Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2006., 17:55   #1
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Question Napokon novi komp. HELP!

Zelim ga u svojoj sobici do 2007! Komp naravno... Vec skoro pola godine sam u potrazi za savrsenom konfom(za mene). Cijena koju sam imala u planu dati za komp mi se u meduvremenu poduplala(gadan je ovo hobi... : nono . Svi u ekipi me vec sprdaju, kao kakav je to komp koji se kupuje 6 mj., da ja s tim u biti zelim na Mjesec i sl. Ah, ne mozes ih ne voljeti .
A sad ono bitno, radi se o konfi bez periferije. Ja sam si to slozila ovako nekako(sve iz linksa osim anteca p180b):

-CPU: Intel Core 2 Duo E6600
-CPU Cooler: Artic-Cooling Freezer 7 Pro
?pise artikal u dolasku, ovi iz Zg rekli da moguce da dobiju kroz tjedan dana, ali ako ne dobiju sto da drugo uzmem, E6600 se dosta grije, nesto moram uzeti...
-MBO: -Asus P5W DH Deluxe
?koliko sam skuzila nitko se na formu nije zalio sto se tice stabilnosti i sve u svemu cini se kao super ploca i bugovci su je preporucili(haha), ali ova zlocesta sjekirica 2 mi je sad postala interesantna...Sky, ti imas asusicu, a negdje spominjes da bi htio kupiti Intel BadAxe2, da ti se intel na intelu na intelu cini kao najstabilnija kombinacija. Sta ti asusica nije dovoljno stabilna? Jedva cekam review od ove intelice, jer zelim ici u nabavku CIM PRIJE!
-VGA: nVIDIA Gainward Bliss 7900 GS, 512MB(vec kupljeno)
-VGA hladnjak: Zalman VF900-Cu LED
?da uzmem LED ili ne LED(nije neka raz u cijeni)? mislim da sam negdje na ovom forumu procitala da je nesto bolje rjeseno na VF700 nego na VF900, ne sjecam se tocno sto, da se nesto sa VF700 dobije, a sa VF900 ne. Sta da onda uzmem?
-RAM:
-1. izbor: PC-6400, 2048MB, DDR2, CRUCIAL, KIT, Ballistix, 800 MHz, 2x1024MB ~ 2.743,83 kn
-2. izbor: PC-6400, 2048 MB, DDR2, Corsair C4, KIT, Twin2X, 800 MHz, 2x1024 MB ~ 2.824,82 kn (jamstvo 24mj)
-3. izbor: PC_6400, 2048 MB, DDR2, Corsair Dominator, KIT, Twin2X, DDR 800MHz, 2 x 1024 MB ~ 2.625,99 kn (jamstvo 63mj)
?Ovi keksi me jos najvise muce…Koja je po vama najbolja mema od ove 3, a koja 1. pratilja, a koja 2.? Crucial ste vi dosta hvalili(zato je kod mene na 1. mjetu), Corsair CM2X1024-6400C4 je ponio best buy titulu u vidiu(da li je to taj RAM koji sam ja navela gore pod 2. izbor?), a za ovu 3. sam cula dosta hvale, a vi forumasi se niste bas izjasnili. Crucial u linksu nece najvjerojatnije dobiti do 2007., ali ako je to stvarno najbolji izbor, onda ce mi to uzeti sister u Zg(tamo ce se negdje nac trgovina gdje se prodaje ta mema, valjda).
-HDD: Seagate 320.0GB, 7200.10, SATA II, 16MB cache, 7200 okr/min
-DVD +-RW:
-BenQ 1655 (vec kupljeno)
-Pioneer DVR-111D, 16x, crni, Dual layer +- recording, bulk
-NAPAJANJE: Seasonic M12-500, 500W
-KUCISTE:
-1. izbor: Antec P180B
?zna li netko gdje se ovaj antec jos moze nabaviti u ri osim u ventexu? Sad sam procitala da je pozeljno za ovo kuciste uzeti napajanje sa ventom u horizontalnom polozaju, a ja sam nekako zapela za seasonic m12, a antecovih napajanja me strah zbog onih komentara da se tu i tamo znaju zapaliti...
-2. izbor: Coolermaster Centurion 534, crno
?ako ne uspijem nabaviti anteca... Ipak je antec tisi, veci, ugodniji oku i jos stosta... Ili da uzmem ovaj case(za njega nisam nis lose procitala) i ustedim 500kn i ako se ne varam seasonic ce u njega sjesti bez beda, a buku mi sredi fleks
-VENTILATOR: Sharakoon 120 mm, 21dB, System fan S
?da stavljam ove ventilatorice ili ne, kako da ih stavim?

Ovako na papiru se cini da su sve komponente prijatelji, a ako netko misli da se nesto tu bas i ne slaze neka vice, stabilnost mi je ipak na 1. mjestu.Thanx unaprijed
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:19   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Par primjedbi - Sve je super, odlično složeno i problema ne bi smjelo biti. No, očito je da si čitala forum i gledajući tvoj izbor memorije, ciljaš na OC skupinu.

S obzirom da imam feeling da možda i nećeš OC-at, a imaš u izboru proc sa visokim množiteljem te za njega nije potrebna jaka memorija (Najobičniji DDR2 800 će raditi ko urica, čak i OC-an), zašto ne uštediš koju tisuću kuna na memoriji i ukucaš te novce negdje drugdje (veći monitor, disk? Neke druge stvarčice?)

Mislim, za istu brzinu možeš proći barem 1000kn jeftinije, samo na memoriji, a za ostalo neću niti govoriti. Napajanje išto ima jeftinijih a slično ovom Seasonicu. Kučište je stvar osobnih želja P180B je super kučište ( u koje može komotno ići svako napajanje, tu mislim na položaj ventilatora od napajanja).
Kučište je tiho koliko god su komponente u njemu tihe. A da je P180B "najtiše" kučište i nije točno.

Sve u svemu, možeš proći puno jeftinije, a da ne gubiš skoro pa ništa. To je onako, moje mišljenje.

A ventilatore staviš na mjesta di su najvažnija, na ispuh i jedan ispred HDD-ova...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2006., 18:30   #3
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ja Seasonica ne bi mjenjao nikako. AK se več daje velka lova za napajanje, nek bude dosta snažno i tiho, a takav je taj seasonic.

Za mem ne znam, al vidim da u zadnje vrijeme vuckove postove vidim samo kad reply-a zenskom spolu, sad dal bas slucajno naletim, il kaj je to, vrag ce ga znat
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:33   #4
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Slažem se s Vucom, možeš proći puno jeftinije. Vidim da si očito čitala forum(e) i izabrala najbolje komponente, bez obzira na cijenu i potrebe. Prvo i osnovno pitanje koje bih ti postavio je: za što će ti služiti to računalo, i koje ćeš aplikacije vrtiti na njemu?

Ploča i procesor su super, grafička također, DVD burner isto, a ja bih na tvojem mjestu uzeo drugo kućište i drugo napajanje. Sesonic M12 je odlično napajanje, ali je stvarno skupo. Za tu konfu bi vjerojatno bio dovoljan i Seasonic S12 380W, ali ako želiš lufta za upgrade uzmi S12 500W (ja imam manje-više takvu konfu: E6600, P5W DH, 7900GS, 320GB Barracuda, Sesonic S12 500W i Pioneer DVR111D).

Ja bih ti dakle preporučio jeftinije Seasonic napajanje, i npr. Lian Li ili Silverstone kućište (ne da je taj Antec loš, super je, ali meni osobno se ne sviđa baš). Također i jeftiniju memoriju. Imam osjećaj da bi se tu dosta toga dalo promijeniti, ali neću ništa predlagati dok ne čujem koja je namjena računala.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:34   #5
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
@Vuco thanx na komentaru, ajd mi samo predlozi konkretno na koje kekse mislis, bitno mi je da su 2x1024MB i da su na 800MHz pa da ja bacim oko na njih(po mogucnosti iz linksa)
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim, za istu brzinu možeš proći barem 1000kn jeftinije, samo na memoriji, a za ostalo neću niti govoriti....
...Sve u svemu, možeš proći puno jeftinije, a da ne gubiš skoro pa ništa.
Samo ti govori, ne moras me stedjeti.. Osim keksa i napajanja gdje po tebi sam jos trebala ustedjeti?
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:37   #6
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Ja Seasonica ne bi mjenjao nikako. AK se več daje velka lova za napajanje, nek bude dosta snažno i tiho, a takav je taj seasonic.
Tu se slažem s tobom, ali da joj baš M12 treba...uštedjeti će sa S12 serijom, a dobiti također izvrsno napajanje, samo ne modularno.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:47   #7
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Ja Seasonica ne bi mjenjao nikako. AK se več daje velka lova za napajanje, nek bude dosta snažno i tiho, a takav je taj seasonic.
Slazem se da kad se vec daje lova, da se treba gledati dugorocno, koliko tehnologija to dopusta...

Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
...ako želiš lufta za upgrade uzmi S12 500W
Da, zelim lufta za upgrade i zato sam mislila uzeti M12 koji je snazniji od S12 600W... Preporucas Lian Li kucista, kazes. Tu mi se iznos moze samo dignuti, tesko da cu ustedjeti... A zasto ti se ne svida antec?

Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
...Također i jeftiniju memoriju. Imam osjećaj da bi se tu dosta toga dalo promijeniti, ali neću ništa predlagati dok ne čujem koja je namjena računala.
pa osim klasike office, net, multimedija tu su i programiranje i planiram se malo poceti baviti obradom slika... Ne kazem da cu istog trena kad kupim komp poceti maksimalno koristiti sav njegov potencijal, ali sigurno da cu kroz neko vrijeme i zato zelim imati komp koji ce biti spreman
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 18:54   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pa sada, koliko ćeš se ti složiti sa mnom, to je pitanje. Ovako, što se tiče napajanja, moram reći da je konfa sa E6600, 2GB RAM-a, 8800GTX, Seagate 300GB diskom i ostatkom trošila u loadu najviše (i to u igrama) ~260W. Detaljnije na ovom linku -> Asus P5W DH Deluxe

Smatram da će Seasonic 380W odraditi posao kako spada. Memorija? Zašto ne Kingmax DDR2 667 (ili 800 mada je to sve isto) ili još bolje, A-data DDR2 800 od 2x1GB (košta malo manje od 1700kn).

Hard je dobar - velik i brz. Njega ostavljamo...

Kučište - kolko god P180B bio lijep i krasan, skup je, meni. Kako si i sama rekla za 500kn manje dobiješ ništa lošijeg Coolermastera po hlađenju i ostalim stvarima. Razlika u izgled je subjektivna stvar.

VGA hladnjak - VF900 je super, odlično hladi i tih je. No za 7900GS je i prejak. 100kn manje i imaš VF700Cu koji će isto pristojno ohladiti 7900GS. VF900 ostaviti jedino ako misliš kasnije uzimati neku karticu koja se više zagrijava...
Jer 100kn nije puno ako se misli na budućnost, tu se ne mora štedjeti...

Osobno bih još mjenjao i matičnu i CPU (uzeo bih recimo E6400). Matičnu neznam koju jer nisam siguran kako koja stoji po pitanju mušičavosti i stabilnosti...
Mada je osim toga (stabilnosti i mušičavosti) kod mene puno važnije kako je opremljena matična (pogtovo mislim na PCI utore, no ako nemaš puno kartica tipa zvučna, tuner, etc. onda ne moraš na to misliti) i kakav joj je layout (položaj toga svega).
Ja mislim da bi i neka najobičnija matična za ~1000kn bila u redu, no velim, ne kužim se baš u te C2D matične, sve mi se čini kako sve imaju neku mušicu koja bi mogla smetati (a tu ne govorim o lošem OC-u).

Nemoj sada misliti da sam židov i to sve, ali par puta sam se opekao misleći da mi nekaj treba i da je to baš za mene, pa vidio da sam bez veze dao 500 ili više kuna bezveze...

A i u zadnje vrijeme kupujem za svoje novce, pa se onda gleda na svaku lipu
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:06   #9
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ovisi s kojim Lian Li kućištem. Ja sam ciljao na PC-7 Plus, koji košta oko 100€. Meni kućište izgleda odlično, a i ima jako dobre osobine. Antec s druge strane ima dobre osobine, ali se meni ne sviđa - izgleda mi previše plastično, ta vratašca su meni čista smetnja itd. Da je prostrano, je - ali da li ćeš stvarno iskoristiti taj njegov potencijal? Do 4 diska i 2-3 optička uređaja ti stane u jako puno kućišta, a sumnjam da ćeš stavljati više od toga u komp.

Što se tiče napajanja, da li stvarno misliš da ti treba snažnije od S12 600W? Mislim, S12 500W će pogoniti 5-6 diskova i 8800GTX bez problema, a za tvoju (i moju trenutnu) konfiguraciju bio bi dovoljan i S12 380W. Ja sam uzeo 500W radi lufta, ali sigurno bih uzeo S12 430W da ga je još bilo u prodaji.

Dakle, još jednom - sve komponente koje si izabrala su izvrsne, trenutna top ponuda, i tu sigurno nećeš pogriješiti što se tiče kvalitete. Ipak, mislim da ćeš debelo preplatiti računalo, ta snaga će sjediti besposlena, što IMHO nema smisla. Većinu vremena zauzeće procesora će ti se vrtiti oko par %, jedino bi ta obrada slika mogla povući malo više (iako imam osjećaj da nećeš raditi s A3 na 600DPI npr., s nekoliko dokumenata otvorenih istovremeno, pa je i tu upitna investicija). Ne znam kojom vrstom programiranja se baviš, pa neću komentirati previše.

Ja ti želim samo dati prijateljski savjet, kako bi eventualno uštedjela i do nekoliko tisuća kuna, a to nisu mali novci.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:24   #10
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Memorija? Zašto ne Kingmax DDR2 667 (ili 800 mada je to sve isto) ili još bolje, A-data DDR2 800 od 2x1GB (košta malo manje od 1700kn).
to cu definitivno razmotriti, daj mi baci neke linkove za te memorije ako ti se da, se tu negdje vec komentiralo te keksice?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kučište - kolko god P180B bio lijep i krasan, skup je, meni. Kako si i sama rekla za 500kn manje dobiješ ništa lošijeg Coolermastera po hlađenju i ostalim stvarima. Razlika u izgled je subjektivna stvar.
Ma najvjerojatnije uzimam ovog coolermastera, ali priznajem, samo zato sto do anteca vjerojatno necu doc, istina skup je, ali sta da kazem, sucker sam za dobar izgled : bonker :

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
VGA hladnjak - VF900 je super, odlično hladi i tih je. No za 7900GS je i prejak. 100kn manje i imaš VF700Cu koji će isto pristojno ohladiti 7900GS. VF900 ostaviti jedino ako misliš kasnije uzimati neku karticu koja se više zagrijava...
Jer 100kn nije puno ako se misli na budućnost, tu se ne mora štedjeti...
ma sve vise razmisljam o VF700 Cu, novu grafu pitanje kad cu uzeti, do tad ce biti neki bolji VGA hladnjak, za jeftinije. Znas ti mozda sta se to dobije s ovom, a ne sa VF900? Sad cu ispast blesava, to LED i ne LED, koja je razlika osim ocitog(ova 2. nema LED)?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Osobno bih još mjenjao i matičnu i CPU (uzeo bih recimo E6400). Matičnu neznam koju jer nisam siguran kako koja stoji po pitanju mušičavosti i stabilnosti...
Ma ja bi ipak E6600 zbog 4MB cache-a. A sto se tice MBO metodom eliminacije sam dosla do ove dve izmedu kojih se dvoumim, za asusicu nemam razloga sumnjati u kvalitetu, jer do sad nisam naisla niti na jednu kvalitetnu neg. kritiku(ako ne gledamo cijenu), a bad axe 2 mi je super na papiru i ipak je intel, ali mnoge su super na papiru pa se poslje ispostavilo da imaju problema s ovim ili s onim, zato cekam review. Sve druge koje sam razmatrala su putem ispale iz igre pa me zanimaju sad samo ove dvije ploce.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nemoj sada misliti da sam židov i to sve, ali par puta sam se opekao misleći da mi nekaj treba i da je to baš za mene, pa vidio da sam bez veze dao 500 ili više kuna bezveze...
ma ne mislim, kritika bilo + bilo - je uvijek dobrodosla ako je argumentirana, mogu podnijeti kritiku. Btw. imas nesto protiv zidova???


E da, prije nego se bacim na razmatranje nekih drugih memorija, daj mi prokomentirajte ove 3 navedene, koja vam je na 1., koja na 2., a koja na 4. mjestu? Sala, 3.
Lala je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2006., 19:24   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,351
Komponente koje si navela su stvarno odlične (i skupe), ali bi imao par kritika. Da se razumijemo odmah, nisam stručnjak za C2D (s939 mi bolje leži) i dečki su bolje potkrijepili svoje prijedloge.
Ja bih svakako preporučio slabiji CPU jer se i E6300 može dobro oc-ati, a koliko vidim baš i nema neke velike potrebe za tako jakim procesorom.
Memu bih također uzeo neku jeftiniju. Ljudi su dosta nahvalili Kingmaxa 667 jer se može bez problema nafrljiti na 800.
Mogu ti reći da mi je par frendova u zadnje vrijeme nabavilo Asrock ConroeXFire i da su zadovoljni njome, a cijena joj je debelo ispod 1000kn. Poanta je da jeftinije ploče manje gube vrijednost tokom vremena, a ako baš nema neke potrebe za jakom pločom (a kod tebe baš i nema), onda je kupnja skupe ploče čisto bacanje para.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:37   #12
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Koliko overclock planiraš raditi? Ako ne ganjaš nešto visoko možeš uštedjeti preko 500kn na memoriji. Uzmi ili Kingmax 667MHz ili 800Mhz, ili pak Super Talent CL4 odnosno CL5 800Mhz (te ST memorije su bolje i od mnogo skupljih, iako posljednje serije navodno imaju druge čipove, pa više nisu toliko dobre - trebala bi nekako provjeriti koja je u ponudi).

Ja bih ti isto preporučio E6300, jeftiniju ploču, i Kingmax / Super Talent 800Mhz. To što E6600 ima 4MB cachea ti nećeš osjetiti u radu, barem ne za te namjene što si navela. Osim ako ne planiraš raditi NLE video ili zahtjevnije 3D renderinge nema smisla uzimati E6600, kao što sam rekao - procesor će ti uglavnom sjediti besposlen (za office, net i filmove je dovoljan PIII, jedino bi programiranje i obrada fotografija moglo biti zahtjevnije, ali očito ne planiraš raditi na projektima koji bi stvarno bili toliko zahtjevni da bi ti trebao E6600).

Umjesto preko 10-12k kuna ti bi mogla složiti super konfiguraciju koja će još dugo vremena zadovoljavati sve tvoje potrebe, za ~7000, eventualno 8000kn, a to je poveća razlika.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:47   #13
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Što se tiče napajanja, da li stvarno misliš da ti treba snažnije od S12 600W? Mislim, S12 500W će pogoniti 5-6 diskova i 8800GTX bez problema, a za tvoju (i moju trenutnu) konfiguraciju bio bi dovoljan i S12 380W. Ja sam uzeo 500W radi lufta, ali sigurno bih uzeo S12 430W da ga je još bilo u prodaji.
Ok, predomislila sam se, sad je S12 500W u igri...


hladnjak ce biti VF700-Cu

Jedino me muci ta memorija. Neovisno o tome za sto cu se odluciti- da li vam je bolja Corsair C4 ili Dominator? Da li su Corsair CM2X1024-6400C4 i ona iz linksa koju sam stavila kao 2. izbor isti keksi? Crucial ili Corsair na asusici, sta je bolje? Cisto informativno.
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:51   #14
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Dominator. Ali zašto si zabrijala na te memorije? Koliki overclock planiraš?
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 19:55   #15
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Slobodno uzmi Kingmax 667. To je u biti ista memorija kao Kingmax 800 i slobodno je stavis na 800mhz, radi bez beda, tu ces najvise ustediti
(check the sig...)
Ne treba ti stvarno nista vise od Kingmaxa...

Seasonic od 500W ce ti potrajat dosta dugo

A hladnjak....bit ce ti dosta VF700, ali mislim da je bolje da uzmes VF900, jer 100kn kad kupujes konfu nije velika razlika u cijeni, a imas zalog za buducnost...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 20:04   #16
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Dominator. Ali zašto si zabrijala na te memorije? Koliki overclock planiraš?
A zasto si ti zabrijao na E6600 i p5w dh? Znam, nije lijepo odgovarati na pitanje s pitanjem, ali stvarno bi voljela dobiti odgovore na ona pitanja iz 1. posta, to me zanima nesto zbog kupnje, a nesto, odnosno vecinom informativno, jer o tom citam i odgovore na ta pitanja ne znam. Valjda netko ovdje zna. Znam da i clockanje ima velikog utjecaja na odgovor(koja je bolja od te 3 meme) ali mene zanima cjelokupno.
Vi se raspisite, ja nazalost idem ca(ne mogu vjerovati da sam ovo napisala) jer se moram spremati za van, ali cim dodem doma(u jutarnjim satima) provjeravam ako se tko izjasnio. Thanx na postovima do sad!
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 20:06   #17
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
Slobodno uzmi Kingmax 667. To je u biti ista memorija kao Kingmax 800 i slobodno je stavis na 800mhz, radi bez beda, tu ces najvise ustediti
(check the sig...)
Ne treba ti stvarno nista vise od Kingmaxa...

Seasonic od 500W ce ti potrajat dosta dugo

A hladnjak....bit ce ti dosta VF700, ali mislim da je bolje da uzmes VF900, jer 100kn kad kupujes konfu nije velika razlika u cijeni, a imas zalog za buducnost...
Znaci svi navijete za kingmax... Cim dodem doma cu to podrobnije prouciti. Thanx: lol2 :
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 20:30   #18
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Lala Pregled postova
A zasto si ti zabrijao na E6600 i p5w dh? Znam, nije lijepo odgovarati na pitanje s pitanjem, ali stvarno bi voljela dobiti odgovore na ona pitanja iz 1. posta, to me zanima nesto zbog kupnje, a nesto, odnosno vecinom informativno, jer o tom citam i odgovore na ta pitanja ne znam.
Imaš pravo, nije pristojno, izgleda i bezobrazno. Pitam te to zato jer imam osjećaj da uopće ne namjeravaš overclockirati (budući da sam te tri puta pitao kakav OC planiraš), a u tom slučaju ćeš tih 600-700 kn koje planiraš dati za Dominator i slične memorije baciti u smeće, jer nećeš dobiti apsolutno ništa što ti neće dati i Kingmax 667MHz, koji je 100€ jeftiniji.

Gledaj, ovdje ti većina ljudi želi dati dobronamjerne savjete, i ako malo bolje pogledaš, na manje-više sva pitanja iz tvog prvog posta je odgovoreno. Po treći put - da, prvotna konfa koju si navela je izvrsna, ali potpuni overkill za tvoje potrebe. Ako novci nisu tvoji i ne mariš za konačnu cifru, nemoj mijenjati ništa, sve su to odlične komponente. Ipak, mislim da bi mogla dosta uštedjeti, bez smanjivanja kvalitete komponenti, odnosno performansi aplikacija koje ćeš upotrebljavati.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 20:46   #19
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Imaš pravo, nije pristojno, izgleda i bezobrazno. Pitam te to zato jer imam osjećaj da uopće ne namjeravaš overclockirati (budući da sam te tri puta pitao kakav OC planiraš), a u tom slučaju ćeš tih 600-700 kn koje planiraš dati za Dominator i slične memorije baciti u smeće, jer nećeš dobiti apsolutno ništa što ti neće dati i Kingmax 667MHz, koji je 100€ jeftiniji.

Gledaj, ovdje ti većina ljudi želi dati dobronamjerne savjete, i ako malo bolje pogledaš, na manje-više sva pitanja iz tvog prvog posta je odgovoreno. Po treći put - da, prvotna konfa koju si navela je izvrsna, ali potpuni overkill za tvoje potrebe. Ako novci nisu tvoji i ne mariš za konačnu cifru, nemoj mijenjati ništa, sve su to odlične komponente. Ipak, mislim da bi mogla dosta uštedjeti, bez smanjivanja kvalitete komponenti, odnosno performansi aplikacija koje ćeš upotrebljavati.
Joj ubit cu te, samo jedno oko mi je nasminkano... Sala. Cuj, nije mi bila namjera biti bezobrazna, da skratim- sorry. Sto se tice clockanja ne mogi ti tocno odgovoriti, jer se time jos nisam bavila, samo znam teoretski, s tim cu vas sigurno zagnjaviti kad sjedne komp,ali ja SASVIM SIGURNO planiram clockati i proc i grafu i memu. Pod ona pitanja koja su neodgovorena mislila sam na ono pitanje sa LED i ne LED(ili vi mislite da je pitanje preglupo pa me ignorirate), na ono da li su ona dva corsaira isti keksi, na 1. pratilju, 2., i 3., na to da li da pricekam 7 Pro ili da copim nesto drugo... Poz!
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 21:08   #20
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
VF700(900) LED ti ima svjetleći vent, bez LED-a u naslovu je običan ventilator na cooler-u->nema svjetlećih LED-ica...

EDIT:
Za one naveden memorije neznam koje su razlike. Ali zato znam da je Freezer7 Pro super cooler
Nije općenito najbolji, za za te novce, heben...

I sada, pošto znamo da ćeš OC-ati, opet velimo, E6600 ima čini mi se množitelj 9x. Za 3,6Ghz za koji je potreban neki malo veći (za 24/7 upotrebu) napon, potrebno je 400x9. A to ti znači da će ti u tom slučaju mema raditi na DDR2 800Mhz (može i više, ali ćemu? 1000kn više radi 1-2% boljih performansi?).

Ti ćeš tako i tako vjerojatno OC-ati do nekih ~3Ghz za koje će ti trebati normalni napon, a tu ti opet super obična DDR2 800 memorija...
Previše si se ti uživila u taj OC
Pitaj samo ekipu sa Conroe-ima na koliko drži svoje proceve...Kada sam ja ispitivao, većina ih drži na defolt, neki i malo undervoltane. Zašto? Jer im je i to previše..
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 21:23   #21
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Previše si se ti uživila u taj OC
Pitaj samo ekipu sa Conroe-ima na koliko drži svoje proceve...Kada sam ja ispitivao, većina ih drži na defolt, neki i malo undervoltane. Zašto? Jer im je i to previše..
Pa danas svi clockaju samo zato jer je to sad popularno, te da se pohvale u Super Pi-u, a ne da se dobiju bolje performanse, iskreno i meni je previše 2.4 GHz, zadovoljan sam na 1.8 GHz.

@Trala kako ekipa kaže bolje uzmi E6300, jer znaš jednu od definicija OC-a, max. iskorištavanje komponenti za što manje love : nuts :
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 21:39   #22
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor Lala Pregled postova
Joj ubit cu te, samo jedno oko mi je nasminkano... Sala. Cuj, nije mi bila namjera biti bezobrazna, da skratim- sorry. Sto se tice clockanja ne mogi ti tocno odgovoriti, jer se time jos nisam bavila, samo znam teoretski, s tim cu vas sigurno zagnjaviti kad sjedne komp,ali ja SASVIM SIGURNO planiram clockati i proc i grafu i memu. Pod ona pitanja koja su neodgovorena mislila sam na ono pitanje sa LED i ne LED(ili vi mislite da je pitanje preglupo pa me ignorirate), na ono da li su ona dva corsaira isti keksi, na 1. pratilju, 2., i 3., na to da li da pricekam 7 Pro ili da copim nesto drugo... Poz!
Ako ti novci nisu problem, uzmi E6600, zasto ne?!
Freezer 7 Pro je odlican, pa ako ti se da, pricekaj njega....
LED svijetli, obicni ne svijetli

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Pa danas svi clockaju samo zato jer je to sad popularno, te da se pohvale u Super Pi-u, a ne da se dobiju bolje performanse, iskreno i meni je previše 2.4 GHz, zadovoljan sam na 1.8 GHz.

@Trala kako ekipa kaže bolje uzmi E6300, jer znaš jednu od definicija OC-a, max. iskorištavanje komponenti za što manje love : nuts :
Zast da cura ne uzme E6600 ako moze??
Sto ti nisi onda uzeo X2 3600+ kad ti ne treba vise...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 21:42   #23
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
Ako ti novci nisu problem, uzmi E6600, zasto ne?!
Freezer 7 Pro je odlican, pa ako ti se da, pricekaj njega....
LED svijetli, obicni ne svijetli



Zast da cura ne uzme E6600 ako moze??
Sto ti nisi onda uzeo X2 3600+ kad ti ne treba vise...
Ako može slobodno, nemoj misliti da sam ljubomoran, hah zašto nisam ja, pa na greškama se uči, zar ne? : suicide
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 21:58   #24
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Pod 1:u prvom mjesecu pojeftinjuje E6600 29%.Zato je vjerovatno teže dobavljiv.Znači ako si čekala dosada,strpi se još 30-tak dana.Ušteda bi mogla na procu biti 500-550kn.

Pod 2:neću spominjati druge ploče,ali između Asusice i Intelice razlika u cijeni je 260 i sitno kuna.Uzmeš sjekiricu i sa razlikom od proca več imaš cca 800kn uštede.

Pod 3:zaboraviš na gore navedene meme,i uzmeš od Vranoge Kingmaxa za 1500kn.Sa gore navedenih 800,đeparac ti razlikom u cijeni meme raste na 1900-2000kn.

Pod 4:umjesto Seasonica 500, uzmeš Seasonica 380.Razliku od 400kn dodaj na onih 1900-2000 i dobivaš zanimljivu sumicu od 2300-2400kn u đepu.

Kučište je opet stvar osobnog ukusa,ali vjerujem da bi se moglo i na njemu ljepa svotica uštediti.Ostale komponente su ok.I na kraju zaključak.
Uštedila si minimalno 2300kn,a nitko nemože reči da nemaš mrak konfu.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 09:41   #25
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Citiraj:
Autor maxxp Pregled postova
Pod 1:u prvom mjesecu pojeftinjuje E6600 29%.Zato je vjerovatno teže dobavljiv.Znači ako si čekala dosada,strpi se još 30-tak dana.Ušteda bi mogla na procu biti 500-550kn.

Pod 2:neću spominjati druge ploče,ali između Asusice i Intelice razlika u cijeni je 260 i sitno kuna.Uzmeš sjekiricu i sa razlikom od proca več imaš cca 800kn uštede.
Ma ja vise ne mogu cekati, prvi mjesec mi se cini tako daleko... Ja bi sjekiricu, ali za sada znam da je dobra samo na papiru, cekam review, nadam se da ce brzo.

Citiraj:
Autor maxxp Pregled postova
Pod 4:umjesto Seasonica 500, uzmeš Seasonica 380.Razliku od 400kn dodaj na onih 1900-2000 i dobivaš zanimljivu sumicu od 2300-2400kn u đepu.
Zbog lufta uzimam S12 500W

Pa ja sam tek skuzila da ja u biti spamam sa ovim pitanjima o memorijama, da se o tom vec na ovom forumu vodila zustra rasprava. Ona 3 keksa koja sam navela na pocetku thread-a definitivno otpadaju. Sada se dvoumim izmedu Kingmaxa 667 ili 800MHz. Da li za postizanje 3200MHz na E6600 treba RAM na samo 710MHz? Jer ako je tako, sta ce mi vise od 800MHz, odnosno ovu kingmax nema smisla ni clockat pa mi je onda bolji izbor kingmax 667MHZ. Koliko MHz na E6600 zahtijeva RAM na 900, a koliko na 1000 MHz? Vjerojatno su to vama blesava pitanja i sigurno tu negdje mogu nac kako to racunate, ali mi se spava. Kako ide taj algoritam, mozete tu napidati ili staviti link?

E da, nemaju vise u linksu 7 Pro... Uopce vise nije naveden na cijeniku. Sta sad?
Opet ja sa LEDicama, nije mi jasno kako to da VF900-Cu LED kosta manje(286,64kn) od VF900-Cu bez LEDice(301,41)? Sta nebi trebalo biti obratno, ako jos dobijes i ledice to vise kosta? Pa ako ti se ne svidaju samo ih skines... Stvarni ne kontam: stoopid
Lala je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 11:00   #26
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
pročitaj malo ovu temu, tu je dosta objašnjeno kakva je mema dovoljna za E6600, ako ti se ne da mogu ti odma reći da će ti Kingmax 667 biti sasvim dovoljan

hladnjak uzmi Scythe Ninja Plus ako nema freezera i ako želiš radit veći OC, znam da će sada mnogi upast sa Sonic Towerom ali mislim da ne treba riskirat jer mu baza i ije baš najravnija

Imam Ninju plus i hladi odlično, bolje od big Typhoona (kojeg sam isto imao)
i montaža Ninje plus na lga775 je nešto najjednostavnoje što sam doživio, lakše je od montiranja box coolera

te ledice na vf900 nek te uopće ne zamaraju...

btw ukratko, E6600 ima največi množitelj 9, koji ćeš i ti vjerojatno koristit, dakle računaj ako ti, npr kingmax 667 radi na 800MHz, proc ti radi na 400*9=3600Mhz, računaj da ovaj Kingmax može i još gore do nekih 430-440 (880Mhz), što je sasvim dovoljno za E6600, n vjerujem da češ ga držat na preko 3,6Ghz za svakodevni rad: hello2 :
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 11:22   #27
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor Lala Pregled postova
Ma ja vise ne mogu cekati, prvi mjesec mi se cini tako daleko... Ja bi sjekiricu, ali za sada znam da je dobra samo na papiru, cekam review, nadam se da ce brzo.


Zbog lufta uzimam S12 500W

Pa ja sam tek skuzila da ja u biti spamam sa ovim pitanjima o memorijama, da se o tom vec na ovom forumu vodila zustra rasprava. Ona 3 keksa koja sam navela na pocetku thread-a definitivno otpadaju. Sada se dvoumim izmedu Kingmaxa 667 ili 800MHz. Da li za postizanje 3200MHz na E6600 treba RAM na samo 710MHz? Jer ako je tako, sta ce mi vise od 800MHz, odnosno ovu kingmax nema smisla ni clockat pa mi je onda bolji izbor kingmax 667MHZ. Koliko MHz na E6600 zahtijeva RAM na 900, a koliko na 1000 MHz? Vjerojatno su to vama blesava pitanja i sigurno tu negdje mogu nac kako to racunate, ali mi se spava. Kako ide taj algoritam, mozete tu napidati ili staviti link?

E da, nemaju vise u linksu 7 Pro... Uopce vise nije naveden na cijeniku. Sta sad?
Opet ja sa LEDicama, nije mi jasno kako to da VF900-Cu LED kosta manje(286,64kn) od VF900-Cu bez LEDice(301,41)? Sta nebi trebalo biti obratno, ako jos dobijes i ledice to vise kosta? Pa ako ti se ne svidaju samo ih skines... Stvarni ne kontam: stoopid
Kingmax 667 ide na 900mhz bez problema, tako da njega uzmi i pristedi koju kunu....A ja sam siguran da ti neces ici preko 3.6ghz sa clockanjem (400fsb, 800mhz memorija) i opet ispada da ti je dosta Kingmax 667

A umjesto Freezera mozes pogledati Scythe Mine...odlican cooler...ili Coolermaster Hiper TX (tako se nesto zove, lici na freezera izgledom i cijenom )

Sto se tice LED-ica, u pravu si, ali to je eto zakon trzista....a LEDice ne mozes skinut, jer su na ventilatoru, tocnije u njemu...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 19:39   #28
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
sta je sa problemima sa zvucnom na deluxici?
cekaj review o badaxe2 pa tek onda odluci o ploci

sto se tice napajanja, mislim da nema potrebe za 500W pogotovo kad kazes za sta koristis komp, za to ce ti ovakav komp biti super sljedecih godinu dvije tri pet pa ti netreba taj visak watta ali ako imas 400kn viska slobodno

a o kucistu sama odluci jer ti se isplati dat tolko love za anteca

ram... kingmax 667, ide sigurno na 800, a to ti je i vise nego dovoljno
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 19:41   #29
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
sta je sa problemima sa zvucnom na deluxici?
cekaj review o badaxe2 pa tek onda odluci o ploci

sto se tice napajanja, mislim da nema potrebe za 500W pogotovo kad kazes za sta koristis komp, za to ce ti ovakav komp biti super sljedecih godinu dvije tri pet pa ti netreba taj visak watta ali ako imas 400kn viska slobodno
Na P5W DH Dlx nema problema sa zvukom niti ih je ikad bilo....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 19:41   #30
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
Na P5W DH Dlx nema problema sa zvukom niti ih je ikad bilo....
ups
mea culpa
mislio sam da je to na svim asusicama
jos se cudim kako nitko to ne spominje
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na