjegavaš odgovorit - jel ti lakše ubacit kofer u 80cm visine ili u metar visine gepeka? 2-3cm visine i širine su 'daleko komforniji putnički prostor suv-a'? Preglednost iz vozila od 5+m dužine i 2+m širine po gradu i pri uparkiravanju? Yeah right, zato se ugrađuju pusti parksenzori i kamere jer ne vidiš ništ, ni iza sebe ni ispod sebe.... 'Malo slabije' vozne osobine nisu malo slabije nego puuuno slabije, ipak pričamo o vozilu od 2-2.5t mase dimenzija kombija.
Uhvatio si se te kvazi sigurnosti u usporedbi xl suv vs golf klasa, a što ako pričamo o xl suv vs isti takav, ili nedajbože toliko popularni 'truckovi' u us? Di smo onda?
Priznao ti ili ne, to je promašena klasa koja ne služi objektivno ničem praktičnom.Htjeli su napravit auto za sve, a na kraju od sve te svaštare dođemo do one, puno zuji a malo meda daje. My 5 cents.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:12   #39149
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
na krivi plot pisas stari.



Promasena klasa?? ahahahahahahahahahaha samo pogledaj prodajne rezultate pa govori da je promasena klasa.



A ovo ti dolazi od osobe koja ima jedan od najprostranijih sedana. Ja sam pljuvao i bogove skidao za staviti 3 djece unutra u 3 sjedalice.



A sada, curice uskoce unutra i same se popnu u sic, i ja samo stojeci prakticki uspravno ih zakopcam, dok sam se prije morao ko cirkuski akrobat zavlaciti u kabinu pod krov, podupirati nogama da ne padnem unutra, itd.
Da ne govorim koliko je uze unutra u A6 i na jedvice jade sam nekako bio ugurao dvije sjedalice i jedno jaje, treca sjedalica nema sanse unutra ako je neces vratima nabijati.


Bunker? Ravna podnica, samo nataknes na rub i klizne unutra. Da ne govorim o vadjenju stvari iz bunkera. Nema rupe, nema podizanja van.



Da li ti stvarno trebam stavljati sliku o prostoru u pravom SUVu?



da, inace su danasnji auti jako pregledni. Pogotovo pojedini kompakti i sedani. lol
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:14   #39150
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ispada da Clio Grandtour 75ks pun vozi kao RS6, a prazan valjda kida asfalt. Koji je onda vrag ovom kojeg ja imam pa se muči s kamionima na obilaznici? Za preteć Turbo Zetu mu treba ne pravac, nego aerodromska pista.
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na