Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2010., 17:05   #3961
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
trenutno je nepoznata peugeot rama mejd in frens , Weinmann cantilever kočnice, nepoznati kromirani kotači s shimano 5spd freewheel kazetom, selle bassano viper sjedalo i acera mjenjač i maillard pedale...trenutno još čekam maillardov pogon i simplexove mjenjače i to je to...što jeftinije to bolje.

naravno nanovo prefarbano na sjajno crnu i još samo čekam kist 0 pa da popravimo tirkizne naljepnice

najvjerojatnije će do ljeta otići u single speeda s torpedom...samo da se još raspitam gdje nabaviti dotični kotač.

btw kad se single speed-a i s pravim lancem (crne unutarnje sjajne vanjske karike ) e to će onda biti pila samo da mi je još nabaviti 25mm sic štangu i za prednju kočnicu nosač bužira i voila

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 15.05.2010. u 17:27.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 17:35   #3962
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Pa dobro sad, ne moras mijenjat cijeli kotac..neka odgovarajuca bmx naba ti je ok za to..ili original ss, al to je malo teze naci (doduse nije torpedo ali)..
iako, ako se vec rjesavas brzina i kocnica, razmisli o fixie!
ne znam dal si kad vozio fixie, ali to je sasvim drugi svijet..dok se jednom naviknes zakon je za vozit..
dijelovi su dobri, maillard, simplex i weinmann su bile cijenjene firme..
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 17:40   #3963
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
neidem s njim na utrke pa mi netreba ništa više od simplex-a...bilo bi mi bacanje novaca kupovati 105-icu ili bolje grupe...torpedo je samo opcija...ali single speed me sve više privlači zbog jednostavnosti jer se netreba zafrkavati s brzinama, mjenjačima, kabelima itd.

Ovaj peugeot je bio projektiran samo za stražnji mjenjač, ali kao što rekoh mislim se i toga riješiti kad bi našao načina da ga single speed-am...

možda bi čak i ostavio kočnice jer doprinose picolovac dojmu

i zanimljivo da francuzi jasno i glasno napišu na sve svoje Made in France i to na jasno vidljivo mjesto

što se tiče fixija : nisam ja još sposoban to voziti iako je to kao da imaš SPD pedale stalno na nogama

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 15.05.2010. u 18:04.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 23:15   #3964
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Veceras je u moju garazu uprarkirao jos jedan bajk, curin, kupljen veceras u Intersportu (West Gate) na 40% popusta za 2100kn:

Nakamura Cliff Lite

Shifteri i oba mjenjaca: Shimano Deore
Pogon: Truvativ Isoflow
Kazeta: Shimano CS-HG50
Lanac: Shimano CN HG-53
Vilja: Suntour XCM V2 s lockom
Nabe: prednja - HB-RM40, straznja - FH-RM30
Kocnice: V break Tektro neke?
Gume: Cytec Innova 26x1.96
Pedale: Wellgo LU-C4

slika bajka

Trenutno imaju sve velicine (16", 18", 20" i 22") prije nekih mjesec dana su recimo imali samo 20" kad sam bio tamo s ciljem da ga mozda uzmemo tako da je ova kupovina ispala totalno neplanirano (uz malo nagovaranja s moje strane , cura je htjela jedan jeftiniji a ja rekoh ne-ne - ovaj)
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 00:11   #3965
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
super ste prosli. tako sam i ja svoj uzeo za iste novce prosle godine u hervisu. skoro pa ista oprema, jedino je kod mene iza xt deore shifter. za te pare se nemoze bolje nac
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 00:53   #3966
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Meni je lijepa ta rama.

Ovako iz iskustva što mojeg što tuđeg, gume će ti se brzo potrošiti (ima šogor), zupčanici na pogonu će se iskriviti ako šaltaš pod opterećenjem (imam ja; kurble i BB drži meni već 2500km Sljemena, tako da sam tu uber zadovoljan), lanac i kazeta ok (imam ja), kotači ako su dobro našpanani onda će izdržati malo jaču torturu (moji nisu bili pa je prvo bilo sljeme i sitno su išli u osmicu). Pedale su me izdržale iako se jedna sitno odvojio šaraf kod mačjeg oka. V-brake me držao 1500km, onda sam pojeo gumice 80% . Mašinice drže super (moj zadnji je XT), kao i šifteri.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 09:56   #3967
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
@Nik

Lijep bajk, jako profi izgleda s tim ravnim volanom. Ako se ne varam, Intersport ima neke uzmi 3 - plati 2 kombinacije, a moguce su i s biciklima. Jedino je tesko naci troje ljudi da im bas treba bajk od tamo.

Solidni i pouzdani dijelovi, odlicna kupnja za 2100kn.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 13:04   #3968
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
možeš ih namjestiti bez problema
Kako?

Znači, može se izbaciti onaj klip par milimetara ako nešto napravim oko opruge? Strah me otvorit taj dio bez nekih uputa, imam loših iskustava sa oprugama kad ih treba vratiti u početno stanje
murina je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 13:10   #3969
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
http://bicycletutor.com/adjust-v-brakes/

jako korisna stranica inace..
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 13:26   #3970
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
kako se redaju ti truativ pogoni u odnosu na shimano?(ima li negdje usporedba, ono tipa u rangu deore je to u rangu xt-a je to a bolji je?!)

vuco kako mislis naspanani, ja sam primjetio da mi nakon svakih 200-300km u kojima ima 50-ak i vise sume popuste prednje zbice i malo ode u osmicu, nemam stalak a neda mi se stalno voziti bike 50km da mi spanaju, sta da kazem da mi naprave nervira me malo ovo!
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 13:54   #3971
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
http://bicycletutor.com/adjust-v-brakes/

jako korisna stranica inace..
Ne znam jeli to odgovor meni, ali odlična je stranica. Ja pričam o disk kočnicama. Htio bih da je onaj pokretni dio više izbačen ali bez natezanja sajle.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 13:54