Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2004., 19:16   #1
FiLE
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 18
Oc-ing P4 2.4 B

Kupio sam Zalmana CNP 7000 -Cu pa ako neko zna koliko bi mogao dignut procu a da ne sprzim Samsungov 333 Ram na Asusovoj P4PE plocici sa 845 PE chipom jer kolko ja znam kad se dize FSB dize se i memory freq.
__________________
FiLE
FiLE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 19:46   #2
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Možeš ici do 166 MHz iliti 666 FSB. Sretno

Inače odličan cooler.
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2004., 19:48   #3
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ak ćeš ici do 666 FSB obavezno stavi memoriju da ti radi sinkrono s procom i nebi trebalo biti problema.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:01   #4
FiLE
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 18
Thumbs up

Kako se to stavlja da mema radi sinkrono sa procom? i reci mi jel valja za hdd uzet zalmanov ZM2HC1, Heatpipe HDD Cooler ili ima neki bolji za te novce jer mi je kuca preglasna pa nemogu spavat kad stavim kodirat film,dva zaredom preko noci ili ima neko rjesenje da se to rijesi sa onom spuzvom koja ubija sumove hladnjaka ali cuo sam da onda poraste temp. kuce za 3,4 stupnja p.s. oprosti sto te gnjavim ali novi sam u svemu ovome i nemam nikog pametnijeg da se obratim sem vama jer citam vas od samog pocetka. Eto hvala i pozdrav!
__________________
FiLE
FiLE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:06   #5
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Uopće ne gnjaviš. Tu smo da pomognemo.

Za memoriju stavi u BIOSu na Auto ili dok ti nije oveclockan na 133 pa će ti se dizat zajedno s procom. Kolko sam do sada vidio tak rade sve ASUSice.

Koji hard imaš?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:13   #6
FiLE
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 18
Imam 2 totalno identicna maxtorica od 80 na 7200 sa 2MB cache-a i nisan ih uspio spojit na RAID polje (ploca ima i SATA RAID i IDE RAID to ti je P4PE neznam jel sam vec napisao ali nema veze, spojio sam taj jedan maxtor na IDE RAID i Windoze ga uopce ne prepoznaju pa je sad spojen ko Primary slave sa postojecim identicnim bratom koji je glavni na primary-ju(tu je neka caka s plocom, masu ljudi govori da jedan od diskova mora bit SATA na tom RAIDU kako bi onda to sve skupa radilo i cak nesto od toga sam procitao na motherboards.org pa ako ti imas neko alternativno rjesenje ne bi bilo lose))
__________________
FiLE
FiLE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:21   #7
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Kao prvo probaj nac na netu drivere za RAID.

Za RAID ti moraju oba biti spojena na IDE RAID i moraš konfigurirat RAID.

Jel ti ronda hard ili Zalman?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:32   #8
FiLE
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 18
Ima samo jedan IDE konektor za RAID , drivere sam sve stavljao, mijenjao 2 BIOS-a i zafrkavao se s time vec duze vremena ali nista...nema veze , ngo cooleri od hdd-a stvaraju buku jer ih je 2 na svakom disku i jos od grafulje i napajanja , ja bi volio nesto jako besumno pa sam i zato kupio ovog zalmana za procu ali mi se cini da cu i za hdd sa heat pipeovima i za grafulju i jos kupit auror-a napajanja, jedino ce me ta investicija rijesit buke i mirnog enkodiranja
__________________
FiLE
FiLE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:39   #9
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Trebas oba spojit kabelom i jednog stavit pomoću Jumpera na Master, a drugog na Slave te konfigurirat RAID polje i to bi trebalo radit.

Na grafulju stavi Zalmana ZM80C-Cu pasivnjak, al je najbolji cooler za grafulje.

Zalman za HDD je dobar, al ta dva venta na svakom hardu si dodao ili?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2004., 22:55   #10
FiLE
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 18
Nije to su 2 mala coolera na alu heatsinhu koji se zavidaju na disk, probao sam to s diskovima ali nista, fali mi jedna stavka u BIOSU-u u "advanced chip config." i to je ON BOARD SATA/IDE RAID CONTROLLER - [enabled/disabled] kao sto pise u knjizici od maticne , Ctrl+F uopce ne radi za konfiguriranje BIOS-a RAID-a nakon podizanja glavnog BIOS-a sto je dosta cudno ali eto ja sam se pomirio sa tim jer ionako nema gusenja postojeceg diska zbog identicnosti potonjih a i to sam provjerio sa hd-tachom , jedino je sto mene smeta je to da gospoda nisu napisali u asus-u "ako imate ide disk u slucaju postojeceg SATA diska ...koji su sad na zapadu ucestala jeftina pojava pa ga spajate slucajno na IDE RAID jer vam smeta sto su 2 diska na istom kanalu, onda vam izlazimo ususret stavljajuci kontroler tako da ga mozete iskoristiti u potpunosti i sto jos ne pise, vi koji imate 2 IDE Diska za vas RAID NE RADI!!" . Jedino mi je zao sto nemam negdje u blizini SATA disk pa da ga ustekam i probam da vidim jel RAID kontroler uopce ziv a trebao bi bit, joj niko sretniji od mene da ne valja, vratio bih ovu plocu jer je jos 3 mjeseca pod garancijom i nadoplatio za P4C800 Deluxe
__________________
FiLE
FiLE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2004., 14:19   #11
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ja se ipak ne bih zezao s RAID-om jer ako se raspadne RAID polje odu podaci u k..... Ovak je bolje.
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na