Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2016., 21:02   #4531
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Krivo si ti to shvatio, Cash on collection znači "solarno" plaćanje.
Dođeš k liku doma i izvadiš pare na sunce.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 21:18   #4532
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Krivo si ti to shvatio, Cash on collection znači "solarno" plaćanje.
Dođeš k liku doma i izvadiš pare na sunce.
Ok, ali zašto onda liku piše da šalje diljem svijeta, poštarinu je isto naveo nekih 8 eura za Hrvatsku, a jedini način plaćanja je Cash on collection
...i nije li to što si naveo opcija "Local pickup"?
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 18:15   #4533
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Je li ima netko iskustva s preusmjeravanjem pošiljki na drugu adresu u HR? Je li to uopće moguće? U cjeniku HP-a je navedena ta opcija, ali na e-mailove ne odgovaraju. (Baš sam začuđen time)
Naručio sam pet-šest stvari što iz Kine, što s eBay.de, no još nisu stigli niti ima naznake kako će uskoro, a godišnji mi se bliži.
Mogao bih ukućane voditi kod javnog bilježnika, pa ih opunomoćiti, no ovo mi se čini nekako elegantnija opcija, ako je moguća. Što manje ljudi maltretiram, to bolje.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 00:35   #4534
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Zasto bi vodio ukucane kod biljeznika?Odvedi ih u postu i tamo i dajes punomoc.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 09:31   #4535
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Mislim da se naplaćuje preusmjerenje...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 12:02   #4536
jurica1989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Split
Postovi: 26
pozdrav!

zanima m kupovina xeon ES procesora sa ebaya iz kine ciji je seller extrememicro sa odlicnim ratingom...
ukoliko se odlucim na kupovinu istog kakva su mi ostala davanja ako se nesto kupuje u kini? cijena izade nekih 300E testnog uzorka dok je originalna cijena pravog oem puno puno skuplja...
jurica1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 19:01   #4537
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zasto bi vodio ukucane kod biljeznika?Odvedi ih u postu i tamo i dajes punomoc.
A ja se pitam zašto bi ih vodio i u poštu i pravio im punomoć radi tih stvari što naručuje s neta?
Nisam još čuo da poštari traže nekakve dokumente prilikom uručenja paketa, pa nije to poziv za sud.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 19:01   #4538
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Traze ukoliko se dize na posti.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 19:04   #4539
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I to mi je novost i valjda ovisi o pošti, mene nitko ništa nije tražio godinama, dođem u poštu, predam obavijest koju sam dobio i dobijem paket.
Nekada se trebam potpisati, a najčešće ni to, osobnu iskaznicu nikada nisam trebao pokazati.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 15:09   #4540
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Radi Karina u kolovozu sve u 16, pa bih vas molio za iskustva.

Štopali su mi web kamericu od 150 kn s AliExpressa. Jučerašnji status: "Record item customs information (Inb). Retention reason: Invoice missing"

Valjda se nekome učinila suviše fancy da bi bila jeftinija od 45 eura.
Problema ne bi bilo da ujutro ne putujem zbog posla. Ukućane sam opunomoćio za sve pošiljke. Međutim, koja je sad procedura? HP će poslati obavijest da trebam poslati račun? Isprintani račun šaljem u carinu i zatim slijedi "pokušaj uručenja paketa", odnosno ostavljanje žute ceduljice u sandučiću, jer "nikog nije bilo doma"?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 16:17   #4541
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Dobiti ces poziv od carine sa PCP brojem.Mailom posaljes racun u subjekt poruke upises PCP broj sa poziva.Nakon sto obrade tvoj predmet, salju ti na kucnu adresu posiljku i placas cca 13 kuna.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 18:19   #4542
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Da i ja nešto brzinski upitam, dobio sam aukciju, ali kako su mi bila tri ista itema završavala skoro u isto vrime, nisam obratio pažnju da ovaj seller ne dopušta plaćanje preko pay pala, nego direktno preko banke ili na ruke.. Seller je iz njemačke! Nekako mi svo to plaćanje bez paypala i nije baš drago.. Jel mogu poništit kupovinu i koje će mi bit sankcije?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 18:42   #4543
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Dobiti ces poziv od carine sa PCP brojem.Mailom posaljes racun u subjekt poruke upises PCP broj sa poziva.Nakon sto obrade tvoj predmet, salju ti na kucnu adresu posiljku i placas cca 13 kuna.
Super. Mislim, nije super. Hvala ti na informaciji.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 21:17   #4544
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Da i ja nešto brzinski upitam, dobio sam aukciju, ali kako su mi bila tri ista itema završavala skoro u isto vrime, nisam obratio pažnju da ovaj seller ne dopušta plaćanje preko pay pala, nego direktno preko banke ili na ruke.. Seller je iz njemačke! Nekako mi svo to plaćanje bez paypala i nije baš drago.. Jel mogu poništit kupovinu i koje će mi bit sankcije?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Moš ga zamoliti da ti raskine kupnju jer nisi vidija da nema PP, a cijena plaćanja u inozemstvo je 10ak eura minimalno i ne isplati se ako je jeftiniji item.

Valjda će ti uvažiti ali tvoja je krivnja ako nisi to pogleda iako u najgorem slučaju možeš dobiti packu da nisi platija što nije problem osim ako ti se ne desi više puta.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 11:05   #4545
Balboa
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Može jedan savjet molim

Naručio sam iz USA bluetooth slušalice, garantirano LG, garantirano nove i sve ostalo kako to ide.

Slušalice stigle u običnoj najlonskoj vrećici unutar žute jastučić kuverte.
Jasno vidljivo na prvu da je roba rabljena, ogrebotine po tijelu slušalica, tehnička LG naljepnica apšisala, poluodljepljena...

Slušalice rade, ali...hehe krče, preskače signal...jednom riječju - ludilo.

Tracking je stavljen i jasno se vidi da mi je dostavljeno na accountu...tako da ne znam da li bi prošla priča kako ja nisam preuzeo paket i da ne znam ko je.

Zanima me šta učiniti, a da ne šaljem nazad i ne plaćam poštarinu za jebenu Ameriku...a da mi se pare vrate nazad.

Inače u negativnim feedbackovima vidim iste opise koje su nezadovoljni stavili, second hand roba, ogrebano, udubljeno, poluispravno....za 111 itema, 7200 je pozitivno, top rated seller sa 98,6%.
Balboa je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:35   #4546
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,446
Citiraj:
Autor Balboa Pregled postova
...Zanima me šta učiniti, a da ne šaljem nazad i ne plaćam poštarinu za jebenu Ameriku...a da mi se pare vrate nazad....
Po ovom nista...vjerojatno postarina skuplja od itema.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:52   #4547
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,844
Imho, 98,6% je punih 1% daleko od top rated sellera. Tesko je dokazati takav problem, neki recimo snimaju unboxing.. Mozda traziti obrazlozenje sellera pa s tim otvoriti case i upetljati ebay dokle ide ide?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 14:06   #4548
Balboa
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Napisao sam mu i objasnio stvari, vidjet ćemo šta će biti. Prije sam riješavao za problematične iteme ili smeća jednostavno - nije stiglo. Ali ovako sa trackingom koji je uredan ne mogu gotovo ništa.

Slati mu nazad i zajebavat se sa time neću, item je 20$. Neka mi napravi puni ili djelomičan refund, neke zamjenske stvari nema smisla tražiti jer je ovo očito seller koji valja ovakva sranja malo-malo, pa ziher ima već spremno za utrapit neko slično smeće kao zamjenu.

Ne znam šta bi mi tu case opening mogao pomoći ako ja odbijam poslati nazad item selleru...a on meni odbija dati refund jer mu ja ne želim vratiti item?
Balboa je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 08:53   #4549
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,956
Bok

Nisam sad nekih mjesec-dva dana nista kupovao na ebay-u i danas ubacim par itema i odme na "proceed to checkout" i onda mi trazi da izaberme opciju placanja (paypal ili kartica) i kad izaberem paypal iskoci mi mbuy pupup tj. skuzim da je stranica otisla na "/mbuy.ebay.com/" i trazi login.

To je po nekoj logici MOBILE ebay/checkout ili je to nesto sad novo/obavezno ? Logiran sma prkeo dekstop komp ai nisam g anikad korisito na mobitelu pa mi ovo sad cudno/nepoznato. Prije me je samo redirectao na paypal.

Jel to sve OK ili postoji neka opcija da prebacim na desktop buy ?

Thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 08:38   #4550
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
na desktop buy prebacite to možda browser prebaci website preference
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 21:24   #4551
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,844
Bok, u situaciji sam da bih reklamirao item koji nije bio bas jeftin. Moram ga slati u HK, a oni bi onda meni slali novi item.
Imam dva pitanja:
- ima tko iskustva sa slanjem u HK? Preporucena posiljka po mogucnosti, HP ili nesto trece?
- kako se zove ono sto treba napraviti kada saljes item na reklamaciju, a da ti ne zabibere opet neke carine? Postoji jos uvijek ta opcija?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2016., 01:34   #4552
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Moras se javiti spediteru koji ce ti napraviti sve dokumente da ti ne naplate carinu, cijena te usluge ti je od 500 kuna pa na gore.Slati mozes preporucenom posiljkom HP, a cijena ovisi o tezini paketa.Izracun mozes napraviti na stranicama HP.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 15:14   #4553
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,263
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bok, u situaciji sam da bih reklamirao item koji nije bio bas jeftin. Moram ga slati u HK, a oni bi onda meni slali novi item.
Imam dva pitanja:
- ima tko iskustva sa slanjem u HK? Preporucena posiljka po mogucnosti, HP ili nesto trece?
- kako se zove ono sto treba napraviti kada saljes item na reklamaciju, a da ti ne zabibere opet neke carine? Postoji jos uvijek ta opcija?
ja sam slao mobitel u kinu na servis, bila je preporučena pošiljka 68 kn ako se dobro sijećam. Prilikom povratka uređaj je opet završio na carini, samo sam im poslao kompletnu dokumentaciju: dokaz da je već carinjenjo, transkript razgovora, RMA broj, te kutiju sa IMEI brojem koja je ostala u mene doma, uredno su vratili mob sa carine bez naplate
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 16:04   #4554
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bok

Nisam sad nekih mjesec-dva dana nista kupovao na ebay-u i danas ubacim par itema i odme na "proceed to checkout" i onda mi trazi da izaberme opciju placanja (paypal ili kartica) i kad izaberem paypal iskoci mi mbuy pupup tj. skuzim da je stranica otisla na "/mbuy.ebay.com/" i trazi login.

To je po nekoj logici MOBILE ebay/checkout ili je to nesto sad novo/obavezno ? Logiran sma prkeo dekstop komp ai nisam g anikad korisito na mobitelu pa mi ovo sad cudno/nepoznato. Prije me je samo redirectao na paypal.

Jel to sve OK ili postoji neka opcija da prebacim na desktop buy ?

Thx
Da, to je nova stvar. Koliko sam skužio s tehničke strane, oni su dodali "Login with PayPal" opciju i nakon autorizacije ti ostaješ na eBayu (i zadnju potvrdu radiš na eBayu), a prije si nakon checkouta bio preusmjeren na stranice PayPal-a za autorizaciju i nakon autorizacije si potvrdio iznos. Ako je sve bilo ok (dovoljno love, odnosno potvrđena naplata), PayPal te vratio natrag na Ebay zajedno s oznakom transakcije.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 16:16   #4555
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,956
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Da, to je nova stvar. Koliko sam skužio s tehničke strane, oni su dodali "Login with PayPal" opciju i nakon autorizacije ti ostaješ na eBayu (i zadnju potvrdu radiš na eBayu), a prije si nakon checkouta bio preusmjeren na stranice PayPal-a za autorizaciju i nakon autorizacije si potvrdio iznos. Ako je sve bilo ok (dovoljno love, odnosno potvrđena naplata), PayPal te vratio natrag na Ebay zajedno s oznakom transakcije.
Nisam uopce isao do kraja sa kupnjom jer mi nije bilo jasno sta je to sad novo/cudno a nisam bio voljan upisivati PayPal password na neki "mbay..." .

Thx za info, znaci "Legit" je .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 16:30   #4556
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,844
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ja sam slao mobitel u kinu na servis, bila je preporučena pošiljka 68 kn ako se dobro sijećam. Prilikom povratka uređaj je opet završio na carini, samo sam im poslao kompletnu dokumentaciju: dokaz da je već carinjenjo, transkript razgovora, RMA broj, te kutiju sa IMEI brojem koja je ostala u mene doma, uredno su vratili mob sa carine bez naplate
Tko ti je izdao RMA broj? Kod mene se radi o slusalicama, imam potvrdu o placanju (paypal), email o slanju papira za carinjenje (po PCP broju). Ovo sa spediterima (Raulov post iznad) bi me izaslo skuplje od postarine u oba smjera (ja snosim to) + nanovo placen PDV i carinski namet.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 21:49   #4557
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nisam uopce isao do kraja sa kupnjom jer mi nije bilo jasno sta je to sad novo/cudno a nisam bio voljan upisivati PayPal password na neki "mbay..." .

Thx za info, znaci "Legit" je .
Legit je, bez brige.
Pogledaj certifikat za svaki slučaj.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 12:10   #4558
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Ove likove koji rade na carini ne mogu shvatiti. Na pošiljku od 34 USD oni su rebnuli 129 kuna carine unatoč tome što sam im poslao račun. Po kojoj stopi oni to obračunavaju, ako su pošiljke do 45 eura oslobođene carine. Ima li netko iskustva?
Poslao sam upit u Karinu, ali odgovora, naravno, nema.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 12:15   #4559
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@krabaja Od kuda ti tih 45 eura?Nesto si malo pobrkao.Racunaju PDV,carinu i troskove obrade tvojeg predmeta i lezarinu.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 13:59   #4560
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,851
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ove likove koji rade na carini ne mogu shvatiti. Na pošiljku od 34 USD oni su rebnuli 129 kuna carine unatoč tome što sam im poslao račun. Po kojoj stopi oni to obračunavaju, ako su pošiljke do 45 eura oslobođene carine. Ima li netko iskustva?
Poslao sam upit u Karinu, ali odgovora, naravno, nema.
Do 160 kn se ne placa
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na