Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 14:22   #40621
tizhu
Premium

Datum registracije: Sep 2014
rade se testovi i razlika u sigurnosti je mala. ponekad je i nema.
i dalje ti kažem da je razlika u kacigama ogromna. možeš imat gljivu na glavi, a možeš imat i nešto što izgleda dobro i nemaš pojma da ti je uopće na glavi.

ja već pet godina prodajem kacige i nitko ne želi kupiti kacigu od 150 kuna. ja bi ih se najrađe riješio ali ne mogu jer ih nitko ne želi.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:52   #40622
Mar
Suit up!
Moj komp

Mar's Avatar

Datum registracije: Dec 2004
Pa dobro, ali baš kažem kako je ona lidlova kaciga meni super, lagana je i dobro stoji. Baš me iznenadila zato sam je i preporučio.
Inače imam Specialized Ambush koja košta redovno oko 1200kn mislim ali ova je 1/10 cijene i više je xc/cestovni đir te apsolutno nema razloga za tako visokom cijenom specializeda.

Kod dresova i hlača recimo razlike mogu biti velike u prozračnost, ulošku, kvaliteti materijala (iako ni tu cijena nije nužno najvažnija stavka što mogu demonstrirati s vrhunskom decathlon i čak lidl odjećom).

Imam recimo skupe Odlo i Vaude hlače koje su lošije od jeftinih lidl ili decathlon modela, a koštaju 3-5x više.

Isto tako za 100kn kupiš vrhunske flat pedale na Aliexpress koje su lakše i imaju veću platformu od brand name što koštaju 5x više.

Ili recimo fotokromatske ili polarizine naočale - u Decathlonu za 200kn uzmeš odlične koje se ne srame Ray Bana, Bolle ili Oakley modela što koštaju 7x više (ima sam sve).
Staro Jučer, 16:32   #40623
tizhu
Premium

Datum registracije: Sep 2014
pedale sa alibabe: možda su nekome ok, ali daj te pedale nekome tko vozi bicikl po šumi za dva mjeseca će dobit luft ako ne i prije.
očale: tvoje oči. možeš kupiti i na placu za 30 kuna. jednako štite od sunca i jednako su lagane. da li su dobre za samo oko to nikada nećemo saznati.
odjeća: no comment. imam lidlovu, imam brendiranu i imam custom naručeno. razlike su očite. imam i talijansku čak neku.

ja držim do kvalitete u svemu i nekako sam na svojoj koži naučio da ne kupujem jeftino. ne plaća se uvijek sama funkcija. nekada se plati i estetika i luksuz.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 16:35   #40624
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
rade se testovi i razlika u sigurnosti je mala. ponekad je i nema.
i dalje ti kažem da je razlika u kacigama ogromna. možeš imat gljivu na glavi, a možeš imat i nešto što izgleda dobro i nemaš pojma da ti je uopće na glavi.

ja već pet godina prodajem kacige i nitko ne želi kupiti kacigu od 150 kuna. ja bi ih se najrađe riješio ali ne mogu jer ih nitko ne želi.
Poštujem tvoje znanje oko bic. opreme
Ali sam priznajem da je razlika u sigurnosti mala, a to je bila i početna premisa ove rasprave.

Nastranu dizajn. Ukusi su različiti.

P.s. svjestan si da Luxxotica posjeduje 99.5% naočala na tržištu?

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pa dobro, ali baš kažem kako je ona lidlova kaciga meni super, lagana je i dobro stoji. Baš me iznenadila zato sam je i preporučio.
Inače imam Specialized Ambush koja košta redovno oko 1200kn mislim ali ova je 1/10 cijene i više je xc/cestovni đir te apsolutno nema razloga za tako visokom cijenom specializeda.

Kod dresova i hlača recimo razlike mogu biti velike u prozračnost, ulošku, kvaliteti materijala (iako ni tu cijena nije nužno najvažnija stavka što mogu demonstrirati s vrhunskom decathlon i čak lidl odjećom).

Imam recimo skupe Odlo i Vaude hlače koje su lošije od jeftinih lidl ili decathlon modela, a koštaju 3-5x više.

Isto tako za 100kn kupiš vrhunske flat pedale na Aliexpress koje su lakše i imaju veću platformu od brand name što koštaju 5x više.

Ili recimo fotokromatske ili polarizine naočale - u Decathlonu za 200kn uzmeš odlične koje se ne srame Ray Bana, Bolle ili Oakley modela što koštaju 7x više (ima sam sve).
Jel imaš neki provjereni online shop/brand za sportske naočale polarizirane, trebam dva para za auto i za bicikl

Kakve su Polaroid naočale? Nešto mi se čini da sam čitao da su jako dobre a pristupačne cijenom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:20   #40625
Mar
Suit up!
Moj komp

Mar's Avatar

Datum registracije: Dec 2004
Meni su ove iz Decathlona super. Uzea sam Orao fotokromatske za cca 250kn ali ih više nema, a prije par mjeseci Tribord polarizirane za more, bile su 189kn mislim.

Naočale mi nikad ne traju dugo (što od brisanja znoja, padova, mora itd i ultra skupe mi se nisu pokazale niti malo bolje). Naravno da ovdje ne govorim o nekom škartu s aliexpressa - uzea sam jedne takve kao kopija ray ban wayfarer ali su bile očajne.

Ove iz Decathlona su made in Taiwan i generalno sam vrlo zadovoljan s Tajvanskim brand proizvodima. Kvaliteta je često dosta bolja od europskih. Još imam 2 para Bolle polariziranih i ove made in Japan su 10x bolje od made in Italy.

Vezano za bike robu - decathlon (btwin) serija 500-900 je odlična. Imam njihove 700 windstop duge bicke s gel uloškom i ne srame se 3x skupljih modela, također 900 aerofit base layer je vrh (koštao me cca 170kn), uz to Quechua 100% Merino majica je izvrsna (cca 260kn bez popusta). Ova sva roba je 30-40% cijene usporedive brand odjeće ali s puno boljim jamstvom (2g bez pitanja) i ako ti paše kroj daleko je bolji deal od raznoraznih butik marki koje imaju ogromnu maržu.

Zadnje izmijenjeno od: Mar. Jučer u 19:29.
Mar je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno