Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2018., 08:18   #1351
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Na homeboxu od vipa će raditi iptv ako imaš brzinu veću od cca 15 mbps. Imao sam oko 15 mbps bez antena, iptv radio 10 min i nakon toga počinje prekidati slika, moje iskustvo. Stavio antene, brzina se digla na 40-50 mbps iptv radi super bez prekida. Mislim da je dovoljno 20 tak mbps. Ako je moguće resiver/tv sa mrežom spoji žicom a ne wifijem.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 02.04.2018. u 08:25.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 09:18   #1352
doktordoc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Sisak
Postovi: 71
To moram starcima uzeti, na optimi im šteka, naročito vikendom navečer, a imali su oko 30 Mbps, ali očito veza nije stabilna kad se puno ljudi prišteka,, znači antene se mogu staviti, koliko para su one
Da išao bi box na žicu
doktordoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2018., 09:30   #1353
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Prije svega probaj starcima na optimi spjiti rec. sa žicom /ako već nije/, pa vidi kako radi.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 09:53   #1354
doktordoc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Sisak
Postovi: 71
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Prije svega probaj starcima na optimi spjiti rec. sa žicom /ako već nije/, pa vidi kako radi.
Je na žicu spojen, preko tjedna jako rijetko šteka, ali vikendom navečer negledljivo
doktordoc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 10:48   #1355
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Pogledaj si pod temom tele2-pokućni internet post broj 1781 /zupančić/ za antene, poželjne su dvije, cijene su oko 300 kn po komadu.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 16:12   #1356
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Obavijest - povrat opreme vip

Danas sam dobio na kućnu adresu obavijest o povratu opreme vip agramservis. Naime, zadnji put kada sam dobio ruter poštom nisam htio dati hp expresu Rijeka ruter jer kaže da mi ne može dati potvrdu o predaji rutera kako bih imao neki dokaz da sam ga predao.. U dopisu piše "u protivnom sva oprema koja se ne vrati u naznačenom vremenskom periodu postaje vaše vlasništvo te će vam ista biti naplaćena u skladu sa važećim cijenikom vip net d o o na slijedećem mjesečnom računu"
Rok za povrat opreme je 5 dana.
Svaki put kada su ranije uzeli ruter nisu dali nikakve potvrde, tko će sada dokazati da je oprema preuzeta?
Pred godinu i pol predao sam također hp expresu Ri ruter, potvrdu nisu dali, što će mi i to naplatiti??

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 10.04.2018. u 20:09.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 22:08   #1357
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ovo mi je treci homebox, razlicite tarife i tri rutera. Prvi ugovor raskinut nakon ugovorne obveze, drugi nakon godinu dana bez penala (jedva) i treci sada koji imam odnosno koristim.

Do sada me nisu trazili nikada ruter natrag. Jednom na t comu nakon raskida ugovora su me trazili ali ne sjecam se koliko nakon pismenoga raskida. Mislim da je proslo cak vise od mjesec dana da sam dobio postom da se treba vratiti ruter preko hp exspresa.

Za potvrdu se ne sjecam da sam dobio, ruter je bio tako i tako stari model koji vise nitko ne koristi.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 21:29   #1358
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Danas sam dobio na kućnu adresu obavijest o povratu opreme vip agramservis. Naime, zadnji put kada sam dobio ruter poštom nisam htio dati hp expresu Rijeka ruter jer kaže da mi ne može dati potvrdu o predaji rutera kako bih imao neki dokaz da sam ga predao.. U dopisu piše "u protivnom sva oprema koja se ne vrati u naznačenom vremenskom periodu postaje vaše vlasništvo te će vam ista biti naplaćena u skladu sa važećim cijenikom vip net d o o na slijedećem mjesečnom računu"
Rok za povrat opreme je 5 dana.
Svaki put kada su ranije uzeli ruter nisu dali nikakve potvrde, tko će sada dokazati da je oprema preuzeta?
Pred godinu i pol predao sam također hp expresu Ri ruter, potvrdu nisu dali, što će mi i to naplatiti??
Meni su tražili povrat bivšeg Amisovog routera- odnio u poštu (blizu mi je), predao i dobio potvrdu da sam predao za slanje.
S tim da sam dobio ovaj predivan papir- i 15 dana rok.
S obzirom na papir, ne znam koliko im je stvarno stalo do vraćanja.
Možda to i pošta forsira da zaradi na poštarini (Vip plaća, jel)

Da usput pitam friškog korisnika...
Događa mi se da telefon jako dugo "čeka" prije samog uspostavljanja poziva.
Upišem broj i nazovem, 10 sekundi bude tiho i onda krene uspostava i normalno čekanje na javljanje.

Je li tako i kod vas?
I kod prvog prelaska na VoIP je bilo malo dulje nego prije, ali sad mi se čini još puno dulje to čekanje pa ne znam je li to uobičajeno ili mogu zvati da isprave...
Imam onaj default Panasonic KX-TG1611.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 21:51   #1359
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Cekas desetak sekundi jer vip nema voip na 4g mrezi pa prebacuje na 3g mrezu router prilikom telefonskog poziva. Punica dosta koristi telefon a netreba joj velika brzina i kod nje sam stavio na 3g da bude stalno tako da ima solidnih 20tak mbita a nema tih problema sa telefonom i cekanjem. Ja uopce ne koristim telefon pa mi je stalno na 4g.

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 14.04.2018. u 22:06.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 21:55   #1360
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Aha, hvala
georgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2018., 13:45   #1361
cici
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Zanima me dali je netko pri potpisivanju ugovora za homebox duo tarifu uspio dobiti 3 mjeseca pretplate 100% gratis.Citam po forumima da to kao nije moguce jer se potpisom ugovora dobije promocija 50 kn mjesecnog popusta jer je stvarna cijena homebox usluge po vipovom cjeniku 215 kn,a vip navodi na svojim stranicama 165 kn (to je kao vec uracunato 50 kn mjesecnog popusta),a ta promocija se kao ne moze kombinirati sa promocijom 3 mjeseca 100% pretplate gratis.
cici je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 15:06   #1362
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Cica - ti lijepo njima reci još imam 3 mj. ugovor kod npr. Hta, ako želite da idem odmah kod vas dajte 3 mj. gratis i potpišeš ugovor na 24 mj. Tako sam ja a i mnogi dobili 3 mjesca gratis vip homebox, naravno ne koliko ćeš prometa nego samo 100 gb i besplatne razgovore prema vip i prema fiksnim ostalo plaćaš sam. Nakon toga prebaciš i fiksni tel kod vipa /isti broj/.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:04   #1363
cici
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Evo jos da pitam sto se tice brzine neta preko mobitela sam (naravno vip broj) izmjerio brzinu nekih 10-15Mbit ,dali to znaci da tu brzinu mogu ocekivat I preko homeboxa
cici je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 19:15   #1364