Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 17:58   #1
ElNooblet
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
ASRock P45XE-R Instant boot problem

ASRock P45XE-R Instant boot problem
Ovako,kupio sam ovu plocu i sve radi super osim onog vrazjeg instant boota,neki ce reci da je to nepotrebna stvar ali ako vec postoji na ploci ocekujem da radi..nakon sto flasham BIOS s obzirom da v1.0 ne kuzi taj instant boot,verzija BIOSa je 1.30 nakon sto mu upalim instant boot ugasim komp,on ga resetira jednom zbog "pamcenja" i nakon toga se gasi...e sada krecu gluposti,nakon BIOS-a komp se odmah resetira i kada prodje bios kaze da windowsi nisu uspjeli se pokrenut i da mi onaj glupi izbornik sa safe modom itd. nakon sto tu odaberem Normal boot,komp se opet resetira i to moze ici u nedogled...tako da se moram natezat da mu vratim nekako last good known confg.

komponente su.. Q6600,HD4850 Sapphire,4gb Kingmax 2*2Gb,disk je neka starudija od 120gb,napajanje 650 corsair..Vista 64bit

ako netko zna...puno hvala
ElNooblet je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 17:34   #2
eXecutioner28
eXe
Moj komp
 
eXecutioner28's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 377
sorry kaj ti ne mogu pomoci s problemom, ali samo da pitam kakva je kod OC-a ploca? jer i ja razmisljam o nabavci ove ploce. I kak to da si se odlucio za AsRock?

hvala
eXecutioner28 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 10:04   #3
Nehaj007
gamer/hardveraš/mrežaš
Moj komp
 
Nehaj007's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Evo ja nemam tvoju ploču, ali na mojoj instant boot radi super. Po ovome što si opisao, moraš posvetit pažnju dijelu kad kreneš u shut down, pa restart prije no što ga dropa u instant boot mod kad je kao zgašen. Mislim da ti fale ili ne rade ACPI driveri koji omogućavaju stand by i hibernaciju. Može li tvoj komp napravit hibernaciju i standby bez rušenja bez insta boot dijela? Dakle update drivera za ploču ako već nisi a i od microsofta ACPI drivere.

A vidi ovaj divan dio iz vikipedije. On Windows computers, hibernation is available only if all the hardware is ACPI compliant, Plug-and-play and all the drivers are PnP-compatible.
__________________
Choose LIFe, Choose a career, ChoOse a fucking big TeleVision, chose a computer that will keep u happy for a year unless u upgrade constantly, FuCk that wherE is da doPe?

Zadnje izmijenjeno od: Nehaj007. 11.12.2008. u 11:32.
Nehaj007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na