Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2016., 22:10   #3031
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
OEM
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 16:20   #3032
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
ima li tko Windows 10 upogonjen s Intelom G3258? Je li omogucen OC navedenog procesora nakon svih update-ova?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2016., 07:50   #3033
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Marin!!! Pregled postova
Izgleda da sam instalirao Windows 10 (original naravno) na komp sa neispravnom matičnom. Instalacija stara jedan dan, update Windowsa napravljen.
Neznam kako win 10 provode aktivaciju pa me zanima ako je ključ/aktivacija vezana za ovaj (neispravan) komp ili ih mogu instalirati na novi komp?

Hvala!
e ovo i mene interesira, jel se kljuc veze na plocu ili? imam OEM windowse ali vuce me da zamjenim plocu, hocu imat problema?
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 09:20   #3034
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Citiraj:
Autor definho Pregled postova
ima li tko Windows 10 upogonjen s Intelom G3258? Je li omogucen OC navedenog procesora nakon svih update-ova?
Nisam imao nikakvih problema u vezi toga ni na prvim verzijama ni na ovoj zadnjoj verziji windowsa 10, procesor je oc kako pise u potpisu.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 18:26   #3035
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
e ovo i mene interesira, jel se kljuc veze na plocu ili? imam OEM windowse ali vuce me da zamjenim plocu, hocu imat problema?
Još nisam zamijenio ploču ali rečeno mi je da ne bi trebao imati problema.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 19:57   #3036
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Ah...Microsoft :P

Citiraj:
According to an investigation by security researcher Ashish Singh, instead of wiping browsing data as soon as the InPrivate-enabled window is closed, the information is stored in the browser’s WebCache file. Any sites that the user visited while in private mode can be found in the same "Container_n" table that stores tab history from conventional browsing, the investigation found.
http://www.techspot.com/news/63648-m...t-private.html
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 20:52   #3037
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa oke... to je još jedan argument s kojim mogu nastupit javno kroz godinu-dvije i prezentirati fičr imenom "MOAR InPrivate browsing"
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 07:06   #3038
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Public service announcement: as announced October last year, Windows 10 is now a recommended upgrade in Windows Update, meaning the installation will automatically start.
As announced last October, the free Windows 10 update has been promoted from an "optional" update to being a "recommended" one. This means that with the default Windows Update settings, the new operating system will be downloaded automatically, and its installer will be started.
The operating system will not actually install itself unattended; Microsoft says that users will be able to reject the upgrade or reschedule it for a time that's more convenient. The company has also described a variety of registry settings that suppress the upgrade.

Windows 10 will be the most popular Windows version of all time! Just look at all those people upgrading!
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 07:49   #3039
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
vidi se da su ljudi objeručke "prihvatili" keca....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 08:31   #3040
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
čemu pružati otpor? Samo se prepustite...

alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2016., 09:22   #3041
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Dali netko mozda ima problem s Windows 10 da kad se stavi u power options da se display gasi nakon X minuta, da sporije otvara playback devices u system tray-u nakon budenja display-a.
I da ne pokazuje HDMI ili TV u playback devices nekon budenja display-a. Konfiguracija je iz potpisa, frend ima isti problem, stara 775 konfa.
Pretpostavljam da je do drivera od grafe jer je frend uzeo 250x karticu i nove Windows 10 i od onda se to desava.
Evo da sam sebe ponovim, zadnji driveri 16.1.1 rijesavaju problem.
Resolved Issues
[85142] HDMI audio lost when monitor enters sleep mode and are woken up
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 22:59   #3042
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedan info i dodatak oko špijanja

Office 2016 ima file koji se zove msoia.exe. On isto skuplja telemetriju i šalje ko zna što kamo i kome
Na testnom OSu win8.1 sam ga digao i isprobavam neke skripte protušpijske. Skripta blokirala taj msoia i ofis narafno cendra kak msoia.exe nemere pristupit internetu jer joj je jako bitan i da ne može poboljšavati zadovoljstvo korisnika... A na đubre špijunsko me nije upozorilo kad sam ofis instaliro
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:31   #3043
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedan info i dodatak oko špijanja

Office 2016 ima file koji se zove msoia.exe. On isto skuplja telemetriju i šalje ko zna što kamo i kome
Na testnom OSu win8.1 sam ga digao i isprobavam neke skripte protušpijske. Skripta blokirala taj msoia i ofis narafno cendra kak msoia.exe nemere pristupit internetu jer joj je jako bitan i da ne može poboljšavati zadovoljstvo korisnika... A na đubre špijunsko me nije upozorilo kad sam ofis instaliro
Ti si star i neznaš više što je dobro za tebe zato pusti čiku mikrosofta da se brine o tebi.

koje skripte isprobavaš?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:32   #3044
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Antispijunske skripte, tzv. otpor je uzalud
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 13:00   #3045
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ti si star i neznaš više što je dobro za tebe zato pusti čiku mikrosofta da se brine o tebi.

koje skripte isprobavaš?
Mikrosoftu puštam da mi se brine o Gigahardu

Skripta je neka aegis v1.10. deinstalira i hajda updateove te ih blokira čini se ne loša... sad, kaj ona dela u pozadini, nemam pojima. Ali dobrano je naljutila Ofis
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 15:06   #