Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2019., 19:48   #181
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Imam ja DE82 i ista stvar, radi super i ne zamaram se. Vjerojatno je u reklamama druga neka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ček malo, kaj ne bi trebalo onak valovit unutarnji dio bubnja, a tak i predstavljaju za taj model na službenoj stranici?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 20:00   #182
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Ne znam. Ja sam uzeo u elipsu i isti "problem".
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 20:02   #183
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ma ok, samo me zanimalo, malo mi čudno bilo na prvu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 13:41   #184
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Isprobali sušilicu Gorenje DE72, radi ko sat, opcija ima dosta, ne zagrijava prostor, završna obrada bez greške, čišćenje filtera jako jednostavno..
Upute su ipak mogli dat na hrvatskom da se bolje upoznam sa sušilicom

Nego, u uputama piše da nije poželjno sušilicu spajat na produžni kabel, jel to općenito vrijedi za svu (stvar predostrožnosti) bijelu tehniku ili? Spojena je na produžni, pošto mi baš nije blizu utičnica.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 13:49   #185
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Isprobali sušilicu Gorenje DE72, radi ko sat, opcija ima dosta, ne zagrijava prostor, završna obrada bez greške, čišćenje filtera jako jednostavno..
Upute su ipak mogli dat na hrvatskom da se bolje upoznam sa sušilicom

Nego, u uputama piše da nije poželjno sušilicu spajat na produžni kabel, jel to općenito vrijedi za svu (stvar predostrožnosti) bijelu tehniku ili? Spojena je na produžni, pošto mi baš nije blizu utičnica.
ma to oni stave upozorenje zbog losih produznih letvi i da nebi spajao jos nesto vece pa da nebi izgorio produzni, spoji ga na malo bolji produzni samog i nece nista bit
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:18   #186
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Se moze kod nas naci ves masina Bosch serija 4 (eventualno 6ica) s vise od 2 godine garancije? Gledam te poznate web shopove, sve 2 godine... Propustam li nesto ili je to to?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:25   #187
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Se moze kod nas naci ves masina Bosch serija 4 (eventualno 6ica) s vise od 2 godine garancije? Gledam te poznate web shopove, sve 2 godine... Propustam li nesto ili je to to?
Propustas

Vecina nudi 2 god, ali u roku od mjesec dana od kupnje registriras se na strqnicu od proizvodjaca i dobijes jos 3 god

Mislim da gorenje jedino nudi odmah 5, al u principu na isto dodes
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:28   #188
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Šta će ti Bosch serije 4? Imam Electrolux ESL5350LO (uz registraciju 5god. jamstva) i Bosch SMS46KI01E. Electrolux je puno tiši (i sam motor je tiši, ironično Bosch svog zove "silent"), bolje pere, štedljiviji i još automatski otvori vrata pri završetku radi boljeg sušenja. OK, Bosch nije ugradbeni ali je cjenovni rang tu negdje.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:31   #189
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Šta će ti Bosch serije 4? Imam Electrolux ESL5350LO (uz registraciju 5god. jamstva) i Bosch SMS46KI01E. Electrolux je puno tiši (i sam motor je tiši, ironično Bosch svog zove "silent"), bolje pere, štedljiviji i još automatski otvori vrata pri završetku radi boljeg sušenja. OK, Bosch nije ugradbeni ali je cjenovni rang tu negdje.
Mislim da je kolega govorio o veš masini, a ne o sudju

Btw. I u mene je ta electrolux esl5350lo, eo preko godinu dana, prezadovoljan
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:40   #190
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060


Malo sam preletio, da. Ali što nije da Bosch serija 4 je u principu prepakirani Beko? Nije to neka sreća generalno. 6 i 8 su posve druga priča.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 23:06   #191
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Propustas

Vecina nudi 2 god, ali u roku od mjesec dana od kupnje registriras se na strqnicu od proizvodjaca i dobijes jos 3 god

Mislim da gorenje jedino nudi odmah 5, al u principu na isto dodes
Aha vidim na sajtu, promocija 2+3 godine za odredjene modele ves masina. Prvi najjeftiniji koji ulazi u promociju je najskuplji iz serije 6, serije 4 nema na listi. Hmm, not happy

https://media3.bosch-home.com/Docume...lusive2019.pdf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 20:10   #192
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Bojler

E s obzirom da preuređujemo kupaonicu mjenjamo i bojler. Preko zime se grijemo preko centralnog u kojem je bojler, ali proljeće/ljeto treba nam bojler na struju. Ima itko kakve preporuke? I jel postoji A, A+ bojler?
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 20:46   #193
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
E s obzirom da preuređujemo kupaonicu mjenjamo i bojler. Preko zime se grijemo preko centralnog u kojem je bojler, ali proljeće/ljeto treba nam bojler na struju. Ima itko kakve preporuke? I jel postoji A, A+ bojler?
Kakvu kombinaciju peći za centralno imate?

Mi imamo peć za centralno na drva koja grije i bojler tj vodu u njemu, ali ima spojenu i struju, pa u nekom prijelaznom razdoblju dogrijavamo strujom. 2u1 je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 22:39   #194
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kakvu kombinaciju peći za centralno imate?

Mi imamo peć za centralno na drva koja grije i bojler tj vodu u njemu, ali ima spojenu i struju, pa u nekom prijelaznom razdoblju dogrijavamo strujom. 2u1 je.
Pec u sebiima bojler za toplu vodu. Pec je na drva. Ali planiramo promjenuna ljeto. Centrometalova je.
Zimi nam nije problem jer grijemo kucu i automatski kmamo toplu vodu. Ali ljeti je malo problem jet nas je 4. Uskoro i petero pa zna zafaliti ako bi svaki dan na drva grijao. + zna biti dana kad nas jednostavno nema doma po cijeli dan. Onda navecer treba zakuriti pa cekati itd. Treba mi elekteicni..
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 10:11   #195
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Pec u sebiima bojler za toplu vodu. Pec je na drva. Ali planiramo promjenuna ljeto. Centrometalova je.
A koji kotao ćete uzeti iduće ljeto? Svi kvalitetniji kotlovi nemaju ptv bojler na sebi pa imaj to na umu. Da ne bi poslije morao kupovati dodatni bojler za kotlovnicu.

Ja sam uzeo lani Bosch accu solar 200l sa el. grijačem. Van sezone grijanja bi ga palio po jeftinijoj tarifi, većinom bi radio do 2h, 3kw grijač (ne bi se tih 200l pottrošilo do kraja u mojoj 5-članoj obitelji).

Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Zimi nam nije problem jer grijemo kucu i automatski kmamo toplu vodu. Ali ljeti je malo problem jet nas je 4. Uskoro i petero pa zna zafaliti ako bi svaki dan na drva grijao. + zna biti dana kad nas jednostavno nema doma po cijeli dan. Onda navecer treba zakuriti pa cekati itd. Treba mi elekteicni..
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 13:03   #196
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Cilj mii je uzeti nesto sta bidrzalo temp dosta dugo, pa da bi mozda samopalio kad je jeftina. Jos tocno ne znamo. Imamo pufer + ugrađivat ćemo i solarno. Vidit cemo sta majstor kaze.
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 18:03   #197
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Vidim da par kolega na forumu ima perilicu ESL5350LO kao i ja.

Ako netko ima neki savjet, dva tjedna već gulim glavom kako je moguće da se automatsko otvaranje vratiju nakon pranja (airdry) samo od sebe pretstalo raditi ? Odnosno, vise se ne otvaraju automatski

Funkcija je aktivirana u opcijama, i radilo sve prvih par mjeseci, no eto...netko sa slicnim iskustvom? Mozda sta da provjerim jos? Je problem ako je perilica malkice labava u elemntima? ...pojma nemam
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 13:10   #198
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 16:05   #199
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
AEG L8WBC61S

https://www.allmall.hr/perilica-i-su...m_medium=click
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 22:19   #200
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
dodao bi i

CANDY GVSW486T 5

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...DY-GVSW486T-5/

jeftinija je od AEG-a, imamo ju godinu dana sada i nemam prituzbe osim sto se za napredno setiranje programa(mozes kombinirati lude opcije za pranje preko aplikacije po vlastitim preferencama) preko aplikacije moras registrirati sa nebuloznim detaljima (broj racuna, gdje i kad kupljena, serijski broj uredjaja).
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 00:40   #201
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
ja sam trenutno u traženju istog uređaja. Trenutno mi je ovaj Samsung zapeo za oko:

https://www.sancta-domenica.hr/bijel...5a10aw-le.html

koliko čitam po netu dosta ljudi je zadovoljno sa AEG/Samung kombo uređajima tako da nećeš fulati s ovim kojeg je netko naveo.
Sranje je to što prije par tjedana si mogao kupiti isti uređaj i u nekoj promo akiciji dobiti 5 godina jamstva, što nije loše.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 20:43   #202
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Molim preporuku Perilice za rublje mora biti top loader, do 3000 kn. Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 22:54   #203
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
Cisto kao buba u uho, sinoc poslozeno:



Isto zbog ustede prostora, ovaj medjuelement je super, rade obje masine u isto vrijeme bez problema, krut je spoj poprilicno...

Dosta sam vremena potrosio na nalazenje tog elementa doduse (andabaka split na kraju, 180kn)
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 20:12   #204
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Da ne otvaram novu temu, mislim da je ova najprigodnija.

Radi se o indukcijskoj ploci i kuhanju na njoj.

Problem je kad se na njoj nalaze 3 ili 4 posude koje traže maximalnu razinu ili cak i nesto nizu razinu snage.

U prilog stavljam video simptoma, pa možda netko tko ima više iskustva u tome zna u cem je problem. Ne zove mi se servis ako je npr pre slaba struja ili nesto slicno...

Prilikom kuhanja na max razini ( Ne na boost ) kao da snaga dolazi u "valovima" i to se može vidjeti na vodi, a i cuje se "klikanje" ploce...

Video : Sva 4 lonca su istovremeno stavljena, i to je na max snazi bilo barem 15 minuta, ( inace voda zakipi za 5 min, sve posude su za indukciju - nove )

https://drive.google.com/open?id=1Az...-X54WxGWkdnblP
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:31   #205
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Jednostavno pitanje, dali je indukcija spojena na monofazni priključak,ili trofazni?


Ako je na monofazni,sama ograničava snagu na 220x16A ~3.5kw, dok sva 4 ringla na max mogu povuć 7-7.5kW
to je razlog paljenja/gašenja po ringlovima.



Ako je na trofazni, onda ne znam. Trebala bi sva 4 radit na max, ali možda ima neki safety da se ne pregrijava
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:33   #206
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A da kvaliteta posude isto ne igra ulogu za indukciju?

Tj. debljina dna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:50   #207
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Dosta sam vremena potrosio na nalazenje tog elementa doduse (andabaka split na kraju, 180kn)
nije tako elegantno rješenje ali je univerzalnije
https://www.bauhaus.hr/visenamjenska...600x10-mm.html
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 17:04   #208
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, mislim da je ova najprigodnija.

Radi se o indukcijskoj ploci i kuhanju na njoj.

Problem je kad se na njoj nalaze 3 ili 4 posude koje traže maximalnu razinu ili cak i nesto nizu razinu snage.

U prilog stavljam video simptoma, pa možda netko tko ima više iskustva u tome zna u cem je problem. Ne zove mi se servis ako je npr pre slaba struja ili nesto slicno...

Prilikom kuhanja na max razini ( Ne na boost ) kao da snaga dolazi u "valovima" i to se može vidjeti na vodi, a i cuje se "klikanje" ploce...

Video : Sva 4 lonca su istovremeno stavljena, i to je na max snazi bilo barem 15 minuta, ( inace voda zakipi za 5 min, sve posude su za indukciju - nove )

https://drive.google.com/open?id=1Az...-X54WxGWkdnblP
webstartm ti je sve odgovorio. Ak ti nemre ploča povuć 7 kW, ploča će palit/gasit krugove. Ak imaš trofazni priključak, jbg, zovi servis.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A da kvaliteta posude isto ne igra ulogu za indukciju?

Tj. debljina dna.
Kolko znam, ak se magnet lovi na posuđe, dobro je za indukciju. Dal sad postoji kvalitetnije/nekvalitetnije željezo, nisam baš siguran, al ne isključujem mogućnost.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 17:30   #209
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Pitanje je kako struju indukcija regulira, mozda moze na monofaznu. Ili ako mu je veci osigurac/zice vjerovatno moze na njoj podesit snagu vecu od defaultne. Jer indukcija nemoze znat kolki je osigurac, samo sto je i di spojeno, napon-pin.

Tipa na mojoj (whirpool), koja je na monofaznoj struji, pise na shemi da se faza premosti i na pin do. Ali nije elektricar tako spojio nego je doveo fazu s drugog osiguraca na taj pin. Tako da su 2 ploce(lonca) po osiguracu, bas se moze vidit kad spustis jedan osigurac da jedna strana indukcije izbaci gresku.

Koji je tocno model indukcije?
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 21:05   #210
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Kao što reče tpm4 (btw., dobar ti električar), ne mora nužno biti do 1/3 faze. Kod moje je suma svih ringova oko 11 kW, a u manualu (koliko me pamćenje služi) piše da je maksimalna snaga nešto preko 7 kW pa onda sve iznad sjecka. Moja sjecka i na settinzima manjima od 5.

edit:
Sad sam pogledao video. 99% sam siguran da ti je to zbog toga jer elektronika limitira snagu na nešto što je manje od sume snage koju daju sva četiri ringa na settingu 9.
generic je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na