Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2020., 16:32   #52351
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ima netko iskustva sa Peugeot 5008,1,6 e-HDi,automatik??

Koje su mane,na što pripaziti,obratiti pažnju?
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 16:54   #52352
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Mozda uskoro (konacno) kupim auto, u dogovorima sam za neku fiestu 2012, pa gledam malo unaprijed informacije za gume pa ide par nubovskih pitanja:

1) Index brzine i index opterecenja, vidin da ih ima svakakvih a da nema bas svih pa pretpostavljam da je nesto manje bitno, odnosno da vecina guma u ponudi zadovoljava 90% zahtjeva danasnjih automobila?

2)Je li za tehnicki potrebno imat gume sa istim ili vecim indeksom brzine propisanim za taj automobil (Slika na stupu vrata)?

3)Je li uvijek ovako znacanja razlika u cijeni kod iste gume a col vece felge (slike ispod)? Na primjer fiesta ima 195/45/r16 ali ima upisano u prometnu i 195/50/r15 izmedu ostalog. Onda vise smisla ima uzet dimezinju manje felge ako se kupuje dodatni set felgi za zimu/ljeto?

4)Postoji li kakav sajt sa nekakvim popisom i recenzijama guma na danasnjem trzistu da ne moram svaku guglat posebno?

1) Index brzine, večinom nebitan... Ako voziš Fiestu, apsolutno nebitan
2) Ne gleda se to na tehničkom, jednostavno zanemari ako ne planiraš voziti od Zagreba do Splita 250+km/h bez stajanja...
3) Da razika je značajna. Manja felga, manje para... Tvoj odabir. Estetika ili ušteda
4) Postoji brdo sajtova. Mogu ti samo još reči da ljudi puuuno previše filozofiraju oko odabira pneumatika. Posebno ovi koji voze "obične" automobile u normalnim uvjetima.
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:31   #52353
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
U svakoj colaži ima neka dimenzija koja je najjeftinija od ostalih profila, u 15 cola je to 195/50 i 195/65, u 16 cola to je 205/55, u 17 cola 225/45, u 18 (mislim) 225/40

Imaš ADAC/HAK test guma pred ljeto/zimu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 19:43   #52354
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ima netko iskustva sa Peugeot 5008,1,6 e-HDi,automatik??

Koje su mane,na što pripaziti,obratiti pažnju?
Pošto taj model ima poluautomatik, očekuj samo probleme kao i drugi bez automatika. Klasika na vecoj kilometrazi, kvacilo, zamajac i slično. I ako nemaš sreće,senzori i slični problemi PSA grupacije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:21   #52355
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@Wolv
Fiat se preko bare prodaje kroz marke Jeep i Chrysler (ovdje preimenovan u Lanciu) tako da nešto prodaje ipak ima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:24   #52356
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@Wolv
Fiat se preko bare prodaje kroz marke Jeep i Chrysler (ovdje preimenovan u Lanciu) tako da nešto prodaje ipak ima.
Znam sto prodaju ovdje, prolazim im pored salona svaki dan
Isto ko i Alfa.

Kad dodes ovdje pa vidis da svi taksisti voze Priuse samo to pobije kompletnu Fial/Lancia gamu
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:41   #52357
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pošto taj model ima poluautomatik, očekuj samo probleme kao i drugi bez automatika. Klasika na vecoj kilometrazi, kvacilo, zamajac i slično. I ako nemaš sreće,senzori i slični problemi PSA grupacije.
A jel znaš možda kako mu funkcionira taj poluatuomatik??

Sorry ako je pitanje glupo,ali imam nešto malo iskustva sa Ivecovim automatskim mjenjačem i to je sve.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:58   #52358
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Generalno su ljudi zadovoljni, nije smooth kao pravi ali radi ok. Ovisi šta si vozio prije ovog
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 21:13   #52359
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Corsa B i trenutno Laguna 3...
I tu i tamo Iveco Daily na poslu,on mi i je jedino iskustvo sa automatikom.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:44   #52360
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Znam da je za Giuliettu TCT (robotizirani mjenjač s dvije spojke) komplet set kvačila cca 20 000kn.
A nešto se brže troši od običnih getriba.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 18:00   #52361
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ostavio auto na kemijskom,kaže dosta ljudi se zajebe sa mlijekom...


Pomolimo se
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 20:16   #52362
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Evo jedno pitanje sta sam postavia na drugom forumu vezano za zimske i cjelogodisnje gume pa da pitan i ovdje.

Je li bi za voznju uglavnom u Splitu bilo pametnije imat 1 set cjelogodisnjih i 1 set ljetnih umjesto 1 set zimskih i 1 set ljetnih? Zasto? Pa jer je proslih par zima bilo smijesno, i rijetko je (ili vrlo malo vremena) temperatura ispod 5 stupnjeva (ili famoznih 7 koji slove kao uvjeti za zimske gume). Snijeg vidimo jednom u 5 godina a tad 95% necu sjedat u auto, zime su uglavno suhe sa 10ak kisnih dana u prosjeku mjesecno. Takoder tendencija globalne klime je da ce zime bit i toplije, pa nekako za ovo nase podneblje vise smisla vidin u cjelogodisnjoj gumi koja je dobra na mokrom i suhom za ta zimska 3 mjeseca nego u pravoj zimskoj. Opet na kraju imas gumu s kojom mozes otic u pravu zimu ako ides negdje, recimo Zagreb. Mozda sam u krivu ali me zanima vase misljenje.

Prosjecne temperature u Splitu kroz mjesece u godini ispod:
siječanj veljača ožujak travanj svibanj lipanj srpanj kolovoz rujan listopad studeni prosinac
7.9 8.3 10.8 14.4 19.1 23.2 26.0 25.7 21.5 17.1 12.6 9.3
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 20:22   #52363
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
U zagrebu prave zime nije bilo xy godina

Za ovo kaj si reko ja bi DOBRU ljetnu gumu i amen.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 20:25   #52364
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Evo ti pa slušaj
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 21:28   #52365
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ono što izvlačim iz ovog kao najočitije, je da, iako bi dobra ljetna guma mogla funkcionirati i zimi po ovim prosječnim temperaturama, problem bi bile stvarne temperature kad padnu ispod 6 stupnjeva, jer je tu prema ovom videu kočenje ljetnim gumama po mokrome dovoljno blizu referentnoj gumi u testu iz videa, ako se gleda prosjek temperatura što je stavio kolega gore.

No, ujutro i navečer su temperature niže od tog prosjeka, i pogotovo kad je jutarnja rosa razlika u kočenju bi prilično ogromna. Jednostavno je kemija ljetne gume takva da ne može biti dovoljno mekanana za kvalitetno prijanjanje po niskim temperaturama ujutro i navečer.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 02:10   #52366
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Evo jedno pitanje sta sam postavia na drugom forumu vezano za zimske i cjelogodisnje gume pa da pitan i ovdje.

Je li bi za voznju uglavnom u Splitu bilo pametnije imat 1 set cjelogodisnjih i 1 set ljetnih umjesto 1 set zimskih i 1 set ljetnih? Zasto? Pa jer je proslih par zima bilo smijesno, i rijetko je (ili vrlo malo vremena) temperatura ispod 5 stupnjeva (ili famoznih 7 koji slove kao uvjeti za zimske gume). Snijeg vidimo jednom u 5 godina a tad 95% necu sjedat u auto, zime su uglavno suhe sa 10ak kisnih dana u prosjeku mjesecno. Takoder tendencija globalne klime je da ce zime bit i toplije, pa nekako za ovo nase podneblje vise smisla vidin u cjelogodisnjoj gumi koja je dobra na mokrom i suhom za ta zimska 3 mjeseca nego u pravoj zimskoj. Opet na kraju imas gumu s kojom mozes otic u pravu zimu ako ides negdje, recimo Zagreb. Mozda sam u krivu ali me zanima vase misljenje.

Prosjecne temperature u Splitu kroz mjesece u godini ispod:
siječanj veljača ožujak travanj svibanj lipanj srpanj kolovoz rujan listopad studeni prosinac
7.9 8.3 10.8 14.4 19.1 23.2 26.0 25.7 21.5 17.1 12.6 9.3

To po meni nema bas smisla.
Dva seta a na kraju dana opet nemas pravu zimsku.
Ja bi na tvom mjestu gledao zimske koje imaju najbolje ocjene po suhom i mokrom, eventualno slabije trosenje.
Ili stalno furat cjelogodisnje koje ces cesce mjenjat (svake dve tri god).
Te cjelogodisnje ce u necem bit losije ili bolje rec manje dobre a onda je to ni vrit ni mimo kak se veli
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 06:41   #52367
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Evo ti pa slušaj
Ja bi iz ovog izvukao ono što sam na kraju i napravio.
Kupio cjelogodišnje mićelinke .
U Splitu pogotovo. Par izleta na snijeg ili ako baš zahladi će se odradit.
Nemam gdje držat drugi set guma, i meni, za Primorje i Dalmaciju nove generacije cjelogodišnjih guma djeluju kao sve bolji kompromis.
Do pred dvije godine sam vozio dva seta.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 07:02   #52368
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Imam dva seta. U zimskoj sezoni imam zimske. Ja to gledam na način ako moram negdje ići gdje ima snijega, da ne razmišljam. Setove zamijenim sam doma za 15 minuta
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 09:58   #52369
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
1) Index brzine, večinom nebitan... Ako voziš Fiestu, apsolutno nebitan

2) Ne gleda se to na tehničkom, jednostavno zanemari ako ne planiraš voziti od Zagreba do Splita 250+km/h bez stajanja...
Odakle ti ovo?
Svaki put mi gledaju indexe. Jednom su nekog dedu rušili je je imao index T na autu koji moze 195 km/h.

Ako ti i na TP ne gledaju, u slučaju osiguranja gledaju. Npr. kasko bye-bye ako imaš nehomologirane dimenzije felgi ili guma.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 10:01   #52370
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Odakle ti ovo?
Svaki put mi gledaju indexe. Jednom su nekog dedu rušili je je imao index T na autu koji moze 195 km/h.

Ako ti i na TP ne gledaju, u slučaju osiguranja gledaju. Npr. kasko bye-bye ako imaš nehomologirane dimenzije felgi ili guma.
Hoće reći da je na većini guma index h ili v ,što znači 210 ili 240 kmh, tako da odgovaraju svim autima tih manjih klasa jer ne postižu tu brzinu

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 10:29   #52371
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja bi iz ovog izvukao ono što sam na kraju i napravio.
Kupio cjelogodišnje mićelinke .
U Splitu pogotovo. Par izleta na snijeg ili ako baš zahladi će se odradit.
Nemam gdje držat drugi set guma, i meni, za Primorje i Dalmaciju nove generacije cjelogodišnjih guma djeluju kao sve bolji kompromis.
Do pred dvije godine sam vozio dva seta.
Upravo to. Trenutno imam dva seta, ali sam na 2 auta prije imao Cross Climate, kupio ih čim su izašle, odmah mi se svidjela ideja, ljetne gume sa zimskim certifikatom... za naše podneblje milina.

Kad padne snijeg, nisu kao zimske, ali su bolje od ljetnih. Bez problema sam se parkirao bočno s njima, preko nakupina snijega, i uspio krenuti s neočišćenog parkinga, iako to nije bilo bez problema, ali sa ljetnom bi bilo puuuno više problema.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 10:56   #52372
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Hoće reći da je na većini guma index h ili v ,što znači 210 ili 240 kmh, tako da odgovaraju svim autima tih manjih klasa jer ne postižu tu brzinu

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ma sve je ok kad se drzi normalnih velicina. Problem nekad nastaje kad ekipa na npr. kompakta stavi zimske na 2" manje felge i onda index ne bude dovoljan. Što TP tiče dobar si ako imaš naljepnicu s max. brzinom ili u BC namješteno da baca upozorenje kad se pribliziš indexu gume. Na taj način možeš proći i s manjim indexom.

Ali ti i dalje ostaje problem s osiguranjima.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 11:39   #52373
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Odakle ti ovo?
Svaki put mi gledaju indexe. Jednom su nekog dedu rušili je je imao index T na autu koji moze 195 km/h.

Ako ti i na TP ne gledaju, u slučaju osiguranja gledaju. Npr. kasko bye-bye ako imaš nehomologirane dimenzije felgi ili guma.
A koji je to auto?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 11:52   #52374
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Odakle ti ovo?
Svaki put mi gledaju indexe. Jednom su nekog dedu rušili je je imao index T na autu koji moze 195 km/h.

Ako ti i na TP ne gledaju, u slučaju osiguranja gledaju. Npr. kasko bye-bye ako imaš nehomologirane dimenzije felgi ili guma.
A koji je to auto?
Meni do sad nikad nije gledao gume niti me šta pitao za to. Jedu u početku kad su uveli ono da moraš imat atest za gume ako mijenjaš dimenziju to je bilo malo u početku poslije nitko.

Al ak naletiš na debila sve je moguće jer imaš dsota auta od 100tinjak ks koji imaju dimenziju 195/65/15 tu imaš najviše taj index T a ti auti obično idu oko 190 e sad jel je 192, 195 to ovisi od auta do auta. Al još jedna potvrda da administarcija i zakoni ne poznaju praksu jer to je potpuno nebitno i pitanje je dal taj auto danas može uopće ići toliko.

Kolegu s posla je tip htio srušit jer su mu pločice bile pri kraju a auto normalno koči. I onda navlačenje ... sve dok nije tražio da mu pismeno napiše da auto nije ispravan jer ima pločice pri kraju ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 12:08   #52375
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Automobili

Polo predzadnje generacije - 1.2 TSI. Znam jer mi je deda kukao (ja sam bio na traci pored). Uglavnom, imao je ako se dobro sjecam 88T, a trebao je 88H. A nije mu se davalo više novaca za viši indeks.

Dosta ovisi o raspoloženosti kontrolora. Ne zajebavam se - mene je jedan htio srušiti radi napuknute ratkape. Jednom su me srušili radi ispumpane rezervne gume. I onda dolazi drugi dan opet jer sam dosao pola sata prije zatvaranja.

Meni je recimo za Ibizu homologirana 185/65/15 u 88H, ne i u standardnoj verziji 88T. A tvornička dimenzija mi je 195/55/16 91V XL. Kockao sam se i stavio cjelodišnje 195/55/16 91H XL.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 31.10.2020. u 12:15.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 12:52   #52376
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
U zagrebu prave zime nije bilo xy godina

Za ovo kaj si reko ja bi DOBRU ljetnu gumu i amen.
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Evo ti pa slušaj
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ono što izvlačim iz ovog kao najočitije, je da, iako bi dobra ljetna guma mogla funkcionirati i zimi po ovim prosječnim temperaturama, problem bi bile stvarne temperature kad padnu ispod 6 stupnjeva, jer je tu prema ovom videu kočenje ljetnim gumama po mokrome dovoljno blizu referentnoj gumi u testu iz videa, ako se gleda prosjek temperatura što je stavio kolega gore.

No, ujutro i navečer su temperature niže od tog prosjeka, i pogotovo kad je jutarnja rosa razlika u kočenju bi prilično ogromna. Jednostavno je kemija ljetne gume takva da ne može biti dovoljno mekanana za kvalitetno prijanjanje po niskim temperaturama ujutro i navečer.
Tocno, zato ce cjelogodisnja u tim losim uvjetima bit masu bolja od ljetne a ljetna ce bit bolja od nje ljeti.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
To po meni nema bas smisla.
Dva seta a na kraju dana opet nemas pravu zimsku.
Ja bi na tvom mjestu gledao zimske koje imaju najbolje ocjene po suhom i mokrom, eventualno slabije trosenje.
Ili stalno furat cjelogodisnje koje ces cesce mjenjat (svake dve tri god).
Te cjelogodisnje ce u necem bit losije ili bolje rec manje dobre a onda je to ni vrit ni mimo kak se veli
Istina da u tom slucaju nemam pravu zimsku ali ni prave zime nema tu a cjelogodisnja ce bit dovoljna cini mi se za pokoji izlet u hladno.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja bi iz ovog izvukao ono što sam na kraju i napravio.
Kupio cjelogodišnje mićelinke .
U Splitu pogotovo. Par izleta na snijeg ili ako baš zahladi će se odradit.
Nemam gdje držat drugi set guma, i meni, za Primorje i Dalmaciju nove generacije cjelogodišnjih guma djeluju kao sve bolji kompromis.
Do pred dvije godine sam vozio dva seta.
Evo da sumiram svoj odgovor. Ne znam kako nisam naletia prije na ovaj video od tyre reviews jer sam preletia dosta toga na njegovom kanalu i video je odlican. Pogotovo zato sta lik gleda to iz aspekta londona generalno koji je blizi ovome sta ja trazin i zna napravit review cjelogodisnje generalno (dry+wet+snow) i cjelogodisnje za njegovo podneblje (dry+wet i 5% snow efekta na ocjenu gume) a to je sta zapravo i trazim.

Zakljucak iz videa je da je cjelogodisnja guma brutalna (I crossclimate i allseasons) i bolje ce se ponasat na Splitskoj zimi nego zimska i da cu je svakako uzet kao zimsku za po Splitu, a opet se moze otic s njom i na pravu zimu. Ne planiram cjelogodisnju przit ljeti na 40 stupnjeva (makar ne sumnjam da bi bila ok) nego imat pravu ljetnu za tih 8 mjeseci u godini.

Vi sta tvrdite da je samo ljetna ili samo cjelogodisnja dovoljna mi jos samo potvrdujete misljenje da sa ovim gore kombom cjelogodisnja+ljetna necu promasit.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Imam dva seta. U zimskoj sezoni imam zimske. Ja to gledam na način ako moram negdje ići gdje ima snijega, da ne razmišljam. Setove zamijenim sam doma za 15 minuta
Kuzim ja tebe al zimska sezona u Splitu nije bas "zimska" tako da mislin da je cjelogodisnja na nasim zimskim uvjetima po procitanom bolji izbor. A nece razocarat ako treba otic nekad na zimu (a to je rijetko).
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 14:07   #52377
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Za zimske je dovoljan indeks m, 130 kmh

I ne smije te rusati

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 14:26   #52378
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Da, za zimske je index M dovoljan da te ne ruse na TP, a za ljetne ruse normalno.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 15:41   #52379
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova

Zakljucak iz videa je da je cjelogodisnja guma brutalna (I crossclimate i allseasons) i bolje ce se ponasat na Splitskoj zimi nego zimska i da cu je svakako uzet kao zimsku za po Splitu, a opet se moze otic s njom i na pravu zimu. Ne planiram cjelogodisnju przit ljeti na 40 stupnjeva (makar ne sumnjam da bi bila ok) nego imat pravu ljetnu za tih 8 mjeseci u godini.

Vi sta tvrdite da je samo ljetna ili samo cjelogodisnja dovoljna mi jos samo potvrdujete misljenje da sa ovim gore kombom cjelogodisnja+ljetna necu promasit.



Kuzim ja tebe al zimska sezona u Splitu nije bas "zimska" tako da mislin da je cjelogodisnja na nasim zimskim uvjetima po procitanom bolji izbor. A nece razocarat ako treba otic nekad na zimu (a to je rijetko).
Pa poanta cjelogodisnje je da ju mozes za razliku od zimske przit na plus 40.

Jer sam siguran da je dobra zimska (rekoh vec na kakvu zimsku mislim) je bolja od cjelogodisnje za zimu u slucaju da se ima dva seta guma.

Ako nadjes test koji kaze da je po suhom i kisi na niskim temperaturama cjelogodisnja bolja od zimske koja bas u tim uvjetima ima najbolje ocjene onda molim te ga stavi tu da si mozda i ja razmislim o zamjeni dva seta guma za jedan.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 15:55   #52380
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa jesi pogledao taj gore video?
Imaš sve što tražiš u njemu.
Prvi dio ti je "Wet Braking", onda ide testiranje na snijegu i na kraju imaš "Dry Braking".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na