Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2007., 19:56   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
MSI GX700-E - gamer

Puno previše novaca za takve boljke s tipkovnicom i slično...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 20:49   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Je li to onaj laptop sa OC tipkom koji on fly diže 400 MHz CPU?
Inače puno love za mobilnu igraonicu (koja i nije toliko mobilna). Inače nisam zagovornik gamerskih laptopa, jer su po meni vrlo nepraktični tj niti taj jedan ne može puno radit na bateriju pod full opterećenjem (igranje). Više volim uravnotežene profesionalne laptope i obične ne nabrijane!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2007., 22:48   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Pa pročitaj članak na PCE-u
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 00:25   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Gamerski laptop nije napravljen da se na njemu vrte igre dok radi na bateriju, već da korisnik ima mobilno računalo koje je dovoljno snažno za igranje. Sumnjam da se ikome da furat kantu, monitor i periferije kad ide na more, kod bake na kolinje, kod frenda na kLANje.

Što se tiče konkretnog modela koji je recenziran, meni se osobno ne sviđa jer je ekran prevelik i sam je prijenosnik dosta skup. S druge strane, u Feniksu imaju (slučajno vidjeh neki dan dok sam tražio cijene za fotić) i model s Turion procesorom, Radeonom HD 2600 i ekranom od 1280x800 piksela za cca 8000 kn. To je već mnogo normalnija cijena za lap na kojem se bez problema mogu igrati novije igre.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 10:29   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Gamerski laptop nije napravljen da se na njemu vrte igre dok radi na bateriju, već da korisnik ima mobilno računalo koje je dovoljno snažno za igranje. Sumnjam da se ikome da furat kantu, monitor i periferije kad ide na more, kod bake na kolinje, kod frenda na kLANje.

Što se tiče konkretnog modela koji je recenziran, meni se osobno ne sviđa jer je ekran prevelik i sam je prijenosnik dosta skup. S druge strane, u Feniksu imaju (slučajno vidjeh neki dan dok sam tražio cijene za fotić) i model s Turion procesorom, Radeonom HD 2600 i ekranom od 1280x800 piksela za cca 8000 kn. To je već mnogo normalnija cijena za lap na kojem se bez problema mogu igrati novije igre.
Ma meni je bitna i mobilnost jer u svakom slobodnom trenutku igram bilo to u busu bilo u sibiru bez struje. Zašto bi onda dava lovu za nešto slabije od stolnog i manje konfornije kadi i nije toliko "mobilan" inače sam vidio Toshibu TurionX2 - 2GB RAM - HD2600 za 7k kn!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 12:16   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
A po meni gamer i prijenosno idu zajedno ko slon i staklena vaza. Moj doživljaj gejmanja nikako se ne poklapa s prijenosnim računalom, no svjestan sam da je ekipi koja brije po lanovima to skoro pa jedino riješenje. I tu se u potpunosti slažem s Denisom, gamer lap nije napravljen da mu baterija traje 4 sata. Možda jednog lijepog dana kada naprave ultra njinju od baterije na nuklearni izvor - to je onda posao
Mene više zabrinjavaju loša tipkovnica i ekran od baterije..
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 13:21   #7
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
slazen se, znan neke momke koji su iz trogira u samobor isli na neki LAN party i vukli svoje kante . Zgodno je... ali 15k kuna...uffff kupis auto za te pare i ides ka gospodin covik
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 14:43   #8
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Uffff, previše novaca......za te novce stvarno se da kupit predobar običan komp i još ostane puno novaca za vse ostalo.....i bez obzira što je laptop praktičan za lanove i slično nije to to za gejming.....recimo ja ne bih mogao na laptopu.....ali opet s druge strane ako netko ima toliko novaca viška, zašto ne
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 15:49   #9
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Pa zato kažem, bolje kupiti jeftiniji model na kojem će igre bolje izgledat jer ima manji ekran. Štoviše, ne samo da je ekran manji nego je i bolji. Naime, standardna boljka MSI-jevih prijenosnika je da za sve ekrane rabe iste lampe, pa su veliki ekrani jako tamni, a što se više ide prema 12-13-inčnom formatu, to svjetlina ekrana naglo raste.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 16:24   #10
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,974
Za 15.000kn koliko dođe ovaj laptop, ja bih radije kupio dva stolna kompjutera, svaki od 7500kn. Mislim da se za tu lovu može sklopit pristojna gaming mašina, pogotovo sada kada su ATIjeve kartice ispod svake cijene, tako da bi jedan kompjuter držao doma, a drugi kod prijatelja u kojeg stalno idemo na LAN party (jer je sam doma ). Ne vjerujem da drugi koji vole LAN party stalno mijenjaju mjesto partijanja?
Na taj način je sve lakše:
1. ne treba nosit kompjuter
2. Manje gubi na vrijednosti, a da ne spominjemo prodaju/zamjenu komponenti, šta je nemoguće kod laptopa
3. Taj kompjuter od 7500kn će biti bar 2x jači od laptopa od 15000kn
4. komfor, ekran, tastatura, ...
5. itd.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2007., 14:38   #11
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Kolko vidim u članku (u specifikacijama) nije napisano s kojom grafičkom raspolaže laptop .. ko je pisal članak je očito zaboravil to napisati

A kaj se tiče cijene ... previše je to..
Ak se već mora potrošiti tolko love bolje kupiti onda GX700PX model za 9,000 kn i još ti ostane 6k kuna za poštenu nadogradnju "ključnih" komponenti u stolnom kompu
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 21:27   #12
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor Quick22 Pregled postova
Kolko vidim u članku (u specifikacijama) nije napisano s kojom grafičkom raspolaže laptop .. ko je pisal članak je očito zaboravil to napisati

A kaj se tiče cijene ... previše je to..
Ak se već mora potrošiti tolko love bolje kupiti onda GX700PX model za 9,000 kn i još ti ostane 6k kuna za poštenu nadogradnju "ključnih" komponenti u stolnom kompu
Istina, u specifikacijama fali GFX, bit će ispravljena nepravda Inače ispod 3DM06 grafa piše koja je kartica.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 00:56   #13
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Grafička kartica: nVidia Geforce 8600M GT, 512MB VRAM (1GB turbocache memorija)
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2007., 15:17   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Još jedna mala ispravka: WD hard je iz Scorpio porodice.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na