Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2020., 20:45   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
popravak FRIŽDERA

totalno OT pitanje - ima li neki servis u istri koji bi barem izašao na teren pogledati frižider? imamo višu klasu LG-a plaćenu oko soma eura pred 15 godina, cedio je motor u kompresoru. radi, ali curi struja na kučište i izbacuje fidovka. sve sam odspojio, sve izmjerio, baš je do kompresora, baca mi 240V na uzemljenje, jedno 35-40mA jer treba cca minuta da fid iskoči. pod prstima se tek lagano lagano osjeti.

primijetili smo da od kad se to događa, kompresor stalno vrti, tj frigo ne ide u "standby".
iskemijao sam produžni bez uzemljenja pa ga stara gasi svako toliko kad se sjeti ili kad joj treba pa da ga ne otvara dok je pod naponom.

naravno da smo naručili novi ali ovo bih si htio spasit jer je frigo top, ventilacija vratiju, no frost, pičkematerine.

nemojte mi savjetovati servise po zagrebima, logično.
zafaljujem
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 21:36   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Na žalost, čisto sumljam da će se itko zahebavat krpanjem motora tj. kompresora jer je sve zajedno.
Ide zamjena kompresora "odgovarajučim" + cijela zafrkancija koja s tim ide.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2020., 19:22   #3
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Kada čuješ Vinka da prolazi s kamionom, pomozi mu ga ukipati i to je to (cigo koji je moju kramu preuzeo je kazao da se zove Vinko )
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 06:20   #4
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Nedavno sam imao sličnu situaciju.
Kompresor je otišao na vječna lovišta, a popravak u fušu bi izašao cca 1000kn bez jamstva, preko servisa 500-1000kn više i tak... Kupili novi, bacili stari i bok.

Možeš ga ostaviti pa ubosti rabljeni kompresor i naći nekoga da to sastavi, ali opet nemaš nikakvo jamstvo, a iskrcati ćeš nemale novce. Servis će ti uzeti 200-300kn samo da pozvoni na vrata.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 09:26   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nije baš tako,
ako posao odrađuje neki servis onda bi trebao imati (bar neku) garanciju na ugrađene dijelove i rad.

Druga je sad stvar ponekad bahate i napumpane cijene rezervnog dijela,
ili šta je frižider glomazna stvar pa kad si ga "iznio iz kuće" imaš onaj osjećaj bolje "nositi gore" novi nego stari / popravljani.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 18:16   #6
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
totalno OT pitanje - ima li neki servis u istri koji bi barem izašao na teren pogledati frižider? imamo višu klasu LG-a plaćenu oko soma eura pred 15 godina, cedio je motor u kompresoru. radi, ali curi struja na kučište i izbacuje fidovka. sve sam odspojio, sve izmjerio, baš je do kompresora, baca mi 240V na uzemljenje, jedno 35-40mA jer treba cca minuta da fid iskoči. pod prstima se tek lagano lagano osjeti.

primijetili smo da od kad se to događa, kompresor stalno vrti, tj frigo ne ide u "standby".
iskemijao sam produžni bez uzemljenja pa ga stara gasi svako toliko kad se sjeti ili kad joj treba pa da ga ne otvara dok je pod naponom.

naravno da smo naručili novi ali ovo bih si htio spasit jer je frigo top, ventilacija vratiju, no frost, pičkematerine.

nemojte mi savjetovati servise po zagrebima, logično.
zafaljujem

Javi ako si što riješio.
Imam sličan problem, isto Istra i točno 15g stari LG no frost, zadnjih mjeseci počeo raditi po cijele dane i nešto slabije hladi. Vjerojatno treba novi kompresor i sad odvagujem da li novi ili popravljati starog.
Novi u istom rangu cijene nažalost osjetno lošiji po opremi koliko vidim.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na