Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2023., 13:26   #12061
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ja bi ih ucjenjivao. Ili mi montirajte 35b dslam ili dođite povuć optiku ili odoh konkurenciji na optiku. Rađe bi ostao na t-comu ali 40/15 je za današnje potrebe presporo.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 13:33   #12062
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ja dogovorio sve za 350kn. A nije loše.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 13:47   #12063
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
za sto ti treba? jer posebnu ponudu mozes dobiti i preko chata, samo navedes gdje si vidio cijenu i zaljepis screenshot sa podvucenim tekstom

btw prekjucer bratic ugovorio max2 za 169kn uz moj telekom app i newsletter, ispod toga trenutno do 15.4. ne ide
max2 je telefon i internet jel tak ?

jer sam i ja dobio maxadsl po toj cijeni, morao sam to sada uzeti jer mi za mjesec dva dolazi optika. i onda moraš imati maxadsl, da bi te automatski prebacili na optiku...

još moram danas otkazati mobilni internet..
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 22:45   #12064
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Nije t-com ali je telemach preko t-comove parice. Vidim da se tu pričalo o CRC errorima i smetnjama na liniji. Imam problem sa linijom odnosno sa downloadom.

Pušteno mi je 60/10 od telemacha ali dobivam 30/5 brzinu jer sam nešto udaljeniji od centrale. To mi je sve 5 ali imam problem da mi nakon jednog-dva dana korištenja ili nekorištenja neta brzina downloada počne padat dok ne padne skroz na 0 mbita da čak i telefon prestane radit. Ono što je zanimljivo da upload ostaje na standarnih 5 mbita. I tada stalno moram restartat ruter da se ponovo spoji da bi sve radilo kako treba. Prijavio sam kvar i došao je baja iz t-coma, susjed je rekao da je nešto čačnuo na stupu i kao bili su loši kontakti i otišao. Sad je situacija zeru bolja jer kad padne download ne ostajem bez telefona, telefon radi ali i dalje net/download 0 bodova. Zvao sam ih ponovo i ovi iz telemacha mi vele da je smrad od tehničara iz t-coma napisao na nalogu da mi ne valja kućna instalacija jer sam spojio paricu sa telefonskim kablom preko luster klema budući da sam si ruter preselio na tavan. I ništa ja kupio bakrene žice, nadžbuknu telefonsku utičnicu, spojio sve po PS-u ali ništa bolje nije nego što je bilo. Sve isto. Prijavio sam ponovno danas kvar i zatražio da dođe HT stručnjak pa ne znam hoće ga poslat ili ne dok sam ja tu jer inače me nikad nema kad on dođe.

E sad jel zna netko di bi mogao biti točnije problem budući da mi je upload dobar a download koma. Modem pokazuje dosta CRC errora na downloadu. Jel ja tu mogu kaj sam napravit? Evo slike brzine kad se sroza i status dsl-a.

Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 22:52   #12065
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Da, ja sam pričao. I ne, nisam riješio problem. Nabavio novi router, TP-Link VR2100v, daje zericu veću brzinu, radi uredno danima, ali kad ga krene, ne staje. Obično za sad se to poklopilo sa vlažnim ili hladnim danima, pa pretpostavljam da je u nekom šahtu (podzemno) problem.

Znači ista stvar synca se na 55/20, radi 1-2 dana (nekad i nakon par sati) i onda SNR krene ludovati, attenuacija također, brzina počne vrtoglavo padati, stane na nekih 300kbit/s... CRC greške također u nebo...

A onda evo sad već tjedan dana vani sunčano pa i linija stabilna.

A ovo s 300kbit/s je posebno sra*e, jer je dovoljno da se ništa ne može otvoriti, ali da veza prema internetu ne pukne... što dodatno komplicira situaciju... pa se ne može ni neki failover složiti... PPPoE uredno ostane podignut i ping prolazi... ali ništa ne otvara ili treba 3 dana da otvori.

Zvati T-Com dok ne riješe meni su rekli, pa oni dođu, naprave, drži vodu dok majstori odu, otvaraj smetnju opet, prijavljuj opet, i tako u krug već 2 godine.

Evo, baš razmišljao kako radi sve dobro već danima i sad je odlučilo prestati. Router kaže ovo... ali ne radi, nema prometa, a konekcija visi u zraku.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 22.03.2023. u 23:54.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 06:23   #12066
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
@Dakky
Jel si uspio saznat zašto nitko neće dovuć optiku do tebe?
Držim fige btw.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 10:29   #12067
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pa evo, RUNE hoće (iako sam centar grada), pokrili su ulicu, ali sad je problem nagovoriti sustanare u zgradi da se stavi infrastruktura. Em je RUNE neozbiljan, kažu treba 51% potpisa stanara, sad bi ih ja trebao ići loviti po zgradi i objašnjavat im što je RUNE, em stu stanari neuki penzići koji ne razumju zašto meni treba išta brže od modema, jer oni internet ne koriste. Iole normalna firma bi došla sa predstavnikom i ponudila usluge od vrata do vrata, popisala zainteresirane i napravila infrastrukturu, što ovdje nije slučaj, a i vidi se da RUNE cilja na pojedinačne objekte s jednim vlasnikom umjesto ovog masovnog spajanja višestabenih zgrada.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 11:47   #12068
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa evo, RUNE hoće (iako sam centar grada), pokrili su ulicu, ali sad je problem nagovoriti sustanare u zgradi da se stavi infrastruktura. Em je RUNE neozbiljan, kažu treba 51% potpisa stanara
Ne vidim kako je tu RUNE neozbiljan. 51% suvlasničkog udjela se mora sakupit za bilo što na zgradi raditi.
Ono što je neozbiljno što im je rok od 60 dana piši kući propalo.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 11:57   #12069
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pa zar bi ja trebao ići po zgradi od stana do stana objašnjavati ljudima što je to RUNE, zašto im treba, što oni pružaju, koje su prednosti i pogodnosti, koje su cijene itd. ili bi to trebao napraviti neki prodajni predstavnik?

U tom smislu neozbiljni. Promotivni letak su mi poslali u PDF-u i kao ja bi ga trebao sam isprintat i pobacat po sandučićima. Pametno, nema šta.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 11:57   #12070
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ja sam i za tcom optiku u svojoj kuci od 4 stana trebao ic skupit 51%
A fora je sta je jedan stan starija gospođa koju ne zanima nista a ne optika a drugi stan žive u njemackoj. Pa sam ja uz drugi stan stavio potpis, al kako je okucnica moja stavili su da imam 51% 😂
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 11:59   #12071
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Lako je kad imaš 4 stana, ajde napravi to u zgradi sa 20 stanova. Uvijek netko gura nos negdje i uvijek će ti netko praviti probleme.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 12:02   #12072
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor dakky