Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.11.2011., 21:56   #61
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ova je vrlo solidan izbor i dobre cijene
http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce...-oglas-3945259
pa takvu matčnu upravo imam zar ne? GA-P35-DS3.nebih volio kupiti istu da problem ostane isti...


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
polovnu. najvise jer za 400-500 kuna ne znam da ces naci nesto toliko dobro, koliko bi mogao naci polovno za 350-400 kuna.

ali ovo sto se chipseta tice, popipaj ga koliko je vruc. ako kipi (tipa ne mozes drzati jagodicu/prst duze od par sekundi), nabavi nekakav ventilator da piri po njemu, pa pogledaj kako se onda komp ponasa.
inace ima za uzeti zalmanov IMHO odlican visoki plavi pasivac (da ne trazim kako se tocno zove), nekih 35-40 kuna kosta nov, bolji od ovih sitnih valjda aluminijskih hladnjaka gro puta..........
na ovaj misliš?
http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.012

čip je toliko vruć da nemogu ni 1 sekundu držati prst na njemu...

problem je što grafička je toliko dugačka da točno iza nje je taj mali chipset evo i slike:
http://i43.tinypic.com/ziwvur.jpg

ovaj manji se ugrije dosta ali nije toliko strašno iako njega nemogu nikako gladiti jel moja grafička ga totalno prekrije.
Kod ovog većeg je opet problem što imam freezer 7 pro i nikako nemogu staviti neki ventilator na njega a on j toliko vruć da nemogu ga taknuti kad igram igru neku...

vjerovatno je problem u tome jel idioti retardirani debili u gigabyte nisu ni razmišljali o tome...bitno je samo da se proda...
d0magoj_OS je offline  
Staro 18.11.2011., 22:59   #62
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tja. ajd pliz najbolje poslikaj kako ne stane jedan 4 ili 6cm ventilator na ovaj chipset, jer sad gledam sliku, pa gledam koliki je AC freezer, pa ne kuzim kako nema mjesta..........

evo recimo jedna vulgaris slika pokupljena s neta, vidi se ispod AC-a jos manji hladnjak nego kod tebe na NB-u, tu 99% mora ici neka zujalica. ako ne 6 cm, definitivno 4 cm........ od 386/486 idealno (salim se, sharkoon ima odlicne ventilatore, slobodno uzmes njihov bilo koji prakticki).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2011., 23:12   #63
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
tja. ajd pliz najbolje poslikaj kako ne stane jedan 4 ili 6cm ventilator na ovaj chipset, jer sad gledam sliku, pa gledam koliki je AC freezer, pa ne kuzim kako nema mjesta..........

evo recimo jedna vulgaris slika pokupljena s neta, vidi se ispod AC-a jos manji hladnjak nego kod tebe na NB-u, tu 99% mora ici neka zujalica. ako ne 6 cm, definitivno 4 cm........ od 386/486 idealno (salim se, sharkoon ima odlicne ventilatore, slobodno uzmes njihov bilo koji prakticki).
baš iz tog razloga sam i gledao ovo jel je hlađenje tih čipova napravljeno savršeno,tako izgleda barem...
kad malo bolje pogledam stane neka zujalica ali u tome i je problem :S zujalica je...a i kad sam malo bolje pregledao sad taj cooler (ako se može tako nazvati) je jako labav i uopće nije onako pričvrćen za matičnu kako bi trebao biti..pričamo o onom ispod procesora ne onom kojeg grafička prekrije(crveno zaokružen)....
jel moguće da mi se ovaj problem onda događa jel taj čip na matičnoj nema dobro postavljen kuler i pregrijava se? i jel onda na njegovo mojesto ide onaj plavi zalman?

evo slika mog kućišta unutra..
http://i43.tinypic.com/2r5dili.jpg
d0magoj_OS je offline  
Staro 18.11.2011., 23:20   #64
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Neznam dali je ekipa pitala, nisam primjetio, ali sta kaze Event Viewer? Guglaj ako neznas kako do njega.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 18.11.2011., 23:27   #65
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a gle........... cut ce se, ali onda uzmi zalmanov fan regulator i manje-vise si rjesio problem temperature.

recimo SHARKOON 40mm ili SHARKOON 60mm (namjerno sam stavio ove brze, jer jednog (ovisi da li stane ovaj od 6 cm, to moras sam vidjeti visinu hladnjaka plus da li stane izmedu AC-a i graficke)) i Zalman FanMate 2, i lako si namjestis kolicinu prihvatljeive buke koju ventilator radi. mislim, ne treba se on derati na max okretaja da bi se chipset hladio dobro, dovoljno je mozda cak i da sam puses (malo karikiram, ali ajd), pogotovo ventilator koji bi imao usmjeren konstantan dotok zraka.


iako smatram da bi cak se moglo namjetiti i ZALMAN ZM-NB47J i nekako bocno sa dva serafa uvrnuti 40 cm ventilatorcic. mozda ovako ne izgleda bas moguce, ali ja bi uspio, znam . radio sam i vece gluposti i funkcioniraju, ovo bi bilo uzitak sloziti.


i da, definiraj rasklimano. taj hladnjak ti se inace drzi na dvije plasticne kopce koje su stisnute/otisnute sa federom (oprugom) svaka. ne znam kako bi bolje objasnio, ali racunaj da sam hladnjak nije 100% fiksan, moze on se lagano pomicati gore-dolje, cak i cijeli se hoce pomaknut jer kako rekoh, nije uvrnut/fiksan.

no posto je vruc na opip, mislim da se prenosi toplina s NB-a na hladnjak, da je sve ok .


Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Neznam dali je ekipa pitala, nisam primjetio, ali sta kaze Event Viewer? Guglaj ako neznas kako do njega.
tja. a i ovo je apsolutna nelosa ideja, iako mislim da nece naci unutra nista zanimljvo. mahom kad je meni smrzavalo masu kompova nije se dalo naci nista pametnoga, ali ok, kod mene su svi problemi bili hardverski. a posto je ovdje svjez sistem sa zadnjih driverima....... ali tko zna, itekako vidjeti.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 19.11.2011., 00:58   #66
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
Ja bih prvo svakako prvo softverski (everest, aida) provjerio temperature chipseta na maticnoj i sve ostale temperature za cpu i grafu. Meni moja gigabytica ga-ma770-ds3 pokazuje 43-44C (u idleu) za temperaturu chipseta, a hladnjaci na njoj su indentični kao i tvoji (kolko vidim na toj mracnoj slici) i ništa direkt ne piri po njima tako da sumnjam da oni ne rade svoj posao kod tebe. Ako su kod tebe ipak veće temp promjeni pastu na tim hladnjacima, ako ne pomaže onda probaj kao na ovoj slici nekako metit 120mm vent da ti piri direkt po chipsetu i jedan na stražnju stranu kučišta da izvlači topli zrak...Te od 120mm kupis da imaju niske okretaje i neces ih ni cuti a radit ce svoj posao...Ja bih to napravio kao na slici.
SLIKA

Što se tiće rama ja sam također doživio da je memorija neispravna i to sa nekoliko passova sa bootabilnim memtestom bez greške... Odnjeo na garanciju i potvrdili neispravan ram (ne znam kako servis to provjeri?) Moj savjet je da ostaviš sva četiri keksa u kompu i preko noći ostaviš da vrti taj bootabilni memtest još jednom, a ne onaj iz winsa...Kad prođe nekoliko pass-ova bez errora onda možeš reć da si malo sigurniji da nije memorija.

I još pošto je friška instalacija svega probao bi instalirati još poneku zahtjevniju igru da vidim dešava li se i dalje u svim igrama isto...Jer na netu ima podosta tutorijala vezanih upravo za Witcher 2 errore...

I probaj underclockat graficku, spusti tih par mhz dolje i mozda pomogne kao što je netko rekao...

Sry ako sam dasadan i ako samnekoliko stvari ponovio ali smatram da je potrebno da se sve eliminira pa da na kraju budes siguran da je ostala samo ploca...
metalacos je offline  
Staro 19.11.2011., 01:47   #67
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
a gle........... cut ce se, ali onda uzmi zalmanov fan regulator i manje-vise si rjesio problem temperature.

recimo SHARKOON 40mm ili SHARKOON 60mm (namjerno sam stavio ove brze, jer jednog (ovisi da li stane ovaj od 6 cm, to moras sam vidjeti visinu hladnjaka plus da li stane izmedu AC-a i graficke)) i Zalman FanMate 2, i lako si namjestis kolicinu prihvatljeive buke koju ventilator radi. mislim, ne treba se on derati na max okretaja da bi se chipset hladio dobro, dovoljno je mozda cak i da sam puses (malo karikiram, ali ajd), pogotovo ventilator koji bi imao usmjeren konstantan dotok zraka.


iako smatram da bi cak se moglo namjetiti i ZALMAN ZM-NB47J i nekako bocno sa dva serafa uvrnuti 40 cm ventilatorcic. mozda ovako ne izgleda bas moguce, ali ja bi uspio, znam . radio sam i vece gluposti i funkcioniraju, ovo bi bilo uzitak sloziti.


i da, definiraj rasklimano. taj hladnjak ti se inace drzi na dvije plasticne kopce koje su stisnute/otisnute sa federom (oprugom) svaka. ne znam kako bi bolje objasnio, ali racunaj da sam hladnjak nije 100% fiksan, moze on se lagano pomicati gore-dolje, cak i cijeli se hoce pomaknut jer kako rekoh, nije uvrnut/fiksan.

no posto je vruc na opip, mislim da se prenosi toplina s NB-a na hladnjak, da je sve ok .




tja. a i ovo je apsolutna nelosa ideja, iako mislim da nece naci unutra nista zanimljvo. mahom kad je meni smrzavalo masu kompova nije se dalo naci nista pametnoga, ali ok, kod mene su svi problemi bili hardverski. a posto je ovdje svjez sistem sa zadnjih driverima....... ali tko zna, itekako vidjeti.

Izmjerio sam prostor i stane u milimetar onaj od 60 mm ^^ ako bih već išao na tu kombinaciju mjenjanja dotičnog hladnjaka onda bih išao na ZALMAN ZM-NB47J + SHARKOON 60mm da budem siguran da je to napravljeno kako spada(Bez brige po pitanju fušarenja i sklapanja nečeg u što neide sam profesionalac ) nije skupo ulaganje a može lako biti i riješenje ove kompletne agonije

Pod ovo rasklimano doslovno mislim da ako su to čike u gigabyte smatrali pod dobro postavljenim coolerom onda ovaj svijet ima problem.Kad ga uzmem u ruke imam osjećaj da ga mogu okrenuti za 360,mogu ga podići gore okretati za ljevo desno,pomicati,baš se osjeti kao da je na nekim labavim federima.)napisao sam ovo jel neznam koliko je bitno taj pritisak između hladnjaka i čipa da čip dobro prenese temperaturu).Kao što sam gore napisao ovo govno bi riješio s ZALMAN ZM-NB47J + SHARKOON 60mm.

Ovaj Event Viewer mi nije baš jasan i nakon googla.Stvarno mi je google izbacio sve i svašta po tom pitanju :S


Citiraj:
Autor metalacos Pregled postova
Ja bih prvo svakako prvo softverski (everest, aida) provjerio temperature chipseta na maticnoj i sve ostale temperature za cpu i grafu. Meni moja gigabytica ga-ma770-ds3 pokazuje 43-44C (u idleu) za temperaturu chipseta, a hladnjaci na njoj su indentični kao i tvoji (kolko vidim na toj mracnoj slici) i ništa direkt ne piri po njima tako da sumnjam da oni ne rade svoj posao kod tebe. Ako su kod tebe ipak veće temp promjeni pastu na tim hladnjacima, ako ne pomaže onda probaj kao na ovoj slici nekako metit 120mm vent da ti piri direkt po chipsetu i jedan na stražnju stranu kučišta da izvlači topli zrak...Te od 120mm kupis da imaju niske okretaje i neces ih ni cuti a radit ce svoj posao...Ja bih to napravio kao na slici.
SLIKA

Što se tiće rama ja sam također doživio da je memorija neispravna i to sa nekoliko passova sa bootabilnim memtestom bez greške... Odnjeo na garanciju i potvrdili neispravan ram (ne znam kako servis to provjeri?) Moj savjet je da ostaviš sva četiri keksa u kompu i preko noći ostaviš da vrti taj bootabilni memtest još jednom, a ne onaj iz winsa...Kad prođe nekoliko pass-ova bez errora onda možeš reć da si malo sigurniji da nije memorija.

I još pošto je friška instalacija svega probao bi instalirati još poneku zahtjevniju igru da vidim dešava li se i dalje u svim igrama isto...Jer na netu ima podosta tutorijala vezanih upravo za Witcher 2 errore...

I probaj underclockat graficku, spusti tih par mhz dolje i mozda pomogne kao što je netko rekao...

Sry ako sam dasadan i ako samnekoliko stvari ponovio ali smatram da je potrebno da se sve eliminira pa da na kraju budes siguran da je ostala samo ploca...
Što se tiče stanje mirovanja/windows temeprature su mi ovakve:
http://i44.tinypic.com/25a6wcx.jpg

temperature dok igram igru nikad nemogu vidjeti iz razloga što nikad nemogu igrat neko vrijeme i izaći natrag u windows radi tog što mi se događa stalno
Al dosta ljudi mi je reklo da nevjerujem baš previše everestu po tom pitanju :S
U kućištu imam još jedan 120mm Scythe SLIP 500 okretaja nečuje se.

Po pitanju igara drugih igrao sam još i crysis 2 i novi need for speed i oba 2 igre su mi radile istu grešku kao i witcher 2.

Ostaviti ću sad preko noći memtest(bootabilni) pa ćemo vidjeti ujutro što kaže...

za sad prije nego kupim matičnu jedino što mi pada na pamet još je da probam ovo ZALMAN ZM-NB47J + SHARKOON 60mm
evo upravo naručio u links te 2 stvarčice (61 kn ) )
...ako i to promjenim i bude bilo isto onda mislim da je zbilja vrijeme da se nova matična kupi...

već mi je oko dosta palo na ovu http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce...-oglas-3777157 a i nije mi tako problem prijeći na ddr3 pošto mu je cijena zbilja smiješna...

hvala ekipi na pomoći javim se sutra s rezultatima od memtest

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 19.11.2011. u 01:53.
d0magoj_OS je offline