Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2015., 11:17   #1621
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Pitanje (koje je sigurno postavljeno mali milijun puta pa se unaprijed izvunjavam no na TT sam pa mi je pretrazivanje postova malo teze na 5,5").

Napravim upgrade s Win7 na Win10 Pro i dobijem li nakon toga Win10 key ili kako to ide jer nakon upgrade-a bi trebao kasnije prebaciti te iste Win10 tj. napraviti clean install na novi HDD.

Prvo sam mislio klonirati postojece Win 7 na novi HDD pa onda raditi upgrade no skeptican sam oko tog kopiranja OS-a (znam da ce kada sam ja u pitanju nesto poci u krivu i da cu cijeli dan potrositi na zezanje oko toga, a nije da imam bas toliko vremena) no najjednostavnije mi je napraviti upgrade na Windows 10 s postojecih Windos 7, skinuti ISO od Win 10 i nakon toga instalirati te iste Win 10 na drugi HDD i stari HDD formatirati i izbaciti ga iz kompa (kako sam i planirao jer ide ionako van).

Mozete li mi samo reci dobijem li nakon upgrade-a na mail ili kako vec neki key za Win10 pa ih kasnije instaliram na novi HDD ili kako ide kasnije ta aktivacija?

Zahvaljujem se na odgovoru i izvinjavam se ako sam dvadeseta osoba koja je postavila isto pitanje.

Hvala...

P. S.

Jos jedno pitanje, sta se dogada kada napravimo taj free upgrade na Win 10 i recimo za par mjeseci zamijenimo npr. MBO (makar mi je najvazniji prvi dio posta tj. dio oko upgrade-a i kasnije ciste instalacije Win 10 na drugi HDD).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 03.08.2015. u 11:32.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 11:47   #1622
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Nakon upgradea ne dobiješ win key, aktivacija je vezana za postojeći hardver, možeš clean install nakon upgradea, windows se kasnije aktivira preko hwid. Kod promjene ploče (ne i hdd-a) win će se deaktivirati.
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2015., 12:10   #1623
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Znaci mogu slobodno napraviti sada free upgrade i nakon toga skinuti ISO i instalirati Win 10 na drugi HDD, a ovaj slobodno izbaciti van?

Znaci, kasnije cemo nakon zamijene npr. MBO trebati novi key? Ok.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 12:13   #1624
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
dal nakon upgradea sa 8.1 na 10 ostaju postavke ili se sve sresetira?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 12:24   #1625
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Znaci mogu slobodno napraviti sada free upgrade i nakon toga skinuti ISO i instalirati Win 10 na drugi HDD, a ovaj slobodno izbaciti van?

Znaci, kasnije cemo nakon zamijene npr. MBO trebati novi key? Ok.
Pa mislim trebo bi moći, nećeš znat dok ne probaš. Ja sam mijenjao disk na osmici, uzeo ssd, nova instalacija, imao backup prije toga, nije bilo problema kasnije, mislim da je to isto bio win 8 ili 10. Što se tiče MBO, da. Iako sam jednom mijenjao ploču na osmici, osmica se bila deaktivirala, nazvao microsoft podršku i oni ponovno aktivirali win. U principu key ti je vezan za postojeći hardver, a i ako ode mbo za godinu, dvije uvijek ćeš imat na netu za 25$ kupiti novu licencu..

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 03.08.2015. u 12:32.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 12:58   #1626
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Vidim da vam je i ostatak ponude nesto nepotpun. Iznenadi me ovaj TVZ malo malo, hh.
Nemoj zaboraviti da TVZ studenti imaju pravo i na besplatan Office 2013 ProPlus
(ali kroz Office365, ne DreamSpark)
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 13:27   #1627
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Nemoj zaboraviti da TVZ studenti imaju pravo i na besplatan Office 2013 ProPlus
(ali kroz Office365, ne DreamSpark)
Kao i svi @skole.hr identiteti, dakle svi i svi učenici osnovnih i srednjih škola, te nastavnici i osoblje.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 13:53   #1628
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Kao i svi @skole.hr identiteti, dakle svi i svi učenici osnovnih i srednjih škola, te nastavnici i osoblje.
Osobno se uopce ne mogu logirati na svoj acc posto je bolja polovica uciteljica (prije je islo normalno), ali ok...nije vazno.

Nego, jedno debilno pitanje.

Ako hocu imati Win 10 normalno na engleskom jeziku,kada skidam ISO, pod "Language" odabirem "hrvatski" ili "engleski (UK) ili (US)"?

Ne znam odnosi li se to na jezik OS-a ili...?

Naravno, htio bi normalno engleski jezik jer ne mogu raditi na hrv. Windowsima posto me totalno zbunjuju kada su na nasem jeziku.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 13:59   #1629
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Skineš eng iso, kasnije štimanje u postavkama po želji koji god language želiš.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 14:06   #1630
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Osobno se uopce ne mogu logirati na svoj acc posto je bolja polovica uciteljica (prije je islo normalno), ali ok...nije vazno.
Trebalo bi raditi, osim ako joj nije resetirana zaporka. Odeš na office365.skole.hr, ulogiraš se, preskočiš dodavanje multifactor autentikacije ako ti ne treba i uredno možeš skinuti/instalirati Office 2013 ili betu 2016. I to na do 5 računala.
Ide, kažu, i 100 GB onedrivea uz to, ali njega nisam uspio dodati u Windowse 10. Nisam se, doduše, ni previše trudio.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2015., 14:14   #1631
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Sto se tice office-a, ne vidim apsolutno nikakvu prednost naspram besplatnog Libre Office-a koji je ''tezak'' svega 500injak mb naspram MS-ovih par gb (ili koliko vec posto ga ne koristim od davnih dana)....ili se varam?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 14:16   #1632
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Skineš eng iso, kasnije štimanje u postavkama po želji koji god language želiš.
Da, tako sam i mislio no nisam nikada na ovaj nacin skidao ISO pa me zbunilo.

Vi koji koristite key od skola, mozete mi dati link za login posto vidim da mi login ne radi na http://msdc.skole.hr.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 14:22   #1633
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Trebalo bi raditi, osim ako joj nije resetirana zaporka. Odeš na office365.skole.hr, ulogiraš se, preskočiš dodavanje multifactor autentikacije ako ti ne treba i uredno možeš skinuti/instalirati Office 2013 ili betu 2016. I to na do 5 računala.
Ide, kažu, i 100 GB onedrivea uz to, ali njega nisam uspio dodati u Windowse 10. Nisam se, doduše, ni previše trudio.
Da, tu login radi no uvijek sam mogao skidati Windowse tj. MS aplikacije no uopce se ne mogu sjetiti gdje sam se logirao. LOL

Inace, otac joj je IT admin u skoli (te predaje informatiku) no ni on se iz nekog razloga nije mogao logirati (a zaboravio sam ga pitati za link).

Isss....u obitelji od strane bolje polovice svi rade u skolama pa ce biti zalosno ako cu sada za sve morati kupovati licence. LOL

P.S.

Izvinjavam se na duplom postu pa se unaprijed izvinjavam radi te greske (zaboravio sam na prethodni post).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 14:26   #1634
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Da, tu login radi no uvijek sam mogao skidati Windowse tj. MS aplikacije no uopce se ne mogu sjetiti gdje sam se logirao. LOL
Na msdc.skole.hr se mogu i trebaju logirati samo administratori i oni ti trebaju dati instalaciju/ključ, zato ti nije radilo.
Pristup na office365.skole.hr imaju svi.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 14:28   #1635
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Na msdc.skole.hr se mogu i trebaju logirati samo administratori i oni ti trebaju dati instalaciju/ključ, zato ti nije radilo.
Pristup na office365.skole.hr imaju svi.
Da, njen otac je admin u skoli pa se nije mogao logirati (ne znamo razlog) no probati cu opet cim odem do njega.

Hvala lijepo na odgovoru.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 15:38   #1636
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
zakaj mi kad metnem USB stick sa w10 instalacijom veli invalid partition table, to je kad delam preko Windows toolsa a ako metnem preko rufusa onda mi se pojavi logo 8mice i stoji!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 15:41   #1637
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Pošto imaš instalaciju Windowsa 98 SE na Pentiumu 3 onda ti je vjerojatno USB driver krivo instaliran.

Veća je vjerojatnost da ovaj hard od 15 GB kojeg si spomenuo u postu premali da instaliraš Win10 na njega.

Ne znam, bez obzira na hrpu informacija u postu (konfiguracija, koji je trenutni OS, jel je USB formatiran kao GPT ili MBR) zbilja ne znam zašto ti ne mogu pomoći...
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 15:43   #1638
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
dal nakon upgradea sa 8.1 na 10 ostaju postavke ili se sve sresetira?
Prakticki sve ostane kako je bilo sto se postavki tice.
Naravno, uvijek ima izuzetaka.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 16:25   #1639
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Jeli ko ima problema s poštom (email) jer me strašno živcira sto mi cijelo vrijeme iskače prozor istog, minimiziram on opet iskoči, kliknem "X" opet se vrati.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 17:10   #1640
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
dal nakon upgradea sa 8.1 na 10 ostaju postavke ili se sve sresetira?
Kao što Nick7 već rekao, gotovo sve ostane kako je i bilo. Meni je jedino promijenio postavke za SSD koje su bile podešene preko Samsung Magiciana s maximum reliability na custom. Osim toga, neke feature koje sam na 8.1 onemogućio (npr. Games, Media Features i IE) su mi opet bile tu, ali pretpostavljam da je to zbog toga što te stvari dolaze integrirane s OS-om. I jedno i drugo se rješava u par klikova, pa mi to nije predstavljalo nikakav problem.

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sto se tice office-a, ne vidim apsolutno nikakvu prednost naspram besplatnog Libre Office-a koji je ''tezak'' svega 500injak mb naspram MS-ovih par gb (ili koliko vec posto ga ne koristim od davnih dana)....ili se varam?
Rekao bih da to prvenstveno ovisi o tvojim potrebama i navikama. Ako Libre Office zadovoljava sve tvoje potrebe, onda nema smisla da plaćaš za MS Office.

Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Jeli ko ima problema s poštom (email) jer me strašno živcira sto mi cijelo vrijeme iskače prozor istog, minimiziram on opet iskoči, kliknem "X" opet se vrati.
Govoriš o Mail app-u ili Outlooku? Meni se to znalo događati s Outlookom 2007 na Win 7, no nisam uspio pronaći uzrok i rješenje, pa sam reinstalirao program i dalje je radilo normalno.

~~~
Da li se još nekome događa da Action Center pokazuje kao da ima novih obavijesti, a kada se otvori piše No new notifications?
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 17:26   #1641
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Mail app, koji dođe skupa s w10...
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 17:28   #1642
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 17:40   #1643
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jes, imali ste pravo, sjebah.

Evo nova verzija, mislim da je sad OK.

http://dev.banelli.biz/tmp/GetWindowsCDKey.exe



Ova verzija daje drugaciji kljuc ali ocito je i taj genericki... :|
Probaj bacit oko na belarc advisor, mozda iskopas na koju shemu on nadje key ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 17:49   #1644
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 18:40   #1645
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja koliko sam citao po forumima,doslovno je svima aktiviralo kljuceve sa upgrejda sa 7/8 windowsa,onima sa DAZ aktivatorom,piratima,insajderima koji su odjednom postali full licencirani i to ni manje ni vise nego sa retail verzijama. Doslovno citava planeta ima licencirane retail windowse 10 vezane na hardwer ID.

Ne mislim sad tu na masu glupana koja kurcu pojma nema kako ide propisana nadogradnja i koji uvijek nešto generalno sjebu,nego bas na one koji su sve uradili po PE-ESU,kako bi se reklo.Znaci aktivirani windowsi 7 ili 8 sa toolkitom ili DAZ-om pa onda upgrejd.

I imam gadan osjecaj da ce tu biti sad cepanja na sve strane, kako bi se reklo načural selekšn. Posto nema vise da ne zabraniš updejtanje,imam osjecaj da ce neki od slijedecih updejtova donijeti mnogima "windows is not licenced",a jos bolje ce biti kad budu vidili po MS racunima tko to aktivira sa sumnjivim kljucevima i sa kojim kljucem i nacinom licencirao na koji hardver ID. Sad imaju potpunu kontrolu nad licencom. Znaci mogu blacklistati cdkey,MS racun i hardver ID sto u prijevodu znaci mogu te natjerati da moras praviti novi racun,a da ne govorim o kupovini nove ploce koja je osnova ID-a jer ako ti blacklistaju hardver ID mozes se slikati.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 03.08.2015. u 18:51.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:01   #1646
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ja koliko sam citao po forumima,doslovno je svima aktiviralo kljuceve sa upgrejda sa 7/8 windowsa,onima sa DAZ aktivatorom,piratima,insajderima koji su odjednom postali full licencirani i to ni manje ni vise nego sa retail verzijama. Doslovno citava planeta ima licencirane retail windowse 10 vezane na hardwer ID.

Ne mislim sad tu na masu glupana koja kurcu pojma nema kako ide propisana nadogradnja i koji uvijek nešto generalno sjebu,nego bas na one koji su sve uradili po PE-ESU,kako bi se reklo.Znaci aktivirani windowsi 7 ili 8 sa toolkitom ili DAZ-om pa onda upgrejd.

I imam gadan osjecaj da ce tu biti sad cepanja na sve strane, kako bi se reklo načural selekšn. Posto nema vise da ne zabraniš updejtanje,imam osjecaj da ce neki od slijedecih updejtova donijeti mnogima "windows is not licenced",a jos bolje ce biti kad budu vidili po MS racunima tko to aktivira sa sumnjivim kljucevima i sa kojim kljucem i nacinom licencirao na koji hardver ID. Sad imaju potpunu kontrolu nad licencom. Znaci mogu blacklistati cdkey,MS racun i hardver ID sto u prijevodu znaci mogu te natjerati da moras praviti novi racun,a da ne govorim o kupovini nove ploce koja je osnova ID-a jer ako ti blacklistaju hardver ID mozes se slikati.
Hmm...nebi se cudio da je upravo to u pitanju, ali meni iskreno nebi palo napamet apgrejdat ako nemam original...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:21   #1647
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Blacklistanje maticnih ploca?

Ocito je paranoja dosla na jedan sasvim novi level.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:29   #1648
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Blacklistanje maticnih ploca?

Ocito je paranoja dosla na jedan sasvim novi level.
Nintendo je bio nesto krenuo sa 3DS-om, ali su onda nakon cca mj dana odbanali svu tu ekipu. Ekipu koja je isla online sa piratskim igrama (postoji vise vrsta piratluka na 3DS-u, a ova metoda je bila najjednostavnija i naravno najranjivija na otkrivanje od strane N-a).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:42   #1649
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ne isplati se MS-u tražiti pirate.

Naime, njihov fokus više nije zarada na Windowsima nego im je cilj privući ljude na njihovu platformu, da koriste MS-ov ekosustav (Office 365, OneDrive, Skype, Azure, Xbox...) i da kupuju aplikacije preko Windows Store-a. I, naravno, big data preko Cortane i Bing servisa.

Windowsi su ovdje ista stvar kao što je Google-u Android - iako ne zarađuje na Androidu Google se financira od reklama, kupnje aplikacija i korištenja njegovih usluga.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:52   #1650
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ne isplati se MS-u tražiti pirate.

Naime, njihov fokus više nije zarada na Windowsima nego im je cilj privući ljude na njihovu platformu, da koriste MS-ov ekosustav (Office 365, OneDrive, Skype, Azure, Xbox...) i da kupuju aplikacije preko Windows Store-a. I, naravno, big data preko Cortane i Bing servisa.

Windowsi su ovdje ista stvar kao što je Google-u Android - iako ne zarađuje na Androidu Google se financira od reklama, kupnje aplikacija i korištenja njegovih usluga.
Odakle ti to da im nije fokus zarada na windowsima ?!? Gdje si tu šalu pročitao ?! I zasto usporedjujes Google i android kad to nema nikakve veze s vezom,a jos manje s windowsima. Google nema operativni sustav x86 i x64 za desktop i mobilna racunala. Android je OS za mobitele.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na