Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2017., 20:18   #421
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ma googlao sam i pretrazivao ovu temu i nitko ne spominje ovu najeftiniju verziju RX 570. Razlika u cjeni ove navedene i neke druge sa svim sitim, memorijom, GB i sve ostalo sito je cak i do 500, 600 kuna.

Pa ono neznam sad jel svejedno koju RX 570 uzmes ili ove druge stvarno daju vise MHS?

A naravno da sam Googlao i donekle potvrdio da je hashrate zadovoljavajuc pogotovo naspram cjene, ali jednostavno nemogu da vjerujem da sam nasao ovu graficku u shopu i da joj je cijena donekle normalna. Pa mi je to sve vjerovao ili ne malo sumnjivo, kao da mi malcice smrdi da ta nebi mogla davat dobar hashrate...

Jer je to RX 570 povoljnija u shopu nego ove na njuskalu, pa nevjerujem da daje ova iz shopa vise, mora da tu nesto smrdi. Ali nasao sam sad i 1060 sa 6Gb u shopu, pa mi sad vise nista nije jasno... kak to da sus e pocele pojavljivat kod nas a vani ih jos nema, hahaha (jedino mi je obrazlozenje da kad je bio mining boom da je kod nas toliko zakasnio da su ove graficke dosle kad je mining boom prosao)...
koliko sam vidio, kazu da su i te mini ok, samo da je frekvencija memorije velika. u ovom slucaju 7000 mora biti, ako sam dobro skuzio.

sto se tice informacije da ima kartica na web shopovima, u dosta situacija sam im se javljao s narudzom pa su me otkantali i rekli da ih u stvari nemaju. da su rezervirane za nekoga. e sada, to znaci da trebas svima pisati i konkretno pitati )))

osobno, ako nadjem 570 za 1500, u vrh glave 2000 kn, bih uzeo
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 21:03   #422
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nema za 1500. za toliko ce valjda ici rabljene uskoro. Ali ima za 2000 po shopovima. To je sad novo doslo i izgleda da ce biti toga jos jer se trenutno sad rig ne kupuje nego prodaje pa zato imaju.

A i te njihove cijene su malcice napuhane jer te kartice prije ovog miniranja su isle jos jeftinije, neka pricanja su da cijene brzo idu gore, ali akda trebaju ici dolje idu puno sporije, pa se predvidja da ce cijene svoj opremi pasti tamo za 3 mjeseca, a onda ako uzmes racunicu u ta 3 mjeseca ti mozes tu razliku izminirat ili nedaj boze da poseres neki altcoin koji se napumpa s 1$ na 100$... Zato bi ja usao u mining i vjerojatno ocu, samo moram sad vidjet dali ce ovi na njuskalo reagirat na graficke u shopovima pa spustiti cijene ili cu uzet u shopu, ipak daju na diners pa uzmes na 12 rata bez kamate, pa to niti ne poznas...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2017., 13:25   #423
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nema za 1500. za toliko ce valjda ici rabljene uskoro. Ali ima za 2000 po shopovima. To je sad novo doslo i izgleda da ce biti toga jos jer se trenutno sad rig ne kupuje nego prodaje pa zato imaju.

A i te njihove cijene su malcice napuhane jer te kartice prije ovog miniranja su isle jos jeftinije, neka pricanja su da cijene brzo idu gore, ali akda trebaju ici dolje idu puno sporije, pa se predvidja da ce cijene svoj opremi pasti tamo za 3 mjeseca, a onda ako uzmes racunicu u ta 3 mjeseca ti mozes tu razliku izminirat ili nedaj boze da poseres neki altcoin koji se napumpa s 1$ na 100$... Zato bi ja usao u mining i vjerojatno ocu, samo moram sad vidjet dali ce ovi na njuskalo reagirat na graficke u shopovima pa spustiti cijene ili cu uzet u shopu, ipak daju na diners pa uzmes na 12 rata bez kamate, pa to niti ne poznas...
A jesi uspio naci koliko w trosi? gledao sam nesto po netu (ali brzinski) i navodno ide i do 130-150w. malo mi to puno....
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 16:52   #424
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor karatas Pregled postova
A jesi uspio naci koliko w trosi? gledao sam nesto po netu (ali brzinski) i navodno ide i do 130-150w. malo mi to puno....
Za rx 570 130-150w nije puno, to je neka normala, sve ovisi koji model pa ako možeš kroz OC-anje neš malo spustit super. Ali nemoj mislit da ćeš za tu grafu dobit 70w ili tako nešto...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 17:09   #425
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Za rx 570 130-150w nije puno, to je neka normala, sve ovisi koji model pa ako možeš kroz OC-anje neš malo spustit super. Ali nemoj mislit da ćeš za tu grafu dobit 70w ili tako nešto...
pa onda je 1070 jako stedljiva..

ok.tnx!
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 09:54   #426
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo da javim da RX 570 s nesto malo postelavanja preko trixxa nedaju vise od 20MHS na dual mining (ETH/Pascal)
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 09:57   #427
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da javim da RX 570 s nesto malo postelavanja preko trixxa nedaju vise od 20MHS na dual mining (ETH/Pascal)
to mi nesto malo gledao sam malo po netu i kazu ljudi da im iz kutije radi na 24-25 i onda ga roknu na 27-28.

https://www.reddit.com/r/EtherMining...rds_hashrates/

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1848789.60

http://ethereumfaq.org/amd-rx-570-vs...mparison-0672/

Ili ja nesto ne citam kako treba, jer sam totalni pocetnik ))
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 10:17   #428
Frenkiy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Dunno
Postovi: 28
Onda sam ja jos dobro proso sa svojim MSI 1070 Gaming X. Sve imaju Micron memoriju. I maksimum kaj sam mogo dobit od njih je +660Mhz, sve vise od toga postanu dosta nestabilne.
Frenkiy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 10:25   #429
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da javim da RX 570 s nesto malo postelavanja preko trixxa nedaju vise od 20MHS na dual mining (ETH/Pascal)
Koja je memorija gore?

Citiraj:
Autor Frenkiy Pregled postova
Onda sam ja jos dobro proso sa svojim MSI 1070 Gaming X. Sve imaju Micron memoriju. I maksimum kaj sam mogo dobit od njih je +660Mhz, sve vise od toga postanu dosta nestabilne.
Što se žališ? Prošao si vrhunski, meni Armorice neidu iznad +450, a gigabytice iznad +575

Koliko hashaju na +660?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 10:38   #430
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Koja je memorija gore?



Što se žališ? Prošao si vrhunski, meni Armorice neidu iznad +450, a gigabytice iznad +575

Koliko hashaju na +660?
ja imam armorice os (micron memorija) isto ne idu iznad + 400.. postane.. cudno ))) znalo je raditi na +550, ali u jednom trenutku se samoubiju
karatas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2017., 13:35   #431
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ma vruće je ljudi... upalite klimu, i raditi će stabilno na višim frekvencijama...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 14:17   #432
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ma vruće je ljudi... upalite klimu, i raditi će stabilno na višim frekvencijama...
u kuci je 25 stupnjeva, kartice se griju na 67 stupnjeva.
kada dignem frekvenciju na +550 greska bude da ne moze ocitati temp. no nisam to ozbiljno shvacao )))
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 14:45   #433
Frenkiy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Dunno
Postovi: 28
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Koja je memorija gore?



Što se žališ? Prošao si vrhunski, meni Armorice neidu iznad +450, a gigabytice iznad +575

Koliko hashaju na +660?
Sa Claymoreom 9.7 stabilnih 32MH/s. To je bilo na windowsima10. E sad vec par dana koristim Simplemining i prezadovoljan sam. OC je na 1420 otprilike odgovara +660.
Frenkiy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 19:15   #434
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Moje Rx 570 mini 4G su hynix memorija i daju cca 20 MHS ali tu i tamo vidim neki smijesni hashrate od 15MHS i tako. zasto je to tako?

I dali kod koristenja trixa gledam da smanjim core clock a povecam gpu MHZ?

RX 470 su mi Samsung memorije i jedna daje 25 MHS ali nisam ni njih nesto overclocka s trixom jer mjenjam i slazem to ali neide.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 19:39   #435
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Moje Rx 570 mini 4G su hynix memorija i daju cca 20 MHS ali tu i tamo vidim neki smijesni hashrate od 15MHS i tako. zasto je to tako?

I dali kod koristenja trixa gledam da smanjim core clock a povecam gpu MHZ?

RX 470 su mi Samsung memorije i jedna daje 25 MHS ali nisam ni njih nesto overclocka s trixom jer mjenjam i slazem to ali neide.
gledao sam neki tutorijal gdje je lik objasnjavao kako gtx lijepo reagira na smanjenje cora clocka. odnosno, povecanje core clocka ne daje veci hashrate, a smanjenje core clocka ne smanjuje hashrate, ali smanjuje potrosnju. lijepo je rekao da se s tim da igrati tako da gtx manje trosi, a ima pristojan hashrate.

za rxove je pricao kako se smanjenjem core clocka znatno smanjuje i hashrate,tako da treba oprezno to raditi
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 19:41   #436
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A do koliko temperature idu te grafe i jel uredu da fan radi na 100%?

Ove RX 570 definitivno treba overclockati ili nesto ili zbog toga sto su mini daju mini hashrate?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote