Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2018., 22:20   #6061
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ako si ti dobio danas onda cu ja dobiti sutra ili preksutra, a sta ce to znaci za nas korisnike, jel to dobro ili lose za nas.
Kolko vidim i routing im se poboljšao prvo jednom i prije jedno tjedan dva opet malo, bolji je ping bar prema google-u i youtubu-u.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 22:52   #6062
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
E vala majkemi, ovi iz A1 su trube... Dakle, 22.10. sam zatrazio povecanje brzine na 150/15Mbps... Guess what - nakon 5-6 poziva, JOS UVIJEK nije povecana brzina... Kao, oni salju nekakve pozurnice i stajaznam sta, a ja samo cekam i cekam... Totalno jadno... :/
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 23:40   #6063
starman100
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
meni isto stigla kuverta vezano za promjenu dns servera. Da li netko može objasniti postupak kako da napravim tu promjenu?
starman100 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 16:23   #6064
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne znam da li je vama, meni je došla koverta da od 26.11 gase amis dns-ove i bit će u upotrebi novi DNSovi 212.91.97.3 i 212.91.97.4
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ako si ti dobio danas onda cu ja dobiti sutra ili preksutra, a sta ce to znaci za nas korisnike, jel to dobro ili lose za nas.
Danas doso racun za A1 (bivsi Amis optika 2u1 - internet + telefon) ali ni slova o promjeni DNS-ova, mozda je to samo za vas koji ste bili Amis 3u1.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 16:34   #6065
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
trebam novi lan kabel, trenutnim dobivam max 95mbps dok na laptopu servisera iz A1 službe za korisnike danas sa svojim kabelom ima punih 150mbps

znam da kod nekih kabela (hdmi/dvi čini mi se?) se gubi snaga što je veća dužina samog kabela, pa ne znam jel treba paziti na to ili neka druga karakteristika samog kabela, kakav lan kabel tražiti u trgovini?
  Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 16:46   #6066
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
trebam novi lan kabel, trenutnim dobivam max 95mbps dok na laptopu servisera iz A1 službe za korisnike danas sa svojim kabelom ima punih 150mbps
Lan mora raditi do 100m. Nego provjeri da nemaš možda 100mbit port samo na tom uređaju na kojem testiraš. Nisi pričo dal je ikad išlo preko 100mbit, pa eto, jer sumnjam da je do kabla.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 16:54   #6067
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Nemaš 1 gbita port na lapu/kompu, ili ti port neradi na 1gbita zbog greške do drivera ili postavki
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 16:55   #6068
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
sadašnjim kabelom dobije se max 95mbps testirano na mom i laptopu servisera, kad je spojio svoj kabel na istu utičnicu dobio je 147mbps, čudno ali eto

edit: zbilja do kabela je, našao doma drugi lan kabel i pušta 147mbps. oznake na kabelima iste cat5e

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 07.11.2018. u 17:07.
  Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 17:19   #6069
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
I na plotu je pisalo..., Kinez svasta moze napisati na kabel, a pitanje je i pricvrscenih konaktora.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 14:21   #6070
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Ako je kabel samo sa dvije parice, raditi ce na max 100mbit. Za 1Gbit+ mora imati sve 4 parice.
Tak' da moze biti do kabela (a mozda i neka od ostalih parica zeza od njih 4 - ako ih ima, pa zato ide na 100mbit)
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:35   #6071
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Evo došao je dan da i ja napišem svoju storiju.

Sve je počelo prije par mj. kada sam odlučio da mi više ne treba paket internet/TV jerbo TV više nemam namjeru gledati.
Gonjen tom idejom, provjeravam kada mi ističe ugovorna obveza i saznajem da mogu od 19.08. (3mj. prije isteka) produžiti ugovor i ugovoriti koju god drugačiju (bilo manju, bilo veću) uslugu i to bez penala.
i tako ja 13.09. odlazim u VIP (tada je još bio VIP) dućan u CCOne West i ugovaram da mu maknu TV i povećaju brzinu na 500/120.

Kaže dama da će to potrajati do 12 dana.
Reko ok. Nakon 5 dana zove gđa. da ugovorimo termin dolaska tehničara i dogovorimo se, ali neda meni vrag mira i pitam ja nju, a zašto uopće mora dolaziti tehničar (obzirom da samo treba pustiti veću brzinu, pa sam mislio da se to može sa postojećom aparaturom, obzirom da je optika već u stanu), na što će ona meni, pa zato da promijene TEHNOLOGIJU!

Reko, kakva promijena tehnologije, pa zar nije to povećanje brzine interneta dostupno samo na optici koju već imam?
Ona kaže, pa piše mi da treba promijeniti tehnologiju sa parice na, slušajte sada ovo i pamtite jer je važno za ostatak štorije, KABEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma reko kakav kabel, pa ja imam optiku do modema!!!
Aha, kaže ona.
Pa onda ćemo ovo stornirati i reći nekome da vas povratno nazove.
Reko, ok.

Nakon toga prolazi 10 dana bez poziva. Zovem ja njih, kažem, tko sam, što sam, što sam došao i što trebam... da bi mi rekli da oni vide da sam stornirao zahtjev za promijenu tehnologije (opet ja objašnjavam preko telefona da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu), na što će operater, da dobro da će on to eskalirati da me se kontaktira radi objašnjenja i daljnjeg dogovora.

Opet prolazi 10 dana, nitko se ne javlja. Ja opet zovem i opet sa operaterom ista priča i opet ja ponavljam (da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu).
Nako ovog razgovora me za 2 dana zove gđa iz VIP centra iz CCone West s kojom sa pisao produljenje ugovora i ona se čudi kao i ja da koji k njima nije jasno, da im sve piše?!
Ali mi kaže da dođem ja do nje da ona samo još nešto dopiše i da se ja i ona usaglasimo do kraja.
Ja odlazim opet u VIP centar i ponovno joj objašnjavam i ona piše pismenu opasku da ne treba ništa mijenjati nego samo pustiti brži net i maknuti TV, a sve to mora pisati ručno jer (ovdje je bitan onaj detalj od početka priče) njihov sustav nema opciju da nešto promijeniš u nešto isto samo brže, nego samo opcija da promijeniš ili iz parice u KABEL!!!??? ili obrnuto (što su meni napisali) i onda mi objasni da njima u sustavu, iako imaju 3 ponude (coaxial, parica i optika), daje da stave samo KABEL ili PARICA, a ne i OPTIKA!!!!!

Ja kažem, SUPER, i kažem joj da im, ako treba, nacrta i objasni emojiima, da mi ne treba ništa mijenjati, samo...znate već šta.

I ona to učini i kaže evo samo malo još pričekajte da vas nazovu.

I tako ja čekam još 10 dana i ništa, zovem i opet ista priča kao da nisam bio kod ove u VIP-u.

Opet čekanje i eskaliranje sa njihove strane na "više" instance po 3. put i tako 4 puta!!!
Da bi me u subotu, da u subotu, prije dva dana, zvala gđa operaterka da me obavijesti da će tehničar doći u ponedjeljak ako mi odgovara (a odgovara mi) i da će konačno odraditi što treba.
Ja joj opet naglasim da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu, i onda kaže dobro.

Danas dolazi tehničar, da danas 12.11.2018. točno 2mj. nakon potpisanog novog ugovora, i ugrađuje novi modem, jer stari ne podržava te brzine, i sve prolazi za 15min.


Suma sumarum, dobio sam još 2 računa na staru uslugu koju nisam koristio od potpisivnaja (TV), a račun je uredno veći nego što će mi sada biti. Izgubio 2mj. vremena, bio strpljiviji i pristojniji od bilo koga u svemiru i na kraju mi donese modem koji je kao manji komp. Ogroman je i ne stane mi više na zid iza TV-a gdje sam onaj stari zbuksao da se ne vidi uopće.
Ali ajde, barem je brzina tu.

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:51   #6072
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Suma sumarum, dobio sam još 2 računa na staru uslugu koju nisam koristio od potpisivnaja (TV), a račun je uredno veći nego što će mi sada biti. Izgubio 2mj. vremena, bio strpljiviji i pristojniji od bilo koga u svemiru i na kraju mi donese modem koji je kao manji komp. Ogroman je i ne stane mi više na zid iza TV-a gdje sam onaj stari zbuksao da se ne vidi uopće.
Ali ajde, barem je brzina tu.
Ako imas dokaz da si zatrazio smanjenje brzine u 8. mjesecu, salji mejl na SZK i trazi da ti se refundira razlika... Nije tvoj problem sto ti nisu maknuli 2D paket, nego njihov... Napisi u obliku dopisa, isprintaj, potpisi, stavi sve podatke koji su ti navedeni kod njih (ime/prezime, adresa, OIB, broj ugovora koji si otkazao) i salji mejl...

Ja bi im s gustom zapaprio jer bas zasluzuju, pogotovo ako si 2 mjeseca cekao...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:54   #6073
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo došao je dan da i ja napišem svoju storiju.

Sve je počelo prije par mj. kada sam odlučio da mi više ne treba paket internet/TV jerbo TV više nemam namjeru gledati.
Gonjen tom idejom, provjeravam kada mi ističe ugovorna obveza i saznajem da mogu od 19.08. (3mj. prije isteka) produžiti ugovor i ugovoriti koju god drugačiju (bilo manju, bilo veću) uslugu i to bez penala.
i tako ja 13.09. odlazim u VIP (tada je još bio VIP) dućan u CCOne West i ugovaram da mu maknu TV i povećaju brzinu na 500/120.

Kaže dama da će to potrajati do 12 dana.
Reko ok. Nakon 5 dana zove gđa. da ugovorimo termin dolaska tehničara i dogovorimo se, ali neda meni vrag mira i pitam ja nju, a zašto uopće mora dolaziti tehničar (obzirom da samo treba pustiti veću brzinu, pa sam mislio da se to može sa postojećom aparaturom, obzirom da je optika već u stanu), na što će ona meni, pa zato da promijene TEHNOLOGIJU!

Reko, kakva promijena tehnologije, pa zar nije to povećanje brzine interneta dostupno samo na optici koju već imam?
Ona kaže, pa piše mi da treba promijeniti tehnologiju sa parice na, slušajte sada ovo i pamtite jer je važno za ostatak štorije, KABEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma reko kakav kabel, pa ja imam optiku do modema!!!
Aha, kaže ona.
Pa onda ćemo ovo stornirati i reći nekome da vas povratno nazove.
Reko, ok.

Nakon toga prolazi 10 dana bez poziva. Zovem ja njih, kažem, tko sam, što sam, što sam došao i što trebam... da bi mi rekli da oni vide da sam stornirao zahtjev za promijenu tehnologije (opet ja objašnjavam preko telefona da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu), na što će operater, da dobro da će on to eskalirati da me se kontaktira radi objašnjenja i daljnjeg dogovora.

Opet prolazi 10 dana, nitko se ne javlja. Ja opet zovem i opet sa operaterom ista priča i opet ja ponavljam (da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu).
Nako ovog razgovora me za 2 dana zove gđa iz VIP centra iz CCone West s kojom sa pisao produljenje ugovora i ona se čudi kao i ja da koji k njima nije jasno, da im sve piše?!
Ali mi kaže da dođem ja do nje da ona samo još nešto dopiše i da se ja i ona usaglasimo do kraja.
Ja odlazim opet u VIP centar i ponovno joj objašnjavam i ona piše pismenu opasku da ne treba ništa mijenjati nego samo pustiti brži net i maknuti TV, a sve to mora pisati ručno jer (ovdje je bitan onaj detalj od početka priče) njihov sustav nema opciju da nešto promijeniš u nešto isto samo brže, nego samo opcija da promijeniš ili iz parice u KABEL!!!??? ili obrnuto (što su meni napisali) i onda mi objasni da njima u sustavu, iako imaju 3 ponude (coaxial, parica i optika), daje da stave samo KABEL ili PARICA, a ne i OPTIKA!!!!!

Ja kažem, SUPER, i kažem joj da im, ako treba, nacrta i objasni emojiima, da mi ne treba ništa mijenjati, samo...znate već šta.

I ona to učini i kaže evo samo malo još pričekajte da vas nazovu.

I tako ja čekam još 10 dana i ništa, zovem i opet ista priča kao da nisam bio kod ove u VIP-u.

Opet čekanje i eskaliranje sa njihove strane na "više" instance po 3. put i tako 4 puta!!!
Da bi me u subotu, da u subotu, prije dva dana, zvala gđa operaterka da me obavijesti da će tehničar doći u ponedjeljak ako mi odgovara (a odgovara mi) i da će konačno odraditi što treba.
Ja joj opet naglasim da ništa ne treba mijenjati, već samo smanjiti paket na samo internet i povećati brzinu, i onda kaže dobro.

Danas dolazi tehničar, da danas 12.11.2018. točno 2mj. nakon potpisanog novog ugovora, i ugrađuje novi modem, jer stari ne podržava te brzine, i sve prolazi za 15min.


Suma sumarum, dobio sam još 2 računa na staru uslugu koju nisam koristio od potpisivnaja (TV), a račun je uredno veći nego što će mi sada biti. Izgubio 2mj. vremena, bio strpljiviji i pristojniji od bilo koga u svemiru i na kraju mi donese modem koji je kao manji komp. Ogroman je i ne stane mi više na zid iza TV-a gdje sam onaj stari zbuksao da se ne vidi uopće.
Ali ajde, barem je brzina tu.

Piši im mail i pritužbu, meni su stornirali 4 računa žalio sam se jer nisu isporučivali uslugu kakvu plaćam tih 4 mjeseca na što imaš potpuno pravo. Ako neće stornirat onda će ti umanjit račune za sljedećih kolko si rekao dva mjeseca da nisi mogao uslugu koristiti kako treba.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 21:55   #6074
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
E vala majkemi, ovi iz A1 su trube... Dakle, 22.10. sam zatrazio povecanje brzine na 150/15Mbps... Guess what - nakon 5-6 poziva, JOS UVIJEK nije povecana brzina... Kao, oni salju nekakve pozurnice i stajaznam sta, a ja samo cekam i cekam... Totalno jadno... :/
Nastavak price... U petak opet zvao SZK nakon ne znam kolko puta, sve im objasnio (zasto imam filing da svi imaju slicnih problema i da moraju zvati SZK po bezbroj puta) i pitao kada ce mi vec jednom dignuti brzinu...

Uglavnom, da rezimiram... Teta iz SZK mi je rekla da su mi naveli da trazim povecanje brzine na BNet kabelu, a ne na VIP kabelu pa je to izmijenila... Treba isto paziti da vam je broj osobne u sustavu, inace se nista nece desiti i nitko vas nece nazvati... I naravno, ako se nista ne desava, treba ih daviti i prijetiti otkazivanjem ugovora radi nemogucnosti ispunjavanja ugovornih obveza...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2018., 22:46   #6075
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
salji mejl na SZK
Ja bi im s gustom zapaprio jer bas zasluzuju, pogotovo ako si 2 mjeseca cekao...
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Piši im mail i pritužbu

Pisaljka je u tijeku. No worries.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 15:31   #6076
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
citam temu A1 - ex Vip homebox turbo i ovu ovdje trazim odgovore i vase probleme da nađem riješenje... , ali svejedno molim pomoć.

upravo prešao sa opcije ex vip paketa 2u1 fixna linija telefon plus internet kao 10/1 mbit, ali ako je 8/0.5 i da ne puca veza to je vrh. za 190kn i jos imam vip satelitska za 70kn
na paket Homebox Duo + Sat TV . ocito su taj net i sat različite firme ili grane jer ne može ići na isti račun nego na odvojene.... i to sve za 210kn(230kn) ! app. piše mi u ugovoru da nakon 24mj mi dižu za 50kn jer je Homebox Duo 215kn -50kn popusta 24mj = 165kn. kako sad to ako je paket Homebox Duo + Sat TV zajedno 210kn(230kn) ????

drugo uzeo sam taj paket zbog tel. jer mi treba za babu... uređaj je ovaj https://www.alcatelmobile.com/linkhub-hh41.html
dali ja mogu dobiti bolji ili oni nemaju ništa bolje od cat4 naime niti neznam koje su mi minimum brzine, a koje max iako kažu 4G brzine do 112 Mbit/s od toga ja imam sada max 20/20mbit ili 25/10mbit. imam 1 od 3 crtice ili 3-3 crtice od 4g signala i isto je...
da kupim negdje cat6 ruter prebacim sim card i onda je full speed ili barem 70-100mbit?

plus ovo FLAT a onda malim slovima "Nakon potrošenih 100GB podatkovnog prometa, brzina se spušta na 1 Mbit/s. ..........."

Hvala na bilo kakvim odgovorima.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 20:26   #6077
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Mene danas zvali iz A1 i nude mi 60mbit vezu plus telefon i tv (koju je na mojoj adresi nemoguće ostvarit) za 294 kn. Ja mu kažem da je to nemoguće a on meni da svejedno ništa ne gubim već da dobivam 200 programa na tv-u uz sve utakmice lige prvaka. Reko da mi je to preskupo i da mi da bolju cijenu, nakon što je "pitao šeficu" ponudio mi je sve to za 269 kn tj. sve isto što sad imam plus te dodatne tv programe (20/1 net, tv sa 70+ programa i telefon).Meni se i dalje to čini preskupo,što mislite?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 13:12   #6078
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
@litra
Pricekat prosirenje optike i na tvoju adresu. Kako su krenuli mogli bi Dubravu uskoro i cijelu pokrit ...ocito im je plan da u blizoj buducnosti sve spoje do dubca.
Najlogicnije bi bilo barem sto se istoka tice da krenu sa donjom dubravom jer ima dost kuca a tamo bas i nema tolko fttca(za sad) tj vecina lokacija je daleko od centrale.
Tko ceka taj doceka.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 24.11.2018. u 13:19.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 13:55   #6079
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
@litra
Pricekat prosirenje optike i na tvoju adresu. Kako su krenuli mogli bi Dubravu uskoro i cijelu pokrit ...ocito im je plan da u blizoj buducnosti sve spoje do dubca.
Najlogicnije bi bilo barem sto se istoka tice da krenu sa donjom dubravom jer ima dost kuca a tamo bas i nema tolko fttca(za sad) tj vecina lokacija je daleko od centrale.
Tko ceka taj doceka.
ma znam da će eventualno optikom pokrit i moj dio, samo sad plaćam 300 kn 20/1 i 70 tv programa a s novim ugovorom bi platio 269kn 200 programa + net i telefon što je i dalje po mom mišljenju daleko preskupo. ljudi koji im rade u prodaji nemaju pojma o čem pričaju. lik mi nudi 60mbit vezu i to bi bilo ok za 269 kn. ali 20/1 apsolutno ne, još mi kaže: "ako ne možete imati 60mbit zapravo ništa ne gubite već dobivate". ja njemu odgovorim: znači plaćat ću 60mbit a imam 20/1 mbit, a on opet meni da to nije tako. prodaju muda pod bubrege.najgore je to što mi je istekao ugovor pa nemam baš preveliku pregovaračku moć osim da im pošaljem zahtjev za promjenu operatera pa da vidim hoće li ponudit bolje uvjete.

EDIT: lik iz tehničke službe mi je rekao da pošaljem zahtjev za optiku putem maila pa ako bude dovoljno zaintresiranih da će provest do mene. ne znam ima li uopće smisla slati?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 17:07   #6080
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Mozes slobodno uzet bilo sta jer kad ti stigne optika a1 ce rijesit tvoje penale od bilo kojeg providera.Bar su tak kod mene sad rjesavali

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 12:01   #6081
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jutros problemi sa internetom na bivsoj optici od Amisa sad VIP - A1, od cca 9 sati kad sam upalio komp sve do cca 10,30 sati nakon sto sam 2x resetirao router. Ili nije moga dignuti stranice na browseru ili se browser smrznuo.
NZ okolica velesajma - famoznog zatvorenog rotora, pitam jel bilo takvih problema i kod ostalih korisnika.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 12:07   #6082
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jutros problemi sa internetom na bivsoj optici od Amisa sad VIP - A1
Kod mene sve Ok,Siget
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 16:52   #6083
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Od 10,30 do sada sve radilo ok.

Evo sad se opet ponovilo oko 15,20 sati browser samo vrti a ne dize stranicu, vremenski se poklopilo sa nestankom TV programa na televizoru preko B.neta na par sekundi, sumnjiv mi je danas taj A1.
Internet rijesio resetiranjem kompa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2018., 18:15   #6084
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Koji su sad defaultni DNSovi za ex amis optiku, došla mi je koverta sa novim DNSovima

DNS1: 212.91.97.3
DNS2: 212.91.97.4

a u routeru su mi b.netovi DNSovi ovi

DNS1: 83.139.103.3
DNS2: 83.139.121.8
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 15:58   #6085
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Krajem mjeseca mi ističe ugovor sa Amis-om gdje sam imao 100/100.E sad,da li ja moram ići u A1 sklopiti novi ugovor ili me oni nazovu, pa to riješimo telefonski? Jer dok je bio Amis uredno su me nazvali i sve riješili preko moba.
Ako netko zna,thx
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 16:11   #6086
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Krajem mjeseca mi ističe ugovor sa Amis-om gdje sam imao 100/100.E sad,da li ja moram ići u A1 sklopiti novi ugovor ili me oni nazovu, pa to riješimo telefonski? Jer dok je bio Amis uredno su me nazvali i sve riješili preko moba.
Ako netko zna,thx
Ili nista ne produzujes, nego nastavljas dalje mjesec za mjesec za uslugu koju imas... Ako potpises bi ti mogli promijeniti brzine i neces vise imati 100/100, ovako moraju nastaviti pruzati uslugu koju si prvotno ugovorio (nisam 100%, provjeri, ali znam da neki forumasi tako imaju dan danas sa nekim starijim pretplatama od BNeta ili kogavec)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 16:22   #6087
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ako potpises bi ti mogli promijeniti brzine i neces vise imati 100/100, ovako moraju nastaviti pruzati uslugu koju si prvotno ugovorio
Da imaš pravo,sad sam pogledao ugovor i sitno piše,da sam sklopio ugovor na neodređeno uz obaveznih 24mj,koji sad ističu.Nakon toga bi valjda trebao imat 50/50 što mi je isto ok,s obzirom na glupe brzine koje sad nude.Tih 100/100 sam imao u nekoj akciji na 24mj.
Niš,napravit ću se lud,pa budem vidio što će biti od toga svega.Neda mi se zvat taj A1 jer mi se povraća od njih.
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 00:51   #6088
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Da imaš pravo,sad sam pogledao ugovor i sitno piše,da sam sklopio ugovor na neodređeno uz obaveznih 24mj,koji sad ističu.Nakon toga bi valjda trebao imat 50/50 što mi je isto ok,s obzirom na glupe brzine koje sad nude.Tih 100/100 sam imao u nekoj akciji na 24mj.
Niš,napravit ću se lud,pa budem vidio što će biti od toga svega.Neda mi se zvat taj A1 jer mi se povraća od njih.
Ako ti ovako odgovara nemoras sklapati nikakav novi ugovor, vozi samo ovako dalje i imat ces i dalje brzinu 100/100
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 20:51   #6089
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Krajem mjeseca mi ističe ugovor sa Amis-om gdje sam imao 100/100.E sad,da li ja moram ići u A1 sklopiti novi ugovor ili me oni nazovu, pa to riješimo telefonski? Jer dok je bio Amis uredno su me nazvali i sve riješili preko moba.
Ako netko zna,thx
Ja sad plaćam telefon, internet 100/100, 2 risivera i prošireni paket 300njak kn na ex. amisu. Ako ne produžiš ugovor ja sam tako isto napravio prošle godine umjesto tih 300 mi je došlo 400 il tako nešto uglavnom dosta više jer su mi naplatili i dodatnu brzinu kao da sam uzeo koju imaš sada kao pod tim neki promotivnim njihovim jer defaultna je 50/50 ma da nigdje ne piše i dodatni ovaj paket prošireni za tv kanale šta imam su isto više naplatili. Đubrad su i to ti neće ni reći samo će ti doć uplatnica ako ne produžiš, vrlo debilno, tako je bar meni bilo, isticao mi je ugovor i ženska me zvala ja sam rekao da ću još razmislit pa sam razmišljao mjesec dana malo gledao šta ima u ponudi da li ostat ili preći kod nekog drugog pa kad mi je došla uplatnica na kraju mjeseca od tih 400njak kn sam ipak nazvao i produžio ugovor i nakon toga mi je normalna opet bila od 300njak kn kao sada šta je.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 21:03   #6090
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ako ne produžiš ugovor ja sam tako isto napravio prošle godine umjesto tih 300 mi je došlo 400
Da,ne znam.Ja imam samo net kod njih,i po ugovoru bi trebao nakon 24mj. past na 50/50 i 149kn,što je u biti početna ugovorena brzina.Jedino gubim 100/100 što je bilo promotivno.Mislim da bi se trebali držat originalnog Amis ugovora,makar je preuzeo A1.Budem javio kak bu to prošlo sve.
Neznam kak su ti naplatili višu cijenu,možda zato jer je prošlo promotivno razdoblje,pa je negdje možda sitno pisalo u ugovoru da je onda 400kn.
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na