Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2013., 10:43   #31
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Sad će netko reći kako da ponudi kad HT ima monopol, pa fino, ili kopaj kabele ili plati vlasniku postojećih.
T-HT ima monopol zato što je uzeo/ukrao velik dio infrastrukture.
Mi smo platili izgradnju mreže, a ne oni. Možda ne cijele, ali velikog dijela.
Ja sam platio telefonski priključak 2500DM, a ne 1 KN, kao danas. Lijepo je pisalo da postajem suvlasnik mreže, kad ono mauna.

Da nema HAKOM-a, ne bi mi sad imali brzi i "jeftini" internet. Kad hrvatskom telekomu pustiš na volju, onda je to jako skupo.
Ne kažem da HAKOM radi dobar/loš posao, ali treba nam nekakvo regulatorno tijelo.

Nisam se htio uključivati u raspravu, al ide mi na živce što ljudi ne vide da Mudrinić i ostali lažu čim zinu. Dobro, ne baš uvijek. Nekad i kihnu ili im se kašlje .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 12:48   #32
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zar HEP nemoze ponudit Powerline system oliti interenet preko strujnog priljucka?
Pa jeste vi normalni, kakav internet preko strujnih žica? Pa da me struja zdrma svaki put kad se spojim na internet??

Nego, ima vjerojatno razloga zbog kojih to ne rade, dosta je problema. Veliki je utjecaj EM smetnji i preslušavanja pošto vodiči nisu shieldani niti upleteni kao bakrene parice. Pa svaki transformator da bi se zaobišlo treba stavljat dodatan modulator/demodulator... S razlogom sve elektroprivrede prelaze sa interne komunikacije preko strujnih kablova na optiku... Al sigurno da bi mogli barem neki internet ponudit, možda sporiji ali i jeftiniji i dostupan bilo gdje...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2013., 13:52   #33
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Meni Elektra mora prije platit skurena računala da bih uzeo internet od njih, cilj mi je i struje se preko njih riješiti kamoli još internet uzimati.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 19:38   #34
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Al ga trljezgate

Realno, t-com je bog i batina kod nas, i svi znamo zasto(prošlost, infrastruktura, pozadina, itd) i sva konkurencija im se može lagano spojit na kisik, odnosno t-com bi mogli toliko spustit cijene svih usluga da sva konkurencija stavi ključ u bravu u roku mjesec dana. Ali tu nastupa hakom i njima propisuje minimalne cijene, koje su visoko, čisto iz razloga da ovi mali mogu imati cijene ispod njihovih i tako prezivljavati.
Shvaćaš, da nema toga, sve ostale fime bi tcom zatvorio u roku mjesec dana, a ovako hakom osigurava liberalizaciju/konkurentnost tržišta, time sto koči najjačeg, T-com
Italic dio potpisujem u potpunosti. Ovo iza toga ne mogu nikako prožvakati, točnije dio da HAKOM brani HT-u da spusti cijene, to mi ne ide u glavu nikako. Zašto onda ne brani drugima da 'idu ispod' cijena HT-a? Wtf ako hoće ubiti monopol, postoje drugi načini a ne ovaj. Ne kažem da nisi u pravu, ali jeli postoji gdje neki propis ili nešto gdje ovo crno na bijelo piše?

Citiraj:
Da nema HAKOM-a, ne bi mi sad imali brzi i "jeftini" internet. Kad hrvatskom telekomu pustiš na volju, onda je to jako skupo.
Ne kažem da HAKOM radi dobar/loš posao, ali treba nam nekakvo regulatorno tijelo.
Zaj*bi ovu radnju. Ako je itko spustio cijene onda je to konkurencija ne HAKOM. Kolega gore kaže da je HAKOM povisio cijene HT-u da ne ubije konkurenciju. Jel ti skup MaxADSL? Uzmi VIP-ov stick. U protivnom šutiš i platiš. Tko je tu u krivu?
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 21:21   #35
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Jel ti skup MaxADSL? Uzmi VIP-ov stick. U protivnom šutiš i platiš. Tko je tu u krivu?
Kolega ovo sve stoji ali ipak se slažem s D1viry-em. Nažalost većina MaxADSL korisnika je brijem "stara garda" ili ekipa iz mjesta u kojima ne postoji bolja opcija (Vip stick slabo lovi dok si Bogu iza j*** leđa).

To nije više HT na koji briju umirovljenici koji i dalje misle da je to od POŠTE! To je dojče telekom koji istim tim umirovljenicima ustupaju parice koje su oni dobrano platili po još bezobraznijim cijenama.

T-com ima jako dobru strategiju kako da zadrže postojeće korisnike iz Donjeg Frfljvovca ....
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 01:24   #36
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Imate vi kakve izvore za ovo ili su čisto naklapanja? Mislim za optiku i za ovo onemogućavanje T-Coma da dumpa cijene...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 12:58   #37
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
http://www.jutarnji.hr/vlada-ulazi-u...ptun-/1077982/

Ocito oni koji bi trbali znati neznaju da je ta mreza u katastrofalnom i devastiranom stanju.A najjace je ovo super tajni projekt Neptun, pa na svakoj pomorskoj karti ucrtran je taj kabel koji ide po moru

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 12.01.2013. u 13:11.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 21:21   #38
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Imate vi kakve izvore za ovo ili su čisto naklapanja? Mislim za optiku i za ovo onemogućavanje T-Coma da dumpa cijene...
To sam i ja pitao i još odgovora nema prema čemu bi se dalo zaključiti da su nelogična naklapanja. Nadam se da će nas netko uvjeriti drugačije.

Citiraj:
Kolega ovo sve stoji ali ipak se slažem s D1viry-em. Nažalost većina MaxADSL korisnika je brijem "stara garda" ili ekipa iz mjesta u kojima ne postoji bolja opcija (Vip stick slabo lovi dok si Bogu iza j*** leđa).

To nije više HT na koji briju umirovljenici koji i dalje misle da je to od POŠTE! To je dojče telekom koji istim tim umirovljenicima ustupaju parice koje su oni dobrano platili po još bezobraznijim cijenama.

T-com ima jako dobru strategiju kako da zadrže postojeće korisnike iz Donjeg Frfljvovca
Isto većina toga što si napisao stoji i točno je. Ja imam opciju preći s MaxADSL-a na neke druge opcije, nisam pod ugovorom ali mi niti jednog trena nije palo na pamet to učiniti. Platim malo više, ali u zadnjih 7-8 godina sam imao 1 problem i to kada je tip na traktoru presjekao svu optiku i odsjekao pola Slavonije od svijeta (i to se riješilo u roku odmah). Nikada nikavih problema nemam, porast pinga, pad brzine i sl ništa. Susjedi imaju neke druge opcije i na moju veliku žalost uglavnom mene zovu svaka 2-3 tjedna kada im nešto ne radi. Da ne pričam o uploadu i sl tragikomičnim podacima. A pametni su bili kad su mi kenj*li da će ih xyz operater izaći jeftinije.

BTW otišli smo u OT ovo je tema o HEP-u
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.

Zadnje izmijenjeno od: vision19. 13.01.2013. u 21:26.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 22:13   #39
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Imate vi kakve izvore za ovo ili su čisto naklapanja? Mislim za optiku i za ovo onemogućavanje T-Coma da dumpa cijene...
http://www.nacional.hr/clanak/90061/...noj-telefoniji
http://business.hr/kompanije/uprava-...sa-76-770-kuna

http://novi-cms.dnevno.hr/vijesti/no...ga/156734.html

ove manje operatere kao što je metronet treba ukinuti, ht nek snizi cijene pa nek ima monopol i 100% ako treba i doviđenja.
Sad zbog tih jadnika iz metroneta masa ljudi mora trpiti velike cijena HT-a jer im je on jedini dostupan provider.
Ko tu koga?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 22:18   #40
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
neš ti kazne

pa čovječe dok su držali monopol su morali maltene prat pare kroz marketing... sjetite se jumbo plakata, tv/radio reklama, weba itd.

koja je uopće bila alternativa da su morali nastupati sa takvom žestokom kampanjom?

ma lol brate.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2013., 22:35   #41
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Pa pusti visinu kazne, čemu uopće kazna?
Kažnjavaš firmu jer nudi niske cijene?

I ko sa našao žalit na te cijene, naravno manje firmice čiji vlasnici ne mogu punit džepove jer im smeta veliki HT.

U ovoj jadnoj državi je sve naopako, a protiv monopola se bori tako zabranjuješ niske cijene najjačem igraču :facepalm:
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 22:42   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eno mudriniću na licu piše kako siroti nemere davat niske cijene usluge

čovječe božji ja sam u srednjoj (prije 10g) bio u sloveniji na tehno sajmu i imali su 384kbps adsl za nekih 15ak evra, a mi smo vamo gledali da se softverski apgrejdamo sa 33.6 na 54k modeme... o čemu ti pričaš?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 22:55   #43
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čovječe božji ja sam u srednjoj (prije 10g) bio u sloveniji na tehno sajmu i imali su 384kbps adsl za nekih 15ak evra, a mi smo vamo gledali da se softverski apgrejdamo sa 33.6 na 54k modeme... o čemu ti pričaš?
Čekaj, i koja je pouka?
Ja tebi pričam jedno ti tepeš nešto deseto, nije bitno kako je bilo i kako se prije radilo.

Sad kad smo dostigli neke normalne brzine interneta sad stagniramo s cijenama jer moramo dopustiti ovoj gomili manjih firmica koje su se nakotile (samo po Zagrebu) da i oni uberu nešto tržišta.

Kad taj metronet dovuče internet u svaku kuću u HR onda nek se jave, ako ne mogu i nemaju uvjete onda trebaju otvoriti lanac pekara ili nešto slično što su sposobni raditi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 23:00   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čuj ovo... koga briga kak je bilo?

pa naravno da me briga bogati i kako je bilo i kako bude.

da ti pojednostavim - https://fiber.google.com/about/

400kn - do 1gbit dl/ul, 1tb google clouda

~300kn - 16mbit/768kbit dl/ul, 10gb (koji baš ne rade bajno)

i to je naša realnost.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 23:04   #45
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Našao si najbržu mrežu na svijetu koja je tek u Americi u testnoj fazi uspoređivat s nama?

Osim toga, potvrđuješ ono što ja tebi pričam, imamo SKUP internet jer HAKOM ne dopušta da t-com snižava cijene!
Zato su i kupili iskon, da preko njih nude ono što ne mogu normalnim putem, a to je presmješno.
Rade0n je offline   Reply With Quote