Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2021., 08:44   #9031
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa to nije njegov problem.

Ode u trgovinu gdje je kupio, donese to što reklamira sa dokazom o kupnji i oni zaprime po tome reklamaciju.

I ovako njegove dokaze o kupnji ne šalju u ovlašteni servis i sve se vodi u ovlaštenom servisu po SN.

Bitno je dokazati da je to kupljeno kod njih a oni dalje znaju gdje su oni kupili i kuda nose na servis.

Ako nema račun, jedino što gubi je pravo na povrat novaca. Ali popravak ili novu stvar mu moraju riješiti, ako ima dokaz o kupnji.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 10:57   #9032
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pa to nije njegov problem.

Ode u trgovinu gdje je kupio, donese to što reklamira sa dokazom o kupnji i oni zaprime po tome reklamaciju.

I ovako njegove dokaze o kupnji ne šalju u ovlašteni servis i sve se vodi u ovlaštenom servisu po SN.

Bitno je dokazati da je to kupljeno kod njih a oni dalje znaju gdje su oni kupili i kuda nose na servis.

Ako nema račun, jedino što gubi je pravo na povrat novaca. Ali popravak ili novu stvar mu moraju riješiti, ako ima dokaz o kupnji.

Ako ima dokaz o kupnji, tj. pravilo ispunjen jamstveni list. Ako nema, jbg.
I da, ne moraju oni izdati njemu novi račun. Nemojte biti smješni i nema to veze s GDPR-om. Ali uvijek možete doći s kutijom domaćica
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 11:37   #9033
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobro vidim da se nezna sto je zakon. Mene zanima jel ima kakvi zakjon oko toga. kao sto kaze kolega, ti racuni se znaju zlizat i ne vidi se nista, a i nisam valjda ja prvi koji je izgubio racun.

Mene zanima kako da postupam dalje? Da ima posaljem mail sa slikama i tocnim datumom kupnje i napisam da ih molim da mi dadu racun? Ako mi ne dadu onda sto mogu? jel moze prijava nekom negdje? Mingo?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 11:47   #9034
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kazem ti, uzmi kutiju domaćica i idi zamoli račun u drugu smjenu.


Što se tiče prijave, neznam kako bi ta prijava izgledala; oprostite, izgubio sam račun koji sam trebao čuvati kao dokaz o kupnji i oni, zli dušmani mi ne žele dati novi?
Ja vjerujem da će prijava bilo kakva upaliti, jer im se jednostavno neće dati baviti s tim, pa ćeš doći do računa i na taj način, ali ono, budi realan, ti si zajebo i sad trebaš progutati.

Što se tiče ovoga što si proguglao,

“Zakon o zaštiti potrošača u svojim odredbama ne propisuje obvezu potrošača da prilikom reklamacije proizvoda priloži račun ili drugu potvrdu o plaćanju poput potvrde o plaćanju debitnom ili kreditnom karticom..."

Da li imaš ispravno ispunjen jamstveni list, na kojemu je i datum kupnje? Ako imaš, onda nećeš imati problema s reklamacijom, to udri na mingo i to ide. Ali ako nema datuma na jamstvenom, onda ti treba račun, i tu imaš problem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 12:08   #9035
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
A i da, račun ti nije niti potreban ako imaš neki drugi dokaz o kupnji. Uplatu, jamstveni koji je ispunjen...
Kakav drugi dokaz i kakve "uplate"?
Ili imaš račun ili imaš ispunjen i ovjeren jamstveni list, sve drugo ne vrijedi i nemojte širit dezinformacije, trgovac nije dužan ulazit u bilo kakve tragove tvojoj kupnji.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 12:55   #9036
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja sam lijepo prek maila zamolio dečke iz jedne poslovnice Linksa i poslali mi račun u pdf-u par mjeseci nakon kupnje... Poslao sam što sam i kad kupio (plaćeno karticom pa sam pronašao točan datum kupnje, vremena sam se otprilike sjećao) i kroz pol sata dobio odgovor. Lijepa riječ u većini slučajeva otvara sva vrata 😉
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 12:57   #9037
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Tko danas daje ispunjen jamstveni list? Ja se ne sjećam kada sam ga zadnji put dobio. Uglavnom skeniraju barkod sa kutije i ubace u sistem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 13:13   #9038
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
pa ok, dobiješ račun i to ti je bitno, jamstveni list ispunjen ti treba ako nemaš račun
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 13:14   #9039
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Nisam dobio popunjen jamstveni ne pamtim kad. Cesto ga zna ni ne biti, niti kad itko ikada trazi...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 09:26   #9040
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Lipo nakon svake meni bitne kupnje, slikam račun sa mobitelom i nikada problema.
Ako se desi da ga izbubim, imam ga u oblaku.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:25   #9041
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
To sa jamstvenim je čisto naš nemar.
Ja kupio ljetos BT zvučnike u nekom manjem shopu, platio, uzimam račun i kutiju sa pulta, kaže lik "samo malo gospodine, da popunimo jamstvo"...tiltalo me 2-3 sekunde, priznajem
Nemar. I onda kada se dogodi problem...e, jbga.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:35   #9042
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Tko danas daje ispunjen jamstveni list? Ja se ne sjećam kada sam ga zadnji put dobio. Uglavnom skeniraju barkod sa kutije i ubace u sistem.
Ja svaki put tupim za ovjeru.
Čak i ako inzistiraju "račun je dovoljan".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 16:13   #