Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2013., 14:10   #271
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
poz jos jednom :P
sorry-te sto sam naporan
jos 1 pitanje, vidim da nude za nove korisnike onaj paket 1000 kn besplatnog pricanja cjele godine

dali tih 1000kn klafranja vrijedi samo za t-com i bonbon mreze/korisnike
ili je to za pricanje prema svim mrezama ?
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 14:16   #272
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
poz jos jednom :P
sorry-te sto sam naporan
jos 1 pitanje, vidim da nude za nove korisnike onaj paket 1000 kn besplatnog pricanja cjele godine

dali tih 1000kn klafranja vrijedi samo za t-com i bonbon mreze/korisnike
ili je to za pricanje prema svim mrezama ?
Tih 1000 MINUTA a ne kuna svaki mjesec možeš kupiti za 1kn(inače je 40kn), i bez uspostave poziva možeš zvati samo bonbon korisnike, dakle minute su iskoristive samo unutar mreže. Dakle,niti za t-mobile,niti za ostale. za njih ili kupuješ pakete s minutama,ili zoveš za 70lipa po minuti razgovora.
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2013., 15:21   #273
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Dobro jutro
Glede produženja ugovora, imaš pravo 90 dana prije isteka produžiti. Ja već imam pretplatu skoro 14 godina i uvijek to funcionira u Vipu. Nemoj mi reći da nisi znao.

NanoSIM ti je potreban i zato su ponudili da prebace tvoj stari broj sa microSIM i to će biti aktivirano unutar 24 sata ( dogodi se u 1h )


Dobit češ garanciju i letak za pozivanje hitnih broja.
Da si pogledao moje prijašnje postove, bio bi malo bolje upućen u bit stvari.
Prvotno je bila priča da je rok 30 dana od isteka ugovora. Sad je odjednom 3 mjeseca.

NanoSIM mi još nije potreban jer moram prebaciti podatke sa starog moba i napraviti backup podataka sa SIM kartice. Kad to sredim, onda idem po nanoSIM.

Znam šta ću dobiti poštom jer su mi tako dolazili kad sam sklapao ugovor. Očekivao sam da će tako biti i kod produženja, ali su mi rekli da se obratim lokalnim poslovnicama VIP-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 15:37   #274
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
@Router
hvala
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 16:28   #275
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@cocount
Backup brojeva možeš napraviti preko iCloud. Ili backupiraš brojeve na Google pa ide na nanoSIM. No, oni i mogu prebaciti brojeve Nije ni komplicirano.
Čitao sam, za normalne korisnike uvijek funkcionira 90 dana / 3 mjeseca. I nikada nije promjenilo. Ako dalje ne razumiješ, imaš PM i slobodno javi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 09:27   #276
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
korisnik sam simpe, prejake opcije koja mi za 50kn nudi 1gb prometa mjesecno, no cini se da ce mi to bili malo, trebat ce mi jos 1gb

nadoplatio sam bonom 200kn

sad zanima me sta da radim za taj dodatan 1gb, kupim za 75kn 1gb paket https://www.simpa.hr/tarifa/opcije/internet-opcije
ili samo normalno nastavim koristiti net, po ovome https://www.simpa.hr/tarifa/simpa-tarifa nakon nadoplate bonom 200kn 1mb je 0,05kn/MB, odnosno 50kn 1GB (?)

jel ima caka u drugoj opciji s tih 0,05kn/MB, jer je obracunska jedinica 100kb....? (da mi ne bi naplatili 0,05kn svaki put kad mi mob provjeri email i potrosi 1kb)
jednom sam tako najebao u roamingu, pisalo je 5,95kn za 100kb i ja racunao ajde super potrosit cu 1mb i platiti 59kn. ali nisam citao mala slova, obracunska jedinica je bila 100kb, tako da svaki put kad sam se spojio makar potrosio 5kb zaracunali su mi 5,95kn i na kraju mjeseca je dosao racun 600kn, bio sam na pretplati tada(a sad da mi ne bi pojeo bon prebrzo)... ali bio je i stari mob k800 koji se spajao svaki put na 3G.... dok sam sad na smartphoneu koji je stalno spojen pa se sve zbraja nema ponovnog spajanja...

uglavnom zakomplicirao sam valjda je nekome jasno pitanje.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2013., 18:14   #277
denibus
množitelj
Moj komp
 
denibus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 158
Ja bih trazio jeftiniju soluciju kod drugog operatera jer se ovo cini jako skupo.
__________________
denibus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 08:43   #278
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Opcije za ne-pretplatnički smartphone

Tako je, ja sam cicija i želim čim jeftinije moguće bez ikakvih vezivanja imat smartphone sa wifi i 3g internetom

Koje su mi opcije na HR tržištu? Ili...ako postoji neka pretplata koja ne traži moje podatke, da ne moram nikome stavljat potpis za 24 ili 12 mjeseci...
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 10:59   #279
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Tražiš nemoguće. Ako je pretplata, automatski traže tvoje podatke da znaju kamo ti slati račune. S pretplatom možeš uzeti jeftinije mobitel.
Ako nećeš davati podatke, onda ti ostaju bonovi i nemaš popust na mobitel.
A ti odluči što ti je bitnije - popust na mob ili tvoji podaci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 11:25   #280
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
hvala na odgovoru, tvoje ime uvijek vidim na forumu, super je da tako pomažeš ekipi

ako se rastegnem do 300E jel imam opciju? Premda me boli samo napisat 300 eura za mob al ajde, ne košta ništa tipkat ovako
Mylo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2013., 11:27   #281
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mylo Pregled postova
Tako je, ja sam cicija i želim čim jeftinije moguće bez ikakvih vezivanja imat smartphone sa wifi i 3g internetom

Koje su mi opcije na HR tržištu? Ili...ako postoji neka pretplata koja ne traži moje podatke, da ne moram nikome stavljat potpis za 24 ili 12 mjeseci...
Nisi definirao što ti znači "čim jeftinije"? Za 100kn nećeš dobiti ništa. A za ostalo, pogledaj Tele2, BonBon, Simpa, Tomato i VIPnet što nude na bonove. Tamo si sam izaberi i vidi što ti paše.
Ako si već cicija, nemoj bit uz to i trut, nego si daj malo truda pa vidi

Ili, možeš uvijek potegnuti za "kinezima" na Pandawill, Fastcardtech ili DHgate stranicama

Sve ti je rečeno, udaraj

EDIT: za 300 EUR na bonove baš i nema nekaj posebno. A ako već misliš okidati 2000kn, onda uzmeš novi Prestigio 4500 DUO. Imaš dual SIM i čisto pristojan mob za te pare.