Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.05.2004., 18:47   #61
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Freek, nemam riječi za količinu gluposti koju si nadrobio. Voodoo u usporedbi sa današnjim grafama se čini kao sranje, ali za svoje vrijeme je bio izuzetno napredan proizvod. Imao je OpenGL performanse koje su gazile nVidijin jadni pokušaj NV1 i ATijeve Rage 128 čipove, da ne spominjemo Matrox Mystique (Mistake) ili Millenium G200 (koji sam imao u kombu sa Monstericom). Kad se sjetim kao je softverski rendani Quake i GLQuake izgledao... Nebo i zemlja... a tek Quake 2, igra zbog koje su se Monsterice kupovale...
To je kao da kažeš da je Buba sranje...
A da imaš imalo znanja o onom što proglašavaš sranjem, ne bi pitao da ti se posudi kao PCI grafa, jer je Monsterica 3D only grafa.
Malo respekta prema časnom starini, mladiću...
@ AMD Laden : Vidio sam te u subotu u Tkalči sa čoporom, jeste išli gledat Troju or what?
Sky je offline  
Staro 17.05.2004., 18:52   #62
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Sky - svaka ti dala ..... narafno vode iz bokala.

voodoo je bio i ostat će LEGENDA


Osama je tu kod mene i pita zakaj ga nisi pozvao jer je baš imao napajanje kod sebe i htio ti ga je vratit. : finger :
vga killer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2004., 19:04   #63
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by Sky

A da imaš imalo znanja o onom što proglašavaš sranjem, ne bi pitao da ti se posudi kao PCI grafa, jer je Monsterica 3D only grafa.
daj molit te : lol2 :
Freek je offline  
Staro 17.05.2004., 19:06   #64
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
@SKY: je gazila ih je kad su ovi tek došli....
al bolja TNT2 s 32Mb neg tada voodoo e to sam bio isprobao sa onom frendovom voodoo-icom i s tom grafom su igrice išle lošije neg RIVA TNT2.....eto od tada pa na dalje ja kažem da voodoo ne valja...
Freek je offline  
Staro 17.05.2004., 19:18   #65
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Originally posted by Freek
Voodoo nikad nije vladao tržištem.
Freek kaj si ti pušio?? Voodoo su bile najprodavanije grafe (zapravo mi nije jasno kak su propali), voodoo 1 je valjda bila jedna od prvih grafa, voodoo 2 nije imao konkurenciju, voodoo 3 je prala TNT, voodoo 5 6000 bi oprala sve živo...
rendula je online  
Staro 17.05.2004., 19:21   #66
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
pa ne računam to kad su bili jedini proizvođač!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Freek je offline  
Staro 17.05.2004., 19:24   #67
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Malo lakše deca...Nije ovo svaštara, ovo su problemi a vidim da su tu samo problemi nekima u glavi a ne s compovima. Tu PCE ne može pomoči previše
Ne kontam u čemu je problem. Grafa je bila legenda u svoje vrijeme i to je to. Kao što je GF4 Ti 4200 bila ludnica za svoju cijenu i perfomanse, kao što če biti X800 neka od verzija itd...Normalno da se ne može porediti s današnjim karticama i to nema smisla.
tor je offline  
Staro 17.05.2004., 19:36   #68
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Originally posted by Freek
pa ne računam to kad su bili jedini proizvođač!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baš i nije, bili su još S3 (koji je proizvodio 3D deceleratore), tnt, ati rage, matrox...
rendula je online  
Staro 17.05.2004., 20:00   #69
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by vga killer
Osama je tu kod mene i pita zakaj ga nisi pozvao jer je baš imao napajanje kod sebe i htio ti ga je vratit. : finger :
Kaj, pive ili vode mi dala? Ne pijem ja taj gemišt...
Reci Osami da prihvaćam napajanje natrag, ali da ga ne kužim zašto ga fura subotom navečer na izlazak. Jel to neka nova šminka ili...?
I sad jedna poslanica Freeku : Bog je dao dva uha i jedna usta da bi više slušali i manje govorili, jer se ne može toliko pametnih stvari reći koliko gluposti prešutiti
Voodoo 2 i TNT2 dijeli godina i nešto dana...
Sky je offline  
Staro 17.05.2004., 20:22   #70
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
e sad cu definitivno stat na stranu voodooa jer ovaj freek stvarno lupa gluposti (sry, al istina je)

ja se sjecam da nakon kaj se otvorila igraonica tu u vg sa voodoo2 da su se sve ostale pozatvarale, grafe su u to doba bile i vise nego odlicne

& afaik Nvidia je kupila 3dfx, ne? dakle mozda se u ovim danasnjim gejforsicama nalazi i nesto 3dfx-a tak da mojne tisra


Zivio A3D i Voodoo

btw. trebam fotkat svoju mx300 zvucnu, pa da vidite sta je zvijer! j.. audigy!

__________________

Zadnje izmijenjeno od: Bipe. 18.05.2004. u 15:19.
Bipe je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2004., 22:13   #71
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
voodoo 1 je bio prvi 3D akcelerator ( za razliku od S3 koji je bio deakcelerator)
voodoo 2 je prao TNT 1, a u SLI joj nitko nije ni do koljena
voodoo 3 je bio bolji (čitaj brži, pogotovo kak je reza rasla) od TNT 2, jedino se G400 šuljala iza leđa
voodoo 4 je bio low-end
voodoo 5 5500 je mljeo GF1 i bio konkurencija GF2 GTS
voodoo 5 6000 je do izlaska GF3 bio najbrža grafulja iako baš i nije vidjela svjetlo dana

@ Sky - pive narafno, a za napajanje - ma napajanje od moba je riknulo pa je ovo uzeo za zamjenu.
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 11:47   #72
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Originally posted by tor
Malo lakše deca...Nije ovo svaštara, ovo su problemi a vidim da su tu samo problemi nekima u glavi a ne s compovima. Tu PCE ne može pomoči previše
Ne kontam u čemu je problem. Grafa je bila legenda u svoje vrijeme i to je to. Kao što je GF4 Ti 4200 bila ludnica za svoju cijenu i perfomanse, kao što če biti X800 neka od verzija itd...Normalno da se ne može porediti s današnjim karticama i to nema smisla.
Slažem se. Svi koji mrzite Vodoo kartice, neznam zašto, pogledajte što je napisao tor i shvatite to tako. Naravno da se danas Voodoo kartice ne mogu mjeriti s današnjima jer bi to bilo kao da uspoređujete, npr. P3 procesor i recimo neki P4 Prescot. Usporedba nema smisla tako da se svi lijepo smirite i rađe popijte jedno . Za sve koji vole Voodoo . Za one koji ga mrze . A sad idem slušati pjesmu Voodoo people.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline  
Staro 18.05.2004., 19:18   #73
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by vga killer
voodoo 1 je bio prvi 3D akcelerator ( za razliku od S3 koji je bio deakcelerator)
voodoo 2 je prao TNT 1, a u SLI joj nitko nije ni do koljena
voodoo 3 je bio bolji (čitaj brži, pogotovo kak je reza rasla) od TNT 2, jedino se G400 šuljala iza leđa
voodoo 4 je bio low-end
voodoo 5 5500 je mljeo GF1 i bio konkurencija GF2 GTS
voodoo 5 6000 je do izlaska GF3 bio najbrža grafulja iako baš i nije vidjela svjetlo dana
true....:clap:


@freek ...voodoo je propal zato kaj se zalalufal sa zadnjom serijom kartica odnosno V5 5500 i 5600...prva je imala kolko se sječam (onda ...1995-96 godine!) 2 procesora i 64mb memorije...V5 5600 je imala 4! procesora i mislim sam vidjel verziju sa 128! mb memorije...to ti je njih pokopalo....pre skupe kartice i cijenom i izradom,nažalost ali ZVIJERI....gazile su sve odreda...nikakve TNT,Rive i ine ,nazovimo to kartice,joj nisu bile ni do koljena...

pa sad ti govori haj hočeš al voodoo je legenda...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 18.05.2004., 19:22   #74
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Freek,sinko samo ti dođi,samo da znaš Dugopolje je najpoznatije po Crnoj kronici u novinama.Ovdje su se uglavnom klali i tukli ko životinje,nema nitko da nema nož sa sebon.Kad dođeš u sridnju u Split,kad kažeš da si iz Dugopolja,boje te se,uglavnom,ode je pola ljudi luđaci,pa samo ti dođi...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 18.05.2004., 19:24   #75
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Ono nije moj SLI...
Mislio sam kupiti drugu V2 no tada su se pojavile V3; V3 2000 je bio odličan overkloker ; moja je sa 143/143MHz išla, tj. ide, na 200/200
Mailman je offline  
Staro 18.05.2004., 20:02   #76
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by BladeRunner
Freek,sinko samo ti dođi,samo da znaš Dugopolje je najpoznatije po Crnoj kronici u novinama.Ovdje su se uglavnom klali i tukli ko životinje,nema nitko da nema nož sa sebon.Kad dođeš u sridnju u Split,kad kažeš da si iz Dugopolja,boje te se,uglavnom,ode je pola ljudi luđaci,pa samo ti dođi...
budalo živim u Dubravi tako kad ti neko doleti s nožem imaš sreće...
jučer su mi frenda skoro premlatili..klinac od 14 godina pu stavio GUN na glavi ovaj se skoro ukenjo u gaće..imao je sreće da sam bio u blizini pa nije stradao..
Freek je offline  
Staro 18.05.2004., 20:10   #77
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Kaj ti baš moraš vrijeđat sve okolo?
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 20:40   #78
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
Ajd nek neko zloka ovu temo jer ovako ce ic u nedogled...
__________________
Bipe je offline  
Staro 18.05.2004., 22:33   #79
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
off topic

@ bipe - pa kaj se naMatšroniksu može OC-at?
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 22:47   #80
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
ocito da se da

dobio sam cak 7000 bodova u 3dmark 2k1 pri clocku od 1,44 GHz (700 bodova vise nego sa celeronom 2,6)

vrtim i 3d mark bez beda i prime 95 (sa afinitetima na "jednom i drugom" procu)

nije mi radil fsb 132 koji je max kaj mi matsonic dopusta, mislim, jos cu probat, vjerujem da bu islo onda cu imat 2,4 na cak 1584 mhz


btw. kaj velis na zvucnu... ima i pozlacene konektore... steta kaj nema dobrih drivera za xp... u win98 roxa

(a3d je jos jedna firma koja nije imala za silne sudske sporeve i bila kupljena od strane naseg dragog Creative-a koji na danasnjim zvucnim koristi istu tehnologiju pod imenom EAX )
__________________
Bipe je offline  
Staro 18.05.2004., 22:49   #81
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ma znao sam ja da je Matšroniks super ploča za eXtreme problems.
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 22:55   #82
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Očekujemo javno paljenje Matsonika na Trgu bana Jelačića, i Bipeovog i Iceovog.
rendula je online  
Staro 18.05.2004., 22:57   #83
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ja ću kurit vatricu.
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 23:00   #84
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Originally posted by Bipe
Zivio A3D i Voodoo

btw. trebam fotkat svoju mx300 zvucnu, pa da vidite sta je zvijer! j.. audigy!

Najs.

Su dobri basevi?
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 23:05   #85
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
Citiraj:
Originally posted by vga killer
Najs.

Su dobri basevi?

zvuk je jebeno cist, cak mi je i ljepsi nego na lajvici

@Rendula:
w8 dok ne skupim pare za ic7, onda je mozete kurit i nasred new yorka ak ocete neki dan sam bil u linksu gubil junf (1st time there ) i ostavil pare na pumpi za vodeno... inace stvarno su ok prema kupcima, lik mi je htio spajat razne ventove da vidim kak pusu... brijem da bi me iz hg-a izbacili kroz prozor drito na ulicu da ih pitam dal bi mi tak nes napravili
__________________
Bipe je offline  
Staro 18.05.2004., 23:08   #86
vudu2
Premium
Moj komp
 
vudu2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,058
Freek, Freek, Freek.
Ti si se uvalio u nešto što ti zaista nije trebalo. Sa svojim postovima si rekao sve o svome znanju. Misliš ako imaš DFI Lanparty da možeš zajebavati normalne ljude i propale firme. Na čemu si ti bio tih godina? Na S3 Deceleratorima?? I onda još kažeš da bi posudio 3d akcelerator za 2d grafu? Ma ajde shvačam te, imaš 64 bitnu Nvidiu, ali onda govoriš da su praktički svi bili bolji od 3dfx-a tih godina, i da 3dfx je proizvodi smeće grafe za to doba. Baš si neznalica. Jesi li ti kada čuo za Quake? Incoming? Kada si ti počeo sa kompjuterima i na čemu? Ja tada nisam znao puno o kompjutorima, ali imao sam p1 i voodoo2, i to (po tebi sranje od grafe) me je držalo jedno 3 godine. Na 133mhz sa voodoo2 (od jedne također propale firme, vjerojatno tebi isto sranjske, DIAMOND) sam igrao i unreal(bez trzanja). Koliko te tvoja FX-ica može držati da igraš sve igre? 7mjeseci? 6?
Ja o to vrijeme za Nvidiu nisam baš znao. Vidio sam TNT, bila je solidna, ali ipak sam se dvoumio između Matroxa i 3dfx-a. Da, tada je Matrox imao gejmerske kartice. Ali sam ipak kupio Voodoo2. I to onaj jeftiniji, 8mb. Znaš koliko sam dao za njega? Kao za ovog 9800pro, malo više. I nije mi bilo žao iako je TNT koštao 1/2 Voodoo2. I da danas postoji Voodoo, kupio bi ga, i to Diamondov. Ali, jebiga, 3dfx se sjebo, njihova kartica je bila velika kao matična, pa razmisli koliko je to njih koštalo. Mogli su opstati, ali konkurencija ih je pregazila. Ali ne performansama.

Ja ću isto početi skupljati Voodooice. Bio sam kratak sa lovom zbog grafe, a htio sam još 512 rama, ali ipak prvo malo u skupljanje. Ajde ljudi, nabavite neke glide igre, budem i ja neke, ja ću složiti p2 makinu sa voodooicama (fali mi samo napajanje i voodooica ) pa idemo na Voodoo meeting/Lan party
vudu2 je offline  
Staro 18.05.2004., 23:08   #87
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ma ja imam najbolju zvučnu - C-Media na matičnoj.

Za paljenje ćemo se dogovorit.
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 23:19   #88
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
C-Media bas mi je jedna 8738 tu na stolu i to Manly!

kolko sam ja s tim imao problema......
mislil sam je poklonit jednom klincu, dodem kod njega, ustekam je i ne radi :confused: malo je izvucem iz pci slota, napokon je vidi bios :confused: al sad pak windoze odbijaju poslusnost prilikom installanja drivera nakraju sam je izvadil i tu stoji na stolu pred monitorom


a da ne govorim kak sam imal problema sa manly 9100
__________________
Bipe je offline  
Staro 18.05.2004., 23:24   #89
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ma skupit ću ja sve voodoo-ice samo vjerojatno ne voodoo4 jer je rijetko tko ima.

Sutra ili preksutra dolazi voodoo 1, sutra moram nazvat lika za voodoo3 3000 i nekak nabavit 2*voodoo2 12mb za SLI i to ide u stari komp iliti P200MMX.

Jel imaitko socket7matičnu s AGP slotom, a da ide gore P200?
vga killer je offline  
Staro 18.05.2004., 23:27   #90
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by vudu2
Misliš ako imaš DFI Lanparty da možeš zajebavati normalne ljude i propale firme.
kakve veze sad ima DFI s tim aj mi to reci??????????????????
Freek je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na