Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2009., 11:15   #31
TakaTakata
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Usa
Postovi: 3
Mene cudi to sto cak i posle restore user.ini file-a (kojeg sam izvukao iz verzije 6.2.29.2 gde radi sve ok) u verziji 7, nece VOIP da se registruje.
Sto se tice CLI Manual, to sam vec downloadirao sa neta, ali je ovo zaista obemno sa puno komandi-opcije, te mi zato recite na cemu posebno da skrenem paznju t.j. koji dio da usporedjujem...

BTW evo parametre za Voice - copy/paste sa web config interface-a:

Voice

Connection Information


Uptime: 1 day, 23:06:51

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 4,36 / 4,16


Connection Settings


PVC Info (VPI.VCI): 1.33

Type: ETHoA


TCP/IP Settings


IP Address: 10.36.114.8/14

Default Gateway: 10.36.0.1

Primary DNS: 62.220.200.200

Secondary DNS: 62.220.200.201


Tks
TakaTakata je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 11:36   #32
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hm, teško ovako napamet. U vezi FW i CLI razlika usporedi komande i parametre vezano uz ono šta ti u novoj ne radi (npr. VoIp), Internet pretpostavljam radi.
Vezano za različite postavke operatera ovdje i "dole", ovdje je VPI/VCI za VoIp 0/50, a dole (bar po tvojoj sl.) 1/33, . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2010., 10:17   #33
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor TakaTakata Pregled postova
Mene cudi to sto cak i posle restore user.ini file-a (kojeg sam izvukao iz verzije 6.2.29.2 gde radi sve ok) u verziji 7, nece VOIP da se registruje.
Sto se tice CLI Manual, to sam vec downloadirao sa neta, ali je ovo zaista obemno sa puno komandi-opcije, te mi zato recite na cemu posebno da skrenem paznju t.j. koji dio da usporedjujem...

BTW evo parametre za Voice - copy/paste sa web config interface-a:

Voice

Connection Information


Uptime: 1 day, 23:06:51

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 4,36 / 4,16


Connection Settings


PVC Info (VPI.VCI): 1.33

Type: ETHoA


TCP/IP Settings


IP Address: 10.36.114.8/14

Default Gateway: 10.36.0.1

Primary DNS: 62.220.200.200

Secondary DNS: 62.220.200.201


Tks
I jesi uspio podesit svoj VOIP? Ima li novosti?
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:22   #34
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne, ne i ne, jer ako je ovoliko znao onda će znat promjenit potrebmo u spremljenim konfig file - ovima.
Respect i hvala na odgovoru umjesto mene
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 13:35   #35
TakaTakata
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Usa
Postovi: 3
Citiraj:
Autor juky Pregled postova
I jesi uspio podesit svoj VOIP? Ima li novosti?
Vratio FW na 6.2.29.2 i tamo VOIP radi OK.
Na verziji 7 nece nikako.
TakaTakata je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 13:52   #36
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Da dignem mal ovaj topik - ima problem:

Zelim konfigurirati SIP ali ne polazi mi za rukom.

Regao sam se ko administrator na ruter i unio postavke u "Expert configuration" ali ništa (na Registered mi je križić)

Kaj trebam novi firmver stavljat? (jedan koji se dosta kuzi u to, al nema taj router, reko je da nije potreban novi firmver - no sve izgleda da treba)
Ne kuzim se bas u to, i kako ta napravim bckp starog firmvera?

Ne znam di da dodjem do tog .ini fajla o kojem pricate?

Trenutni firmver mi je 6.2.17.5

Puno hvala na pomoći

PS: Ovo su mi detalji kod Voice
Citiraj:
Voice

Connection Information

Uptime: 0 days, 0:36:48

Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]: 306,34 / 322,79


Connection Settings

PVC Info (VPI.VCI): 0.50

Type: ETHoA


TCP/IP Settings

IP Address: 10.164.170.168/18

Default Gateway: 10.164.128.1

Primary DNS: -

Secondary DNS: -
Ne znam zakaj nemam DNS :confused:

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 17.05.2010. u 14:07.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 14:28   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po ver. koju si naveo rekao bih da "voziš" uređaj sa T-Kom verzijom fw. Preporućam da se vratiš na poćetak ove teme i polako sve pročitaš, sav potreban info već piše.
Nisam siguran da VoIp uredno radi na njihovoj verziji ali ako i radi moraš se "oslobodit" njihovog daljinskog managmenta kojim mogu u svakom trenutku vratit na postojeće / staro. Ubacivanjem alternativnog fw (6.2.29.2) si sigurno svoj gazda, imaš sve ovlasti nad uređajem, samo treba ispravno podesit uređaj (bilo kroz web konfig ili CLI ili upload editiranih postavki).

Grešku koju dobivaš je posljedica neispravno ili nepotpuno unešenih postavki za VoIp.
Kao privremenu alternativu možeš probati snimit na komp postojeću konfiguraciju (spomenuti user.ini, u temi piše kako), na kompu je editiraš (jasno da treba skužit šta i kako) i potom takvu preko restore funkcije ubacit u uređaj te vidit jel željeno radi.

Samu zamjenu fw prepusti nekom iskusnijem ako nemaš iskustva. Backup fw nemožeš napraviti ali su srećom oba dostupna (spomenuta alternativa i T-Kom verzija) po netu. Vidi onu veliku temu o tom uređaju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 15:23   #38
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Uspio sam pomocu ini fajla za T-com okacenog ovdje na temi.

Ne znam samo jos je li moguce napraviti "dialplan" da ne moram uvijek birati 00385
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 23:04   #39
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sad gledao, može se kroz CLI ako nema u web konfigu. Nađi CLI za 6.x verziju i pročitaj / postavi.
Kad sve postaviš, napravi backup postavki (user.ini) na komp pa ćeš se lakše vratit u operativno stanje ako se uređaj resetira na defaultne postavke.
Možda ti i ovo pomogne, obrati pažnju na brojeve jer je opisivan slućaj za GB. Evo i VoIp Config Guide.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.05.2010. u 23:55.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 23:38   #40
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
E taj CLI mi malo predstavlja problem jer nemam bas predodzbu kako to funkcionira.
Ovaj tvoj CLI link meni ne radi. Di da dnadjem CLI verziju?? ()Uglavnom n e kuzim nista oko toga sta je sta, ti pojovi, iako znam da je CLI Command line interface. A ja trebam nac neku aplikaciju CLI za Thomson da mi to ooguci??)

Kuzim da bi trebao napraviti ovo s tog drugog linka, ali ne znam kako


Ne znam kako raditi s tim telnetom, nisam nikad, pa ako moze malo detaljnije upute kao za budalu, nema smisla da sad idem sve to učiti.

PS: I zanima me još onaj port PSTN. Jel mogu dobit sta orisn igrajuci se s tim?

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 17.05.2010. u 23:59.
goranbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 00:19   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To su postavke / komande koje su dostupne u CLI modu, u njega ulaziš preko CMD > telnet 192.168.1.1 pa user/pass kad pita.
Obzirom da se ne snalaziš u svemu tome, bolje da nađeš nekog lokalno jer ćeš greškom / krivim postupkom napravit "totalni nered".
Meni poviše dane linkove otvara bez problema, potraži ST780Wl CLI.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 03:57   #42
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
http://www.adsl2forum.co.uk/showpost...60&postcount=3

PO naredbama ovdje uspio sam si psotaviti da na bjelovarskom podučjju biram bez ikakvog predbroja.

Medjutim, nisam mogao nastimati da za, na primjer, grad Zagreb, biram 01

To je trebalo ići pomoću ovoga (to sam ukucao)
Citiraj:
:voice dialplan add prefix=01 defaultport=FXS1 fallbackport=NA priority=NA fallback=disabled minimumdigits=10 maximumdigits=11 posofmodify=1 remnumdigits=2 insert=003851 rescan=no action=none
Nije funkcioniralo.

Onda sam promijenio minimumdigits na 9 , i htio sam opet unijeti, ali javlja mi da ne moze to napraviti jer taj unos već postoji.

E sad, ne znam kako izbrisati taj unos koi već postoji?

Uglavm, nije greda, i dalje mogu zvati zagreb pomocu svih predbrojeva (003851).

Ai htio sam si namjestiti za sve županiej, 01, 042, 031, 021 itd, kao na običnom telefonu.... No to još nisam prokluvio...
Kako da izbtrišem taj entry za prefix 01?


E, skužio sam sad, za Varaždin sam upisao ovo:
Citiraj:
:voice dialplan add prefix=042 defaultport=FXS1 fallbackport=NA priority=NA fallback=disabled minimumdigits=9 maximumdigits=11 posofmodify=1 remnumdigits=2 insert=0038542 rescan=no action=none
I radi...
Sad me jos samo zanima kako da izbrišem zapis za 01 ?
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 04:16   #43
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Osim toga me još zanima (forced)FXO i PSTN, ako mi može netko pojasniti, kako da to konfiguriram i koju funkcionalnost točno dobivam (Ja vec nesto slutim u tom pogledu, ali nisam siguran...)


PS: I ne znam zašto mi je Call log prazanm (a imao sam poziva). Jučer su bili neki logovi tamo, a danas ništa. A to bi mi jako dobro došlo za praćenje prometa, pa me zanima.

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 18.05.2010. u 04:36.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 12:45   #44
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nemoj dva posta za redom, koristi edit. Rekoh prije, treba kužit problematiku i pojmove.
Mora biti tj. objašnjeno je u CLI i/ili VoIp konfig manualu. Vjerojatno ti neda novi unos sa istim (pred)brojem nego ga treba editirat ili brisat pa onda novi unos.

FXO, PSTN, . . . su pojmovi vezani za internu tel. centralu i kako će se ponašat u pojedinom slućaju (ima / nema struje, tip dolaznog poziva (normal ili VoIp) gdje je prespojen tj. gdje zvoni, . . . . Pogledaj treći link.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 14:08   #45
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Modificira se ovako (sa modify umjesto add)

Citiraj:
:voice dialplan modify prefix=048 defaultport=FXS1 fallbackport=NA priority=NA fallback=disabled minimumdigits=9 maximumdigits=11 posofmodify=1 remnumdigits=3 insert=0038548 rescan=no action=none
I takodjer, bila je greška (kao i gore u varaždinu), sad oram sve nanovo upisivat, jer je remnumdigits bio pogrešan, kod predbroja s tri znamenke treba biti 3, a ne dva

remnumdigits =
The number of digits that need to be removed from the complete number


Kod zagreba remdumdigits treba biti 2, jer se briše pozivni od dvije znamenke (01)

Jos bi me zanimalo da li se moze psoticimda se jedan telefon utakne u neki port na ruteru, i da taj jedan telefon služi i za T-com i za VOIP pozive? (recim da se stisne zvjezdica ako se oce uci u T-com pozive)

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 18.05.2010. u 14:48.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 14:59   #46
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Opet ću ti reći pogledaj moj prethodni odgovor i full user manual, da - može se.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 15:04   #47
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Znaci moram potegnut kabel od telefonske uticnice do PSTN porta. (to sam našao u drugom manualu a ne u ovom koji si mi ti preporucio)

Dakle moram dva kabla imat od uticnice do rutera (jedan za ADSL i jedan za PSTN). Malo zeznuta stvar, vec imam dosta kabela a router mi ba snje blizu telefnske uticnice.
...

Našao sam u medjuvremenu vremena povuć taj kabel , spojio sam ga na PSTN port, a od konfiguracije rutera sam samo trebao enablirat forcedFXO servis - http://blueeyedcreature.net/blog/?page_id=167

Za taj servis dodijelio sam da moram birat *0* - :voice services assign type=forcedFXO servicecode=0

Zna li itko kako mogu konfigurirat da mi se taj servis aktivira samo pritiskom na * (zvjezdicu). Kad upisem u CLI samo zvjezdicu (servicecode=0) ne prihvaća.

PS: Sam da veim da ne bi postavljo to pitanje da sam to pronašao u manualu...
PPS:
Eh, prek ovoga sam uspio i to naštimati
Citiraj:
For the Speedtouch 780WL
:voice dialplan add prefix=9 defaultport=FXO fallbackport=NA priority=NA fallback=disabled minimumdigits=1 maximumdigits=1 posofmodify=1 remnumdigits=1 rescan=no action=none - wait for dial tone before continuing to dial
OR...
:voice dialplan add prefix=9 defaultport=FXO fallbackport=NA priority=NA fallback=disabled minimumdigits=4 maximumdigits=12 posofmodify=1 remnumdigits=1 rescan=no action=none - dial the number immediately
Jedino što me tu još tumuči je veliki delay kada se odbira preko FXO

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 18.05.2010. u 18:03.
goranbo je offline   Reply With Quote