Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2013., 15:12   #1
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
HT i spajanje telefona preko modema

Jućer sam dobio obavijest da se kućni telefon više neće spajati direktno već preko modema.
Internet sam brzo složio (samo je trebalo poslati broj telefona)
Ali telefon je sad problem jer je modem kod mene na katu, a drugi kabel koji ide po zidovima je dolje u prizemlju za telefon (glavni priključak je na tavanu)
Ne želim imati telefon gore, a niti modem dolje
Ima li neko jednostavno rješenje bez da selim modem ili prespajam žice?
Da li oni mogu složiti telefon da radi jer sad ne mogu primati pozive, iako mogu zvati?
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 17:54   #2
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
Jućer sam dobio obavijest da se kućni telefon više neće spajati direktno već preko modema.
Internet sam brzo složio (samo je trebalo poslati broj telefona)
Ali telefon je sad problem jer je modem kod mene na katu, a drugi kabel koji ide po zidovima je dolje u prizemlju za telefon (glavni priključak je na tavanu)
Ne želim imati telefon gore, a niti modem dolje
Ima li neko jednostavno rješenje bez da selim modem ili prespajam žice?
Da li oni mogu složiti telefon da radi jer sad ne mogu primati pozive, iako mogu zvati?
Bežični telefon?
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2013., 20:12   #3
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Do sad si imao liniju uštekanu u spliter. uU spliter su bili uštekani i modem i phone. Sad trebaš liniju sa tavana uštekat u modem, a telefon u phone1 na modemu. obično je sve to skupa međusobno blizu i ne bi trebao imat problema uštekat tel u modem. Dok ga ne uštekaš u modem nemožeš primat pozive.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 00:01   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Zlatko ajd ti procitaj ponovo prvi post

Sto se tice velikog, ako u uticnuci imas viska zica mozes tel liniju tim zicama vratit pa tamo gdje ai imo spliter spojit sa telefonom. Tak je meni instalater iz iskona napravio, kabal koji je vodio do rutera je imao 4 zice pa je 2 zice spojio za dolazni signal a dvije za telefonski. Doduse kad je tel bio ukopcan imao sam smetnje na liniji te radi toga malu brzinu pa sam moro postavljat drugi kabal za telefon.

Ako nista drugo busilicu u ruke i ...
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 07:00   #5
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Zlatko ajd ti procitaj ponovo prvi post

Sto se tice velikog, ako u uticnuci imas viska zica mozes tel liniju tim zicama vratit pa tamo gdje ai imo spliter spojit sa telefonom. Tak je meni instalater iz iskona napravio, kabal koji je vodio do rutera je imao 4 zice pa je 2 zice spojio za dolazni signal a dvije za telefonski. Doduse kad je tel bio ukopcan imao sam smetnje na liniji te radi toga malu brzinu pa sam moro postavljat drugi kabal za telefon.

Ako nista drugo busilicu u ruke i ...
Šta nije jasno? Sad je centralno mjesto za sve -modem i sve mora bit uključeno u modem. Na bilo koji način. I nemože se ništa izmudrovat za telefon dok se ne ušteka u modem. Znači, linija sa tavana (dolaz) u modem, bez splitera, telefon u modem na phone1 mjesto. Ako ima žica u istalaciji može iskemijat kao kod tebe, al kao što kažeš - smetnje...
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 11:40   #6
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@kopija
da, moguće rješenje kojeg sam se sjetio, ali je problem baka koja se obično javlja na kućni telefon, a sumnjam da bi se znala javiti na taj bežićni...

@zlatko
napisao si ono što je već u naslovu
a gle, nemaju svi telefon i modem i kompjuter jedno pored drugog
kućni telefon je u prizemlju kod ulaza, tako se nekad radilo i tako imam i ja (to su zice sve u zidu već oko 35 godina)
da ne spajam u prizemlju na splitter i onda vučem po zidovima i stepenicama taj kabel sam ga radije samo spustio sa tavana


@pinkskin
da. od phone 1 kabel na tavan i tamo spojim na žicu koja ide u prizemlje na telefon
to će biti oko 15 metara dugi kabel ukupno od modema od telefona, nadam se da neće raditi probleme
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na