Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2022., 20:26   #7381
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
U vrijeme kada sam kupovao, novi unbuffered ecc je cijenom bio jednak kao novi non-ecc. Registrirane su bile preskupe, a uz nju treba i takva ploca, a uz to ide i skuplji procesor u usporedbi sa desktop verzijama. Ovdje je bilo osim nabave odgovarajuce ploce i procesora, samo zezancija namjestanja na maticnoj. Na nekima se ta opcija vidjela tek kada se stavila takva memorija unutra. Postojala je i razlika jel samo podrzava i radi kao obicna ili je pravi ecc. U takvim kombinacijama se tada mogao sloziti jako jeftin server.

p.s. sad kad zmukljari to procitaju odmah ce ici u nabavu i dizati cijene, kao da ce im to netko kupovati u sadasnje vrijeme...
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 00:27   #7382
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Obzirom na poveći broj postova vezano za optičke uređaje, zaslužili su i svoju temu (BTC lovers rejoice ), pa se kod idućeg takvog slobodno zaletite na novu - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313727. Prebačeno je 100+ postova, a bude još...

Trekkie DriverCD također izdvojen u drugu temu da se ne izgubi u gomili postova...

Podsjećam da za retro HW/SW imamo čitav jedan podforum, pa ako mislite da imate materijala za temu i mislite da će potaknuti diskusiju, svakako ste dobrodošli da to i napravite

U suprotnom će se vrijedni postovi izgubiti u moru postova ove teme, što je šteta. Znam da ste većina vas navikli da istresate ovdje, i to je ok, no ne bi bilo loše da se napravi barem ugruba kategorizacija tipova postova koji idu u nju. Recimo jedna tema u kojoj ćete pisati samo o novim ulovima hardveraja s tržnice, njuške, aukcija, ebaya itd... Roy, Overclock i stef su tu glavni contenderi...
A svakako bih izdvojio postove nekih vaših buildova, a možete to početi i raditi sami u novim temama. Recimo Trekkie ima dovoljno materijala za svoje Addisone, stef za svoje s754 konfe itd



P.S. radi povećeg broja slika u temi, prilikom citiranja/odgovaranja na postove forumaša, molimo vas da iz citata uklonite slike i ostavite samo tekst, kako velike slike ne bi nepotrebno duplale.

Tnx!

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 15.08.2022. u 00:33.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 00:39   #7383
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
U vrijeme kada sam kupovao, novi unbuffered ecc je cijenom bio jednak kao novi non-ecc. Registrirane su bile preskupe, a uz nju treba i takva ploca, a uz to ide i skuplji procesor u usporedbi sa desktop verzijama. Ovdje je bilo osim nabave odgovarajuce ploce i procesora, samo zezancija namjestanja na maticnoj. Na nekima se ta opcija vidjela tek kada se stavila takva memorija unutra. Postojala je i razlika jel samo podrzava i radi kao obicna ili je pravi ecc. U takvim kombinacijama se tada mogao sloziti jako jeftin server.

p.s. sad kad zmukljari to procitaju odmah ce ici u nabavu i dizati cijene, kao da ce im to netko kupovati u sadasnje vrijeme...
Dizati cijene čemu? Na Ebayu npr ECC UDIMM memorija je opako skupa već dulje vrijeme

Npr

https://www.ebay.de/itm/393616406256


16gb module koje sam trebao za homelab bolje da ne spominjem

https://www.priceblaze.com/mt18kdf2g72az-1g6.html
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 11:55   #7384
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Ima li netko službenu (provjereno dobru) instalaciju Windows ME?

Treba mi za nov projektić:



Jedan all-in-one circa 2003./2004.:
* ClawHammer 3400+
* Asus K8V SE Deluxe
* 1GB KHX TCCD
* Gainward FX5900XT
* Audigy2 ZS
* IDE HDD
* Chieftec case
* Seasonic 450G napajanje


Cilj je vidjeti kak to klapa u multi-boot okruženju (XP, ME) + nGlide emulacija. Uglavnom za pre-DX9 naslove.

Case lijepo izgleda izvana, ali je blagi užas za cable management. Ne mislim se truditi više od ovog na slici .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 13:17   #7385
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Nemoj ME bogati… kad se sjetim zlo mi dodje, stavi 98/xp


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:04   #7386
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
ME je radio vrlo ok kad bi se obradio sa nLiteom
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:12   #7387
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Bas sam pogledao par videa od Phila i LGR-a, pa reko idem probat. Postoji i sluzbeni SP iz 2004. 98SE je isto polu-proizvod, tak da ....
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 14:50   #7388
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Obzirom na poveći broj postova vezano za optičke uređaje, zaslužili su i svoju temu (BTC lovers rejoice ), pa se kod idućeg takvog slobodno zaletite na novu - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313727. Prebačeno je 100+ postova, a bude još...
No divno, još tema za pratiti ... već ionako nemam vremena gledati tko mi (i gdje) piše

Šalu na stranu, zvuči OK. Ono što me na ovom sustavu foruma nervira je to da nema sustav informiranja/alarmiranja, kad netko odgovori na tvoj post i/ili te spomene. Recimo, kao TechPowerUp forum koji koristi XenForo Ltd. Jer ovo (u većini slučaja) završi tako da ne vidim ili ne odgovorim nekome tko me je nešto pitao, i samo se prebacim na "zadnji post", pogotovo kad sam u gužvi.

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Trekkie DriverCD također izdvojen u drugu temu da se ne izgubi u gomili postova...
Svaka čast, ne mogu vjerovati da si je netko dao truda za ovo... DriverCD link sam ubacio reda-radi (ionako sam ga napravio za privatne potrebe) i da budem iskren nisam mislio da bude puno interesa. Puno hvala

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Podsjećam da za retro HW/SW imamo čitav jedan podforum, pa ako mislite da imate materijala za temu i mislite da će potaknuti diskusiju, svakako ste dobrodošli da to i napravite
Sve stoji, ali moram priznati da ne vidim poantu. Recimo, na TPU forumu imaju "Nostalgični Hardver Klub", i tamo se priča o svemu što je staro, nostalgično, i/ili za čime je ekipa nekad "slinila". Pa sam zato uvijek povlačio paralelu sa ovom temom ovdje i vidio ih kao istu stvar, ali na različitim forumima.

Bojim se samo da ako previše razvodnimo rasprave, diskusije budu bile "razasute", odnosno da više ne budem znao gdje sam pričao o BTCovima na primjer, gdje o Adi monitorima, a gdje o Adisonu u kojem se nalazi BTC, i koji je spojen na Adi monitor ... kužiš sada o čemu pričam?

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
U suprotnom će se vrijedni postovi izgubiti u moru postova ove teme, što je šteta. Znam da ste većina vas navikli da istresate ovdje, i to je ok, no ne bi bilo loše da se napravi barem ugruba kategorizacija tipova postova koji idu u nju. Recimo jedna tema u kojoj ćete pisati samo o novim ulovima hardveraja s tržnice, njuške, aukcija, ebaya itd... Roy, Overclock i stef su tu glavni contenderi...
Ne razumijem ... ako ekipa nabavlja stari hardver (za kojim se slinilo), ne pripada li onda taj materijal ovdje u ovu temu?

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
A svakako bih izdvojio postove nekih vaših buildova, a možete to početi i raditi sami u novim temama. Recimo Trekkie ima dovoljno materijala za svoje Addisone, stef za svoje s754 konfe itd
Hehe, ja bih vrlo rado pričao i pričao o Adisonima, ali glavno pitanje nije to da li bih ja pisao, već da li bi to itko od vas čitao?

Citiraj:
Autor dbL Pregled postova
Nemoj ME bogati… kad se sjetim zlo mi dodje, stavi 98/xp


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kao netko tko je godinama koristio WinME, mogu potvrditi da uopće nisu toliko loši koliko se o njima priča(lo). Evo, imam WinME na jednoj retro konfi koja mi je na stolu. Istina, postoje neki manji "problemi", gluposti koje me s vremena na vrijeme znaju zasmetati ali nisam se čak trudio ni istalirati servisne pakete i kojekakve zakrpe ... što mislim da govori samo za sebe
  Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 16:15   #7389
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Nisam znao da postoji Creative front panel HD Audio adapter, možda još nekome bude interesantno:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...1&LH_PrefLoc=2
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 16:22   #7390
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Sjecam se ko jucer kad je WinMe izasel u lokalnoj distribuciji i odmah umirovil 98SE, prvo kaj se primjetilo je osjetno brzi boot time, i to mi je tada bilo jako bitno iz nekog razloga. Sami winsi su bili responzivniji, fluidniji i opci dojam je bil da sve radi brže, cak je ST:Armada radila primjetno bolje (više FPS i manje stekanja kod vecih bitki).

Kaj se stabilnosti tice, Me se rušil isto ko i 98SE, 2-3 puta tjedno kod mene.... dok se nisu lagano tweakli, ond