Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.05.2009., 11:28   #61
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ivane, da te pitam nesto

si mozda overkloko komp?

btw. ako je softverski kvar, jebe se njima sto imas garanciju

@domy... jos neko duze vrijeme nebum radil...treba prvo faks zavrsit


@dwarf
disejblaj security center, win firewall i defender (ako ga opce ima)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=25374
domis je offline  
Staro 02.05.2009., 11:59   #62
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
o da...rekao bi da je bolje ne dirati servise na sedmici...makar ne po "xp uputama"...iskoristio sam kojih 5-6 opcija iz uputa i jos ih stavio na manual + manual SC, FW i defender...bye bye podizanje sedmice...sve u svemu...system restore je rijesio svoje...

btw posto nekoristim network uopce ove servise kojima pise "Log On As" : local service, Local system, Network service mogu manualizirati bez ikakvih problema?
Red Dwarf je offline  
Staro 02.05.2009., 12:12   #63
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Definitivno i ouvrklok može bit uzrok. Kod mene je bio drugačiji problem, rušenje grafe u bilokakvoj 3d aplikaciji. Čak sam i novu grafu dobio pod garancijom i ista stvar. Tek sam onda skužio da mi se pasivno hlađeni southbridege pregrijava i to je uzrokovalo rušenje. Smanjivanje takta nije samo riješilo probleme s grafom nego je i drastično ubrzalo dizanje vindouza.
Pretpostavljam reakciju linksovaca; "Gdje piše da se windowsi moraju dizati 30 sekundi a ne 45 ili 60?"
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 02.05.2009., 12:48   #64
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
da te pitam, kak budes ti njima u linksu objasnil zast nosis na servis? zato jer ti winse podize minutu a ne pola minute? hajde molim te, da ja tam na servisu radim, odjebo bi te po kratkom postupku

a drugo, ako ti to toliko smeta, provjeri si u biosu postavke za first boot device, iskljuci pizdarije koje netrebaju itd itd...
ako to ne upali, imas memtest, defragmenter i hirens boot cd (kao sto su ti kolege forumasi vec predlozili)

jer, iskreno, stvarno moras biti poseban da ides na servis s kompom koji ti winse dize minutu a ne pola minute.
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
lolz na temu.
Nedizu mi se windowsi dovoljno brzo

onak opt. biosa, windblowsa, poistekavaj periferiju i mozes na masini staroj 5 godina dobiti full dignute windowse u par sekundi, ali i neupotrebljiv stroj. Dakle ono čemu ? sta deset puta dnevno gasis/palis stroj, pa ti je bitno kolko se dize ? Meni su sve cure do sad rekle da nije bitno kolko se dize, nego kolko stoji dignut, pa ti vidi. Ista ti je stvar i sa OSom.

Drecis se ko malo djete - "nedize mi se brzo" i sutra ces uc u servis sa tatekom i napravili budete tamo show program i to cemu ?
Jedini glasovi razuma
Samo me zanima faca likova na servisu
__________________

Core2Duo22 je offline  
Staro 02.05.2009., 13:21   #65
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Evo ovako, jutros sam ga odnio u links Zadar na servis i sve to rekao kako je, pošto je cijeli komp pod garancijom rekao je da neće naplatiti, sad neznam dali je to istina. I rekao sam za ovo sporo podizanje i nije bio začuđen, stvarno neznam koji je vama k.... pa kažete da će se izčuđivati. I rekao je da to može biti do Hard diska, a viditi ćemo rezultate u ponedjeljak pa javim, ipak ste se trudili pri ovoj temi, pa moram javiit konačan ishod. Sad molim vas nemojte reći da i ovo nije istina, jer ništa ne vjerujete, ali dobro.
Overkloko komp nisam nikad, a što bi tek onda bilo pitam se. A softwerski kvar ne vjerujem da je. Neznam koji bi program ili driver mogao biit uzrok restartanju tipa u igrici ili nećemu drugom.
"Pretpostavljam reakciju linksovaca; "Gdje piše da se windowsi moraju dizati 30 sekundi a ne 45 ili 60?"
To uopće nije rekao nego da je minuta puno za ovaj komp, i pitao me da li sam probao friške windowse staviti, a ja sam mu rekao kako je.
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 14:19   #66
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Gle, 30 sekundi je dosta brzo dizanje windowsa. Jedna minuta nije ništa neobično. Zavisi od količine instaliranih programa, a dobit se može koja sekunda gašenjem nepotrebnih procesa prilikom bootanja. I sudeći po ikonama, imaš podosta instaliranih programa. To što ti imaš Core2Duuo E7400 ne znači ništa. Po tome bi se nekom s INTEL Core i7 Extreme Edition 965 trebao dizat za 5 sekundi možda? Ne. Razliku zbog procesora ćeš primjetit eventualno ako uspoređuješ s nekom starom kramom ali primjetio sam da ako uspoređuješ npr. taj svoj proc i npr. sck.939 a64 X2 3800 (a mislim da nema velike razlike ni u usporedbi s jednojezgrenim a64) koji je star par godina, razlika u trajanju bootanja će bit zanemariva.
Po meni, ako su ti se windowsi znali rušit, prvo bi dobro provjerio memoriju.
Da sam ja serviser, za problem s dužinom bootanja bi te il odmah poslao doma il bi uzeo komp, naplatio radni sat i vratio ti ga u istom stanju.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 02.05.2009., 14:27   #67
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
To je sve dobro, ali i kad stavim tek friške windowse isto se minutu podiže, evo sad sam na jednom laptopu i podigne se sistem za 40 sekundi i to sa instaliranim programima. Mene više zabrinjava restartanja nego ovo podizanje, ali mislim da je svemu tome kriva jedna komponenta, ali neznam koja. Još sam nešto zaboravio reći, znači prilikom igranja igrice ono loading traje mi duže nego ostalima, npr. u cod 4 preko interneta, oni svi već počnu igrati a meni se ne napuni još, znači da cijeli komp nešto nije u redu. Samo bi se zahvalio vama još jedanput što pomažete!!
ivanb je offline  
Staro 02.05.2009., 19:38   #68
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
1000mhz za memu nije deklarirano po po standardu pa najvjerojatnije moras rucno u biosu nastelat postavke (latencije i voltaze). znam da su ljudi imali taj problem s nekom buffalo memom
jedan prijateljski savjet u vezi restartanja, mozda pomogne za boot time...ali fakat glupost to sto si nosil u servis komp
domis je offline  
Staro 02.05.2009., 19:56   #69
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Memorija mi nije ta G.SKILL jer nije htjela radiit na 1000 Mhz, i odnio u links još kad sam kupio komp i rekli da jednostavno nemože raditi na toj frekvenciji na ovoj matičnoj, neznam kako je to maguće, ali ajde. Pa su mi oni u linksa zamijenili za CRUCIAL od 1066 Mhz i sad radi na toj frkvenciji, bar piše u biosu i everestu.
A bolje da sam odnio, po meni restartanje nije tako mali problem, ali sve mi je to sumljivo malo u vezi kompa, mene uvijek neka nesreća drži, nikad nemože raditi kako treba, baš ništa. A ništa, ako oni ne nedu problem onda ćemo nekako po redu, instalirati windowse i gledati svaki program sto instaliram, da li ima restartanja. Da bar imam neke rezevne dijelove nešto bi mogao, ali ovako ne baš. Pozdrav!
ivanb je offline  
Staro 03.05.2009., 15:10   #70
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Probaj si staviti Vistu, jer te najvjerovatnije yebe neki driver koji ti nisi slučajno instalirao tipa ATK driver i takve stvari koje to uzrokuju, a Vista će ti automatski naći driver, ovo je bio savjet, mislim da ces na kraju bit ipak zadovoljan ako ce komp bolje raditi.
kasko je online  
Staro 03.05.2009., 19:28   #71
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Probaj si staviti Vistu, jer te najvjerovatnije yebe neki driver koji ti nisi slučajno instalirao tipa ATK driver i takve stvari koje to uzrokuju, a Vista će ti automatski naći driver, ovo je bio savjet, mislim da ces na kraju bit ipak zadovoljan ako ce komp bolje raditi.
Covjek je reko da je probao sa vistom 32,64 xp 32,64 i ostali os. tak da ne vidim razloga zakaj bi stavljo vistu ako mu se dogada isto. ovo nije do windowsa niti do drivera.

ovo je stvarno previse za podizanje os-a bez obzira na onaj pocetni logo od gigabyte koji stoji 10 sec.

Imo si par dobrih savjeta ovdje tipa da izvadis jednu plocicu rama pa da probas. (tvoj odgovor je bio da si imo druge rame pa ti je bilo iste)tako da ljudi mislim da je bezpotrebno govorit covjeku da testira rame ako on kaze da su mu drugi rami takoder radili problem.

Opcije u bisou kolko vidim si vise manje sve poiskljucivo ove nepotrebne i kazes da si dobio nekih 10 sec. sta je u biti vec u redu i sasvim pristojno.

Ja ovdje isto kao i mnogi strucniji vidim da je jedini pravi problem onaj random restart.

E sad posto si odneso to sve na servis cekaj odgovor.

Iako mislim da si trebo probat posudit od nekog neki hard pa isprobat sa drugim hardom.

procitaj ovaj clanak mozda ti nesto pomogne

http://www.intelliadmin.com/blog/200...-start-up.html

http://www.askdavetaylor.com/windows...e_forever.html
__________________
m&n je offline  
Staro 03.05.2009., 20:36   #72
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Covjek je reko da je probao sa vistom 32,64 xp 32,64 i ostali os. tak da ne vidim razloga zakaj bi stavljo vistu ako mu se dogada isto. ovo nije do windowsa niti do drivera.

ovo je stvarno previse za podizanje os-a bez obzira na onaj pocetni logo od gigabyte koji stoji 10 sec.

Imo si par dobrih savjeta ovdje tipa da izvadis jednu plocicu rama pa da probas. (tvoj odgovor je bio da si imo druge rame pa ti je bilo iste)tako da ljudi mislim da je bezpotrebno govorit covjeku da testira rame ako on kaze da su mu drugi rami takoder radili problem.

Opcije u bisou kolko vidim si vise manje sve poiskljucivo ove nepotrebne i kazes da si dobio nekih 10 sec. sta je u biti vec u redu i sasvim pristojno.

Ja ovdje isto kao i mnogi strucniji vidim da je jedini pravi problem onaj random restart.

E sad posto si odneso to sve na servis cekaj odgovor.

Iako mislim da si trebo probat posudit od nekog neki hard pa isprobat sa drugim hardom.

procitaj ovaj clanak mozda ti nesto pomogne

http://www.intelliadmin.com/blog/200...-start-up.html

http://www.askdavetaylor.com/windows...e_forever.html

OffT: Ajde mi citiraj taj dio posta gdje je rekao da je stavio Vistu.

Meni kad imam XP32bit svjezi instaliran, onda instaliram samo sve drivere za komp i treba mu 18x preć ona plava crta na bootu da se podigne (konfa u moj komp) !
kasko je online  
Staro 03.05.2009., 20:40   #73
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
Nisam baš čital sve probleme, ali za spori boot često je krivac PIO mode.
matman je offline  
Staro 03.05.2009., 23:08   #74
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
OffT: Ajde mi citiraj taj dio posta gdje je rekao da je stavio Vistu.

Meni kad imam XP32bit svjezi instaliran, onda instaliram samo sve drivere za komp i treba mu 18x preć ona plava crta na bootu da se podigne (konfa u moj komp) !
ako citas sa razumjevanjem covjek je napiso da je probavo sa vise os-a instaliranih svjeze. znaci u to se sporazumjeva i vista
__________________
m&n je offline  
Staro 03.05.2009., 23:59   #75
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Neznam jel je probal Vistu, ali imam osjecaj da nije, to ce sam reci kad dode online.

Jesi gledal temperature možda grafe, proca, čipseta.
kasko je online  
Staro 05.05.2009., 16:57   #76
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Evo da se malo pohvalim:
1) Problem u vezi restartanja je nadam se uspješno riješen, izgleda da je do memorije, ali u postavkama BIOSA, jer je bila na Turbo mode namještena po default. sad je namještena na Standard. Thanks Links!!!
2) Problem u vezi tako zvanog predugog podizanja Windowsa, je također uspješno riješen. Na XP se podiže predugo zasigurno, i to je očigledno da je tako i nemože se brže nikako. Ali ipak na Visti na čuđenje dižu se dosta brzo, trenutno ona famozna crta prođe 5 - 6 puta, što je sasvim dobro. Znači sad se držim Vistu zasigurno. Heheh!!! To sam čak ja riješio!!
Još jednom moram zahvaliti svima na pomoći, i oprostite što nisam probao Vistu, tj. jesam ali odavno pa se dobro ne sijećam koliko se podizala. sad mi je malo žao što neću biiti više na XP, ali me jeednostavno prisilio da pređem na Vistu.

Zadnje izmijenjeno od: ivanb. 05.05.2009. u 17:13.
ivanb je offline  
Staro 05.05.2009., 22:29   #77
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
:P Vista FTW , očito dolazi do onoga Optimized for newly coming hardware pa može bit do toga
kasko je online  
Staro 06.05.2009., 06:06   #78
kyzo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zageb
Postovi: 37
Ja kad sam pitao u servisu za sporo podizanje windowsa kod mene, odgovor je bio da moja maticna -> Gigabyte P35DQ6 vrti puno nekakvih procesa za vrijeme podizanja..
kyzo je offline  
Staro 06.05.2009., 06:15   #79
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Da, taj BIOS zna tako opteretit sustav da je to nenormalno.
Evo kod mene zauzme 512Mb rama
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online  
Staro 06.05.2009., 06:44   #80
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Da, taj BIOS zna tako opteretit sustav da je to nenormalno.
Evo kod mene zauzme 512Mb rama


Ma to je još dobro, probaj VIA i SiS chipsete.. Moj SiS jede i do 2GB ako ga hladnog pališ.
 
Staro 06.05.2009., 07:30   #81
kyzo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zageb
Postovi: 37
A gle.. cinjenica je da kod mene prode 15-20 sec samo dok se pojavi windows logo (ucitavanje), zasto je tako neznam, al je tak
kyzo je offline  
Staro 06.05.2009., 16:23   #82
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Možda je stvarno problem do ovi Gigabyte matičnih, tko zna.
ivanb je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na