Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2022., 19:20   #2461
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Evo da i ja podjelim iskustvo.

U pon, 14.11 šaljem paket iz ZG sa SB, šalteruša kaže isporuka srijeda 16.11 do 20h navečer, danas je subota 19.11, kupac me zove i pita di je zapelo?
Na trackingu kaže da je PRIMATELJ 16.11 u 17:01 dogovorio drugi termin dostave. Lik pojma nema o nikakvom drugom terminu.

Jebenom dostavljaču se nije dalo voziti pa je samo prekucao drugi datum.
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 19:28   #2462
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Cijeli iznos su vratili jer nije uopće bilo osnove da se vrši carinski pregled.



Nemojte im opraštati te iznose, svi tražite novčeke natrag putem onog obrasca na njihovoj stranici, a ja kako sam već i napisao ću ih prijaviti i HAKOMu jer namjerno to rade i nije prvi put da rade nešto nelegalno. Sjetite se samo onih famoznih 4,5kn na small packet iako na pošiljkama nije pisalo small packet
+1

Poslao zahtjev sa skeniranim računom, omotnice u kojoj je stigla pošiljka, račun sa Alija i puni IOSS, vratili kompletan iznos na tekući

Btw, sada punomoć za drugu osobu radi podizanja pošiljke naplaćuju 62,5kn
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2022., 22:20   #2463
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Zé. Pregled postova
Evo da i ja podjelim iskustvo.

U pon, 14.11 šaljem paket iz ZG sa SB, šalteruša kaže isporuka srijeda 16.11 do 20h navečer, danas je subota 19.11, kupac me zove i pita di je zapelo?
Na trackingu kaže da je PRIMATELJ 16.11 u 17:01 dogovorio drugi termin dostave. Lik pojma nema o nikakvom drugom terminu.

Jebenom dostavljaču se nije dalo voziti pa je samo prekucao drugi datum.
obavezno Idi na stranicu i pošte i napiši prigovor jer ako gospoda nemaju problema da se preseravaju I kurce na stranici kako dostavljaju 98 paketa sljedeći radni dan a pritom su digli cijene da slanje najobičnijeg paketa te košta oko nekakvih 50 KN a za te novce već imaš podosta ostalih firmi koji će ti dostaviti u urednom vremenskom periodu i sa više obzira.




prije dva mjeseca imao sam situaciju sa poštom koju sam opisao ovdje na forumu,na moje divno čudo žalbu koju sam napisao su uvažili i vratili pošaljitelju novac.e sada nastupa još veći debilizam... isti taj čovjek ponovo mi šalje paket isto kao prošli put srijedom poslijepodne i isto kao prošli put paketa nema no ovaj put su u pošti odlučili podići ulog te uopće nisu ni poslali sms poruku o zapremini tog paketa ili da je paket na dostavi sa obzirom da paket nije došao niti četvrtak niti u petak subotom sam kontaktirao čovjeka i on mi je poslao tracking number na tom broju vidim napravljen nekakav lažan pokušaj dostave u petak ujutro, ja provjeravam na stranici uopće ne piše nigdje da je paket bio utovareno u vozilo za dostavu nisam dobio sms nije ostavljen papirić na adresi nije čak ni ti kurvir nazvao telefonski broj znači tipovi su izmislili nekakav pokušaj dostave samo da bi se izvukli od toga da se ljudi žale da nije dostavljen paket u dogovoreno vrijeme stvarno...koliko su nisko pali
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 00:58   #2464
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Najave mi paket u četvrtak između 14-17, poslije 20h zove dostavljač jesam doma.. jbg nisam doma... Kao ide u poštu, reko OK. Stigne poruka da mogu u subotu preuzet (petak neradan dan) i, radno vrijeme do 13h, dođem do pošte u 12:15h, oni rade do 12 ofc.. i danas mi naplate ležarinu. Kraljevi.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 09:13   #2465
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,

4.11. poslao sam paket u SAD, do danas na trackingu zasnja informacija stoji da je 7.11. "Pošiljka je otpremljena u inozemstvo".

Jel to normalno kad se šalje u inozemstvo?
__________________

Daten je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 09:19   #2466
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Najave mi paket u četvrtak između 14-17, poslije 20h zove dostavljač jesam doma.. jbg nisam doma... Kao ide u poštu, reko OK. Stigne poruka da mogu u subotu preuzet (petak neradan dan) i, radno vrijeme do 13h, dođem do pošte u 12:15h, oni rade do 12 ofc.. i danas mi naplate ležarinu. Kraljevi.
Zna li se koliko se naplaćuje ležarina i naplaćuje li se odmah čim to poštar vrati u poštu ili?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:29   #2467
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Jel vam se kad dogodilo da poštar kod preuzimanja pošiljke na lokaciji ne ostavi nikakvu potvrdu da je pošiljka preuzeta?
Onaj njihov paket24 ili kako se već sad zove, bivši hpexpress.
Uzme paket, pitam ga da li ostavljaju kakvu potvrdu o preuzimanju, on veli da ne
Inače ih izbjegavam za slanje, ali ovaj put baš morao tako pa mi čudno. Da sam u pošti dostavio paket, dobio bi papir.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:39   #2468
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Uvijek sam dobio potvrdu, bilo na A4 papiru što je unaprijed isprintao i onda potpisao i dao mi ili na POS-u isprinta listić da je preuzeto.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:45   #2469
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ja ne dobijem potvrdu ni od HPa ni od drugih kurira.
Nekad mi dođe oversease po paket, nekad gls, i samo pokupe.
Uopće se ne zamaram s time, on skenira kad uzima paket i sve je to danas digitalizirano, kakvi papiri više...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:51   #2470
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Super, sad moram ići zvati servis da vidim jel moj mobitel uopće stigao do njih. Dokaza da sam poslao nemam jer nisam ja naručivao dostavu
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:55   #2471
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Ako nisi radio papire za prikupljanje paketa, to nije tvoja briga To je servis radio, oni imaju tracking broj i mogu provjeravati njegov status ako ista zapne. Njima na dusu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:56   #2472
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jel vam se kad dogodilo da poštar kod preuzimanja pošiljke na lokaciji ne ostavi nikakvu potvrdu da je pošiljka preuzeta?
Onaj njihov paket24 ili kako se već sad zove, bivši hpexpress.
Uzme paket, pitam ga da li ostavljaju kakvu potvrdu o preuzimanju, on veli da ne
Inače ih izbjegavam za slanje, ali ovaj put baš morao tako pa mi čudno. Da sam u pošti dostavio paket, dobio bi papir.

morao ti je dati tracking broj. slao nekoliko puta tako, nisam dobio papiric ali mi je postar na njegovom mobu pokazao tracking pod kojim se paket vodi, pa ti kaze da si ga prepises ili slikas na mobitel. svaki put je bilo tako
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 13:20   #2473
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zna li se koliko se naplaćuje ležarina i naplaćuje li se odmah čim to poštar vrati u poštu ili?
Ako ti se ne dostavi paket, sutra ga možeš preuzeti bez plaćanja ležarine. Inače Ležarina je 3kn po danu za pakete to 500g.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 16:58   #2474
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
...Dokaza da sam poslao nemam jer nisam ja naručivao dostavu
Ako je xy napravio nalog za prikup, sve sto posta napravi, donese naljepnicu i zakelji je. Mogao si je uslikati barem.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 17:37   #2475
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nikakvu naljepnicu nije stavio. Uzeo paket i stavio ga u kombi.
Kad sam pitao veli da on ništa ne stavlja, da će to u pošti i da oni znaju kome što ide. Kad sam pitao kako će on znati kad dođe u poštu koji mu je koji paket, onda si je nešto kemijskom napisao gore
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 17:44   #2476
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nikakvu naljepnicu nije stavio. Uzeo paket i stavio ga u kombi.
Kad sam pitao veli da on ništa ne stavlja, da će to u pošti i da oni znaju kome što ide. Kad sam pitao kako će on znati kad dođe u poštu koji mu je koji paket, onda si je nešto kemijskom napisao gore


oni znaju kome šta ide
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 17:54   #2477
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
jebo me pas da se divim svima vama koji ikakav paket vrijednosti veće od 2 kune šaljete HP-om. to je mazohizam usporediv s ostvarivanjem garancije nečeg kupljenog u edigitalu ili kupovinom u onom opjevanom domaćem webshopu kojem se srećom ne sjećam ni imena
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 22:16   #2478
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
jebo me pas da se divim svima vama koji ikakav paket vrijednosti veće od 2 kune šaljete HP-om.
Zašto ne, paketomat majka, šalji/primaj u bilo koje doba dana bez kontakta s ljudskim bićem
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 10:41   #2479
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Koliko dana je rok u kojem HP mora odgovorit na prigovor? Slao kolegi s foruma paket pa stigao kao da se igrao neki sport s njim (odbojka, nogomet, mozda i kosarka).
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 18:45   #2480
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
jebo me pas da se divim svima vama koji ikakav paket vrijednosti veće od 2 kune šaljete HP-om. to je mazohizam usporediv s ostvarivanjem garancije nečeg kupljenog u edigitalu ili kupovinom u onom opjevanom domaćem webshopu kojem se srećom ne sjećam ni imena

šaljem tisuće paketa mjesečno i od svih dostavnih službi u hrvatskoj meni je hp najbolji, a šaljem sa svima


recimo gls mi je najodvratniji, ali samo zato jer ne šaljem sa overseas expressom (odbijam)


također, dobijem potvrdu o prikupu od svih kurira, tako da se tom dostavljaču nije dalo raditi
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 20:37   #2481
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hrvatska pošta - informacije i iskustva

Od Glsa dobijes poruku o prikupu a dostavljaca 5 dana zaredom ne zna nista o tome. Sve cesce. Tako da sve ovisi o mjestu gdje se prikup/dostava vrši. HP je trenutno dobar kod nas, bio je loš 15 godina
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:54   #2482
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Žena je naručila paket iz SAD-a. Sve skupa koštalo je 40 dolara s poštarinom, a sama poštarina 14 dolara. Dolazi joj danas paket, morala je poštaru platiti još 97 kuna. Dobila je samo na mobu da se potpiše. Na upit zašto se plaća još tih 97 kuna, poštar veli da nezna, njemu samo piše taj iznos da treba platiti.

Da li je netko imal slična iskustva ili zna prema kojem pravilniku je to naplaćeno? Odnosno kak unaprijed izračunati kolko HP uzima za takve pakete iz inozemstva?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 11:04   #2483
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Žena je naručila paket iz SAD-a. Sve skupa koštalo je 40 dolara s poštarinom, a sama poštarina 14 dolara. Dolazi joj danas paket, morala je poštaru platiti još 97 kuna. Dobila je samo na mobu da se potpiše. Na upit zašto se plaća još tih 97 kuna, poštar veli da nezna, njemu samo piše taj iznos da treba platiti.
Carina?
Ja naručio kabal iz Kine pa mi lupili carinu čiji je iznos veći od itema i poštarine zajedno.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:06   #2484
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Neznam. Kaj nebi nekakva obavijest trebala doći ako zapne na carini?
Ti nisi dobio nikakvu obavijest?
U svakom slučaju krajnje neprofesionalno da te netko traži novce, a nezna ti objasniti zašto.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:08   #2485
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Nedobiješ više ništa, HP je ovlašten procijeniti vrijednost i naplatiti PDV.

Iskreno, nemam pojma kako oni to procjene, valjda pročitaju s deklaracije jer skuplje stvari sam platio tipa 50 i kusur kuna samo PDV i tu njihovu famoznu 18.5 kn naknadu
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:23   #2486
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Neznam. Kaj nebi nekakva obavijest trebala doći ako zapne na carini?
Ti nisi dobio nikakvu obavijest?
Dobio sam obavijest o prispijeću pošiljke nakon čega sam išao podići u poštanski ured. Kad su mi rekli da moram platit iznos carine koji je dobrano bio veći od same vrijednosti kabla rekao sam nek si ga nabiju u dupe. Ma ne želim više posla imati s njima. Ali moram priznati da je njihov Paketomat trenutno nešto najbolje u HR…nema kontakta s njihovim zaposlenicima i gubitka vremena zbog čekanja na šalterima.

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 28.11.2022. u 13:04.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:52   #2487
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Dada procjene po vrijednosti sta pise na posiljci, 18.5 kn "usluga" i ostalo PDV ako je pisalo 40 usd * 7,5 = 300kn * 25% = 75 kn PDV + 18.5 kn "usluge" eto 93kn, a pdv naplacuju i na postarinu ako je napisana na paketu...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:53   #2488
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Nedobiješ više ništa, HP je ovlašten procijeniti vrijednost i naplatiti PDV.

Iskreno, nemam pojma kako oni to procjene, valjda pročitaju s deklaracije jer skuplje stvari sam platio tipa 50 i kusur kuna samo PDV i tu njihovu famoznu 18.5 kn naknadu
Fin je to PDV. 80 kn na stvar koja je koštala 190 kn.

edit @OuttaControl
znači smiju naplaćivati PDV i na cjelokupnu cijenu dostave?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:55   #2489
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
A koliko je pisala vrijednost na deklaraciji?
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 15:00   #2490
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Je, piše na paketu tih 40 dolara...
A dobro, barem znamo za ubuduće.
Hvala!
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na