Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2015., 16:17   #91
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Render jedne slicice varira izmedu 13.2 i 14.3 sekunde. Sada sam pustio da izvrti ono na F10. Pa stavim SS. Kolko je Perestrojka tebi na 4460?
Ali kolko vidim graf zauzeca mi plese cijelo vrijeme izmedu 70% i 90%, uopce mi ne zeli sve jezgre na 100% stavit.
4460 @ 3.2 - 15.2 sec frame, F10 - 29min.
4690k @ 4.9 - 10.3 sec frame, F10 - 20min.

FX od kolege koji nije na forumu je u tom trenutku radio na 4.1 .

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 29.04.2015. u 17:14.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 17:51   #92
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Evo izvrtio sam sve. Znaci 4.7 Ghz 1.43V.
Najbrze vrijeme 1 frame je 13.2 sec, F10 26.55 min.
Max temp 52 stupnja.
Ali mi se cini da program nije bas najbolje optimiziran za AMD jer mi opterecenje znalo padat i na 50% po jezgri pa bi mi u tom trenutku 1 frame znao bit i 14.8 sec. Uglavnom cijelo vrijeme mi je plesalo vecinom od 70% do 90% utilization koji sam pratio preko Task Manager u Win 8.1. Nije mi htjelo ni kada sam prebacio na high priority povuc sve jezgre na 99%.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 29.04.2015. u 18:01.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 12:28   #93
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Kolicina gluposti na ovom threadu je zapanjujuca.
Ali,ne bi se dotakao toga. Recenzent je postigao zapanjujuci "uspjeh" ,4,7 GHz sa "samo" 1,488. Lol.
I onda se dezurni trolovi ludiraju o grijanju.
Mrzim se ponavljati,ali meni FX radi sa 1,39 na 4,9 GHz I hladan je .
Ta ploca na kojoj je recenzija obavljena je ,da ne budem grub, sranje. Na Asrocka se osamjezgreni proc NE STAVLJA.

Na ovaj nacin se samo pusta dezurnim trolovima da prikazuju svoje "znanje" o zagrijavanju AMDa. Ili jos bolje,imate na topicu o Visherama dosta sirok opis nacina klokanja FXa pri cemu ostaje hladan uz nisku voltazu postize visok clock.
8300 je low leak chip kojeg je uzitak naklokati bez visokog vcore. Taj chip ima slicne mogucnosti kao i 8320e,8370,8370e.

Edit: da bi recenzija bila postena taj proc treba staviti na Sabertooth ili Crosshair,a ne na to sranje od Asrocka. Cak je i dobar rezultat postignut s obzirom na uzasnu plocu.
Saljite taj proc meni u Split pa da ekipa vidi prave rezultate na klokerskoj ploci.
Vjerujem da bi se smanjio priliv Intel trolova.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 04.05.2015. u 12:39.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:16   #94
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Poglavica Dijamantni čip je progovorio, that's all folks
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:24   #95
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Kolicina gluposti na ovom threadu je zapanjujuca.
Ali,ne bi se dotakao toga. Recenzent je postigao zapanjujuci "uspjeh" ,4,7 GHz sa "samo" 1,488. Lol.
I onda se dezurni trolovi ludiraju o grijanju.
Mrzim se ponavljati,ali meni FX radi sa 1,39 na 4,9 GHz I hladan je .
Ta ploca na kojoj je recenzija obavljena je ,da ne budem grub, sranje. Na Asrocka se osamjezgreni proc NE STAVLJA.

Na ovaj nacin se samo pusta dezurnim trolovima da prikazuju svoje "znanje" o zagrijavanju AMDa. Ili jos bolje,imate na topicu o Visherama dosta sirok opis nacina klokanja FXa pri cemu ostaje hladan uz nisku voltazu postize visok clock.
8300 je low leak chip kojeg je uzitak naklokati bez visokog vcore. Taj chip ima slicne mogucnosti kao i 8320e,8370,8370e.

Edit: da bi recenzija bila postena taj proc treba staviti na Sabertooth ili Crosshair,a ne na to sranje od Asrocka. Cak je i dobar rezultat postignut s obzirom na uzasnu plocu.
Saljite taj proc meni u Split pa da ekipa vidi prave rezultate na klokerskoj ploci.
Vjerujem da bi se smanjio priliv Intel trolova.

Ok...al tom logikom je AMD duplo do troduplo skuplji od Intela. Zašto? Jedan I5 će bez problema raditi na Asus/Asrock/Gigabyte ploči za cca 400kn (bez OC-a naravno za to ipak treba bolja ploča). I opet će jedan I5 4460 za prosječnog korisnika biti hladniji, tiši i u stvarima koje su bitne kućnom korisniku - snažniji od jednog FX8320/8350 kojem očito treba malo bolja ploča jer vuče ipak više struje od ekvivalentnog Intela.

P.S:- što fali Asrocku? Ovo moje "govno" iz "moj komp" bez problema tjera i5 2500K @4.8GHz za 24/7. Imaju svojih "mušica" no generalno ploče im katkad znajmu biti iste kvalitete i manje problema od recimo Gigabyte-a.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:26   #96
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Ja govorim o OC.
Bez oc skoro svaka ploca je dobra.
Za oc je limitiran izbor.
4460 moze bit bolji od 8350 samo u necijim snovima.
Asrock je sranje za klokanje fx 8xxx.
Cisti horror.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:28   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a zbog čega? zbog fakin potrošnje.

ja natjeram svojeg na 5ghz na 300kn ploči (a i kada je nova bila bila je debeli mid segment).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:29   #98
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ja govorim o OC.
Bez oc skoro svaka ploca je dobra.
Za oc je limitiran izbor.
4460 moze bit bolji od 8350 samo u necijim snovima.
Probudi se pajdo jer upravo to i je stvarnost u 90% praktičnih slučajeva. Testove si vjerujem vidio...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:30   #99
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Probudi se pajdo jer upravo to i je stvarnost u 90% praktičnih slučajeva. Testove si vjerujem vidio...
Pajdo, testove sam radio.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:32   #100
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
@Hawker +1
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:35   #101
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Pajdo, testove sam radio.
Ako je cijeli svijet dobio drukčije rezultate ne misliš da si malo...u krivu? Gle imao sam Phenome X2/X4 i bili su hebeni best bang for the buck ali od nakon toga AMD jednostavno nemože konkurirat jer je u suštini tehnologija stara hebenih 10 godina (zato jedan FX nemože raditi na AMD 760G ploči). Kak bi ameri rekli "Get your facts right" i nemoj biti fanboy. Svaki dan radim sa kompovima i iako sam sam razmišljao o malo igranja sa AMD platformom - ne. Neću prelaziti s konja na magarca.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:36   #102
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Presmijesno je ovo.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:41   #103
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Ako želiš dijamantni čip moraš kupiti briljantnu matičnu... Eventualno safirku ko grafu da upotpuniš doživljaj.

EDIT Ništa AsRock, samo nečural bajo pajdo moj
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 04.05.2015. u 13:56.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:43   #104
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ako je cijeli svijet dobio drukčije rezultate ne misliš da si malo...u krivu? Gle imao sam Phenome X2/X4 i bili su hebeni best bang for the buck ali od nakon toga AMD jednostavno nemože konkurirat jer je u suštini tehnologija stara hebenih 10 godina (zato jedan FX nemože raditi na AMD 760G ploči). Kak bi ameri rekli "Get your facts right" i nemoj biti fanboy. Svaki dan radim sa kompovima i iako sam sam razmišljao o malo igranja sa AMD platformom - ne. Neću prelaziti s konja na magarca.
Pajdo,ne kaze to "ceo svet."
To je tvoj dojam.
4460 usporedjivati sa 8xxx je neozbiljno. Donekle vazi samo u gamingu i to u rijetkim slucajevima.
Ovdje se radi o 8300 testu ciji je oc potencijal smanjen uporabom lose ploce.
Doticem se samo toga,raprave Intel ili AMD ovdje nisu u pitanju.
Edit: ako se ne radi oc onda je ta ploca ok.

Edit: ako imate nesto pametnije za komentirat ,osim genericke " bolji je Intel" ,vezano za 8300 to bi volio cut.
Glupe postove o grijanju proca koji je nasvrljen na 1.488 v ne treba ni komentirati.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 04.05.2015. u 13:49.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 13:59   #105
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Ali mi se cini da program nije bas najbolje optimiziran za AMD jer mi opterecenje znalo padat i na 50% po jezgri pa bi mi u tom trenutku 1 frame znao bit i 14.8 sec. Uglavnom cijelo vrijeme mi je plesalo vecinom od 70% do 90% utilization koji sam pratio preko Task Manager u Win 8.1. Nije mi htjelo ni kada sam prebacio na high priority povuc sve jezgre na 99%.
Ma LightWave je odlicno optimiziran i za intel i AMD, ima i specijalne funkcije dodane tipa AVX, SSE, SSE2..., jedan od boljih gdje multithreading ide cak i preko 1.9x u nekim trenutcima dok je neki prosjek 1.75-1.85 u dosta drugih render enginea.

Neznam koju scenu ste koristili za test (nek mi neko posalje link) ali ako je imala Adaptive Smapling ukljucen onda je normalno da ti je CPU usage oscillirao jer kad krene rendati sve jezgre su zauzete i onda kako koja jezgra zavrsi svoj segment dobije drugi segment (slika se djeli sve vise i vise dok ne nestane segmenata) i onda ti se dogodo da u trneutku (pogotovo kod tih kratkih rendera od 10-15-20 sec/frame) dok se raspodjeli posao imas drop u CPU usage li pred kraj frejma vise nemas segmenata za podjelit svim jezgrama i onda dok ne predjes na slijedeci frejm ove jezgre koje su zavrsile svoj posao cekaju ostale da zavrse i tako do zadnje. Tada ti CPU usage pada dolje.

Ako vas zanima prava test scena koja ce 99% vremena biti na 100% treba posloziti drugacije render postavke i ozbiljniji test .

Postoji LW benchmark scena staklenih kugli koja se na mojim Dual Xoenima renda 33 minute za jedan frame dok na i7 2600K renda 1h55min. Tek na tim duzim scenama se moze vidjeti stvarna razlika u brzini (i jeli overclock Render stable 24/7) jer ove 10-15sec scene previse vremena trose na raspodjelu posla izmedju jezgri da bi bile relevantne za usporedbu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 14:26   #106
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Lijepo objasnjeno Ja mogu slobodno ponovo izvrtit neki test, neka bude posten ali iskreno nemoj da bude bas 2 sata lol.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 14:55   #107
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ako želiš dijamantni čip moraš kupiti briljantnu matičnu... Eventualno safirku ko grafu da upotpuniš doživljaj.

EDIT Ništa AsRock, samo nečural bajo pajdo moj

Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
nvidia ne dolazi u obzir
oduvijek imam samo sapphire, tako da nastavljam i dalje sa njima
ajde neka vam bude, kupiti cu najprije grafu pa cu vidjeti kako radi, ali biti ce garant bucna
BTW moram se rješit svog AssRocka jer superiorni Intel zaslužuje bolje, možda Điđabajte BRKOOOOOOOOOO
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 16:14   #108
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Tezak je zivot AMD korisnika. Zapravo, tezak je zivot overclockera, ali posto je drugima overclocking hobby, a AMDovcima nuznost nekako se to najvise na njih odnosi.

Skupe 8+2 ploce, neprestana briga o propuhu u kucistu, keljenje hladnjaka na VRM-ove, skupi CPU hladnjaci... Kome treba takav stres u zivotu? Zar nije jednostavnije ubaciti CPU u socket i zaboraviti na njega?

Work harder, get an Intel.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 16:21   #109
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Tezak je zivot AMD korisnika. Zapravo, tezak je zivot overclockera, ali posto je drugima overclocking hobby, a AMDovcima nuznost nekako se to najvise na njih odnosi.

Skupe 8+2 ploce, neprestana briga o propuhu u kucistu, keljenje hladnjaka na VRM-ove, skupi CPU hladnjaci... Kome treba takav stres u zivotu? Zar nije jednostavnije ubaciti CPU u socket i zaboraviti na njega?

Work harder, get an Intel.
Jeftina ploča, jeftin proc, sve radi ko sat, a AMD kod mene
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 16:34   #110
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Tezak je zivot AMD korisnika. Zapravo, tezak je zivot overclockera, ali posto je drugima overclocking hobby, a AMDovcima nuznost nekako se to najvise na njih odnosi.

Skupe 8+2 ploce, neprestana briga o propuhu u kucistu, keljenje hladnjaka na VRM-ove, skupi CPU hladnjaci... Kome treba takav stres u zivotu? Zar nije jednostavnije ubaciti CPU u socket i zaboraviti na njega?

Work harder, get an Intel.
Da,zivot je laksi u blazenom neznanju.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 17:06   #111
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
hawker, naravno da je test napravljen srednje dobro i da to moze biti puno bolje, sto nisam ocekivao da ce biti s obzirom na prethodni test ..los izbor ploče mi i ne smeta, ali uopce se nisu potrudili naci neki sweetspot ni ovom procu.. niti se trude demistificirati tu potrosnju "u kunama" kojoj se daje prepreveliki znacaj..

...ali, pustimo test na stranu, vecina ekipa ovdje se voli baviti ribičijom i bacaju udice nebili se upecao koji som ..i umjesto da krenes antiargumentima, ti se drzis argumenata ..bas ono cvrsto si zagrizao ..pusti ih

...vidis da samo testiraju vishere za upotrebu kao ono za htpc ili jos idealnije kao da je za laptop proc i sta te briga
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 17:33   #112
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ja uživam preletiti ovakve teme Pa to je nevjerojatno koliko se ljudi kače na određene tabore.

Pa što vas zaboli da li je neki proc AMD ili Intel? Ovaj 8300 košta, koliko vidim, 1050kn. Za te pare je odlična kupnja, rekao bih čak i trenutno najbolja best buy kupnja (ako netko ide slagati novi komp).

Super mi je kad vidim koliko ljudi "mora" imati nove i5 i i7 proceve za igranje i svakodnevni prosječni rad... strašno. Ako imaš para i to te veseli - go for it (imao sam i ja takvih trenutaka, a i vjerojatno ću opet imati), ali nemojte molim vas pričati pizdarije o tome kako je to isplativije (osim ako ne živiš od rada na tom kompu i važne su ti performanse u programima u kojima se vidi osjetna razlika).

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Tezak je zivot AMD korisnika. Zapravo, tezak je zivot overclockera, ali posto je drugima overclocking hobby, a AMDovcima nuznost nekako se to najvise na njih odnosi.

Skupe 8+2 ploce, neprestana briga o propuhu u kucistu, keljenje hladnjaka na VRM-ove, skupi CPU hladnjaci... Kome treba takav stres u zivotu? Zar nije jednostavnije ubaciti CPU u socket i zaboraviti na njega?

Work harder, get an Intel.
Kakve pak gluposti ti pričaš? Tko ti brani ubaciti ovaj proc na jeftinu ploči i zaboraviti na njega? Kakva crna briga, keljenje VRM-ova, stres...


EDIT: Nisam gledao cjenike neko vrijeme pa sam se morao podsjetiti, ali nakon pregleda - da, evo definitivno tvrdim da za 1050kn intel nema ništa ni da prismrdi ovom procesoru. Za te pare tko kupi intela je popušio performanse koje je mogao imati.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 04.05.2015. u 17:42.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 17:47   #113
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
nex ima apsolutno point.
Za amd ti treba ploca koja kosta ko suho zlato ( citaj M5A97 R2 na kojoj fx ide na 5ghz bez beda, bez Vdropa ko na ovoj ploci koja je koristena u testu ) a cijena je velikih 686kn ( za iznos procesora, ploce i hypera 212 evo, moras dic kredit u svicarcima jer cijena je ogromna, spram jeftinog intela )!! Bas me zanima kak nex digne svog intela na 5ghz ( sada tu ne pricamo o perfomansama nego cisto o lupetanju gluposti jos jednog padobranca ). Da imas pravo zasto stavit AMD u svoj kucni komp, stavit da ti 8 jezgri rade na 4ghz 1.2V, temperaturom od 48 stupnja sa hyper 212 u full loadu, kada mozes uzet intela 4690k i imat kolko oko 80 pa ne moras placat grijanje

@ Eladino

Tebi negdje taj AMD doma GORI, posto nemas bas neko kuciste sa propuhom, a i vidio sam da nisi keljio hladanje na VRM joj joj izgleda da si osuden na propast :P
Mozda bolje da poslusas savjet kolege nex i uzmes intel te zaboravis na sve :P
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 04.05.2015. u 17:54.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 18:31   #114
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Zna se da asrock se ne stavlja na am3+ socket..

4+1 regulacija je pokazala svoje.. radio sam u linksu itd

970 pro3 i extreme 3 ploča je na kašete reklamirano zbog toga šta izgore kod vrma

i korisnici dobiju nove

970a-ds3p je isto 4+1 ali iz nekog razloga radi uredno

asrock sa svojom paletom ploča am3+ je fulao.. prevelik rma rate
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 18:47   #115
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova

970a-ds3p je isto 4+1 ali iz nekog razloga radi uredno
Ta Giga ima nelose rjesene doublere i kvalitetnije VRMove nego Asrock sranja.
Ali,nije ni ona najsretnije rjesenje za FX 8xxx.
Naravno,ako se misli na OC.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 04.05.2015. u 19:10.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:09   #116
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Nebi bas reko da je Asrock sranje zato kaj je fulo ploce za AM3+. Asrock ploce koje stavljam u konfe za intel i FM socket AMD rade ko sat. Ali da nisu popravili to na AM3 i AM3+ to bas i dalje ne kuzim ali ocigledno prodaju pre malo tih ploca pa im se ne isplati, vjerovatno su svjesni i sami da asus i giga tu rade dosta bolje ploce i uzimaju veci dio kolaca. Makar realno ko od nas pogoni FX na 5ghz, vecina ljudi koji ga uzme odma pukne multi na 44 ili 46 i gg, a za to je dobra i asrock ploca, makar bolje uzet asus ili giga.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:26   #117
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Nebi bas reko da je Asrock sranje zato kaj je fulo ploce za AM3+. Asrock ploce koje stavljam u konfe za intel i FM socket AMD rade ko sat. Ali da nisu popravili to na AM3 i AM3+ to bas i dalje ne kuzim ali ocigledno prodaju pre malo tih ploca pa im se ne isplati, vjerovatno su svjesni i sami da asus i giga tu rade dosta bolje ploce i uzimaju veci dio kolaca. Makar realno ko od nas pogoni FX na 5ghz, vecina ljudi koji ga uzme odma pukne multi na 44 ili 46 i gg, a za to je dobra i asrock ploca, makar bolje uzet asus ili giga.
U pravu si. Korisnik koji ne prcka previse bice zadovoljan sa bilo kojom plocom.
Korisnici koji zele iscjediti zadnji atom snage iz FXa uzimaju samo Asus(Crosshair ili Sabertooth).
Moze proc i Ma Pro R2.0 ali treba vodom hladiti VRMove kod extremnog clocka.
Cak I Crosshair I Sabertooth imaju problema kod visokog clocka(5ghz) ako korisnik ima vodeno hladjenje, a nije aktivno hladio VRMove.
Naravno,te ploce su skupe i uzimaju ih korisnici koji tocno znaju što zele.

Asrock uopce ne treba spominjati ako korisnik zeli overclock. Osim ako nije mazohist.

@Eladio
Nije niti srednje dobro.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:32   #118
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova

@ Eladino

Tebi negdje taj AMD doma GORI, posto nemas bas neko kuciste sa propuhom, a i vidio sam da nisi keljio hladanje na VRM joj joj izgleda da si osuden na propast :P
Mozda bolje da poslusas savjet kolege nex i uzmes intel te zaboravis na sve :P

ja stvarno ne znam sta da radim, a ta buka koju ne cujem (ups cujem hard neki put ) mi smeta pauku iza kod stola , zali se da ne moze spavat

PS
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova

@Eladio
Nije niti srednje dobro.
mene je moja mama odgojila da o nikome ne pricam lose, da budem pristojan
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:34   #119
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Svaki cigo svoga konja hvali

Problem AMD-a je što ima jako malu ponudu kvalitetnih ploča (AM3). Pošto ti puleni čupaju dosta struje, ako nije kvalitetna ploča ode sve u pm. Koliko sam vidio socket je EOL. S druge strane troše osjetno više struje, griju više se itd. Koliko god vlasnici fx-a bacaju sarkazam, bilo bi fer da priznaju da njihovi FX-evi nisu nešto najbolje što se desilo PC sceni u zadnjih par godina.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:42   #120
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Evo za ravkana i ostalu ekipu (i sve PCEkspertovce ) kako istestirati pravi render speed i malo opteretiti jezgre .

Scena i modeli za LightWave
https://www.dropbox.com/s/jvhpde2guz...e_Box.rar?dl=0

Video upute za downlod Demo verzije te kako instalirati/pokrenuti
https://www.dropbox.com/s/4oe1f13xrt...setup.rar?dl=0
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na