Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2018., 22:28   #2071
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ovaj ako bude do 3000 kn, AMD bude morao jako brzo upreti da što prije izbaci 7nm. Biti će vesela zima meni se čini. Samo da taj usrani DDR4 pojeftini.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 22:56   #2072
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ovaj ako bude do 3000 kn, AMD bude morao jako brzo upreti da što prije izbaci 7nm. Biti će vesela zima meni se čini. Samo da taj usrani DDR4 pojeftini.

Sent from Usreo Mobara
Ma pripremili su oni golden primjerke 2800x


..samo me zanima koje toplinske pridjeve će dobiti ovaj coffe? da li će se i tu pričat o nekoj potrošnji.. ...nekako odjednom to kao ono nije važno , a prije je bilo ključno
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 09:18   #2073
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma bit će taj preko 3000kn. Minimalno 3500kn IMO, barem na početku

Što se tiče 2800x, ne vidim zašto bi se AMD uopće zamarao s time, 100-200mhz više im neće pomoć u pobjeđivanju (osim eventualno u pokojem MT benču jer je SMT bolji), imat će osjetno jeftiniji cpu (2700x) koji će biti nešto sporiji, ali i osjetno bolji value.

Eladio, vjerojatno će trošit ko fx 9xxx , dok im hexa vuče više od R7. Al ajde, visoka potrošnja i temperature mogu biti opravdane ako su i performanse odlične
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 13:40   #2074
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,419
Ok, spomenuli ste da bi i Intel mogao preć kod Glo-Fo...
Ako to bude tako, mislim da to nikako nebi bilo dobro jer bi se vrlo vjerovatno dala prednost Intelu, em imaju više soldi, em prodaju više procova.

A da su sada u govnima, možda i jesu, ali sigurno i dalje trpaju puno više love u kasu od AMD-a. Pa mislim....i prescotti su se prodavali
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 13:46   #2075
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma glupost, neće se to dogoditi. To je neko možda ovako bezveze spomenio, nema niti neistinitih glasina o tome

To ti je kao kad bi PSG neymara kojeg je platio 222 mil. eura prodao fenerbahčeu za 10 mil. eura

Imaju najveće i najskuplje tvornice u koje su utukli milijarde, sve bi im bilo downgrade (zasad)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:13   #2076
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ja sam spomenuo, i ne mislim da je glupost, glupo bi bilo od intela da i dalje ulupava pare u fabove a da gubi markeshare na proizvodima koji dolaze iz tih fabova.

Ako intel i dalje bude failao u 2020/22 i gubio marketshare otprileke ovom brzinom poprilicno sam siguran da ce dio fabova rijesiti ako nece sve.
Failali su sa mobilnim eghzibicijama, failali su sa procjenom zen arch, failali su sa 14nm pa onda sa 10nm, kolko god da oni bili jaki jos dva/tri veca faila i dolazi to sve na naplatu s kamatama.
Nisu bzvz uzeli radju i kellera, pocelo im je goriti pod nogama

Ovo sa neymarom si fulao ceo fudbal...vise je to platili ga 222, placamo mu godisnju placu od 30mil. a on nam lose igra pa ga je bolje utopiti za manje pare nego mu i dalje placatu suludu placu..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 22.05.2018. u 14:21.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:27   #2077
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne puši intel marketshare zbog fabova, nego ga vraća konkurenciji koju nije imao godinama, a sad je ima. Dakle to je nešto na što oni ne mogu utjecati i to je normalna situacija. E sad to je drugo ako su se oni zbog toga možda malo previše proširili nego što je realno, zato su i pootpuštali cca 12 000 ljudi

Što se tiče njih samih, node isto nije kriv što 3 puta za redom imaju isti uarch odnosno isti IPC. Od trenutnih njihov 14nm node je odličan, najbolji. Dakle nejmojmo se zavaravati, intel i dalje ima najbolje nodeove i tvornice, jedino što možda u budućnosti neće imati vodstvo na koje su navikli, pa će više ovisiti o vlastitom dizajnu tj. mikroarhitekturi. Godinama su dominirali samo zato što su se oslanjali na ogromno node vodstvo i tonuću konkurenciju. Njihova sama mikroarhitektura nakon sandyja pa do izlaska ryzena nije bilo nikakvo čudo od napredovanja.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.05.2018. u 14:32.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:42   #2078
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nitko nije ni rekao da pusi marketshare zbog fabova...

Poanta mog posta je bila da puse marketshare acs njime i novac, a kad gubis novac moras rezat troskove, a odrzavanje fabova kosta velike novce.

Ponavljam oni nisu sad u situaciji da bi prodali fabove, ali ako nastave failati kako su zadnjih nekoliko godina negdje ce morat povuc crtu i odrezat nesto...

https://www.fool.com/investing/gener...-fab-less.aspx
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:46   #2079
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ok, spomenuli ste da bi i Intel mogao preć kod Glo-Fo
Gigi je na prethodnoj stranici spomenul fabless Intel opciju, a ja sam se nadovezal u kontekstu da Intel u tom slučaju napravi isto što i AMD sa svojim fabovima kad nije išlo - spin-off postojećih kapaciteta. Em si sam sebi klijent, em otvaraš vrata i ostalima koji su zainteresirani, em ne stojiš na mjestu na svom otoku. Intel možda još uvijek ima određenu prednost, ali AMD + IBM + TSMC + GloFo + Samsung grupacija itekak dobro međusobno surađuje. Također, kad je Samsung prošle godine prvi puta (u povijesti) od Intela preuzel vodstvo kao najveći prozvođač čipova, nitko se nije previše obazirao, jer je sve skupa okarakterizirano kao privremena i prijelazna stvar. Samsung je još uvijek najveći proizvođač s time da su u odnosu na prošlu godinu, dodatno odmakli od Intela.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:50   #2080
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znaju oni vodit biznis i mislim da su baš sa tim masovnim otpuštanjima preduhitrili nekakav pad ili pad rasta. Dakle to je bila ta mjera. Koliko vidim posluju i dalje odlično, te nisu procesori jedina stvar kojima se bave, ima tu još barem 8-9 područja, tako da cpu divizija i usere malo, ne znači da neće i dalje poslovati odlično

Što se tiče tvornica, ako se i bi išta događalo eventualno bi ugasili jednu-dvije i to je to, drastično smanjeni troškovi. Druga najizglednija opcija nakon te je spin-off kao GloFo i AMD, što the exiled kaže, dakle opet bi u stvarnosti "sami sebi" pravili. 100% je sigurno da nebi išli konkurenciji (tsmc i samsung), a pogotovo glofo. Recimo nikad nećeš vidjeti niti da se nvidijini čipovi prave u GloFo iako firma nije više dio AMD-a. Recimo kad je išla praviti gtx 1050 i 1050Ti na 14nm node umjesto 16nm TSMC, išli su kod samsunga, a ne GloFo (inače radi se o potpuno istom nodeu kod oboje).

Dakle intel kod GloFo je razina SF-a, prije bi se dogodilo obrunuto, da se intelovi fabovi spin offaju i da prave drugima, pa samim time potencijalno i AMD-u. To je negdje 100 puta izglednije nego ono. Naravno neće se ni to dogoditi, ali čisto da dočaram vjerojatnosti
Za GloFo sam prije koju godinu čitao da bi ih arapi rado prodali, ne znam dali to još vrijedi nakon deala sa IBM, no nije nemoguće da ih jednog dana kupi TSMC, Samsung ili čak Apple ako se odluči imati tvornicu.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.05.2018. u 15:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 19:10   #2081
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
IBM-ov dogovor/ugovor s GloFo vrijedi do 2024., a IMHO ne bi bilo ništ čudno da naknadno ulože još koju milijardu u taj dio priče. Trenutno AMD vodstvo (Lisa Su + Mark Papermaster) su ionak ex-IBM djelatnici.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 20:05   #2082
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne znam kako su tu ljudi dosli od pretpostavke da bi intel mogao biti fabless do toga da ide glofou
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 20:07   #2083
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
IBM-ov dogovor/ugovor s GloFo vrijedi do 2024., a IMHO ne bi bilo ništ čudno da naknadno ulože još koju milijardu u taj dio priče. Trenutno AMD vodstvo (Lisa Su + Mark Papermaster) su ionak ex-IBM djelatnici.
Našao sam te info, 2015 se to spominjalo da razmišljaju o prodaji


https://www.bloomberg.com/news/artic...lobalfoundries

https://www.bizjournals.com/albany/m...potential.html

https://www.timesunion.com/business/...ll-6655678.php

A onda su u svibnju 2016 odlučili da nije za prodaju

https://www.timesunion.com/business/...or-6875812.php


Bit će da je arape malo zabrinuo pad cijene nafte taj jedan period
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 21:26   #2084
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Popularni Škot se u sebi svojstvenom stilu osvrnul na dosta toga rečenog unatrag nekoliko stranica teme vezano uz Intelove probleme s 10nm proizvodnim procesom.

Usporedno s tim Samsung najavljuje planove za nadolazeće proizvodne procese - doduše primarno namijenjene low-power SoC proizvodima.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 24.05.2018. u 22:03.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 08:44   #2085
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
jedino sto trenutno vidim da ih moze izvuci je emib odnosno mix and match s tim da to nije blizu komercijalne proizvodnje i taj mix and match je vjerojatno ono sto sam citirao da intel isprobava "unproven lab tech"
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 19:35   #2086
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
što je na kraju ispalo hoće li moći 8c16t na Z370?
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 19:56   #2087
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,436
mislim da je Z390 za to namijenjen
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 14:50   #2088
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 21:47   #2089
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Super, idealan procesor za ljetne vrućine.
Pitam se koliko će throtlanje imati...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 12:36   #2090
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Intel’s 28-Core 5 GHz CPU: Coming in Q4

Citiraj:
Intel today showcased a 28-core single socket machine running at 5 GHz. The system on display scored 7334 in Cinebench R15 and Gregory Bryant explicitly stated that it would be coming in Q4 this year. Intel technically already makes 28-core monolithic designs in the Intel Xeon Scalable Platform with the Xeon Platinum 8180, which is a $10k processor, which runs a lot slower than 5.0 GHz. The only way Intel would be able to reuse the server versions of those low-core count designs would be to enable its embedded multi-die interconnect bridge (EMIB) technology to put two or more of the smaller dies on the same package.
This would allow Intel do amortize costs in the same way AMD does by making use of higher yielding parts (as die size goes down, yield goes up). With 28 cores, that would subdivide by two to 14-each, but not to four. So this processor is likely to be two 14-core dies using EMIB… which would actually be Intel’s HCC (high-core-count) processor design. To add something extra to the mix, Intel might not be using EMIB at all. It could just as easily be the QPI interface on package, much how the company is using the Xeon + FPGA products announced recently.
Izvor: AnandTech
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 13:30   #2091
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako stvarno može 5ghz na svim jezgrama to je čudo. No nekako sam skeptičan, prije da se radi o boostu 4-6-8 jezgri ili neki drugi trik

Čuđenje je vidim uzajamno

Citiraj:
Okay, where's the LN2 pot? It can't be running in that case next to the monitor. Even if they'd fit a beefy custom WC loop in there, I don't think it'd be able to handle the instantaneous load of 28 cores @ 5GHz, not on a single die.
Citiraj:
It's not a big problem to RUN all cores at 5 GHz. Hey, it was possible back in 2011! The only problem is to take off all the heat, which may be around 500 Watt. It may be possible with scalping and high-end water cooling. But i guess that this CPU will be for hard-core enthusiasts and costs in 5-10K range
Citiraj:
In the first screenshot Cinebench reads 2.7 GHz. So some variant of the 8180?

What will be the power consumption be like for 28 cores at 5 GHz. A 7900X when pushed to the limit under P95 approaches 500W, I'd imagine that this thing will easily approach 1.2-1.5 KW. That's more than what extreme over lockers push on GPUs under LN2.
Citiraj:
Jesus Freaking Christ. Will this still be on 14nm? The Xeon Platinum 8180 is 204W TDP and that's 2.5Ghz all-core load, with real life full load (all execution units firing) likely higher as we've seen with Intel, say closer to 250W. I don't think it'll fit under the 300W envelope for future processors spec'd under X299. I mean if they did really rate it for 300W I'm positive real life testing will prove higher.
Citiraj:
At 5GHz (all cores) it's consuming more than just 500W, way more. Just pick up any 7980xe review & see the power consumption with OC, none of them reach 5GHz btw.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.06.2018. u 13:38.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 13:51   #2092
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Ma čudo bi bilo samo da takav tip procesora odjednom ugleda svjetlo dana na X299 (ili ekvivalentnoj) platformi sa tvorničkim taktovima bez OC mogućnosti. Kakva magija se krije iza ove prezentacije - zna samo Intel. U svakom slučaju zanimljivo, jer ovo su pustili u javnost prije nego AMD službeno predstavi drugu generaciju Threadripper procesora. Sudeći po novim X399 pločama na Computexu, Threadripper 2000 serija će vrlo vjerojatno imati koju jezgru više u odnosu na još uvijek aktualne modele.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 14:03   #2093
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, bit će zanimljivo vidjeti o čemu se zapravo radi. Ako stvarno mogu 5ghz i pri tom ne troše kao termoelektrana svaka čast, no mislim da se radi o nekom triku ili cherry pick situaciji

Što se tiče threadrippera odavno se zna da oni mogu ići do 32 jezgre tj. epyc core counta, samo je pitanje kojim će tempom AMD napumpati do 32 jezgre. Ja sam mislio da će to i dalje biti 16c32t za refresh, pa 24c48t za zen2 i na kraju 32c64t za zen3. No vidjet ćemo, možda malo ubrzaju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 19:27   #2094
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Da, za Threadripper znamo otpočetka da na temelju EPYC platforme može bez problema skalirati do 32C/64T kombinacije, a Steve (Gamers Nexus) je u svom javljanju s Computexa (između ostalog) potvrdil da AMD namjerava službeno predstaviti 24C/48T Threadripper 2000 model. Pretpostavljam da je riječ o quad-Zeppelin (die) hexa-core (3+3 CCX) konfiguraciji, ali ko bi ga znal. Kak god se okrene, Intel se požuril, pa iz predostrožnosti odmah najavil 28-core 5.0GHz CPU.

EDIT:
Obzirom da je riječ o LGA-3647 platformi, ionako apsurdne cijene (CPU + MBO + MEM) će ići nebu pod oblake. Primjera radi, Supermicro X11SPi-TF LGA-3647 ploča s pripadajućim specifikacijama i cijenom.
Prije skoro godinu i pol dana je službeno lansiran Intel Core i7-7700K, nedugo zatim i AMD Ryzen 7 1800X, da bi se danas (i Intel i AMD) razbacivali s "dvadeseterojezgrenim+ serverskim procesorima za mase".

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.06.2018. u 20:45.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 05:57   #2095
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Novi intelov procesor nije ni otkriven vec ga mogu pokrit AMD upravo predstavio 32-jezgreni threadripper
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 07:43   #2096
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čuj ako bi ovaj njihov od 28 jezgri imao mnogo veći clock bio bi brži. TR će doduše sigurno biti značajno jeftiniji jer je i značajno jeftiniji za proizvest
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 07:51   #2097
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Tako da nismo, nego smo fino otišli u toplice.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 10:59   #2098
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tako da nismo, nego smo fino otišli u toplice.
Ja niš ne znam, ja sam tu s biciklom...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 11:10   #2099
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,758
Bome, bicikl bi na kraju jedino i mogel ostati u svemu tome, jer skalamerija potrebna za 5.0GHz 28-core CPU ne ostavlja puno prostora za manevriranje.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 11:19   #2100
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
We Got a Sneek Peek on Intel's 28 core: All You Need To Know

Edit, isti link

Citiraj:
These processors are huge, and no consumer motherboards exist for them as the design is purely for servers and enterprise.
Citiraj:
As noted previously, the LGA3647 socket is a server socket and platform, so for this 28-core product to be available to consumers, we will have to see some consumer-grade motherboards coming to market. There is a precedent for this – about 10 years ago Intel released a SkullTrail platform, which used two QX9775 processors in a dual processor motherboard that only Intel produced. That platform was mightily expensive, and hard to acquire – only the big boys had access to it. Chances are we will see the same again here.
Citiraj:
There ends up being two levels of speculation here: either Intel is using a water cooler (likely with a water chiller), or there is phase change cooling in play. The latter relies on sub-zero temperatures, which creates moisture and ice around the socket, and Intel’s demo was fairly clean, so personally I believe that a water chiller is in place. A common water chiller for overclocking can run up to 1500W, although the mid-sized ones are around 500-800W, and can cost a few hundred dollars.
Citiraj:
At the event, Intel said the CPU reached 5.0 GHz, and the tools on display showed a 5.0 GHz reading on all cores. It was not stated if this was overclocked, however most people have come to the conclusion that the processor was. The Intel Xeon 8180 has a base frequency of 2.5 GHz, a turbo of 3.8 GHz, and an all-core frequency of 3.2 GHz. If we allow for the fact that Intel could likely bin this processor higher, around 3.0 GHz base to 4.0 GHz turbo, then we are looking at a substantial overclock.
Citiraj:
If we take the Xeon Platinum 8180 at $10k, then assume that for consumers it might have the ECC part removed (it can also be binned such that QPI doesn’t need to work). Intel has to be wary about what markets this processor might take away in terms of sales, so it has to be priced accordingly. Add ~$1k for a motherboard that can take the power requirements of a 28-core overclocked beast, and at least 6x8 GB (48GB) of DDR4-2666, then we can imagine that a full ‘base’ system could easily come in at $10k or more. However, for the target crowd, such as high-frequency traders, they would perhaps spend $100k on a bespoke super-cooled system.
Dakle još nije sigurno dali je to consumer grade cpu odnosno neki ekvivalent threadrippera, zasad se čini da je "enterprise" model, odnosno neki epyc ball park. Epyc bi se pak prelaskom na 7nm mogao još boostati u broju jezgri ako sada threadripper ima 32

Cijena će sigurno biti enormna, praktično je sigurno da je monolitski cpu

Ovo je vrm cooler ploče


Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.06.2018. u 11:27.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na