Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2011., 16:44   #31
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
E, fala kurtzu da si se javio i razjasnio.
@stef
Ja sam samo odgovarao na prije-navedeni post o viewerima.

@ostali
Ne isplati se uopće imati ilegalan software, a što se tiče inspekcije, kad dođu kod nas, sve im ide na uvid. Sve što požele, ali nema iznošenja van firme.

Glede software-a, dost im je da vide jesu windoze i office legalni, možda cad, nx, catia i eto kazne za hrpu firmi.
D1viry je offline  
Staro 05.04.2011., 16:48   #32
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Dobro i kolika je kazna za imat windowse, office i autocad?
Starsailor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2011., 16:49   #33
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne isplati se uopće imati ilegalan software
A čuj, ovisi koji softver je u pitanju i koliko računala na kojima je instaliran

Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Dobro i kolika je kazna za imat windowse, office i autocad?
Čl. 189.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306987.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 05.04.2011., 16:54   #34
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Dobro i kolika je kazna za imat windowse, office i autocad?
Ne znam. To treba Doink reč. Mogu ti samo reč da je office sb bio oko 2k kuna, a cad 50k kuna, kad smo uzimali.
Pretpostavljam da je kazna za office veća od 2k kuna, a za cad veća od 50k kuna.

@Doink
Daj reci kolike su kazne, da znamo. Možda netko kalkulira šta mu se više isplati .
D1viry je offline  
Staro 05.04.2011., 16:54   #35
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Ok jel mogu ostavit instalirano sto je i pokupovat sad na internetu keyeve ili moram radit nanovo instalacije?

p.s. u ovoj drzavi se radi apsolutno sve sto je u moci iste da male firme propadnu

mislim da ja sad moram kupovat autocad je smjesno a koristim ga iskljucivo 1 mjesecno da bi otvorio neki projekt i bacio oko
Starsailor je offline  
Staro 05.04.2011., 16:58   #36
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Ok jel mogu ostavit instalirano sto je i pokupovat sad na internetu keyeve ili moram radit nanovo instalacije?

p.s. u ovoj drzavi se radi apsolutno sve sto je u moci iste da male firme propadnu
Ne, samo se srećom radi na legalizaciji.
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
mislim da ja sad moram kupovat autocad je smjesno a koristim ga iskljucivo 1 mjesecno da bi otvorio neki projekt i bacio oko
Tad koristi besplatne viewere.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 05.04.2011., 16:59   #37
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Još je gora činjenica da si taj software dobio samo na korištenje i da ga ne možeš prodat. Ali, ako ne kupujemo software, zašto bi onda netko kupovao naše proizvode? Može ih isto tako krasti i onda nema nitko ništ.
D1viry je offline  
Staro 05.04.2011., 17:09   #38
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne, samo se srećom radi na legalizaciji.
Kada isti ti inspektori i promotori legalizacije i slicni sluzbenici budu placeni od love gradjana na nacin da se gradjane ne reketari onda svaka im cast ja cu im odma dat adresu firme neka dodju napisat kaznu, dotad neka odjebu oni i ko ih je zaposlio.
Kada isti ti inspektori zatvore 90% odjvetnickih ureda u lijepoj nasoj i slicnih legaliziranih kamatara opet cu im prvi dat adresu da dodju napisat kaznu.
Hocu reci da su postena - postena jer sam ja lovu koju sam trebao dat za taj software isplatio drzavi 30 puta radi razno raznih nameta koji izmedju ostalog idu u malom umjesto velikom omjeru za placanje tih sluzbenika - postena mala i srednja poduzeca zadnje misto di bi tribalo davat takve kazne u sadasnjem stanju u drzavi.
Starsailor je offline  
Staro 05.04.2011., 17:36   #39
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
jer sam ja lovu koju sam trebao dat za taj software isplatio drzavi 30 puta radi razno raznih nameta
Pa ti si onda pravi car, 24 godine, imaš firmu, a samo AutoCAD (4000$) si 30x isplatio kroz namete tam nekakvoj državi?

Probaj se vozit u nereganom i neosiguranom autu pa se žali poslje da nije pošteno da te odrape jer se voziš jednom mjesečno a tak-i-tak su osiguravajuće kuće lopine, ceste su loše a ti jadan plaćaš dorinose na svoju plaću
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 05.04.2011., 17:43   #40
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Kada isti ti inspektori i promotori legalizacije i slicni sluzbenici budu placeni od love gradjana na nacin da se gradjane ne reketari onda svaka im cast ja cu im odma dat adresu firme neka dodju napisat kaznu, dotad neka odjebu oni i ko ih je zaposlio.
Kada isti ti inspektori zatvore 90% odjvetnickih ureda u lijepoj nasoj i slicnih legaliziranih kamatara opet cu im prvi dat adresu da dodju napisat kaznu.
Hocu reci da su postena - postena jer sam ja lovu koju sam trebao dat za taj software isplatio drzavi 30 puta radi razno raznih nameta koji izmedju ostalog idu u malom umjesto velikom omjeru za placanje tih sluzbenika - postena mala i srednja poduzeca zadnje misto di bi tribalo davat takve kazne u sadasnjem stanju u drzavi.
Ma bravo. I? Što'š platit'?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2011., 18:07   #41
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa ti si onda pravi car, 24 godine, imaš firmu, a samo AutoCAD (4000$) si 30x isplatio kroz namete tam nekakvoj državi?

Probaj se vozit u nereganom i neosiguranom autu pa se žali poslje da nije pošteno da te odrape jer se voziš jednom mjesečno a tak-i-tak su osiguravajuće kuće lopine, ceste su loše a ti jadan plaćaš dorinose na svoju plaću
Poanta je da pola love od primanja svih građana ide da bi se platio taj 1 klaun koji radi za kamatare od države koja je xyz broj godina iza ostatka razvijenog svijeta a pokušava se ponašati kao i razvijeni svijet, dali je xyz 100 ili 999 neka svatko sam procijeni, i tako stvar ne funkcionira.
Uostalom s kime se ja svađam, 90% vas nema za odgojit dijete kako spada a ode zdušno branite zakone zahvaljujući kojima vam je tako.
Isto tako ti ameri i slični koji nam uvaljuju ovaj software su nas toliko pokrali da nam ga trebaju doživotno otvorit da je besplatan.
Starsailor je offline  
Staro 05.04.2011., 18:16   #42
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Kada isti ti inspektori i promotori legalizacije i slicni sluzbenici budu placeni od love gradjana na nacin da se gradjane ne reketari onda svaka im cast ja cu im odma dat adresu firme neka dodju napisat kaznu, dotad neka odjebu oni i ko ih je zaposlio.
Kada isti ti inspektori zatvore 90% odjvetnickih ureda u lijepoj nasoj i slicnih legaliziranih kamatara opet cu im prvi dat adresu da dodju napisat kaznu.
Hocu reci da su postena - postena jer sam ja lovu koju sam trebao dat za taj software isplatio drzavi 30 puta radi razno raznih nameta koji izmedju ostalog idu u malom umjesto velikom omjeru za placanje tih sluzbenika - postena mala i srednja poduzeca zadnje misto di bi tribalo davat takve kazne u sadasnjem stanju u drzavi.

Ajde se ti lijepo poklopi ušima i nemoj indirektno vrijeđati ovdje, OK?
Nemaš pojma o čemu piskaraš nego samo trollaš kao po običaju.

Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Ja nemam pojma o čemu piskaram ti nemaš pojma zašto radiš 8 sati.
Ako misliš da ću se navući na ove tvoje jeftine provokacije onda si se prevario, ja ovdje ljudima mogu samo dati savjet iz prve ruke i pomoći im a u prepucavanja sa trollovima kao što si ti ne ulazim, EOD od mene i živio ti meni
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 05.04.2011. u 18:23.
Doink the Clown je offline  
Staro 05.04.2011., 18:19   #43
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Ja nemam pojma o čemu piskaram ti nemaš pojma zašto radiš 8 sati.

@doink nisam te u prijasnjim pisanjima uopce vrijedjao nego onoga tko te zaposljava.

I hvala na informacijama.

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 05.04.2011. u 18:30.
Starsailor je offline  
Staro 05.04.2011., 18:24   #44
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Poanta je da pola love od primanja svih građana ide da bi se platio taj 1 klaun koji radi za kamatare od države koja je xyz broj godina iza ostatka razvijenog svijeta a pokušava se ponašati kao i razvijeni svijet, dali je xyz 100 ili 999 neka svatko sam procijeni, i tako stvar ne funkcionira.
Uostalom s kime se ja svađam, 90% vas nema za odgojit dijete kako spada a ode zdušno branite zakone zahvaljujući kojima vam je tako.
Isto tako ti ameri i slični koji nam uvaljuju ovaj software su nas toliko pokrali da nam ga trebaju doživotno otvorit da je besplatan.
Ajmo ponovno:

Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
jer sam ja lovu koju sam trebao dat za taj software isplatio drzavi 30 puta
Kaj je onda na stvari?
Ti si ogorčeni poduzetnik koji je nekaj ulupal u svoju firmu, crnčio ko konj ili student, nezaposleni itd...?

Jer ako nisi poduzetnik koji je "30 puta isplatio" AutoCAD, Windoze i Office nema smisla da spamaš
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 05.04.2011., 18:55   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Onda koristi besplatna ili jeftinija rješenja ako nemaš pare i to je to!

Nemam nikaj protiv da se globe SVE firme kaj imaju ilegalni software jer zarađuju korištenjem istog.
 
Staro 05.04.2011., 20:14   #46
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor NortonCommander Pregled postova
Problem je sto su susjednoj firmi prvo pregledali programe (kaznili ih radi Nera) i onda presnimili sve datoteke (.doc, .xls i dr.) na 16gb USB stick i odnijeli ih na nekakvu analizu.
tko zna tko je to bio i kome trebaju ti dokumenti i za koju svrhu.

inače, sve firme koje koriste nelegalni softver u svom poslovanju treba i mora se kažnjavati.

postoje alternativne, besplatne inačice softvera za gotovo sve poslovne potrebe malih i srednjih poduzeća...

nego, problem je u korištenju legalno plaćenih windowsa i office-a u svim (ili skoro svim) državnim poduzećima i institucijama. koliko se tu samo love ulupa bez potrebe... btw, neki dan slušam priču o cariniku koji ne zna ispuniti pripremljen carinski obrazac u wordu, da te srce zaboli...
mymoon je offline  
Staro 05.04.2011., 20:36   #47
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Joj, nemoj o neznanju korisnika. Ja sam održao par tečajeva osnova rada na kompu, tipa rad u windozama uopće, word, excel, malo powerpoint-a i korištenje net-a. Ima stvarno tuduma, ali nisu tudumi zato što ne znaju, nego zato što ne žele naučiti. Puno ljudi nije ni svjesno koliko si vremena i truda mogu uštedjet s kompom i ima puno onih, kojima kad pokažeš kako, stvarno počnu radit na kompu i sami istraživati dalje. Nismo svi imali komp od malih nogu, a i neki se smatraju pre starima da sad krenu. Misle da ne mogu stići nas, a ne kuže da uvijek ima pametnijih ili onih koji više znaju. Ja sam isto svjestan da znam dosta, a ovdje ima ljudi koji misle da znaju više, ali ima i onih koji stvarno znaju pun kuratz više od mene. Jebga, i mene "stegne u grudima" kad vidim da nekom na stolu stoji pila, a onaj, za kojeg znam da zna radit, ima neku kantu, kojoj je čisti login na domenu velika stvar.
Rekavši sve ovo, nažalost OT (ispričavam se), želim ponoviti misao: plaćajte ono što koristite. Kad bi u našoj HR svi, stvarno i na vrijeme, platili dane usluge i kupljene proizvode, isti oni bi imali novaca i ne bi propadali. Moj striko se dvaput opekao u poduzetničkim vodama, ali niti jednom nije bio problem software. Dizajner je, pa je volio koristit mac-ove, a bili su osamdesetih skupi ko vrag, a i software. Pokopali su ga oni koji ne plaćaju ono što koriste, a čini mi se da smo i ovdje na tragu toga. Neće pirati pokopat ms ili adobe, ali će pokopat male firme i poduzetnike.
Ironija je da mali poduzetnici uništavaju male poduzetnike.
D1viry je offline  
Staro 05.04.2011., 20:49   #48
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Što s portable aplikacijama?
kasko je offline  
Staro 05.04.2011., 21:00   #49
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Što se mene tiče, zahvaljujem svima na odgovorima, večeras ću mnogo mirnije spavat.
I bile su mi malo pretjerane sve te priče koje sam čuo, ali eto, nisam se htio kockat i vidit sve vlastitim očima, radije pitat pokoje glupo pitanje
NortonCommander je offline  
Staro 05.04.2011., 22:10   #50
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Kako se odreduje kome cete ic u provjeru?
Pretpostavljam da idete vecinom u firme gdje postoji nekoliko racunala itd, da necete recimo doci u "frizerski obrt" i gledati dali su orginal winsi gore? (ili sam u zabludi)
bliss_zg je offline  
Staro 05.04.2011., 22:36   #51
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Kako se odreduje kome cete ic u provjeru?
Pretpostavljam da idete vecinom u firme gdje postoji nekoliko racunala itd, da necete recimo doci u "frizerski obrt" i gledati dali su orginal winsi gore? (ili sam u zabludi)
U pravilu bi se u svakom poslovnom prostoru gdje se koristi bar jedno računalo u poslovanju trebao izvršiti uvid u instalirane računalne programe u inspekcijskom nadzoru, nema tu nikakvih iznimki a u frizerajima i nema baš računala koliko ja znam (osobno sam naletio do sad možda na jedan salon s PC-om), tu je još uvijek paragon blok sve što je potrebno
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 10.04.2011., 10:03   #52
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ta-raaaa!
Ne znam otkud sad te gluposti o prekopavanjima metapodataka, analizama i sličnim čudesima, kod nas se ništa nije promijenilo što se tiče načina rada, uzmemo izlistaj instaliranih programa koji su zaštićeni po Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima i tražimo račune i licence za te programe. End of story što se tiče DI
Zar DI ne koristi softver "inspektor" koji im je donirala ( ovo je jako bitna rijec u cijeloj prici " donirala" ) tvrtka INSIG2
RAUL je offline  
Staro 10.04.2011., 11:45   #53
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Šta nemožete koristiti ubuntu i freeware programe. U današnje vrijeme je Ubuntu tolko sličan windowsima, kad ga neuki korisnik vidi , nije siguran jeli to samo skin za winse ili drugi OS.

Čisto informativno, kad inspekcija naplati kaznu, jel išta od tog novca ide autorima programa? Tipa 80% ? Ili time inspektorat sebi puni đepove?
Viperus je offline  
Staro 10.04.2011., 13:40   #54
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Zar DI ne koristi softver "inspektor" koji im je donirala ( ovo je jako bitna rijec u cijeloj prici " donirala" ) tvrtka INSIG2
Koristimo.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 20.04.2011., 16:10   #55
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Treba mu nariktat da pokupi neki zajebani virus na stick pa da vidiš kad će se slijedeći put pojavit u tvojoj firmi.
de sign je offline  
Staro 20.04.2011., 16:47   #56
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Treba mu nariktat da pokupi neki zajebani virus na stick pa da vidiš kad će se slijedeći put pojavit u tvojoj firmi.
Kad god dobiju dojavu, kao da nemaju dobar AV ili *nix da maknu viruse.
Baja 001 je offline  
Staro 27.04.2011., 03:11   #57
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Po zakonu koji smo izglasali (vecina) duzni smo da ga i postujemo. Ko koristi ilegalni SW neka plati kaznu. Po meni je jedina stvar koja nije u redu ta da kada recimo kupimo SW vani preko interneta ili direktno i to donesemo i instaliramo kod nas (znaci platili smo ga posteno kao i famozni PDV) ispada da i dalje koristimo nelegalni SW jer nismo kupili kod domacih "lopova". Koliko ja shvacam demokraciju i trzisno poslovanje (citaj: kupiti jeftinije za firmu) ono sto sam kupio imam pravo instalirati i na mjesecu ako hocu. Zasto DI ne pokrene sredjivanje te zakonske regulative ili ko je vec nadlezan za to?
X-Plosiv je offline  
Staro 27.04.2011., 10:17   #58
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Po zakonu koji smo izglasali (vecina) duzni smo da ga i postujemo. Ko koristi ilegalni SW neka plati kaznu. Po meni je jedina stvar koja nije u redu ta da kada recimo kupimo SW vani preko interneta ili direktno i to donesemo i instaliramo kod nas (znaci platili smo ga posteno kao i famozni PDV) ispada da i dalje koristimo nelegalni SW jer nismo kupili kod domacih "lopova". Koliko ja shvacam demokraciju i trzisno poslovanje (citaj: kupiti jeftinije za firmu) ono sto sam kupio imam pravo instalirati i na mjesecu ako hocu. Zasto DI ne pokrene sredjivanje te zakonske regulative ili ko je vec nadlezan za to?
Prvo treba shvatiti razliku između kupnje SW-a (koja je iznimno rijetka) i plaćanja prava upotrebe istog (što je u biti standard).
Komercijalno - tehnički uvjeti prodaje su bitno kompliciranija stavka i često je zabranjena upravo ova varijanta. Plaćanjem se obavezuješ koristiti SW na način na koji vlasnik kaže da se može koristiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 27.04.2011., 11:15   #59
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Uopće nije sporno (bar po meni) jesi li kupio OS u vlasništvo odnosno "pravo korištenja", kužim šta govori exploziv i slažem se sa njime.
Zbog čega nebi za DI bilo čisto i legalno ako sam kupio licencu u USA koja vrijedi u cijelom svijetu i imam potvrdu / dokaz te transakcije ?
Nikky je offline  
Staro 27.04.2011., 11:20   #60
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uopće nije sporno (bar po meni) jesi li kupio OS u vlasništvo odnosno "pravo korištenja", kužim šta govori exploziv i slažem se sa njime.
Zbog čega nebi za DI bilo čisto i legalno ako sam kupio licencu u USA koja vrijedi u cijelom svijetu i imam potvrdu / dokaz te transakcije ?
To što prema pravilima upotrebe te licence možda nema prava korištenja van domicilnog tržišta, tj. tržišta na kojem je kupljeno.
Konkretno, MS ima drastično različite modele licenciranja za pojedine države, cijene i prava korištenja. Nije isto jesi li kod nas, u SAD ili, recimo kao ekstreman primjer, Južnoj Africi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na