Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2010., 10:16   #181
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Po čemu ti je bolja P55 Extreme4 od Deluxe 3 ?
Teško da će biti ispod 1500 kn kad dođe
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 10:32   #182
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
Po čemu ti je bolja P55 Extreme4 od Deluxe 3 ?
Teško da će biti ispod 1500 kn kad dođe
po ničemu, ali ima Front USB3 i malo drukčije hladnjake po sebi. ako već bacam pare, pa neću kupovat ploču koja OPET ima front USB 2.0. USB 3.0 je ipak budućnost, doduše nema puno uređaja, ali bit će ih uskoro.
125 funti je u UK, dakle kod nas kakvih 1200-1300kn.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2010., 12:07   #183
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Ma postavio sam ovo pitanje jer smatram da tih dodatnih 700 kuna ja u ovom slučaju plačam samo za ime,brand ASUS i ništa više...čitam recenzije okolo i vidim da ASROCK ploče obavljaju svoj posao više nego dobro pogotovo u igrama šta je meni bitno.Je znam ASUS P7P55D-E PREMIUM ima vrhunski sređeno napajanje procesora,ima taj TURBO-V i stvarno vrhunski izgleda ali neću sist u nju napravit đir oko kvarta i pokupit dobru macu u njoj :____________(),sve u svemu stvarno imam dojam da plaćam samo ime u ovom slučaju.
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 13:29   #184
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Ma postavio sam ovo pitanje jer smatram da tih dodatnih 700 kuna ja u ovom slučaju plačam samo za ime,brand ASUS i ništa više...čitam recenzije okolo i vidim da ASROCK ploče obavljaju svoj posao više nego dobro pogotovo u igrama šta je meni bitno.Je znam ASUS P7P55D-E PREMIUM ima vrhunski sređeno napajanje procesora,ima taj TURBO-V i stvarno vrhunski izgleda ali neću sist u nju napravit đir oko kvarta i pokupit dobru macu u njoj :____________(),sve u svemu stvarno imam dojam da plaćam samo ime u ovom slučaju.
upravo si sam sebi dao odgovor na to pitanje dakle, utuci 700kn u neš drugo, ako ništa, u štednu knjižicu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 22:55   #185
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Ma postavio sam ovo pitanje jer smatram da tih dodatnih 700 kuna ja u ovom slučaju plačam samo za ime,brand ASUS i ništa više...čitam recenzije okolo i vidim da ASROCK ploče obavljaju svoj posao više nego dobro pogotovo u igrama šta je meni bitno.Je znam ASUS P7P55D-E PREMIUM ima vrhunski sređeno napajanje procesora,ima taj TURBO-V i stvarno vrhunski izgleda ali neću sist u nju napravit đir oko kvarta i pokupit dobru macu u njoj :____________(),sve u svemu stvarno imam dojam da plaćam samo ime u ovom slučaju.
Imao sam Asusicu i mogu reć da sam bio prezadovoljan s njome. Što zamisliš - ima - samo što ne masira noge al ok.
No da ju nisam dobio džabe, nebi je nikad ni kupio jer je preskupa pa čak i za sve što dotična nudi. Pola je proizvod a pola ime.

U toj tvojoj dilemi koje uopće nebi trebalo bit, asrock je definitivan izbor.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 19:01   #186
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Imao sam Asusicu i mogu reć da sam bio prezadovoljan s njome. Što zamisliš - ima - samo što ne masira noge al ok.
No da ju nisam dobio džabe, nebi je nikad ni kupio jer je preskupa pa čak i za sve što dotična nudi. Pola je proizvod a pola ime.

U toj tvojoj dilemi koje uopće nebi trebalo bit, asrock je definitivan izbor.
konkretno, ta Premium, što je toliko bolja od P7P55-E Pro? meni je prvo ta Pro zapela u oko.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:11   #187
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ASRock P55 Extreme4 review
Moja buduća matična ploča mislio sam uzeti Deluxe3, ali sad ću malo pričekati da ovo dođe. Razlika u cijeni neće biti velika, možda kakvih 150-200kn.
Došla ti je u adm-u, i jeftinija je od deluxe 3.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:16   #188
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Dvoumim se između ova dva proca, kojeg da izaberem što mi vi predlažete?

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8881

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8836
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:27   #189
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Došla ti je u adm-u, i jeftinija je od deluxe 3.
hvala na informaciji nije mi jasnoi kako je jeftinija, no nema veze. pa trebala bi biti bolja od deluxe3. tj, opremljenija. no nema veze, budem istražio malo to. no čini mi se kao da ova Extreme4 nema PLX chip.

Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Dvoumim se između ova dva proca, kojeg da izaberem što mi vi predlažete?

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8881

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8836
odi na i5 ukoliko ti ne treba Hyper-Threading. ukoliko ti treba, uzmi i7.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:34   #190
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
hvala na informaciji nije mi jasnoi kako je jeftinija, no nema veze. pa trebala bi biti bolja od deluxe3. tj, opremljenija. no nema veze, budem istražio malo to. no čini mi se kao da ova Extreme4 nema PLX chip.



odi na i5 ukoliko ti ne treba Hyper-Threading. ukoliko ti treba, uzmi i7.

http://www.adm.hr/index.php?cPath=258_217_214_314
pri vrhu su ti, i jedna i druga. ova tvoja je jeftinija nekih 30ak kuna. A novija je, sad zašto nemam pojma. Al dobre su obadvije, mislim da nitko neće fulat koju god da izabere.

Čemu služi taj hyper threading? Meni treba uglavnom za igrice, i surfanje. Nisam baš od nekih zahtjevnih korisnika, tako da i meni i 5 zvuči prihvatljivije zbog cijene a u kvaliteti i nije neka velika razlika.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2010., 13:40   #191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova

http://www.adm.hr/index.php?cPath=258_217_214_314
pri vrhu su ti, i jedna i druga. ova tvoja je jeftinija nekih 30ak kuna. A novija je, sad zašto nemam pojma. Al dobre su obadvije, mislim da nitko neće fulat koju god da izabere.

Čemu služi taj hyper threading? Meni treba uglavnom za igrice, i surfanje. Nisam baš od nekih zahtjevnih korisnika, tako da i meni i 5 zvuči prihvatljivije zbog cijene a u kvaliteti i nije neka velika razlika.
kao što rekoh, nema PLX ćip. moguć pad performansi ako se koriste USB 3, SATA 3 i PCI-E 16x istovremeno.

ako ne misliš piliti sa nekom bijesnom obradom videa, slika i glazbe i nisi neki HC gamer koji vidi razliku od 1-2 fps-a, i5 760 će ti biti sasma dovoljan. i još ga OC-aš na 4 GHz i miran si niz godina a za razliku u cijeni uzmeš neki HDD, RAM ili nadodaš za jaču grafičku.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:44   #192
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
kao što rekoh, nema PLX ćip. moguć pad performansi ako se koriste USB 3, SATA 3 i PCI-E 16x istovremeno.

ako ne misliš piliti sa nekom bijesnom obradom videa, slika i glazbe i nisi neki HC gamer koji vidi razliku od 1-2 fps-a, i5 760 će ti biti sasma dovoljan. i još ga OC-aš na 4 GHz i miran si niz godina a za razliku u cijeni uzmeš neki HDD, RAM ili nadodaš za jaču grafičku.
To sam se i mislio, hvala.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 22:27   #193
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
JEdno brzinsko!

Gigabyte p55-ud5 je ploča o kojoj se radi.

Jel svejedno u kojem je slotu grafička kartica, tj kod prvog mi piše normalno PCIe 2.0 16x kod drugog 8x, sad ak ja stavim u drugi slot jel će radit na 8x ili normalno.

Tj. jel brzina deklarirana sa samimi slotom ili se onda reducira samo ako ima više od jedne kartice (cf ili SLI)
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 00:38   #194
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
radi u drugom slotu na 8x,siguran sam 90% =)
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 08:02   #195
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222