Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2020., 17:19   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
"Cisti" Android uredjaj sto manjih dimenzija s USB 3.0/1 standardom

Trebam preporuku za mobitel karakteristika navedenih u subjectu, ako je moguce da ne kosta kao BDP omanje africke drzave, ali nije ni to najveca drama.

Ovo "cisti" Android mislim na nesto kako je Motorola furala na G4/G5 verzijama - samo Google aplikacije, ne treba mi [umetni_brand] kalendar, kalkulator ili bilo koji drugi kurac, samo me pusti na internete da se zakacim sa svojim accountom, stani u djep i dozvoli mi da spojim USB dock da radi kako spada.

Gledao sam na europskim Amazonima onaj Pixel 4a, ali lakse covjek naruci djevojke u Klub nego to cudo.

Trazim li previse?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 17:50   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Pixel 4a možeš naručiti iz Mediamarkta , Otta ili Saturna uz pomoć Mailboxa.
Postoje i manji mobiteli od njega, ali ne znam kakav softver imaju tj. bi li zadovoljio tvoje potrebe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 06.10.2020. u 17:55.
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2020., 17:57   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Glasno razmišljam, ako je za jedan / par uređaja onda nešto gotovo i postojeće,
al ako je kakva serija specifične namjene onda možda neki kineski klon pa može i custom rom.
Već znam da ćeš se buniti, unatoč raznim vještinama da nemaš kose oči za borbu sa kinezi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 18:12   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pixel 4a možeš naručiti iz Mediamarkta , Otta ili Saturna uz pomoć Mailboxa.
Postoje i manji mobiteli od njega, ali ne znam kakav softver imaju tj. bi li zadovoljio tvoje potrebe.
Ovo je cak vrlo korektna cijena, naravno, pitanje je mogu li napraviti reverse charge u takvom slucaju, odnosno bi li mi oni izdali takvu fakturu, ja je platim, a lako si sredim tko ce pokupiti mobitel fizicki u poslovnici...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Glasno razmišljam, ako je za jedan / par uređaja onda nešto gotovo i postojeće,
al ako je kakva serija specifične namjene onda možda neki kineski klon pa može i custom rom.
Već znam da ćeš se buniti, unatoč raznim vještinama da nemaš kose oči za borbu sa kinezi
Jok, nista specificno, radi se o uredjaju kojeg cu ja koristiti.

Zelim maleni mobitel jer na njemu doslovce procitam poruku/mail i eventualno odgovorim u maksimalno jednoj recenici, dakle, nije mi presudno da mobitel bude velik jer... ne znam ni zasto bi mobitel trebao biti velik, picka mu materina.

3.0/3.1 zahtijev je takav jer USB C mobiteli s 2.0 prikljuckom uglavnom ne podrzavaju video izlaze i slicne finese; a ako je mobitel malen, onda mi je uvijek pri ruci imati malu torbu s prezenterom i dockom i biti fleksibilan (poslovne i edukativne prezentacije).

Cisti Android je prekrasna stvar koju sam iskusao na Motodrolji i sve nakon toga mi je uzasno, neprakticno i fuj. Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda, pa mi je to bila super prica.

Ovo sto je coconut poslao cini se vrlo korektnom cijenom, cak ako i preskocim reverse charge pricu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 18:34   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Sve ove [umetni_brand] pizdarije lako deinstaliraš odmah nakon pokretanja mobitela, bar za Samsung znam da je malo omekšao po tom pitanju.

Imam Samsung A40 zbog jednakih kriterija kao i ti, koliko god se tu sprdali sa svime što nije S20 i bolje. Do prije par tjedana sam paralelno imao i iPhone 7.

Koliko god ne volim Apple i dosta njihovih ideja, reći ću ti da uzmeš u obzir i iPhone SE (ovaj novi). iPhone 7 je izašao 2016. a jede za doručak sve entry i mid range Androide danas po brzini i fluidnosti rada, pogotovo se osjeti nakon višednevnog uptimea. SE je u istom kućištu uz nešto novih stvari. Još nisam našao nešto što mi dimenzijama bolje paše od ovog.

Ima sve što tražiš, a dodatna investicija ti je jedino Lightning na HDMI ili Lightning na VGA, ovisno na što se želiš spajati.

Ako ti treba set & forget uređaj, ne traži dalje. Preporučam samo model s većim kapacitetom, jer je Apple pain in the ass sa svojim cloudom kad ponestane prostora.

Pozitivno: ima ga kod nas na svakom ćošku i dobro drži cijenu (za 7 s 256 GB sam dobio 1700 kn i još su stajali u redu)
Negativno: cijena (128 GB - 3800 kn, 256 GB - 4700kn) i baterija uz koju trebaš negdje imati izvor napajanja već tamo od 6 popodne ako češće svajpaš po grindru

Osobno, ozbiljno razmišljam o ajfonu 11, jer je dimenzijama opet prihvatljiviji od tacni koje vidim na Androidu, a riješili su i problem slabe baterije. + kaj sam stariji, to mi se manje čačka po mobitelu i više sam set&forget user.
Čekam samo da 12 izađe, pa se influenceri počnu jeftino rješavati 11 i 11 pro
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 06.10.2020. u 18:45.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 18:47   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ja sam za OnePlus, valjda svi od modela 7 i 8 imaju USB 3.1 i lako se kupe u EU.

Pogledaj i Huawei, ako ne trebaš Google servise. Moja stara krama iz 2017. ima 3.1 i odličan desktop mode tako da imaju i noviji, recimo P40.

EDIT: Mogu se složiti i s 1v@nom. Također ne volim Apple, ali iPhone SE + Apple Watch kao remote controller će ti biti super za prezentacije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 06.10.2020. u 19:00.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 21:29   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
One plus nije bas malen. Imam 7t pro i to je uzasna cigletina. Al jebacki brza
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 21:36   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je cak vrlo korektna cijena, naravno, pitanje je mogu li napraviti reverse charge u takvom slucaju, odnosno bi li mi oni izdali takvu fakturu, ja je platim, a lako si sredim tko ce pokupiti mobitel fizicki u poslovnici...

Jok, nista specificno, radi se o uredjaju kojeg cu ja koristiti.

Zelim maleni mobitel jer na njemu doslovce procitam poruku/mail i eventualno odgovorim u maksimalno jednoj recenici, dakle, nije mi presudno da mobitel bude velik jer... ne znam ni zasto bi mobitel trebao biti velik, picka mu materina.

3.0/3.1 zahtijev je takav jer USB C mobiteli s 2.0 prikljuckom uglavnom ne podrzavaju video izlaze i slicne finese; a ako je mobitel malen, onda mi je uvijek pri ruci imati malu torbu s prezenterom i dockom i biti fleksibilan (poslovne i edukativne prezentacije).

Cisti Android je prekrasna stvar koju sam iskusao na Motodrolji i sve nakon toga mi je uzasno, neprakticno i fuj. Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda, pa mi je to bila super prica.

Ovo sto je coconut poslao cini se vrlo korektnom cijenom, cak ako i preskocim reverse charge pricu...
Imaš Sony Xperia XZ2 Compact, neki tip ti je prodaje na forumu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 21:39   #9
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Vidis mi smo 3a i 3a xl uzimali u neutrina, vidim da nemaju vise pixele, mozda da im se javiš pa ce ti nabavit, il da se ninu javis iz UZI-ja, on je meni osobno zanimljive stvari dobavljao
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 08:42   #10
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Mobis je isto znao imati Google Pixel mobitele. Sad vidim da nema na stanju, ali možda dođe 4a.
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2020., 16:14   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sve ove [umetni_brand] pizdarije lako deinstaliraš odmah nakon pokretanja mobitela, bar za Samsung znam da je malo omekšao po tom pitanju.
Na A50/1 bas i ne ide, kalendar, kalkulator, nista ne mozes ni disejblat, a kamo li deinstalirat.

Citiraj:
Koliko god ne volim Apple i dosta njihovih ideja, reći ću ti da uzmeš u obzir i iPhone SE (ovaj novi). iPhone 7 je izašao 2016. a jede za doručak sve entry i mid range Androide danas po brzini i fluidnosti rada, pogotovo se osjeti nakon višednevnog uptimea.
Isprobao sam i slazem se s tobom 100% oko brzine.

Ali kao sto rekoh, zelim CISTI Android, logiram se i fire&forget. Ne drka mi se s Apple forama.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pogledaj i Huawei, ako ne trebaš Google servise.
Da, zato trazim cisti Android, jer ne trebam Google servise pa sam eksplicite i napisao "Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda"

Citiraj:
Moja stara krama iz 2017. ima 3.1 i odličan desktop mode tako da imaju i noviji, recimo P40.
E, to me zanima - znaci, to radi kako bih i ocekivao - spojim USB dock, utaknem u njega Logitechov prezenter i pici po Powerpointu bez greske?

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Imaš Sony Xperia XZ2 Compact, neki tip ti je prodaje na forumu.
Izgleda solidno, provjerim, thx!

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Vidis mi smo 3a i 3a xl uzimali u neutrina, vidim da nemaju vise pixele, mozda da im se javiš pa ce ti nabavit, il da se ninu javis iz UZI-ja, on je meni osobno zanimljive stvari dobavljao
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Mobis je isto znao imati Google Pixel mobitele. Sad vidim da nema na stanju, ali možda dođe 4a.
Hvala za info!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 16:32   #12
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Na A50/1 bas i ne ide, kalendar, kalkulator, nista ne mozes ni disejblat, a kamo li deinstalirat.
Moze se, za te osnovne appove nije neki problem, a ako ides korak dalje moras malo istrazivati da ne zajebes disejblanjem krivih apk-ova

https://www.xda-developers.com/unins...ot-access/amp/

Ova metoda je reverzibilna, nije pravi uninstall. Treba provjeriti kako dise ako planiras redovno updejtati mob. Svog vise ne updejtam pa nemam bas iskustva.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 16:38   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moze se, za te osnovne appove nije neki problem, a ako ides korak dalje moras malo istrazivati da ne zajebes disejblanjem krivih apk-ova

https://www.xda-developers.com/unins...ot-access/amp/

Ova metoda je reverzibilna, nije pravi uninstall. Treba provjeriti kako dise ako planiras redovno updejtati mob. Svog vise ne updejtam pa nemam bas iskustva.
Thx, ali uputa koja ne stane na 2k monitor bez scrollanja mi ne igra nista, ne pada mi na pamet drkuljiti se s time - pogotovo sto kazes za pricu updatea mobitela. Jednostavno nemam ni vremena, ni volje, ni snage, ni zivaca zajebavati se s necime takvim. Zelim out of the box rjesenje bez puno misli i poteza, da samo radi.

Zato sam i imao na umu "cisti" Android, kakav je imala/ima Motorola, a izgleda da je to moguce s tim Pixel telefonima, pa cu se vjerojatno okusati u njima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 17:25   #14
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
E da mislim da su ti i nokije nove pretty much clean, samo nezz koje imaju 3.1 koje ne, to malo progooglaj.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 17:35   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da, zato trazim cisti Android, jer ne trebam Google servise pa sam eksplicite i napisao "Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda"

E, to me zanima - znaci, to radi kako bih i ocekivao - spojim USB dock, utaknem u njega Logitechov prezenter i pici po Powerpointu bez greske?
Tako je, možeš kupiti i neki type C dock. Huaweijev ima USB A, HDMI, VGA i USB type C za punjenje i sve skupa fercera kao mini Android PC.

Ako ćeš uzimati Pixel, onda bih na njega svakako stavio GrapheneOS jer mi je taj Pixel OS po defaultu doslovno pretrpan Google appovima, trackerima, spywareom etc.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 18:13   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Na A50/1 bas i ne ide, kalendar, kalkulator, nista ne mozes ni disejblat, a kamo li deinstalirat.
Baš sam nedavno radio čisti install na A40, sve sam poskidao, pa i kalkulator, dok mi baš danas nije zatrebao.
Od Samsungovih aplikacija, samo Galaxy Store je još gore, jer se može samo disableati, ali ne i maknuti kompletno.

Valjda su opet promijenili priču kod novijih.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 10:18   #17
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E da mislim da su ti i nokije nove pretty much clean, samo nezz koje imaju 3.1 koje ne, to malo progooglaj.
Mislim da je zadnje Nokia 9 Pureview imala USB Type C 3.1, sve ostale (5.2, 7.2, 8.3 etc...) imaju Usb Type C 2.0... ali da, jedan od ciscih Androida na trzistu. Treba vidit sta ce 7.3 i 9.3 imati (to uskoro izlazi).
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:23   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pixel 4a možeš naručiti iz Mediamarkta , Otta ili Saturna uz pomoć Mailboxa.
Postoje i manji mobiteli od njega, ali ne znam kakav softver imaju tj. bi li zadovoljio tvoje potrebe.
Ispada da je lakse dobiti kovid cjepivo nego Pixel 4a.

Sve neko cekanje, nacekavanje, nema sad, bit ce za tjedan dana, kurac palac lijevo desno.

Javim kad/ako ikada stigne.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 16:47   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa kad imaš specijalne prohtjeve a živiš na brdovitom balkanu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 17:37   #20
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa kad imaš specijalne prohtjeve a živiš na brdovitom balkanu
Ovisi s koje strane Save se nalazi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 17:56   #21
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa kad imaš specijalne prohtjeve a živiš na brdovitom balkanu
Kakve veze ima gdje ja zivim kada ga nema u *Njemackoj*?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 18:31   #22
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ispada da je lakse dobiti kovid cjepivo nego Pixel 4a.

Sve neko cekanje, nacekavanje, nema sad, bit ce za tjedan dana, kurac palac lijevo desno.

Javim kad/ako ikada stigne.
Ja naručio 1.10. s Otto.de, pisalo 4 tjedna čekanja, nakon točno 2 tjedna nenadano poslali. Baš jučer povukao s mailboxde zajedno s još ponekim stvarčicama, tako da bi vjerojatno u ponedjeljak trebao doći.
Prvo sam naručio s MediaMarkta ali me drugi dan odje*ali i stornirali (nisam prošao sigurnosnu provjeru - čitaj mailboxde), onda naručio iz Otta za 308€ (umjesto 330 u MM).
Sad piše isporuka kraj studenog, ali moguće da će i ranije ako im stigne veća pošiljka. I ne kenjaju ništa za mailboxde, i ženi sam prije mjesec-dva uzeo mob kod njih.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 18:34   #23
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ispada da je lakse dobiti kovid cjepivo nego Pixel 4a.

Sve neko cekanje, nacekavanje, nema sad, bit ce za tjedan dana, kurac palac lijevo desno.

Javim kad/ako ikada stigne.
Moguce da nisi pitao na pravoj adresi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na