Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2013., 09:04   #691
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Prijateljski Pregled postova
Od danas vlasnik modela 5000.
Ekran od 5" je odličan za tipkanje velikim prstima.
Jel koristis mob s jednim SIM-om ili dvije? Koliko ti otprilike izdrzi baterija?
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 12:15   #692
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Da li si primjetio da se to pojavljuje nakon sta si mu nesto radio tipa, prcako po postavkama ili rutao ili instalirao kakav program ili ti ga aplikaciju.
Da se mađi brat nije malo poigra sa njime a nije reka tj prizna da je
Ili se jednostavno jednog jutra probudio takav, mislim na telefon, a ne na mlađeg brata .
Da li si probo vracanje ne tvornicke postavke ili ti factory reset ili ti ga doslovno kako pise u meniju "Vraćanje na tvornicko stanje"
a gle, naravno da ima instaliranih programa al smatram da to nebi smio biti uzrok. Na HTC-u sam imao iste programe i nikada problema, buraza nemam jedanput sam baš radi toga vratio na tvorničke postavke al se kasnije ponovo smrzne ekren??
Jel ima za njega soft neki noviji (moze linkić)... i jedino još čim se nemrem pomirit to je punjenje baterije kad je na 1-2% pa prištekam punjač treba 6 sati da se napuni...za krepat
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 12:18   #693
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Jel koristis mob s jednim SIM-om ili dvije? Koliko ti otprilike izdrzi baterija?
Koristim dvije tele2 i tomato, baterija izdrži skoro cjeli dan uz dost meilova i cca. 2-3 sata je na w-lanu
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 12:52   #694
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
a gle, naravno da ima instaliranih programa al smatram da to nebi smio biti uzrok. Na HTC-u sam imao iste programe i nikada problema, buraza nemam jedanput sam baš radi toga vratio na tvorničke postavke al se kasnije ponovo smrzne ekren??
Jel ima za njega soft neki noviji (moze linkić)... i jedino još čim se nemrem pomirit to je punjenje baterije kad je na 1-2% pa prištekam punjač treba 6 sati da se napuni...za krepat
Ako je tako lega onda pravac servis, nema druge, pa neka se oni bore sa njime.
Sretno
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 18:47   #695
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Pozdrav, evo ja sam od nedavno vlasnik PAP4300 modela i to još jedan s problemima .

Mob mi se resetira i to kad ode u "sleep" mod.
Napravio "factory reset", jedno vrijeme je radio ok ali onda opet resetiranje u "sleep" modu.
Pokušao "hard reset" ali ni to ne pomaže.

Šta da radim?? Mogu još nešto pokušati ili da trčim na servis .
Verzija softvera je v1.0.0.8, znači zadnja službena (v1.0.0.9 je povučena, ne znam zašto).
Dok je mob aktivan sve je normalno i ni jednom se nije resetirao i tad mi se sviđa mob jako .
Postoji li mogućnost da ga srušim na v1.0.0.6 pa nadogradim do zadnje, ako da gdje da skinem taj početni driver, ili bolje da odem do servisa, šta mislite?
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 20:58   #696
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova
Pozdrav, evo ja sam od nedavno vlasnik PAP4300 modela i to još jedan s problemima .

Mob mi se resetira i to kad ode u "sleep" mod.
Napravio "factory reset", jedno vrijeme je radio ok ali onda opet resetiranje u "sleep" modu.
Pokušao "hard reset" ali ni to ne pomaže.

Šta da radim?? Mogu još nešto pokušati ili da trčim na servis .
Verzija softvera je v1.0.0.8, znači zadnja službena (v1.0.0.9 je povučena, ne znam zašto).
Dok je mob aktivan sve je normalno i ni jednom se nije resetirao i tad mi se sviđa mob jako .
Postoji li mogućnost da ga srušim na v1.0.0.6 pa nadogradim do zadnje, ako da gdje da skinem taj početni driver, ili bolje da odem do servisa, šta mislite?
To ti radi od prvog dana ili ga je manitost uvatila kasnije .

Ja bi njega u servis. Ovih dana samo problemi sa telefonima, cak mi je i zeni "HTC desire C" popxxxx ups poludija, a prijateljici je "Sony Ericsson Xperia ray" isto odlucila strajkat, tj kad je ukljucila bluetooth poceo joj se restartat bez kraja , da nije kakv virus u điru ili je sunceva aktivnost malo jaca (mislim na baklje sa sunca i IMP udare).
Posto se ne tuzim znaci da kod mene radi PAP4500, pa necu puno da se ne bi ureko
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 22:16   #697
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Jel koristis mob s jednim SIM-om ili dvije? Koliko ti otprilike izdrzi baterija?
Koristim jedan sim. Uređaju baterija uz standardno korištenje kao i na prethodnim mobitelima bez problema izdrži cijeli dan (prije spavanja stavim na punjač, ujutro skidam s punjača).
Ostane mi dosta struje navečer tako da pretpostavljam i sa 2 sima solidno izdrži...ali o tome nek piše netko tko je testirao u tom režimu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Prijateljski. 07.02.2013. u 00:18.
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 23:05   #698
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
@ante2

Od prvog dana ali i dobio sam ga prije par dana.
Ma da, imaš pravo, nosim ja njega sutra u servis.

LP
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 23:06   #699
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova
Pozdrav, evo ja sam od nedavno vlasnik PAP4300 modela i to još jedan s problemima .

Mob mi se resetira i to kad ode u "sleep" mod.
Napravio "factory reset", jedno vrijeme je radio ok ali onda opet resetiranje u "sleep" modu.
Pokušao "hard reset" ali ni to ne pomaže.

Šta da radim?? Mogu još nešto pokušati ili da trčim na servis .
Verzija softvera je v1.0.0.8, znači zadnja službena (v1.0.0.9 je povučena, ne znam zašto).
Dok je mob aktivan sve je normalno i ni jednom se nije resetirao i tad mi se sviđa mob jako .
Postoji li mogućnost da ga srušim na v1.0.0.6 pa nadogradim do zadnje, ako da gdje da skinem taj početni driver, ili bolje da odem do servisa, šta mislite?
Meni se nedavno isto tako restartao mob i to neovisno o sleep modu već i jednom kad sam ga spajao na komp. Pomoglo je ponovo ubacivanje kompletnog img a to je bio 1.08. Nakon toga nakon nekog vremena on sam izbaci (odnosno provjeriš na system updates) update na 1.09.
Da napomenem meni se to događa nakon roota i raznih modifikacija a za tvorničko stanje ne znam...
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 13:07   #700
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor zabac1 Pregled postova
Imam prestigio 4500 od subote mobitel je stvarno dobar brz munjevit ,

ali muči me jedna stvar dali još nekom javlja da android aplikacija kao što su : HAK, HTIMENIK, HZnet, Kamere Hrvatske, Kolektiva.hr, Konzum, RBA na dlanu javlja da aplikacije nisu kompatibilne sa uređajem.

Dali je to problem aplikacija ili možda do uređaja

ostalo sve super

Navigacja igo uredna precizna
Nisu aplikacije kompatibilne jer nisu napravljene za ekran veći od 480x800...

Lp,
D
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 13:55   #701
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Evo složio sam upute kako na 4040 i 4300 zamijeniti internu USB memoriju sa pravom externom memorijskom karticom. Na 4500 nije potrebno isto raditi jer ispravno iščitava vanjsku memorijsku na koju se mogu prebacivati aplikacije.
Prvo pročitajte sa razumijevanjem, a onda krenite raditi. Ako ima kakvih nejasnoća, slobodno pitajte :-)

Dakle telefon mora biti rootan i treba instalirati root explorer (ja sam kroz njega radio jer mi je najfriendly).
Otvoriti root explorer i odmah u gl. izborniku pronaći datoteku "etc".
Unutar "etc" dolje pri dnu pronaći file koji se zove "vold.fstab" (postoji i "vold.fstab.nand" ali njega ne dirati).
Dugim stiskom na "vold.fstab" otvori se popup prozor i odaberemo na vrhu "Open With" i odaberemo "Text Editor".
U 3. pasosu (ispod drugog niza ############) imamo dva reda texta u kojima piše slijedeće:

#Mounts the first usable partition od specific device
dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

Dakle ovo što sam boldao treba zamijeniti (samo dolje izbrisati broj 2 i upisati ga gore odmah iza sdcard - BEZ RAZMAKA!!! - PAZITE KAD ISTO PREPRAVLJATE DA SVE OSTALO OSTANE ISTO, DA NEMA RAZMAKA VIŠKA ILI MANJKA I SL.)

Kad se isto prepravi treba pisati slijedeće:

dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

Prilikom izlaza van, uređaj će pitati da spremimo promjene, te odaberemo spremanje. Originalna će datoteka biti spremljena odmah ispod i ta originalna backupirana se zove "vold.fstab.bak".

Napraviti restart uređaja i voila, vanjsku memorijsku karticu iščitava kao dodatnu unutarnju USB memoriju na koju možete sada sve prebacivati od aplikacija što se može prebaciti.
NAPOMENA: sve aplikacije koje su bile prebačene na USB memoriju neće se nakon ovoga vidjeti i treba ih ponovno reinstalirati jer su memorije sada zamijenjene. Aplikacije se ne vide u izborniku iako u popisu aplikacija vidite da su instalirane (ja sam to riješio na način da sam prije ove kemije sve backupirao pomoću Titanuim backupa, zatim sam cijeli folder od Titaniuma prebacio na microSD memorijsku i onda sam tek ovo iskemijao. Nakon toga sam pomoću Titaniuma sve aplikacije i postavke restorao, i nakon toga obrisao onu USB memoriju od 2,5 GB koja mi je sad stalno prazna jer ju i ne koristim :-D - bitna napomena: Titaniumu sam naravno napravio Move To SD da bi kasnije ispravno u isti folder na memorijskoj nadalje backupirao podatke)

"vold.fstab.bak" nemojte brisati nego si ju ostavite zlu netrebalo. Ukoliko treba vratiti na originalno stanje, izbrišete "vold.fstab" i na "vold.fstab.bak" samo maknete ovo ".bak". Restart uređaja i vraćeno je na originalno stanje.

Sretno u kemijanju!!

Sve ovo radite na svoju odgovornost!!! (da ne bi bilo zabune )

Zadnje izmijenjeno od: Danchibald. 07.02.2013. u 15:26.
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 20:36   #702
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
Evo složio sam upute kako na 4040 i 4300 zamijeniti internu USB memoriju sa pravom externom memorijskom karticom.
Sretno u kemijanju!!

Sve ovo radite na svoju odgovornost!!! (da ne bi bilo zabune )
Bravo!! E sad još jedna mala molba... ako shvatiš kako tih novih (praznih) 2.5GB prebaciti pod "internal memory" dobiješ pivo Vidio na forumima da se može, ali s obzirom da ne znam njemački, češki i ruski onda ne bih htio pratiti te upute ;D Ovo što si ti napisao sam isto vidio tamo, ali nisam se usudio dok netko to nije opisao na hrvatskom il engleskom ;D Sad probam za vikend pa javim Btw, ako aplikacije prvo "muvam" na internal memory pa onda napravim ovu shemu, to bi trebalo radit... right? Il ak kopiram kompletan sadržaj interne "USB" memorije na pravu externu karticu možda? Oh well, probam pa javim ;D

EDIT: Nevermind, vidim da su mi odgovorili ovdje: http://forum.xda-developers.com/show...3#post37246943
Pa probam spojiti ovo tvoje i njihovo... keep your fingers crossed!
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 07.02.2013. u 20:57.
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 16:29   #703
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Ajde probaj pa javi dal je uspjelo i jedno i drugo...
ja budem prostudirao još sam za ovo spajanje dvije interne memorije u jednu
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 12:40   #704
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
Ajde probaj pa javi dal je uspjelo i jedno i drugo...
ja budem prostudirao još sam za ovo spajanje dvije interne memorije u jednu
Uglavnom.. baš radim sve to. Ali ipak sam mijenjao i vold.fstab.nand jer inače integrirana kamera (aplikacija) sprema na krivu karticu.
Plus, kopirao sam na PC kompletan sadržaj sdcard i sdcard2, i kad sam zamjenio vold datoteke onda sam sadržaj oba foldera iskopirao na sd karticu, sve aplikacije su nastavile raditi kao i prije (koliko sam na brzinu vidio).

Također, sve mi je spremno i za prebacivanje 2GB memorije sa "interne sd kartice" (originalno je to "phone storage") u sistemsku "internal memory", baš mi se sad vrti backup i onda pokrenem particioniranje.

Sve u svemu mislim da je ovo za pet, samo bi bilo idealno sve to raditi na mobu koji nema brdo podataka i instaliranih aplikacija.. ovako je malo "škakljivo".. Al tome služi 101 vrsta backupa na androidu pa eto... Al tko god bude to radio neka bude upozoren da user podaci uvijek mogu stradati u procesu!!

Čim završi sve pošaljem tutorial i ostatak dojmova.

EDIT: komplikacije sa dodavanjem ovog reparted čuda.. odbija signature. Probao sa clockwork i ugašenim sign checkom, polovični uspjeh.. čist da znate zašto se ne javljam.. tražim rješenja
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 09.02.2013. u 14:31. Razlog: edit1, update signature check
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 15:01   #705
Pamark
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Question 4500DUO vibra

Dobio pap 4500 DUO prije tjedan dana. Za sad sve radi odlicno i fluidno.

Jel netko otkrio kako iskljucit vibru na 4500 u trenutku uspostavljanja poziva ?

Ovo mi je prvi put da imam Android mobitel, 4500 radi ekstremno brzo,ama bas sve radi za pet, za sad nemam nikakvih problema no zanima me što se dobiva eventualnim prelaskom na JB, neki kazu u ožujku ove godine.
Pamark je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 15:22   #706
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
Ajde probaj pa javi dal je uspjelo i jedno i drugo...
ja budem prostudirao još sam za ovo spajanje dvije interne memorije u jednu
Recimo da sam uspio...

Prije (tvornički)
- internal storage = 785MB
- phone storage = 2,00GB
- sdcard = 14,70GB (16GB kartica koju sam dodatno stavio)

Sada:
- internal storage = 0,97GB
- phone storage = 14,70GB
- sdcard = 1,63GB

Ali malo je komplikacija, treba staviti i ClockWorkMod ( srećom horza me spasio sa svojim: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240504 ). da njega staviš treba ti isto neki tool ( ja koristio ovaj : https://play.google.com/store/apps/d...euncle.toolbox ). I trebat će ti file koji je na XDA ( ovaj post: http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47 ).

Naravno, glupirao sam se puno i previše pokušavajući dobiti "idealnih" 2,6GB internog storage, 14,7gb phone storage (dodatna SD kartica), i minimum minimuma od 50-ak MB u "sdcard", i sad mi se mob ne boota :P

EDIT: uspio ga oživit, ali ne gine mi kompletan factory reset i slaganje svega od nule... oh well... dobijete tutorial neki drugi dan
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 09.02.2013. u 17:28.
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 19:40   #707
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512



IGNORE!!!
21) skinite iz ovog posta obje datoteke: http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47 , odzipajte sd-mod-pack.7z i iz njega uzmite "ReParted-tool.data-sd1-1.zip"
22) kopirajte obje datoteke ("ReParted-tool.data-sd1-1.zip" i "ReParted-tool.data-sd1-full.zip") na SD karticu, i pobrinite se da na SD kartici imate bar 2-3GB praznog prostora (može i manje, al nemojte sitničarit)



Ignorirajte stare korake.. dakle, novi koraci 21 i 22:
21) skinite iz ovog posta file "ReParted-tool.data-sd1-full.zip" : http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47 , odzipajte ga, otvorite "sd-size-mb.txt" i umjesto 1900 upišite 100 (ili drugu brojku po želji, ovo će biti veličina vaše buduće "sdcard2" particije koja bi trebala ostati prazna od sad pa ubuduće
22) zazipajte natrag sadržaj sa izmjenjenom "txt" datotekom, i kopirajte modificiranu zip datoteku na SD karticu, i pobrinite se da na SD kartici imate bar 2-3GB praznog prostora (može i manje, al nemojte sitničarit)
23) ako ste prebacili sve sa interne memorije (bivši "phone storage") na SD karticu (bivši "sdcard" na sadašnji "sdcard"), i sve vam radi, onda obrišite internu memoriju, trebalo bi biti cca 2GB prazno sve skupa. Ako želite maximum prostora prebaciti onda obavezno formatirajte ovu particiju prije gašenja mobitela! SAMO BACKUPIRAJTE PODATKE!!
24) power off
25) power on opet sa power+volume up da uđete u recovery
26) odite na "install zip from sdcard", provjerite da je "toggle signature verification" postavljen na disable (na dnu ekrana izbaci poruku "Signature Check: Disabled"), i onda odaberite "choose zip from sdcard", i u popisu uzmete svoj modificirani "ReParted-tool.data-sd1-full.zip" koji ste prebacili na karticu u 22.) koraku
- Nemojte brinuti, kod particioniranja skripta prvo zazipa (tj stavi u 2 TAR arhive) kompletan /data/ folder i kompletan /sdcard/, te TAR arhive spremi privremeno na SD karticu (zato vam treba 2-3 GB prazno, da ne pukne u procesu) i onda formatira obje particije, promijeni veličine i sl, i onda extracta podatke natrag. iz istog razloga želite obaviti ono brisanje ili čak formatiranje u koraku 23 jer ako krene vraćati podatke sa starog 2GB sdcard-a na novi od 100MB pogubit ćete brdo podataka i tko zna što sve ne.
27) kad završi rebootajte i pogledajte novo stanje memorije
28) provjerite da su vam vold.fstab* datoteke u /etc/ ostale nepromijenjne, a po potrebi ih popravite, meni je sve bilo ok
29) ako je sve ok možete napraviti još jedan backup sa CWM i upaliti data/wifi promet i ugasiti airplane mod (tj enable obje kartice).. koristite mob ko i inače

E sad, po postovima sa XDA ispada da se može modificirati file koji se nalazi u "ReParted-tool.data-sd1-full.zip\reparted\sd-size-mb.txt" pa time mijenjate kakve vam ispadnu particije, al mene baš i nije slušao mob. Kasnije sam shvatio da ako upišete npr 100, da će sdcard particija biti 100MB, minus nešto sitno što pojede formatiranje i MBR i sl, pa ispadne 93MB, ili ako je bilo 1024 onda bi mi ispalo 0,95GB i sl. Anyway, ono što definitivno ne želite je upisati neku čudnu vrijednost u taj file (npr manju brojku nego trenutno imate podataka na toj particiji), ili potpunu nulu (nije preporučljivo), ili najgori potez - obrisati taj file. Nakon toga sam ja ostao s mobitelom koji se nije dao bootati i trebao sam raditi kompletan recovery i sve. Koliko god da sam puta probao činilo se skoro kao da je efekt totalno random, pa sam na kraju odustao, no ispada da sam samo slušao krive savjete i nisam računao da će particija biti mrvu manja nego je brojka u txt fajlu.





IGNORE!!!
sad imam .. INTERNAL STORAGE: 1,64GB, PHONE STORAGE: 14,81GB (tj onoliko kolika vam je fizička SD kartica), SD CARD: 0,95GB (nisam uspio nijednom dobiti manje od toga).




EDIT: Novo stanje...
Sad imam .. INTERNAL STORAGE: 2,49GB, PHONE STORAGE: 14,81GB (tj onoliko kolika vam je fizička SD kartica), SD CARD: 93,38MB.

Kao što vidite procedura baš nije 100% izglancana ... ali nije ni jako loša. Ja bi htio to još srediti. Ali ako se pazi može se sve napraviti bez ikakvih gubitaka podataka. Ja nisam pazio, tj previše sam eksperimentirao, pa sam morao koristiti recovery i ići od početka. Srećom, nisam izgubio ništa osim 3 SMS-a koje sam poslao u pola procedure,a ne bi ni to da nisam gasio airplane mod ( LOL )

Anyway, sretno.. i javite dojmove. Znam da će Danchibald siguro probati, pa čekam dojmove

Sretno svima!

EDIT: hvala dečkima sa XDA, nakon što su me malo ohrabrili probao sam jošjednom i uspio dobiti točno što sam htio.. .pa nadopunih upute gore
-->
Daklem, tutorial.. i Bog vam pomogao...

OPREZ! UPUTE SU ZA PAP 4040 - KORIŠTENJE ZA DRUGE MODELE NA VLASTITU ODGOVORNOST!


OPREZ! NISAM I NEĆU BITI ODGOVORAN ZA BILO KAKVU ŠTETU ILI GUBITAK PODATAKA!

Tutorial pišem u najboljoj namjeri kako bih pomogao drugima koji imaju iste želje i/ili probleme, ali morate biti svjesni da možete izgubiti sve podatke, a potencijalno i otjerati telefon u nepovratno stanje, izgubiti garanciju, i dr.

OK, sad kad smo to riješili...

Upute su skrpane od informacija koje se nalaze u ovim postovima:
Danchibald: http://forum.pcekspert.com/showthrea...48#post2332448
horza (post 1&2): http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240504
WRaven512: http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47
kar10s / WRaven512: http://forum.xda-developers.com/show...1&postcount=34
kar10s: http://forum.xda-developers.com/show...4&postcount=51
marlasr: http://forum.xda-developers.com/show...8&postcount=58

Upute koje ovdje pišem nisu baš kako sam ja radio, jer sam ja jako iskomplicirao sve.
NISAM, ponavljam, NISAM pokušao od nule ići ovim redoslijedom, ali da idem to opet raditi radio bih to na ovaj način...

1) instalirati ovu aplikaciju sa Google Play: https://play.google.com/store/apps/d...euncle.toolbox
2) skinuti ClockWorkMod Recovery 6.0.1.2 za Prestigio PAP 4040 - odavde: http://forum.pcekspert.com/showpost....34&postcount=1
- alternativno možda radi i ovaj, TWRP 2.3.2.3, ali nisam probao: http://www.uloz.to/xFXoZSd/recovery-img
3) sa aplikacijom iz točke 1) instalirati img s točke 2)
4) staviti mob u airplane mod ili disablati obje kartice i bilo kakav wifi/data promet
5) ugasit telefon, kad se ugasi upaliti ga držeći power i "volume up" (povećavanje glasnoće) istovremeno cca 10-15 sekundi
6) kad uđete u recovery PRVO sa volume up/down idite na backup i napravite KOMPLETAN backup svega
7) reboot i uđite normalno u telefon
8) spojite na komp sa USB kabelom i kopirajte kompletan sadržaj sdcard i sdcad2 (phone storage i SD kartica) na PC
9) sa nekim od root file explorera (ja koristio ES File Explorer u root modu - download: https://play.google.com/store/apps/d...gs.android.pop ) otići u folder /etc/ na mobitelu
10) copy vold.fstab i vold.fstab.nand na sdcard2 (externa kartica)
11) kopirane fajlove na sdcard arhivirati (bilo spajanjem na PC i kopiranjem, ili stavljanjem u ZIP ili nešto treće, uglavnom da vam ostanu originali).
12) nakon toga ih izmijenite sa text editorom kako piše Danchibald (vold.fstab):

Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova

Dugim stiskom na "vold.fstab" otvori se popup prozor i odaberemo na vrhu "Open With" i odaberemo "Text Editor".
U 3. pasosu (ispod drugog niza ############) imamo dva reda texta u kojima piše slijedeće:

#Mounts the first usable partition od specific device
dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

Dakle ovo što sam boldao treba zamijeniti (samo dolje izbrisati broj 2 i upisati ga gore odmah iza sdcard - BEZ RAZMAKA!!! - PAZITE KAD ISTO PREPRAVLJATE DA SVE OSTALO OSTANE ISTO, DA NEMA RAZMAKA VIŠKA ILI MANJKA I SL.)

Kad se isto prepravi treba pisati slijedeće:

dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host
A za vold.fstab.nand koristite ove moje upute:

Citiraj:
U liniji 17 u vold.fstab.nand izmjeniti..

PRIJE:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

IZA IZMJENE:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host
Ja sam za editiranje koristio Jota Text Editor: https://play.google.com/store/apps/d...o.pandora.jota

13) odite u /etc/ sa nekim root file explorerom (opet, ES File Explorer ), prvo napravite rename vold.fstab u vold.fstab.back i vold.fstab.nand u vold.fstab.nand.back, i potom u /etc/ folder iskopirajte izmijenjene datoteke sa sdcard
14) opcionalno, zabave radi - zapiši količine memorije (Settings-Storage)
meni je bilo: internal storage = 785MB; phone storage = 2,00GB; sdcard 14,70GB
15) reboot (power off/on)
16) zabave radi 2. dio - settings->storage nakon reboota: meni bilo internal storage = 785MB; phone storage = 14,70GB; sdcard 2,00gb - dakle tako znate da je sve ok!
17) spoji kao USB storage na PC
18) kopiraj na sdkarticu (sada je to sdcard, bio je sdcard2) sve iz foldera na PC-u gdje si spremio sadržaj stare "phone storage" memorije
19) reboot (off/on)
20) provjerite jel vam sve ok, etc.



IGNORE!!!
21) skinite iz ovog posta obje datoteke: http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47 , odzipajte sd-mod-pack.7z i iz njega uzmite "ReParted-tool.data-sd1-1.zip"
22) kopirajte obje datoteke ("ReParted-tool.data-sd1-1.zip" i "ReParted-tool.data-sd1-full.zip") na SD karticu, i pobrinite se da na SD kartici imate bar 2-3GB praznog prostora (može i manje, al nemojte sitničarit)



Ignorirajte stare korake.. dakle, novi koraci 21 i 22:
21) skinite iz ovog posta file "ReParted-tool.data-sd1-full.zip" : http://forum.xda-developers.com/show...3&postcount=47 , odzipajte ga, otvorite "sd-size-mb.txt" i umjesto 1900 upišite 100 (ili drugu brojku po želji, ovo će biti veličina vaše buduće "sdcard2" particije koja bi trebala ostati prazna od sad pa ubuduće
22) zazipajte natrag sadržaj sa izmjenjenom "txt" datotekom, i kopirajte modificiranu zip datoteku na SD karticu, i pobrinite se da na SD kartici imate bar 2-3GB praznog prostora (može i manje, al nemojte sitničarit)
23) ako ste prebacili sve sa interne memorije (bivši "phone storage") na SD karticu (bivši "sdcard" na sadašnji "sdcard"), i sve vam radi, onda obrišite internu memoriju, trebalo bi biti cca 2GB prazno sve skupa. Ako želite maximum prostora prebaciti onda obavezno formatirajte ovu particiju prije gašenja mobitela! SAMO BACKUPIRAJTE PODATKE!!
24) power off
25) power on opet sa power+volume up da uđete u recovery
26) odite na "install zip from sdcard", provjerite da je "toggle signature verification" postavljen na disable (na dnu ekrana izbaci poruku "Signature Check: Disabled"), i onda odaberite "choose zip from sdcard", i u popisu uzmete svoj modificirani "ReParted-tool.data-sd1-full.zip" koji ste prebacili na karticu u 22.) koraku
- Nemojte brinuti, kod particioniranja skripta prvo zazipa (tj stavi u 2 TAR arhive) kompletan /data/ folder i kompletan /sdcard/, te TAR arhive spremi privremeno na SD karticu (zato vam treba 2-3 GB prazno, da ne pukne u procesu) i onda formatira obje particije, promijeni veličine i sl, i onda extracta podatke natrag. iz istog razloga želite obaviti ono brisanje ili čak formatiranje u koraku 23 jer ako krene vraćati podatke sa starog 2GB sdcard-a na novi od 100MB pogubit ćete brdo podataka i tko zna što sve ne.
27) kad završi rebootajte i pogledajte novo stanje memorije
28) provjerite da su vam vold.fstab* datoteke u /etc/ ostale nepromijenjne, a po potrebi ih popravite, meni je sve bilo ok
29) ako je sve ok možete napraviti još jedan backup sa CWM i upaliti data/wifi promet i ugasiti airplane mod (tj enable obje kartice).. koristite mob ko i inače

E sad, po postovima sa XDA ispada da se može modificirati file koji se nalazi u "ReParted-tool.data-sd1-full.zip\reparted\sd-size-mb.txt" pa time mijenjate kakve vam ispadnu particije, al mene baš i nije slušao mob. Kasnije sam shvatio da ako upišete npr 100, da će sdcard particija biti 100MB, minus nešto sitno što pojede formatiranje i MBR i sl, pa ispadne 93MB, ili ako je bilo 1024 onda bi mi ispalo 0,95GB i sl. Anyway, ono što definitivno ne želite je upisati neku čudnu vrijednost u taj file (npr manju brojku nego trenutno imate podataka na toj particiji), ili potpunu nulu (nije preporučljivo), ili najgori potez - obrisati taj file. Nakon toga sam ja ostao s mobitelom koji se nije dao bootati i trebao sam raditi kompletan recovery i sve. Koliko god da sam puta probao činilo se skoro kao da je efekt totalno random, pa sam na kraju odustao, no ispada da sam samo slušao krive savjete i nisam računao da će particija biti mrvu manja nego je brojka u txt fajlu.





IGNORE!!!
sad imam .. INTERNAL STORAGE: 1,64GB, PHONE STORAGE: 14,81GB (tj onoliko kolika vam je fizička SD kartica), SD CARD: 0,95GB (nisam uspio nijednom dobiti manje od toga).




EDIT: Novo stanje...
Sad imam .. INTERNAL STORAGE: 2,49GB, PHONE STORAGE: 14,81GB (tj onoliko kolika vam je fizička SD kartica), SD CARD: 93,38MB.

Kao što vidite procedura baš nije 100% izglancana ... ali nije ni jako loša. Ja bi htio to još srediti. Ali ako se pazi može se sve napraviti bez ikakvih gubitaka podataka. Ja nisam pazio, tj previše sam eksperimentirao, pa sam morao koristiti recovery i ići od početka. Srećom, nisam izgubio ništa osim 3 SMS-a koje sam poslao u pola procedure,a ne bi ni to da nisam gasio airplane mod ( LOL )

Anyway, sretno.. i javite dojmove. Znam da će Danchibald siguro probati, pa čekam dojmove

Sretno svima!

EDIT: hvala dečkima sa XDA, nakon što su me malo ohrabrili probao sam jošjednom i uspio dobiti točno što sam htio.. .pa nadopunih upute gore
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 10.02.2013. u 03:47. Razlog: edit: finalno rješenje za veličinu sdcard vs internal memory
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 22:06   #708
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
A da, zaboravih pitat.. jel netko probao osposobiti USB OTG na PAP 4040? Mislim, nigdje se ne spominje, pa pretpostavljam da ni ne radi.. al možda netko zna bolje
Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
Ja proba i isključilo ga automatski, nije se moga upaliti nego vađenjem baterije.
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Mda, to se i meni desilo.. s time da se meni upalio nakon spajanja na punjač.. al dođe na isto. Oh well :P
Gledam danas nešto po papirima od moba, i slučajno vidim... u "Quick Guide Version 1.1"

Citiraj:
Technical specifications
...
Interfaces USB 2.0, Micro SD (micro SDHC compatible), USB Host
...
Dakle piše da podržava USB Host, ali nigdje drugdje to nije specificirano, i kad se spoji USB OTG kabel mob se ugasi (i ne može se upaliti bez vađenja baterije i/ili spajanja na punjač).

Weird?
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 15:18   #709
gunjo71
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Jedno pitanje za one koji koriste obje SIM kartice. Radi li 4500 sa dvije simice npr. Simpa i Bonbon ili VIP i Tomato. Pitam zato što imam jedan stariji mob sa dvije SIM kartice i kada su u njemu obje od istog providera, mob se konstantno resestira, a kad su različiti sve 5.
gunjo71 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 08:44   #710
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor gunjo71 Pregled postova
Jedno pitanje za one koji koriste obje SIM kartice. Radi li 4500 sa dvije simice npr. Simpa i Bonbon ili VIP i Tomato. Pitam zato što imam jedan stariji mob sa dvije SIM kartice i kada su u njemu obje od istog providera, mob se konstantno resestira, a kad su različiti sve 5.
Radi bez problema na 4300 ... dakle, ne vidim da ne bi radilo i na 4500 ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 12:59   #711
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Jel netko uspio napraviti update na 4500??
http://www.prestigio.com/info/produc...16191942587039

Izbacuje da je dostupna verzija v1.0.12 (nije nešto značajno ali ispravljen je bug sa Google Play -101 error i greška sa Geo Location)...
Ja ne uspijevam jer mi tijekom downloada javi package error ili tijekom samo update-a stane i pojavi se roboto sa crvenim uskličnikom....

Zadnje izmijenjeno od: Danchibald. 13.02.2013. u 14:13.
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 20:15   #712
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
Jel netko uspio napraviti update na 4500??
http://www.prestigio.com/info/produc...16191942587039

Izbacuje da je dostupna verzija v1.0.12 (nije nešto značajno ali ispravljen je bug sa Google Play -101 error i greška sa Geo Location)...
Ja ne uspijevam jer mi tijekom downloada javi package error ili tijekom samo update-a stane i pojavi se roboto sa crvenim uskličnikom....
Jesi na cistom romu bez roota?
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 01:32   #713
Bloodhunter
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Koliko mi se čini da bi napravio se update, treba imat microsd karticu i mora bit cist rom ( ne rootan).
Meni je uspjelo, nisamm skužio neku razliku pri korištenju mobitela.
E da, napravite backup jer inače ostat ćete bez svega šta je bilo na mobu.
Bloodhunter je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 02:54   #714
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Bloodhunter Pregled postova
Koliko mi se čini da bi napravio se update, treba imat microsd karticu i mora bit cist rom ( ne rootan).
Meni je uspjelo, nisamm skužio neku razliku pri korištenju mobitela.
E da, napravite backup jer inače ostat ćete bez svega šta je bilo na mobu.
Pod "ostat ćete bez sveg" mislis na brojeve u imeniku telefona ili na programe (tkz. aplikacije) ili sve skupa ode u krasnu pitu matijinu i telefon je opet djevicanski cist
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:02   #715
ManuChao
Registered User
 
ManuChao's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Hercegovina
Postovi: 11
Pozdrav svima!
Je li netko mozda instalirao ovaj update (PAP4300DUO.20121220.v1.0.11 , od 208556.94 KB) koji se jutros ponudio preko OTA?
ManuChao je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 21:38   #716
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Novi modeli i dalje imaju isti zvuk preko zvučnika kod razgovora (onak high pitched)?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 22:22   #717
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Novi modeli i dalje imaju isti zvuk preko zvučnika kod razgovora (onak high pitched)?
Na koji model/e mislis lega konkretno?
Meni 4500 ima isti zvuko ko i 4300, zvuk slusalice mi je ok, mada sam ja malo nagluh (hebiga rave-on mi je napravija sound-off )
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 22:54   #718
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Na koji model/e mislis lega konkretno?
Meni 4500 ima isti zvuko ko i 4300, zvuk slusalice mi je ok, mada sam ja malo nagluh (hebiga rave-on mi je napravija sound-off )
Baš to
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 14:58   #719
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
Jesi na cistom romu bez roota?
Jap... I cak sam ga probao resetirati na tvornicke postavke da bude cist od svega kao da je tek kupljen i opet ne da... stalno izbacuje istu gresku... Krene i stane napola i pojavi se roboto sa crvenim usklicnikom...
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 19:08   #720
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
Jap... I cak sam ga probao resetirati na tvornicke postavke da bude cist od svega kao da je tek kupljen i opet ne da... stalno izbacuje istu gresku... Krene i stane napola i pojavi se roboto sa crvenim usklicnikom...
Mislim da ti nije reset na tvorničke postavke dovoljan za vratiti se iz rootanog i modificiranog roma jer kad si prvu stavku obrisao u system/app moraš ga ponovo flashirati sa tvorničkim romom preko SP flash tool-a.
Tako je bar meni bilo sa 4300...
zelkec je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na