Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2020., 15:30   #1
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Rabljen,za gaming, isplati li se riskirati?

Pozz, imam pitanje..
Imam staru ragu Lenovo Ideapad Z585(djubre je nepoderivo..&#128516 kojem sam apgrejdo APU na A10-4600m,4 jezgre), ima diskretni GPU hd7670m 2gb vram koji ga je kolko tolko spašavao. Stavio sam win 10, al AyyMD reko nema drajvera za win10,a i pojavljuju se igre koju bi cak i igro(Wasteland 3, RDR2 i naravno CP2077),a kak je korona, imo bi i vremena se fino navuč i proč backlog.

Lap bi služio za proć ove neki noviji openwrld singlplayr wrpg il' dva, meni dost neki medium-high settings ,1920x1080@40-60fpsa.
U glavnom, gledam cijene na njuski i usporedim s nabavom di ima lapova s rtx2060 za ~8000kn i boli me glava,3-4 godine stari laptopi po 7000-10000kn.

U glavnom, gledam ne potrošit previše jer znam da laptopi stare ko toplo mlijeko, neki s gtx1060,možda gtx1050ti 4gb il' s rx560x 4gb(ak me neko nagovori da to nekaj valja).
Dal' uzet rabljeno i koja bi bila realna cijena lapa s gtx1060 pa na više(il' gtx1650ti!?), isto, koji su se laptopi u zadnjih 2-3 godine pokazali ko trajni(kaj se tiče termala i komponenti).
Vidim da je sve puno onih HP Omena, od kojih se grozim jer sam cuo da su samo problem koji čeka da se dogodi.

U glavnom, svaki savjet il' ponuda je dobrodošla, dal' ubost neki rabljeni(koji? da mi) il' pregrist g0vn0 i izbljuvat 8k za novo(iskreno, ne daje mi se vise od ~5k za igranje, dosta me gayming industrija zmuzla zadnjih 20 godina )

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 16:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Za 5k kn možeš uzeti konfiguraciju na kojoj ćeš se moći igrati bez većih problema.
Ako trebaš čisti gaming, onda razmisli o nabavci konzole. Čak i ove najnovije idu po prihvatljivim cijenama. Kada se njihova distribucija bude ustalila, vjerojatno će uslijediti navala polovnih po oglasnicima za kikiriki.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2020., 16:51   #3
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Poslušaj kokosa uzni PC i miran si sljedecih 5 godina lako kasnije kupiš/nadogradiš snažniju graficku.

Jel treba uopce govorit koliko je konfornije sjest za normalan monitor i tipkovnicu i pozicionirat ih kako tebi paše, nego imati tipkovnicu "nakacenu" odma do ekrana laptopa.


Kakva GTX 1060 mobile pa to je vec i sad slabo, COD Warone steka na njemu.

Tek ce te laptop izmusti. U strartu biti ces ogranicen njegovom nadogradnjom.

PC složiš sa boljim komponentama za min 30% - 40% nižu cijenu od laptopa.

Da ne pricam da su graficke sa istim imenom u laptopima slabije od onih za PC.


Desktop vs Laptop Gaming Performance, How Far Behind Are Today's Laptop GPUs?









Maticna: Asrock B450M PRO4-F 500 kn

Procesor: Ryzen 5 3600 1550 kn

Memorija: G.SKILL 16 GB kit(2x8GB) DDR4 3000MHz 500 kn

Kuciste: Zalman S2 mid tower 260 kn

Napajanje: 650W Zalman GVII 430 kn ili Fortron Hexa

M2 SSD: Kingston SSD 500GB A2000 490 kn

Graficka: RX 580 4 GB 700 kn njuškalo imam broj od covjeka, kupio 3 grafe od njega

Monitor: 24" IPS 700 kn , neki Dell na njuškalu /pce forumu ili nac neki povoljan u HR ducanima

= 5130 KN
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 27.11.2020. u 17:25.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 20:03   #4
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Znam da je desktop puno bolja opcija(nisam n00b, tu sam od Commodore64), i znam
da bi mogao uzet jeftin lap i dobar desktop...

Vjerujte da me boli svaka extra kuna koju cu dat za inferiorniji proizvod s slabijim perfonsama, al na zalost trenutno trebam mašinu na kojoj se mogu odigrat 2-3 sata i strpati u torbu i u kut jer se seljakam...
A za desktop mi treba stol,foteljica, soba u kojoj je mir itd...
To je luksuz koji više nemam..

U glavnom, prerovo sam interweblje i najbolje
kaj sam našo je
Lenovo Legion 5 sa AyyMD 4600hq+gtx1660ti/rtx2060, oko 1000€-1100€(kod nas).

Rabljeno se naprosto više(il' bar trenutno) ne isplati, ljude su prevarili, prodali im smeče za 12.000-14.000kn prije par godina i sad misle da mogu dobit neznam šta za 3 god star lap s 4 gen. starim CPU i GPU koje je van garancije, a nov,s novim HW ,brži je i jeftiniji u dučanu..

Ne vjerujem, no cijela ova 2020 je cudna

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 11:59   #5
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:59   #6
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor subabuse Pregled postova
Vjerujte da me boli svaka extra kuna koju cu dat za inferiorniji proizvod s slabijim perfonsama, al na zalost trenutno trebam mašinu na kojoj se mogu odigrat 2-3 sata i strpati u torbu i u kut jer se seljakam...


poslušaj kokosa, ja isto gledam te lapove i kolko vidim dok sad ovo pišem da su cijene otišle u nebo ono kaj sam si ja našo si mogo ubost lap od 5-5500 kn sad su debelo prek 7 somova i to sa 8 gb ram strašno !!, ja bih na tvom mjestu ubo neko minijaturno kučište i natrpo matx ploču i ubo torbu koju već posjedujem od sharkoona imam je već prek 10 godina nepoderiva

https://postimg.cc/xk6wpdKG

imam neku škvadru s kojom tu i tamo haklamo lan i razmišljo sam si o laptopu al kad sam zbrojio pluseve i minuse za duplo manje pare dobijem zvijer od računala, čak mislim kad sam ja sebi gledao da imaš grafe sa low profile dizajnom pa možeš utrapit u desktop kučište

http://www.msgw.info/335.aspx (slično imamo na poslu)

a i usput takvo računalo uvjek možeš nadogradit , preselit, šta već a da ne govorimo koja je ušteda novaca, a što se tiče seljakanja lap bih si ubo jedino da sam nekakav diplomata koji stalno putuje , a pritom mlati hrpu eura onda mi i nebi bilo bed dat hrpu para za tako nešto
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na