Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2016., 18:42   #421
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Kaj sam ti rekao
Al nevertheless, te mane nisu toliko izražene koliko iritiraju u ukupnom dojmu, jer ruku na srce, 32Gb ne mogu popunit niti sa igricama svojim, nisam mogao popunit ni Z3c sa 16, a još imam i 32gb sd unutra. Za slike, video i mjuzu. Tako da me taj izostanak ne frče. Al recimo neke druge stvari znaju propisno naživcirat, npr. plava tinta u mraku na kameri. Nek jedu govna s tim više



Mislim da niti jedan veći OEM nije to uglavio (navodno zbog nekih problemčića sa particijama ili takve neke fore što čitam na forumima da ljudima nestaju fajlovi ili se pojavljuju pizdarije u storage settingu). Sigurno nisu LG, Samsung i Sony, to je ono što znam jer ta 3 uređaja imam u kući, a HTC nemam pa ne znam al nekak mislim da nisu ni oni, mada se lako prevarim. Ne da mi se provjeravat sad.


ALI, STAMINA is back
http://www.xperiablog.net/2016/04/14...low-confirmed/
Nisam ni imao sd kartice, ali sam razmisljao uzeti barem 64gb karticu i istu natrpati mjuzom. Onda iskocila ova prilika:
http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=42

Naruceno. I danas mi vec dosla. Onda uslijedio hladan tus, jer recimo google photos je imao problema sa sinkronizacijom slika ako su iste na sd kartici. Nadao sam se da cu sa adoptable storageom to rijesiti, ali nada je ocito jedna jeftina kurva
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 18:54   #422
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
@bubimir13 , ne sjećam se da je itko u Concept grupi javljao gubitak fajlova a prijavljuju svašta bez da uopće probaju nešto provjeriti. To je dosta relevantno obzirom da ne znam tko van grupe ima adoptable storage. Bacim oko kad ulovim vremena.
schetz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2016., 19:03   #423
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Aj pogledaj pa javi. Može bit da sam pobrkao Concept i Betu jer na Beti isto nisu ostvorili tu opciju i može se adb-om kao i na službenom.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 20:32   #424
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nabacio sam srč po staroj i novoj grupi, nitko nije prijavio gubljenje fajlova koliko sam uspio vidjeti. Prijave su bile samo za sd kartice koje je sustav prepoznao kao spore i odbio koristiti u te svrhe.
Baš pogledam malo jubito na šta to liči da si prebacim na taj način rada ako je ok.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2016., 23:18   #425
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Nešto sam čitao da to treba kao minimalno class10 SD kartica. Nekak mi je i to sporo u odnosu na internu memoriju, al akd zagusti dobro dođe, kao što bi dobro došli na Xperiji M4 Aqua.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 10:45   #426
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Iako bi netko sigurno imao koristi od toga, osobno, nemam nikakve želje da to isprobavam,iako sam imao namjeru.
Vjerujem da je to odlično riješenje za suludo glupe modele poput xperie m4 aqua (glupe u pogledu smiješne količine interne memorije).
Em je kartica sporija od interne memorije , em se ta kartica koliko sam čitao praktički "zaključa" za korištenje isključivo na tom mobitelu/tabletu. Što ako mobitel ode u vječna lovišta, a sd kartica se djelomično koristila za bekap ? Ode sve.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2016., 19:12   #427
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Mala poslastica, dopao mi se Z3c opet šaka, pa sam malo išao radit usporedbu slika, no kad sam završio skonto sam da su oba stakla obje kamere bila zamrljana od otisaka prsta pa WB i nije bio nešto jer je smetalo. Al evo rezultata:

Z3c



Z5c




Z3c



Z5c




Z3c



Z5c

__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2016., 19:14   #428
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Z3c



Z5c




Z3c



Z5c




Z3c



Z5c




Ako je previše i bole oči, javite mogu smanjit
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 09:46   #429
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Razbio sam ekran na z3c,mob radi,ali touch ne radi,isplati li se to popraviti,i ako se isplati gdje je napovoljnije...
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 13:35   #430
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
u tom slučaju se mijenja cijeli ekran, digitizer+LCD i to je malo skup sport. Računaj od 700 do 1200 ovisno o ''majstoru'' i kvaliteti zamjenskog dijela.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2016., 14:12   #431
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
pa dali neko zna neki sevis ili privatno ko to radi
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:25   #432
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
http://www.xperiablog.net/2016/04/18...amera-samples/

Xperia X pokusne sličice kažu. Nema mutnog na lijevom rubu i čini mi se da je malo kvalitetnije nego na z5.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:19   #433
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Nis posebno ova x serija, bolje da nisu nis izbacili ove godine i dok se priberu onda nek se jave 2017te, sa postenim flagsipom..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:11   #434
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ma bit će to ok. Samo da nama na Z5 seriji daju taj novi softver za pokretanje kamere na videu od Recumbua i GSMArene je baš brzo paljenje i vidno brže okidanje, mada ne na razini iPhonea.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_...425p2.php#prev


I ono što je zanimljivo od ostalih aktualnosti, u Japanu su počeli sa distribucijom novog ažuriranja koji u sebi sadrži povratak STAMINAe, sad vrag ga znaj učinak toga... Za oko tjedan-dva je kod nas to pa ću testirat
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2016., 14:45   #435
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Je li netko uocio veliku razliku u potrosnji baterije na 3G i 4G? Ako postoji razlika, mislim da cu ostati na 3G jer mi je to više nego dovoljno brzo
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2016., 15:04   #436
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Po mom mjerilu, koje ne mora bit točno za sve jer se razina signala razlikuje od mjesta do mjesta je veća potrošnja mi je na 4G, oko 40ak minuta manji SoT imam.

Inače, na Z3c dobio ažuriranje Software update aplikacije jutros, za tjedan dana ide izgleda MM
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2016., 15:38   #437
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
4G osjetno više troši. To je općepoznata činjenica.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 13:58   #438
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 14:09   #439
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kamo taj gugl isto trči bezveze... M im još nije vani kak se spada, ovi već N previjuaju. :/
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 14:15   #440
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kamo taj gugl isto trči bezveze... M im još nije vani kak se spada, ovi već N previjuaju. :/
To ti je moderni repid divelopment.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 14:19   #441
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
N se privjua isto kao što se i M .
Koliko sam tada bio čitao na nexus xda sekcijama, bili su prilično spremni za korištenje.
Ne sjećam se jedino da je neko van nexusa imao, a eto Sloni sad to radi, veri veri najss...

Slatke brige, flešati ili ne . Obzirom na MM backup aplikacija, činjenicu da se mogu vratiti na Concept bez po muke, odgovor je vjerojatno
Jedino što, ovaj Concept je do sad najbolji softver koji sam imao prilike koristiti na nekom mobitelu pa sam malo lijen ići dalje.
Nadam se da će Concept tim (gud gud gud) dobiti priliku da nastavi i na N ...

EDIT: Guglu je M vani odavno , OEMs su drugi par rukava..
U principu ovo gledam kao recimo kopiju Eplovih "public" beta..Njima dobro , nestrpljivima također.

Zadnje izmijenjeno od: schetz. 21.04.2016. u 14:28.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 16:06   #442
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja sa MM na z5c nisam bas odusevljen. A ekipa kaze da je sa LL bilo osjetno gore. Dodje mi da instaliram LL i provjerim o cemu pricaju
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 16:59   #443
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nisu pretjerano zadovoljni ni ovi sa z3, kažu loš memory management bla bla truć. Nisam se dugo zadržao pa ne bih znao iz prve ruke pošteno. Sloni bi trebao Concept proširiti i na druge uređaje , ili jednostavno, prebaciti se na taj tip sw, osim što je sad taj fm radio napravio neke bt probleme (i upravo izlazi update koji ga privremeno miče) , ne sjećam se drugih problema.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 18:35   #444
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Memory management nije los, vec je uzasan. U rangu S6. Agresivan do yaya. Plavo zubalo je takodjer ogroman problem, i meni najveci za sad, jer ga koristim svaki dan. I dalje se nadam sw fixevima, ali ako me u jednom trenutku puknu zivci, ide u oglasnik
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 18:58   #445
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Memory management nije los, vec je uzasan. U rangu S6. Agresivan do yaya. Plavo zubalo je takodjer ogroman problem, i meni najveci za sad, jer ga koristim svaki dan. I dalje se nadam sw fixevima, ali ako me u jednom trenutku puknu zivci, ide u oglasnik
Ne znam zašto na z5 j.. plavozub .. Kod concepta su ljudi trazili fmradio,i to je uzrokovalo određene smetnje pri reprodukciji glazbe etc kod bt. Ljudi poslali logs,ovi makli fmradio,i sad bi trebali rijesiti brzinski obzirom da imaju podatke gdje greška nastaje. Odlična fora za sve..
Bude li isti program s Concept N , nece tako grzo da se rijesim z3. Ne mislim na ovaj N preview,već baš Concept N.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 19:55   #446
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Sad imam Xperiu z prvu znači,na njoj je 5.1.1 i super radi al razmišljam si da odem na z2,šta mislite se isplati uzet ili da ciljam npr z3?
Markos je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 20:04   #447
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Mislim da je Brko vidio obje i da je utvrdio da je izrada kod z2 nešto bolja. Tako sam nešto i čitao po internetovima. A sad, sa sw strane,ja bi osobno uzeo z3(ako ti je uopće potreban upgrade i to Sony) . Imaš concept Rom koji je daleko bolji (barem meni) od bilo kojeg drugog Sony sw, a od danas je dostupan i N preview (skida se ftf ) . Tako da se nadam da će z3 dobiti i Android N , kojeg bi po specifikacijama trebala dobiti i z2,ali evo kod z3 je već to u nekom ajmo reć pogonu.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 20:10   #448
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jes, u pravu si schetz, ali svakako na Z3 nego na Z2. Overall je to noviji mobitel. Build quality mi se čini lošiji i ima slučaja razljepljivanja, no puno više ih je prodano od Z2 tako da i to treba uzet u obzir.

Z1 je najbolje građeni Z model i tu nema konkurencije što se ostalih Z-ova tiče, IMHO.

Stoga, Markos, piči na Z3 ili čak na Z5 ako se možeš toliko rastegnuti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 20:48   #449
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Jest Xperia Z1 kvalitetna ali 5" a dimenzije kao LG G3:
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=6294
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 21:53   #450
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Znam znam, imao sam je. Pun k neiskorištenog prostora, ali build kvaliteta... G3 se može sakriti
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na