Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2009., 10:03   #1
Phloss
resistance is futile...
Moj komp
 
Phloss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
HDD zamjena ploča

Bok ljudi. Zanima me je li itko imao iskustva sa zamjenom ploča dva identična HDD-a? Hvala.
__________________
house music rulez...
Phloss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 11:55   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
pretpostavljam da znas da ti je dovoljno da ti padne samo malo prasine na plocu i da ju time sasvim shebes?

Preporuka okani se corava posla. Bar su sada diskovi jeftini.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2009., 12:31   #3
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Mozda diskovi jesu jeftini, ali mozda njemu trebaju neki podaci sa starog sjebanog diska koje ne moze nikakvim parama platiti, pa mu samo preostaje ta solucija da prebacij ploče iz neispravnog u ispravan disk.

Ako je ovo što ja mislim da jeste (vracanje nekih starih podataka sa crknutog diska) onda je bolje da to odneses kod nekoga ko je to vedc radio i ko se stvarno bavi time i zivi od toga. Naravno tu opet dolazi pitanje vaznosti podataka sa kojima se radi.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 12:35   #4
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mislim da se RAK sa foruma još uvijek bavi sa naplatom ne-backupiranih podataka sa diskova.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 17:42   #5
Phloss
resistance is futile...
Moj komp
 
Phloss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
pretpostavljam da znas da ti je dovoljno da ti padne samo malo prasine na plocu i da ju time sasvim shebes?

Preporuka okani se corava posla. Bar su sada diskovi jeftini.
znam da su osjetljivi i da im treba razina 6 čistoće od prašine i letećih čestica, no da li je itko to radio i da li zna hoće li izdržati barem dok se ne prebace podaci??

stvar je u tome da imam dva identična hdd-a i da od ta dva spojim jedan dok ne izvučem podatke, oko 80GB, a nakon toga mogu obojica u smeće.
__________________
house music rulez...
Phloss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 17:54   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
U kućnoj radinosti za tako nešto nema teorije, ako su odaci tolko bitni da se isplati platiti recovery onda ga nosi profesionalcima da to naprave, ako nisu bitini prosljedi ga u smeće...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 19:11   #7
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
U kućnoj radinosti za tako nešto nema teorije, ako su odaci tolko bitni da se isplati platiti recovery onda ga nosi profesionalcima da to naprave, ako nisu bitini prosljedi ga u smeće...
Ako se ja dobro sjećam TomRi je otvarao jedan tisk i nešto radio sa njim, poslie toga ga zatvorio i čini mi se da je diska radio kako treba.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 19:29   #8
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
nebi išlo razmak između čitaće glave i diska su premale...prašina je veća od razmaka...tak da bilo kaj padne glava nebi mogla čitat...
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 09:45   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ako se ja dobro sjećam TomRi je otvarao jedan tisk i nešto radio sa njim, poslie toga ga zatvorio i čini mi se da je diska radio kako treba.
Nije problem OTVARANJE diska nego zamjena ploča...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 23:13   #10
Cor
Premium
 
Cor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: HRVATSKA, Slavonski Brod
Postovi: 35
Zamjena ploca s identicnih je moguca, potreban je prilagodjeni alat, prvo za izvlacenje glava, a onda i za izvlacenje ploca, alat mora biti prilagodjen za odredjenu vrstu diskova Seagate.... Spasavanjima se bavim skoro deset godina i mogu samo preporuciti da se ne upustas u to ako dobro ne znas sta radis i nemas nesto iskustva u tome!
Samo otvaranje diska i prasina u slucaju spasavanja podataka nije i ne mora biti neki problem, ima metoda kojima se to rijesi no neke stvari trebaju ipak ostati za profesionalce. U svakom slucaju nakon takvog prebacivanja ne preporucam daljnu upotrebu niti jednog od ta 2 diska. Pravilo je da se kod spasavanja prvo sve moguce metode profi alatima primjene i da se pokusa podatke spasiti bez otvaranja, a onda tek se primjenjuju ove drasticnije metode.
__________________
Nisam za EU. Globalizacija je navece zlo koje je do sada snaslo nas planet ! Na forumu sam da ako nekome mogu pomoci, a ne voditi sulude beskonacne rasprave tipa ciji je veci i tko je bolji tehnicar!
Cor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na