Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2010., 13:57   #31
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Taj ko je izmislio tu paradigmu "znat iskoristit Mac" je promasio ceo fudbal.
Mac se iskoristva od samog pocetka. I najveci aduti su mu: jednostavnost i neutralnost. Ja znam da ja to vama ovdje nemogu objasnit i da je vama PC sasvim jednostavan i neutralan. I to je ok. Vi ste nasli svoj nacin funkcioniranja a Mac ljudi svoj.
Jel vama ok koristit Pc? Je. Onda ok, koristite ga i ako vam ljudi koji koriste Mac kazu da je njima Mac jednostavniji recite dobro. Ljudi, ukusi i potrebe se razlikuju i konstantno pokusavajuci nekoga natjerati na svoje razmisljanje je djetinjasto.

Btw na postove nepametnih trollova ne odgovaram. Sa normalnim ljudima sam uvijek spreman na normalnu diskusiju.

a ja ne kužim zašto se uvijek govori MAC vs PC
Mac je OS, PC je platforma na kojoj se koristi mac, linux, windows i ostali
općenito meni je trollanje uzvisivanje mac-a po pitanju hardvera, software je druga stvar
naime, najjednostavniji OS koji sam koristil je linux, odnosno Ubuntu distra
windowsi su mi malo kompliciraniji, ali to se sve uči tijekom korištenja
mac sam koristil kojih 5 min i popizdil jer je toliko jednostavan da mi je kompliciran (nešto slično kao c# vs python )

a sada, o ukusima i potrebana se ne raspravlja, samo mene užasno zasmeta dok se nađe neki genijalac i priča koliko je to ubermegasuperbolje od platforme na kojoj se vrti i mac
iskreno, ne vidim smisla davati par tisuća kuna više za jabukicu ako budeš ga koristil kao i svako drugi koji ima windowse ili linux


Citiraj:
O boze kako vam se da....
Ja volim i jedno i drugo, ja sam sveljub
nije da ja mrzim neki OS, dapače
mrzim samo ljude koji ga dižu u nebesa ko da im je stvarčica bogom dana
nije tu samo mac populacija, tu su i populacije tipa "imam mećku ili bemve pa sam zato faca i moram se kurčit" (makar je tata dao lovu)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 14:01   #32
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
O boze kako vam se da....
Ja volim i jedno i drugo, ja sam sveljub
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 14:07   #33
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Mac je OS, PC je platforma na kojoj se koristi mac, linux, windows i ostali
Sta?? Prvo Os X je Macov OS. Drugo na Macu se isto tako moze koristit linux i windowsi.
Strava mi je ovo kako svi su radili na macu, svi imaju prijatelje koji imaju mac, svi imaju mac na poslu a vecina nezna neke osnovne cinjenice. Ne govorim domis samo za tebe nego inace.
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 14:10   #34
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
onda ako tako gledamo, MAC nije ništa drugo nego PC...
to što ima bolesno kućište s jebenom regulacijom ventova, preskupi ram i neki posebni izlaz za monitor ga ne izvlači

za macbookove i imacove mi se neda pričati, za mene su oni prelijepi i preskupi laptopi
EOD
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 23:10   #35
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
8
Imam dojam zahvaljuci Moree postovima tipa "evo i mene da se javim usput" da tema nece dugo ostati na slobodi. Pa cu odgovoriti danas jer me nema tjedan dana od sjutra i da ne riskiram zateci temu pritegnutom.

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Mislim nista bolje od Visaga nisam ni ocekivao koji mi jos duguje onu Apple-like-tastaturu koju je Apple navodno "ukrao".
Ako od nekoga nista ne ocekujes, onda te ne moze ni razocarati. Nesto ti dugujem? 1,2,... dugujes jedino sebi, da upristojis ponasanje. Ali pretpostavljao sam da ces napraviti brzo karijeru na PCE-u i nisi omanuo u skupljanju fanova zbog nacina ophodjenja i stila pisanja.

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
I vi sada tu pravite raspravu i jednom drugome bacate drk**cu
Moras se pomiriti da je cak i tvoja najdraza lutkica, imala prije takvu tasturu nego sto si dobio Wikipedijinu stipendiju za povrsnost. Radim na Apple vjerovatno prije nego sto si ti bio u planu i dugujem ti samo reci pricas reda radi bez sadrzaja.


Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Dizajn je najmanja stvar zbog kojeg ljudi kupuju Apple proizvode
Brilijantno! Sam sebi krvnik u zelji da napise nesto specijalno.

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
koristite ga i ako vam ljudi koji koriste Mac kazu da je njima Mac jednostavniji recite dobro.
Koristimo ga i? Kakve to veze ima s podcrtanim citatom zbog kojeg sam otvorio temu?

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Btw na postove nepametnih trollova ne odgovaram. Sa normalnim ljudima sam uvijek spreman na normalnu diskusiju.
Vidim da postoji zelja i angaziranost da se nesto napise. To je u redu. Ali ne brzati toliko. Doci ce i tvoj trenutak jednog dana da napises nesto dojmljivo, samo jos da znanje sustigne brzopletost i povrsnost i vidjet ces da ce i tebe krenuti

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
I vi sada tu pravite raspravu i jednom drugome bacate drk**cu
Eh da, vidim da ti je ova aluzija postala skoro pa mantra, pa mozda na putu ozbiljnosti... mozda da je malo reduciras? Mozda i nije bas za svaki post? Cak i ako se radi o izrazenoj preokupaciji latentnog tipa. Pristojnosti radi da i ne spominjem.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Imam Alfu, imam ja i njoku, ne spadam ja brale u običnu stoku...
Ako se radi o de' Silva karoseriji ili bilo cemu prije 159-ce, onda sigurno nisi obicna stoka

No ako je potonji Švabo u pitanju, onda se bojim da...

Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Da se vratim na Visageov post - ja sam jabučnjak odavno prekrižio. Počeo sdam ga čitat prije par godina kako bih se informirao o OSX i Macovima, no zapanjuje količina gluposti i Mac sektaštva. Ima stotinu boljih izvora za informiranje, što je zapravo žalosno za taj u začetku dobro osmišljen forum.
Kao sto sam vec prije spominjao, sjecam se dana kad sam se vozio s prijateljem, tadasnjim tajnikom ili bješe blagajnik - ma sto mu vec natovarise

Uglavnom, prve Mac udruge kad smo nosili neku uplatu za prve sluzbeni dan pokretanja u pogon HUMK-a, ili sto je vec bilo od papirologije. Danas se mnogi od nas kad pricamo o Jabucnjaku, jednostavno vise ne mozemo snaci koliko je tamo razina opala i svela se pod repeticiju pohvala i divljenja. Osim Ribe, koji kao i ja vise voli OS i BeOS svijet od OSX-a, jedva da obitava netko tko tehnicki moze na nesto odgovoriti, a da se ne svodi na davanje linkova ili povrsno naklapanja. Zasto se to desilo nemam pojma? Posebno sto je dosta svestranih ljudi boravilo na forumu ali vremenom se pretvoriše u micro klub samohvale.

1:1 cak i omanji PC forum, 5x manji od PCE-a, posramljuje razinom tehnickog znanja kad se usporedi s trenutnom razinom čajanka pozdrava i zelja koje se dnevno tamo odvijaju. Prije godinu ili dvije, 10-tak ljudi se javilo u pomoc Davoru i svim snagama nisu mu mogli pomoci nekom argumentacijom u zalosti sto se OSX najnormalnije mogao dizati i funkcionalno koristiti na PC-u. Prvo su uvrede padale, pa onda se svelo da samo nezobiljni ljudi mogu "hakirati" jer to nije ista masina koja ima "dušu" i slicne romanse fanaticne Apple samohipnoze. Uglavnom otuzna rasprava gdje jednostavno ne mozes se cak ni ljutiti na sugovornika koliko je povrsan argumentacijom.

Stavih sken za sve one koji bi zeljeli vidjeti prvi legenardni broj HUMK-a, pa evo kao podsjetnik : Moj Mac (1999)

U njemu je takodjer vrlo lijepi osvrt na sve postojece Mac dilere od kojih mnogi i danas postoje. Autor prijatelj koji je u tom clanku i BUG-u, jedini ikad napisao istinu o povijesti poslovanja i specifincnih makinacija Apple imena u HR. Naravno, nakon integralne verzije koju je i BUG objavio, nije vise nikad dobio takvu priliku. Nije bilo zdravo toliko biti objektivan u kritici prema onima koji redovito zakupljuju stranice oglasavanjem
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 23:15   #36
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Hehehe

@Visage

Triput sam valjda mislio nekaj napisati i odustao. Lijepo je kad se nekom drugom da
  Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 00:09   #37
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
@Visage:
Da nemas tolku potrebu za paznjom nebi opet ispamao topic sa hrpom gluposti koja uopce nemaju smisla. Posto ja nemam problema kao ti na ovo cu ti sve odgovorit privatno.

A ovo bacanje drk****, da sam znao da ce te se tolko uvrijedit nebih to napisao. Ako je koga to uvrijedilo, pardon, mislio sam da ce te shvatit u kojem je kontekstu napisano.
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 00:19   #38
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Posto ja nemam problema kao ti na ovo cu ti sve odgovorit privatno.
Hvala ti na plemenitosti, ali radije se postedi toga jer me ne zanima previse. Buduci da ionako stalno pisem gluposti cemu se zamarati?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 00:30   #39
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Visage, zaobides glupe postove ko kao sto si i moj zaobisao :-) Nekad nema smisla ;-)
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 01:18   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Visage, zaobides glupe postove ko kao sto si i moj zaobisao :-) Nekad nema smisla ;-)
Mali djelomicni OT

Buduci da sam stavljen na ignore...

Kao sto sam mogao i ocekivati kolega Moore je PM iskoristio da sakrije epitete i uvrede kojima me obasipa tamo. No, ako ce to doprinjeti da istrese losu energiju, onda je mozda bolje da je konacno izbacio iz sebe.

Pozitivno je barem to da me je (kako sam kaze) stavio na Ignore listu, pa ce valjda stres biti manji. Iz opusa naštrikanih epiteta... "debil, konjina, iskompleksirana stara budaletina koja samuje u sobicku, pa nesigurna i bijedna osoba, kojoj je bolje bolje da je otisao izj*bat nesto" mogu ti se samo zahvaliti sto mi pomazes u usavrsavanju da budem bolja osoba

OT kraj
Hvala
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 07:24   #41
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Dizajn je najmanja stvar zbog kojeg ljudi kupuju Apple proizvode. Ok sigurno da je veliki plus. To je sada pitanja ukusa. Nekom je Thinkpad ljep, nekom Macbook, nekom je Win 7 graficki izuzetan, nekome OS X. Meni su osobno oci prokrvarile kad sam vidio kako izgleda Win 7. Ok tako ja vidim stvari, neko vidi drugacije i ne treba praviti debatu oko necijeg ukusa.
E, sad si s ovim usro motku. zbog čega drugog ljudi kupuju MAc koji je hardverski gotovo identičan skoro duplo jeftinijem PC-u? Čast izuzecima koji koriste MAC zbog programa koje ne mogu koristiti na PC-u (tipa FCP) a trebaju im za posao ili sl. Svaki drugi razlog da se daje duplo veći novac za mašinu za surfanje, pisanje dokumenata i mail, po meni je glupo.

Neutralnost i jednostavnost se mogu dobiti i s PC-em. I nemoj mi reći OSX jer se i to iskustvo u svoj punoći može doživjeti na PC-u.


No da ne skrećem dalje od teme - ta opsesija mnogih MAC korisnika i njihova nemogućnost da argumentirano raspravljaju, nego da samo brane svoje mašine od nevjernih PC-evaca - to mi već strašno ide na živce. A konkretni jabučnjak se zaista sveo na hrpu klinaca i neozbiljnih ljudi koji vrlo malo znaju o računalima koje koriste pa se neka rasprava ne može ni očekivati. I moj kolega koji je već desetak godina zagriženi Macovac odavno više ne koristi račun na jabučnjaku već zove mene kad s nečim zapne, priznajući da tamo više gotovo da i nemamkoga nešto pitati..

Ima tamo ljudi ks kojima se može pričati, koji ponešto i znaju te su realni u razmišljanjima, ali ne dolaze do izražaja...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 07:35   #42
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Mali djelomicni OT

Buduci da sam stavljen na ignore...

Kao sto sam mogao i ocekivati kolega Moore je PM iskoristio da sakrije epitete i uvrede kojima me obasipa tamo. No, ako ce to doprinjeti da istrese losu energiju, onda je mozda bolje da je konacno izbacio iz sebe.

Pozitivno je barem to da me je (kako sam kaze) stavio na Ignore listu, pa ce valjda stres biti manji. Iz opusa naštrikanih epiteta... "debil, konjina, iskompleksirana stara budaletina koja samuje u sobicku, pa nesigurna i bijedna osoba, kojoj je bolje bolje da je otisao izj*bat nesto" mogu ti se samo zahvaliti sto mi pomazes u usavrsavanju da budem bolja osoba

OT kraj
Hvala
Vrlo nedoraslo,ružno i neprimjereno ovom forumu,što se mene tiče,i trajni ban je rješenje. To nikako nije način izražavanja koji bi trebali tolerirati, pogotovo u ovako benignim i blesastim raspravama o hardveru. Jedno je razglabati,i argumentirati se,ali iznositi uvrede na osobnoj razini na bilo koji, a kamoli tako grub način je nedopustivo. Dobro da si to iznio.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 10:19   #43
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
8
Ako se radi o de' Silva karoseriji ili bilo cemu prije 159-ce, onda sigurno nisi obicna stoka

No ako je potonji Švabo u pitanju, onda se bojim da...
Da "Da Silva" ali 146ica...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 10:48   #44
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Mali djelomicni OT

Buduci da sam stavljen na ignore...

Kao sto sam mogao i ocekivati kolega Moore je PM iskoristio da sakrije epitete i uvrede kojima me obasipa tamo. No, ako ce to doprinjeti da istrese losu energiju, onda je mozda bolje da je konacno izbacio iz sebe.

Pozitivno je barem to da me je (kako sam kaze) stavio na Ignore listu, pa ce valjda stres biti manji. Iz opusa naštrikanih epiteta... "debil, konjina, iskompleksirana stara budaletina koja samuje u sobicku, pa nesigurna i bijedna osoba, kojoj je bolje bolje da je otisao izj*bat nesto" mogu ti se samo zahvaliti sto mi pomazes u usavrsavanju da budem bolja osoba

OT kraj
Hvala
Sad je na ignor listi cijelog foruma.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 17:09   #45
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
steta sto nema vise rasprava bubba vs visage jer je meni jednostavno super citati njih dvojicu
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na