Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2010., 00:11   #1
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
VIA sound on M3A770DE

Imam ploču Asrock M3A770DE. I na njoj je, vjerovali ili ne VIA zvučni podsustav s kojim imam dosta problema u zadnje vrijeme.

Naime, zvuk radi super, ali imam problema kada uključim mikrofon. Podešavao sam mic na bezbroj načina (i automatski i manualno). Problem je sljedeći: komuniciram preko teamspeaka 2 RC2, i preko xfirea i događa se sljedeće. Preko xfirea sugovornik ČUJE jasno i glasno što meni svira u winampu npr. ili bilo koji pozadinski zvuk, (uključen je samo headset, u back panel, ništa drugo nije uključeno. Također, preko teamspeaka se sve čuje duplo. Važno je napomenuti da mi teamspeak radi uredno (bez tog echoa) čim izađem iz igre (battlefield 2) i nitko se više od sugovornika ne žali na probleme.

Pozadinski zvuk koji čuje sugovornik (preko xfirea), vjerojatno nije zbog ''lošeg'' headseta, jer sam to ispitao tako da sam slušalice stišao do kraja na potenciometru koji se nalazi na kabelu ponovno uključio i pitao sugovornika jel čuo pozadinski zvuk, na što je on odgovorio potvrdno. Znači zaključak je da zvučna kartica šalje nekakav signal direktno koristeći mikrofon sugovorniku. Kada iskopčam mikrofon iz back panela sugovornik više ne čuje pozadinski zvuk. Jel to moguće?

Ne znam jesam li bio dovoljno jasan.

Evo što ja mislim: imam 32bit Windows 7, a driver koji se nalazi pod 32bit win7 na asrock support stranici u svom imenu ima nešto kao ''W7_ 64''. Sad može biti da ni ne postoji driver za 32 bita karticu, no bi li kartica uopće radila u tom slučaju, da sam instalirao 64bit driver? Na VIA stranici je situacija sa driverom ista.

Dodatni software nisam instalirao jer on tek pravi velike probleme. Ako manualno podešavam MIC preko softwarea koji preuzmem od VIA-e onda sve krči, buči i sve je katastrofa. Naravno bez uključenog mikrofona output zvuk je i tada super i tada nema nikakvih problema.

Ako netko zna što bi moglo biti neka pomogne, a ako ne, ne preostaje mi ništa nego nova instalacija W7 64bit, koju mi se nikako neda raditi isto kao ni dual boot s XP-om.

Hvala puno!

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 03.02.2010. u 11:34.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 02:00   #2
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, ja sam frendu slagao komp sa navedenom matičnom i isto sam imao problema, ali meni je pomoglo skidanje najnovijih drivera za xp pošto sam mu njih i instalirao gore.
Meni nije uopće htjelo pokrenuti zvuk na slušalice nikako, onda sam jedva dobio da mi rade slušalice ali se zvuk čuo i na njih i na zvučnike istodobno.
Uglavnom, nakon dobrih 3-4h prčkanja sam uspio natjerat da proradi normalno.
Neznam kog vraga su stavljali *eb*nu VIA-u na matičnu, kao da realtek nema nekakve jeftine a user friendly solucije

A inače meni je i taj teamspeak isto radio probleme prilikom igranja cod4, isto mi je dok sam u igri proizvodio echo i prenosio zvukove iz igre.
To sam riješio u samom teamspeaku, al da me ubiješ neznam šta sam točno radio, uglavnom nešto sam mrdao tamo po audio inputu i odjednom je prestalo.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2010., 06:39   #3
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Jel zna netko da li se to dogadja i na A770DE(+) maticnoj (bez tog "M3") ,jer mi je u planu nadogradnja maticne a napikirao sam si ovu....
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 08:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Lako bi se moglo dogoditi obzirom da obje imaju VIA zvučnu karticu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 11:00   #5
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Hehe, ja sam takve probleme imao na as rock ploci koja je imala realtekovu zvucnu gore. Sada imam asus plocu koja ima via zvucnu i nemam nikakvih problema. Nitko se ne zali na moj zvuk. Radi i od vie software i sve. Ja ipak po svom iskustvu mislim da je tu problem prvenstveno u asrocku koji je barem meni bio nekakav poluproizvod.. E da i meni na via zvucnoj sve normalno radi i na x86 i x64 win 7 dok na asrocku niti na jednoj verziji win7 niti visti nije radilo dobro na realteku.

Zadnje izmijenjeno od: marko_zg. 03.02.2010. u 11:10.
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 17:04   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Onda možda probati RMA??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na