Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2003., 19:32   #1
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Cinergy 400 i divix

da li netko pakira u divix s ovom karticom (u real time)? ja sam do sad koristio WinDVR ali to previše mjesta zauzima i loša je slika. koji codec koristiti, bitrate i sve ostalo...? instalirao sam divix 5.02 ali mi se u programu od Terateca nije ponudio u listi encodera, zašto?
igx je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 21:59   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Meni ga je u Pinnacle softwareu uredno prijavio,samo moram otić na Custom i odabrati.

Probaj sa nekim drugim programima za snimanje...
A kaj se tiče snimanja u letu-radi,ali je za kvalitetnu sliku i izlazna datoteka svinjske veličine tak da baš i ne vidim neki smisao toga(ili neznam dobro narihtati postavke)

Probaj snimat s npr. iuVCR ili s nečim drugim
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2003., 10:37   #3
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
kad snimam u winDVR ako stavim na najmanju kvalitetu slika je dosta loša i zauzima puno mjesta, ako stavim srednju zauzima jako puno mjesta (valjda i koliko DVD). cijela bit snimanja u divix je da zauzima manje mjesta i da je bolja kvaliteta. koji sve programi postoje za snimanje tv tunerima? ovaj ima philips-ov tuner i philips-ov čip (večina ostalih ima bt čip). ne terratec-ovom site-u je ljepa slika programa gdje se vidi da je ponuđen divix 5.01 codec, ali neznam zasto ga kod meme nema!?

nije valjda da nitko nema cinergy tuner?
igx je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 14:14   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja u pravilu snimim u MPEG2,pa ga onda fino sa Canopus ProCoderom drmnem u VCD.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 16:01   #5
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
A da probaš sa npr.VirtualDub-om zvuk konvertirati u mp3? Jer kad snimaš pomoću tog programa snimaš nekompresirani zvuk.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 19:30   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma cijela fora i je u tome da snimajući "u letu" u Divx dobiješ prihvatljivu sliku i veličinu file-a.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 20:32   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ja sa svojom karticom snimam sa sljedećim postavkama: 384X288, 2000kbps, 44100hz zvuk. Kad to snimim onda zvuk stavim u mp3 na 128kbps. Veličin je normalna a zvuk i slika ODLIČNI.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 22:36   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Ja sa svojom karticom snimam sa sljedećim postavkama: 384X288, 2000kbps, 44100hz zvuk. Kad to snimim onda zvuk stavim u mp3 na 128kbps. Veličin je normalna a zvuk i slika ODLIČNI.
Čekaj...jel ti to pričaš o DiVX-u,ili o MPEG1(VCD-u)???
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 23:27   #9
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Čekaj...jel ti to pričaš o DiVX-u,ili o MPEG1(VCD-u)???
O DivX-u. Nemogu snimati u MPEG2 (barem msilim da nemogu) jer snimam pomoću programa WinTV32. No sad sam ponovno probao snimati i slika mi nije baš nešto. Malo sam se prevario što se tiče onih 2000kbps. Možda da je rezolucija veća, ali nemogu snimati sa većom rezolucijom. A po potrebi kasnije to prebacim pomoću TMPGEnc-a prebacim u VCD. Prije sam snimao pomoću nanoDVR-a ali mogu snimati naviše u 352x288 a tada dolazi do izduženja slike.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 23:43   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
O DivX-u. Nemogu snimati u MPEG2 (barem msilim da nemogu) jer snimam pomoću programa WinTV32. No sad sam ponovno probao snimati i slika mi nije baš nešto. Malo sam se prevario što se tiče onih 2000kbps. Možda da je rezolucija veća, ali nemogu snimati sa većom rezolucijom. A po potrebi kasnije to prebacim pomoću TMPGEnc-a prebacim u VCD. Prije sam snimao pomoću nanoDVR-a ali mogu snimati naviše u 352x288 a tada dolazi do izduženja slike.
Pa kaj si nisi skinuo Power VCR???
To je jako dobar program i za snimanje,gledanje,konverziju,obradu,kaj god hoćeš...

Ili si probaj iuVCR
http://www.iulabs.com/
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2003., 00:28   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
evo upikao ja pinnacle pctv rave..tuner radi jako dobro....jedino sto program koji dolazi s njim se rusi ko blesav a nemrem odmah skinuti 5.2 koji je k toe jos i beta..problem je naravno sitnih 44mb...

a probao sam iuvcr samo sto mi smeta to sto dok snima nemres gledati sliku...a jos isprobavam ostale pa vam javim...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 10:53   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo upikao ja pinnacle pctv rave..tuner radi jako dobro....jedino sto program koji dolazi s njim se rusi ko blesav a nemrem odmah skinuti 5.2 koji je k toe jos i beta..problem je naravno sitnih 44mb...

a probao sam iuvcr samo sto mi smeta to sto dok snima nemres gledati sliku...a jos isprobavam ostale pa vam javim...
Pa nabavi si software od PRO modela,dela super.
Meni se je fino instalirao,ništa se ne ruši.
Kod Pinnaclea moraš obratiti pažnju da ne dijeli prekide/dakle sama na svom IRQ-u/,ja je držim na 2 fields interlaced i slika je ok.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 16:52   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa nabavi si software od PRO modela,dela super.
Meni se je fino instalirao,ništa se ne ruši.
Kod Pinnaclea moraš obratiti pažnju da ne dijeli prekide/dakle sama na svom IRQ-u/,ja je držim na 2 fields interlaced i slika je ok.
gdje da nabavim? u koji format ti snimas s njom...naime ona nema mpeg 2 encoder...

snimao sam nes u iuvcr-u te imam dosta problema sa slikom...naime u mpeg4 fast motion mi snima ok sve osim utakmice (puno nijansi zelene)..kaj da tocno radim...i ne pale bas one varijante snimi pa kodiraj jel imam namjeru dosta toga snimati a nemam terabajte diska
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 17:12   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
gdje da nabavim? u koji format ti snimas s njom...naime ona nema mpeg 2 encoder...

snimao sam nes u iuvcr-u te imam dosta problema sa slikom...naime u mpeg4 fast motion mi snima ok sve osim utakmice (puno nijansi zelene)..kaj da tocno radim...i ne pale bas one varijante snimi pa kodiraj jel imam namjeru dosta toga snimati a nemam terabajte diska
Meni nije jasno kaj ta kartica ima od software???
Meni nudi za snimanje ovak:
VCD
SVCD
DVD-longplay
DVD
Custom-npr.DivX
A imam i tkzv.digital VCR/kao gledaš,stisneš gumb,odeš kenjat,vratiš se i nastaviš gledat gdje si stao/
Snimanje u određeno vrijeme i tako to...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 17:17   #15
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Meni nije jasno kaj ta kartica ima od software???
Meni nudi za snimanje ovak:
VCD
SVCD
DVD-longplay
DVD
Custom-npr.DivX
A imam i tkzv.digital VCR/kao gledaš,stisneš gumb,odeš kenjat,vratiš se i nastaviš gledat gdje si stao/
Snimanje u određeno vrijeme i tako to...
meni ne nudi nis u lijevom meniju nego u desnome samo mpeg1 i miroxl ili tak nes...

koju si ti kupio uopce? pro ili kaj?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 17:38   #16
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
meni ne nudi nis u lijevom meniju nego u desnome samo mpeg1 i miroxl ili tak nes...

koju si ti kupio uopce? pro ili kaj?
Ja sam kupio PRO.
Kartica je stereo,ima FM,i bolji software.
Kad ulovim vremena-mogu ti dat taj CD da si ga instaliraš.
Meni na XP-1600+ snima u svim formatima bez problema.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 12:12   #17
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Ja sa svojom karticom snimam sa sljedećim postavkama: 384X288, 2000kbps, 44100hz zvuk. Kad to snimim onda zvuk stavim u mp3 na 128kbps. Veličin je normalna a zvuk i slika ODLIČNI.
pa šta se nemože odmah staviti da pakira zvuk u mp3? sad sam instalirao divix 5.02 i pojavio mi se u odabiru codeca, stavim ljepo da pakira u divix na rezoluciji slicnoj tvojoj, zvuk stavim u mp3 128kb i kad počnem snimati snimi samo prvu sličicu i dalje nista, a program pokazuje kao da snima. da li je ovaj proc dosta za takvo snimanje?
igx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 15:47   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by igx
pa šta se nemože odmah staviti da pakira zvuk u mp3? sad sam instalirao divix 5.02 i pojavio mi se u odabiru codeca, stavim ljepo da pakira u divix na rezoluciji slicnoj tvojoj, zvuk stavim u mp3 128kb i kad počnem snimati snimi samo prvu sličicu i dalje nista, a program pokazuje kao da snima. da li je ovaj proc dosta za takvo snimanje?
Čij-ja imam isti proc i neide baš glatko...meni snima sve ali to nije to...

Probao sam po onoj gujdi sa DVDRhelp-a i tak ide,dakle prvo snimiš,pa onda u MP3.
Bemti-ispada da ti je jednostavnije snimit s kompa na VCR
Ma,ono kaj hoću-snimim si u MPEG2,a ak to hoću poslije saćuvat-samo ga stisnem u format koji hoću.
Makar...najbolje je u DivX,poslije samo lupiš zvuk u MP3 i to ti je to...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 23:57   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
eh da ti imas pro koja ima mpeg encoder na sebi..to moja nema...tako da to mj proc mora raditi u "slobodno vrijeme"

hvala bogu ova bar hvata sve kanale...jos cu se zezati s kompresijama pa cu vidjeti...mozda vratim i uzmem pro...

ali da nazalost je lakse snimati na video...samo sto je teze gledati !!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 01:22   #20
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
eh da ti imas pro koja ima mpeg encoder na sebi..to moja nema...tako da to mj proc mora raditi u "slobodno vrijeme"

hvala bogu ova bar hvata sve kanale...jos cu se zezati s kompresijama pa cu vidjeti...mozda vratim i uzmem pro...

ali da nazalost je lakse snimati na video...samo sto je teze gledati !!!
Nema ta kartica nikakav encoder...sve se dela normalno, dakle software encoder+proc.

Mislim da tvoja nema daljinski i radio ali ak si pikneš neki dobar software sve bi moralo lijepo delat.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 11:28   #21
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Nema ta kartica nikakav encoder...sve se dela normalno, dakle software encoder+proc.

Mislim da tvoja nema daljinski i radio ali ak si pikneš neki dobar software sve bi moralo lijepo delat.
pise na pinnacleovim stranicama da pro ima mpeg encoder na sebi...pctv i pctv rave ga nemaju...pctv ima za razliku od rave-a samo jos daljinski i to je to...

zato sto imas encoder imas i opcije vcd i sl....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 11:51   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pise na pinnacleovim stranicama da pro ima mpeg encoder na sebi...pctv i pctv rave ga nemaju...pctv ima za razliku od rave-a samo jos daljinski i to je to...

zato sto imas encoder imas i opcije vcd i sl....
Pisalo na plotu pička...

Ajd da malo razjasnimo-po meni,trebao si si kupiti PCTV,ista je ko moja samo nema FM.
Ima daljinski i obrati pažnju-ISTI software kao i moja,dakle možeš snimati u VCD,SVCD,DVD+bilo koji format koji Pinnacle software podržava(DivX npr.)

Ak možeš kupi si tu.
Nemoj gledat kaj tam piše...ovo ti je "iz prve ruke"
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 19:10   #23
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pisalo na plotu pička...

Ajd da malo razjasnimo-po meni,trebao si si kupiti PCTV,ista je ko moja samo nema FM.
Ima daljinski i obrati pažnju-ISTI software kao i moja,dakle možeš snimati u VCD,SVCD,DVD+bilo koji format koji Pinnacle software podržava(DivX npr.)

Ak možeš kupi si tu.
Nemoj gledat kaj tam piše...ovo ti je "iz prve ruke"
ma jedina razlika je u daljinskome izmedju pctv i pctv ravea...ak bi isao na vise od ravea onda bih uzeo pro jel ima encoder...

ti mi cijelo vrijeme pokusavas objasniti da nemas encoder dok svugdje lijepo pise ta razlika....i to za sva tri modela...

pctv je kao rave samo ima i daljinski,a pctv pro je kao pctv samo sto ima encoder i fm....

gledao kutije gledao pinaklov sajt...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 22:32   #24
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma jedina razlika je u daljinskome izmedju pctv i pctv ravea...ak bi isao na vise od ravea onda bih uzeo pro jel ima encoder...

ti mi cijelo vrijeme pokusavas objasniti da nemas encoder dok svugdje lijepo pise ta razlika....i to za sva tri modela...

pctv je kao rave samo ima i daljinski,a pctv pro je kao pctv samo sto ima encoder i fm....

gledao kutije gledao pinaklov sajt...
Da...piše...samo su "zaboravili" napisati da to nije hardware nego da je software.
Da je hardvare nebi trebal imat giga+proc za snimanje u MPEG2
PCTV ima za razliku od tvoje daljinac,senzor za isti i taj lijepi software.
A razlika je kakvih 130-140 kuna...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 13:01   #25
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Da...piše...samo su "zaboravili" napisati da to nije hardware nego da je software.
Da je hardvare nebi trebal imat giga+proc za snimanje u MPEG2
PCTV ima za razliku od tvoje daljinac,senzor za isti i taj lijepi software.
A razlika je kakvih 130-140 kuna...
pctv rave - 380kn
pctv- 520kn
pctv pro- 930kn

tako da nije razlika 140kn...jedino ako ti imas pctv a ne pro...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 13:09   #26
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pctv rave - 380kn
pctv- 520kn
pctv pro- 930kn

tako da nije razlika 140kn...jedino ako ti imas pctv a ne pro...
Mislio sam na razliku između Rave i PCTV.gledao sam prošli tjedan.razlika je bila oko 130 kuna.
A jebiga...za tih 130 kuna dobiješ i taj software i daljinac,senzor,čak i bakterije za daljinski
Ak možeš,zamjeni Rave za PCTV

A i taj daljinski si možeš konfigurirati i za druge programe...
Software je IZVRSTAN
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 12:03   #27
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Mislio sam na razliku između Rave i PCTV.gledao sam prošli tjedan.razlika je bila oko 130 kuna.
A jebiga...za tih 130 kuna dobiješ i taj software i daljinac,senzor,čak i bakterije za daljinski
Ak možeš,zamjeni Rave za PCTV

A i taj daljinski si možeš konfigurirati i za druge programe...
Software je IZVRSTAN
radje za pro s encoderom...

a inace imam taj software samo sto stvara probleme...dosta se cesto rusi...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 11:09   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
radje za pro s encoderom...

a inace imam taj software samo sto stvara probleme...dosta se cesto rusi...
A čuj...razlika u PCTV i PRO modelu je samo u FM-radiu
Software je isti na ta dva modela.
Jedino su na RAVE modelu okljaštrili software
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 20:41   #29
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A čuj...razlika u PCTV i PRO modelu je samo u FM-radiu
Software je isti na ta dva modela.
Jedino su na RAVE modelu okljaštrili software
da primjetih...citao sam na tv-cardsu koja je razlika izmedju pctv i pctv ravea a oni su napisali samo daljinski...a ova pctv ima i mpeg dekoding...softwerski ili hardverski to mi bas nije jasno..

sori na zabuni ... pogledao sam detaljnije na pinaccle stranicama i nisam nasao da li je samo software okljastren ili je razlika i u hardwareu..naime neki chipovi nisu isti...

ma hitit cu cijeli komp...vise nis nece raditi kak treba...tunerica radi ok pa onda tu i tamo skace vamo tamo s slikom...curin ddr400 nece raditi na 400...moj 333 nece na vise od 300...uzas...a nigdje ne uspjevam tocno naci koja je razlika medju tim pctv karticama...lakse dodjem do informacije koliko bush trosi papira na wc-u nego do ovoga,,,,

sori jelc kaj gnjavim samo mi je vec dosta...jedni tvrde ovo drugi on treci peto...ak si iz zg-a mogli bi se naci sutra preksutra da mi posudis taj cd da vidim razliku..iako mislim da nije fora u tome sa softwareom nego da je mpeg hardwareovski rjesen...

doslovno cu prodati komp i neupaliti isti vise ikad,,,
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 21:44   #30
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Čuj...kaj se tiče tog CD-a,ja ti sutra opet gibam-vratim se isti dan ili prekosutra i onda ću točno znat kak sam sa slobodnim vremenom...
Mislim-za posudit taj CD nema frke.

Pogledaj si u System Information da li ti je kartica sama,da ne djeli prekide s još hrpom toga.

One su na to dosta osjetljive...
Skini si sa njihovih stranica novi PPE ili tak nekak se zove i instaliraj.

Meni je trenutno prek videa spojena i dela ok.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na