Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2019., 09:56   #1981
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Da, i moj je očito malo wobbly. Nikad me to nije smetalo niti sam pomislio da bi to mogao biti bug. Miš uredno radi od prvog dana bez ikakvog problema, scroll nema lag kao što neki pišu tamo itd.


Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Problem je aplikacija čiji developeri nisu imali na umu horizontalni scroll...
Da, vjerujem da je do aplikacija jer malo miševa ima horizontalni scroll. Meni osobno najviše nedostaje to u Sony Vegasu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 10:46   #1982
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Outmind Pregled postova
Molio bih vas iskusnije za preporuku miša. Kriteriji su malo... picajzlasti, pa ako nema takvog nečega u mom cijenovnm rangu, onda ništa.


U glavnom, idealno bih htio miš koji:


- Izgleda što je moguće više kao obični uredski 2 tipke + scroll wheel miš a da ima koju tipku više. U obzir nikako ne ulaze "gaming" miševi koji više izgledaju kao svemirski brodovi nego funkcionalni glodavci.


- nema nikakav RGB. U najgorem slučaju može biti neka decentna monotona boja


- Da je do 200kn.Mogu se malo protegnuti ako je miš dobar, no radije bih ostao unutar budžeta


- Miš ću koristiti i za posao i za gaming. Do sada sam koristio samo ove standardne miševe i ti mi najviše leže, no koji dodatni gumb bi bio koristan u MMO-ima i sl.


Eto, nadam se da nije pre nerazumno. Ako je, oprostite.

Do 200kn samo ovo jeftino, Logitech M90 ili M100, iznad 200kn je M500.

Mada, za tvoje potrebe, G203 je odličan, jest da ima RGB ali je odličan. Ovdje je 200kn.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 11:16   #1983
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Kak je kolega gore rekao, g203 i ugasi osvjetljenje

Imaš 2 tipke i scroll + još dve bočne tipke koje možeš i ne moraš koristit.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 08:36   #1984
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Molim preporuku za bežični miš koji se koristi isključivo za surfanje, po mogućnosti da može bez problema raditi na platnenoj podlozi. Do sada sam koristio no name miševe iz Kine za 4-5 $ ali su nakon mjesec dva ozkazali poslušnost na scroll kotačiću.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 17:35   #1985
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
kupio m330 nakon m215 koji je u mk330 combo. Prvi dojam - tišina
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 12:47   #1986
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
upravo uzeo g203 u admu, jos 4 kom imaju na stanju. navodno se nece vise proizvoditi. uglavnom za tu cijenu sam ocekivao visu kvalitetu izrade. vanjska kvaliteta izrade je na nivou starog logitech b58/69 a on je kostao 70-80 kn. tipke su mi jako glasne, i mislio sam da je vanjska dio presvucen gumom. tak mi je bar na slikama izgledalo. ima koji mis iz iste serije da pokriva gornje dvije stavke? rado bi zamjenio ovaj uz doplatu.

Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
kupio m330 nakon m215 koji je u mk330 combo. Prvi dojam - tišina

ergonomski je oke? ne volim one male miseve za male šapice
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 09.03.2019. u 20:50.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 20:18   #1987
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Trebam preporuku za žičanog miša s naglaskom na ergonomiju.

Imam već 10 godina MX Performance i prezadovoljan sam mišem. Nisam probao nasljednika (Master), ali po onome što sam pročitao i vidio, nisam siguran da bi mi sjeo.

Wireless mi je naporan od prvog dana. Prazan je uvijek kad mi treba, a kabela nigdje
Mislim da mi AOC-ov monitor radi nekakvu interferenciju, jer otkad sam ga nabavio, više RF uređaja ima mušice dok su u blizini.

Uvjeti:

1. Žičan
2. Što je moguće više ergonomski
3. Smooth scroll (od prvog dana ga nisam prebacio u klasični mod scrollanja)
4. Kotačić s horizontalnim scrollanjem
5. Minimalno dvije programabilne tipke (back, forward), bonus je još jedna, max dvije

Nikakvi gejmerski miševi mi ne trebaju, ako nešto i odigram, onda je to na gamepadu ili call of duty 2 i 4, a za to mi ne treba ništa posebno.

Namjena je surfanje, office i foto obrada

Po mogućnosti, da me cijena ne izuje iz cipela.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 19:19   #1988
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
I, šta uzeti od velikih malo kvalitetnijih miševa. Dakle, za veliku šapu, da komodno sjedi u ruci. Nabavio sam decus , ali mi je premal. Ima li nesto masivno da cijela šapa lijepo sjedne?

nazalost nisam u mogucnosti puno obilazit i isprobavat, jer tu di sam nema puno izbora tako da moram naslijepo.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 21:06   #1989
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Trebam preporuku za žičanog miša s naglaskom na ergonomiju.

Imam već 10 godina MX Performance i prezadovoljan sam mišem. Nisam probao nasljednika (Master), ali po onome što sam pročitao i vidio, nisam siguran da bi mi sjeo.

Wireless mi je naporan od prvog dana. Prazan je uvijek kad mi treba, a kabela nigdje
Mislim da mi AOC-ov monitor radi nekakvu interferenciju, jer otkad sam ga nabavio, više RF uređaja ima mušice dok su u blizini.

Uvjeti:

1. Žičan
2. Što je moguće više ergonomski
3. Smooth scroll (od prvog dana ga nisam prebacio u klasični mod scrollanja)
4. Kotačić s horizontalnim scrollanjem
5. Minimalno dvije programabilne tipke (back, forward), bonus je još jedna, max dvije

Nikakvi gejmerski miševi mi ne trebaju, ako nešto i odigram, onda je to na gamepadu ili call of duty 2 i 4, a za to mi ne treba ništa posebno.

Namjena je surfanje, office i foto obrada

Po mogućnosti, da me cijena ne izuje iz cipela.
MX Master i da bude na punjaču cijelo vrijeme?

Nemam pojma, iskreno. Ergonomija i žica, teško Žični a da su skuplji (kvalitetniji) su većinom neki gamerski, ne toliko ergonomski.

Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
I, šta uzeti od velikih malo kvalitetnijih miševa. Dakle, za veliku šapu, da komodno sjedi u ruci. Nabavio sam decus , ali mi je premal. Ima li nesto masivno da cijela šapa lijepo sjedne?

nazalost nisam u mogucnosti puno obilazit i isprobavat, jer tu di sam nema puno izbora tako da moram naslijepo.
Koliko $?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 21:34   #1990
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko $?
Evo, moze nekakva best buy i top preporuku, ne znam ni sam koliko bi iskesirao, ali ne bi zalio platiti ako cu bit zadovoljan na duze vrijeme. Ono za casual counter strike pokoju igru tu io tamo nakon posla i tjt
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2019., 09:11   #1991
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A gledaj, ne znam ni sam.

R.A.T. je ogroman miš, G602, G502 nisu isto tako mali miševi, ali teško mi je reći što je tebi malo/veliko. Corsair Vengeance M65 je vrijedan spomena kao veliki miš, kao i Roccat Nyth. To mi sada pada na pamet.

Ono što je možda problem kod tebe je kad kažeš da ti ovaj navedni miš ne paše, možda ti ne paše jer je jeftin materijal i miš je prilično loš.

Možda bi ti kvalitetan miš promjenio mišljenje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2019., 09:38   #1992
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Deathadder, ili neki do G403, G603, G703.

Ili bi još nešto veće?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 20:08   #1993
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Molim savjet za miša: Logitech m705, m720 ili m330 silent. Uredski rad , bez igranja. Mogu ih dobiti za istu cijenu, pa sam baš njih uzeo u obzir. Imao sam m330, svidio mi se što je bio silent. Ako nije neka velika razlika u performansama, možda mi je najbolje opet isti uzeti, no htio sam čuti drugo mišljenje.

Imali koja druga marka silent miš da se može mjeriti s m330?

Zadnje izmijenjeno od: Deekay. 20.04.2019. u 21:17.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 21:39   #1994
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Vjerni Performance MX mi krepava po drugi put, switchevi su poceli stekati, ali ovaj put i middle klik zeza i nemam volje igrat se s lemilicom jer je od zadnje izmjene switcheva koristen nepune 2 godine. Prekratko.

Treba mi mis za CAD (primarno NX). Zasad nemam opciju nekakvog 3D misa uz sve to.

Imam 2 izbora:
Provjereni MX Master kojeg koristim i doma vec dosta vremena. Plus mu je sto ga znam, nije skup (~ 500kn). Minus je sto bi volio kroz softver konfigurirati tipke u NX-u na shift, esc i neku kombinaciju tipki, ali Logitech Options koliko vidim nema keystroke opciju. Nazalost nisam doma da to jos jednom provjerim iz prve ruke, pisem po sjecanju.

Drugi izbor bi bio eventualno neki bezicni trackball ili mis s vise programabilnih tipki (MMO mis?) koje mogu konfigurirati slobodno i prema aplikaciji. Nemam pojma o trackballima, nisam to nikad koristio i rado bi probao ako ce mi biti lakse raditi.

Ako netko ima kakav prijedlog za drugi izbor, slusam... Cifra recimo do soma kn, kod nas ili amazon.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 02:54   #1995
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Provjereni MX Master kojeg koristim i doma vec dosta vremena. Plus mu je sto ga znam, nije skup (~ 500kn). Minus je sto bi volio kroz softver konfigurirati tipke u NX-u na shift, esc i neku kombinaciju tipki, ali Logitech Options koliko vidim nema keystroke opciju. Nazalost nisam doma da to jos jednom provjerim iz prve ruke, pisem po sjecanju.
X-Mouse Button Control

Možeš podesiti sve i svašta, kombinacije keystrokeova, staviti da thumb wheel radi normalni scroll kao i veliki wheel, podešavanje po aplikacijama...
Eventualni "nedostatak" je da treba malo sjesti i proučiti program za naprednije stvari, čisto zbog opsega stvari koje program može.

P.S. Osobno bih doplatio za 2S verziju MX Mastera, pogotovo ako nađeš na akciji.
Imao sam oba i na 2S baterija traje više nego duplo duže u odnosu na originalni MX Master.
Ne znam koliko se razlikuju opcije uzmeđu originalnog MX Mastera i 2S, ali kod mene na 2S u Optionsima mogu podesiti i keystroke kombinaciju na tipkama, jedino što to vrijedi globalno nema podešavanja po aplikacijama, tako da je X-Mouse moja preporuka.

__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 07:26   #1996
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
XMBC izgleda kao jako dobra opcija, nisam znao za taj app. Budem testirao sa postojecim MX-om sljedeci tjedan. Ako se pokaze ok onda necu imati puno razmisljanja. Tnx za ovo!

Imas instalirano istovremeno Options i XMBC, nista se ne kolje? Nazalost davno sam otvarao Optionse i ne znam sto sve nudi ni kako se ponasa po aplikacijama.

2S ne vidim kao neki veci napredak, iskreno, ako iskljucim bateriju jer ona mi je sasvim zadovoljavajuca i na obicnon MX-u. Flow ne koristim, a za to postoje i alternative. Da mi uleti za cijenu MX-a onda ne bi imao nista protiv
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 09:46   #1997
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Imam Logitech M235 i nikako se ne mogu priviknuti na miš, djeluje mi dosta neprecizno. Pokušavao sam ga namjestiti i sa Setpointom, međutim miš se ponaša kao da ima neku nelinearnu akceleraciju (probao sam i u setpointu mijenjati postavke).

Inače kao drugi miš koristim Logitech RX250, to je optički miš i puno ga lakše koristim, ovi neki laserski mi se ponašaju totalno nepredvidivo.

Je li moguće da je miš loš ili je isključivo do mene
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 09:52   #1998
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Imao sam ga, vratio jer sam bio uvjeren da je do miša, dobio drugi u zamjenu, isti bio. I onda skužio da je do podloge
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 10:06   #1999
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
I kakvu podlogu preporučaš?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 10:26   #2000
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Nikakvu
Imao sam neku za laptop s nekim motivima prirode za 30kn, koja mi je bila tako "za po kući", i ona je zezala. Maknuo nju, tj. probao na stolu, radi savršeno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 11:07   #2001
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Ma stol je od sjajne podloge pa ne radi...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 15:33   #2002
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
X-Mouse Button Control



Možeš podesiti sve i svašta, kombinacije keystrokeova, staviti da thumb wheel radi normalni scroll kao i veliki wheel, podešavanje po aplikacijama...

Eventualni "nedostatak" je da treba malo sjesti i proučiti program za naprednije stvari, čisto zbog opsega stvari koje program može.



P.S. Osobno bih doplatio za 2S verziju MX Mastera, pogotovo ako nađeš na akciji.

Imao sam oba i na 2S baterija traje više nego duplo duže u odnosu na originalni MX Master.

Ne znam koliko se razlikuju opcije uzmeđu originalnog MX Mastera i 2S, ali kod mene na 2S u Optionsima mogu podesiti i keystroke kombinaciju na tipkama, jedino što to vrijedi globalno nema podešavanja po aplikacijama, tako da je X-Mouse moja preporuka.



Kažeš da si imao oba mx mastera. Postoji li neka razlika u dimenzijama/dizajnu? Baš razmišljam o nabavci pa vazem da li da gledam staru verziju ili ne... A i 2s je trenutno preskup.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 23:16   #2003
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imas instalirano istovremeno Options i XMBC, nista se ne kolje? Nazalost davno sam otvarao Optionse i ne znam sto sve nudi ni kako se ponasa po aplikacijama.

2S ne vidim kao neki veci napredak, iskreno, ako iskljucim bateriju jer ona mi je sasvim zadovoljavajuca i na obicnon MX-u. Flow ne koristim, a za to postoje i alternative. Da mi uleti za cijenu MX-a onda ne bi imao nista protiv
Ne kolje se ništa, u Logi Optionsima thumb wheel imam podešen kao defaultni "Horizontal scroll", a u XMBC je override postavljen na obični vertikalni scroll i tako i radi bez problema.
U slučaju kad bi se nešto klalo za programibilne gumbe (svi osim lijevog i desnog klika) se u Optionsima može staviti postavka funkcije "None".

Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Kažeš da si imao oba mx mastera. Postoji li neka razlika u dimenzijama/dizajnu? Baš razmišljam o nabavci pa vazem da li da gledam staru verziju ili ne... A i 2s je trenutno preskup.
Po vanjskim dimenzijama i izgledu su identični.
Imao sam oba u sivoj boji i ako idemo picajzlirati mala razlika je boji.
Originalni ima neku bakrenu nijansu plastike s donje strane i na obrubu, dok je 2S baš sivi.
Usto je na 2S maknut "connect" gumb, umjesto toga se za spajanje drži "1-2-3" gumb.
Evo ovdje se vidi razlika u boji i ostalom.

Slažem se da je po trenutnim cijenama 2S dosta skuplji od stare verzije i ako vam trajanje baterije nije toliki problem i ne treba vam Logitech Flow funkcija slobodno uzmite staru verziju.
Mene je izluđivalo trajanje baterije na staroj verziji (15-17 dana - pisao sam si svako punjenje ), dok na 2S sad izdrži 30-40 dana (tek sam ga 3 puta napunio pa nije toliko precizan podatak).

I jedna preporuka za vas s velikim šapama koji nose MX Mastere sa laptopom, čisto da ne tražite tjednima ko ja.
Ova spužvasta torbica je odlična za sigurno spremanje MX Mastera u torbu za laptop.
Miš savršeno stane u nju.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 23:52   #2004
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Jel ima ko M330 Silent Plus? Ako da jel vam dobar?
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 00:02   #2005
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Jel ima ko M330 Silent Plus? Ako da jel vam dobar?
Imam ja na PC-u. To mi je prvi tihi miš i odličnim se pokazao. Primijetio sam mu manu da kada je uštekan stick paralelno na port do njega, krene zatrzati. Na laptopu mi se to nije desilo.

Zgodna stvar silenta je što je uistinu tih, iako oni kažu 90%, na seminarima, konferencijama gdje netko već drži predavanje, može se paralelno klikati bez problema.

Sve u svemu, za 200kn koliko sam ga platio na akciji, za mene dobra kupnja. Bateriju nisam još ni dirnuo, imam ga oko godinu dana.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 00:28   #2006
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Primijetio sam mu manu da kada je uštekan stick paralelno na port do njega, krene zatrzati. Na laptopu mi se to nije desilo.
meni se to dogada na laptopu (i starom i novom) sa m560 i g603 tako da je ocito nesto do logitech receivera

nego, mx anywhere 2s? ima li tko dojmove? planiram rijesiti ova gore dva navedena i uzeti njega
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 00:36   #2007
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Imam ja na poslu. Super mis, samo se treba naviknit da ti je middle click zapravo na botun do scrolla jer je middle click na njemu zapravo ukljucivanje i iskljucivanje hyper scrolla. Meni ne smeta, navika san se za tjedan dva (doma g403 wl).

Nekome ce to bit dealbreaker pa razmisli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 01:02   #2008
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Uzeo nedavno MX Master 2S i umirovio MX Performance nakon 8 godina. Bio sam jako skeptičan hoće li mi sjesti, zbog toga što nema mogućnost vertikalnog pomaka na scroll kotačiću (dodali su vertical scroll wheel pod palac na bok) i back/forward tipke su ugurane na premali prostor.

Enivej, nije mi trebalo ni par sati da se priviknem. Sve je dosta intuitivno, softver je značajno poboljšan u odnosu na SetPoint i sad nudi daleko više mogućnosti prilagodbe svake pojedine tipke, pa i gesti.

Palac gore za Master 2S
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 14:47   #2009
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 362
Pozdrav,

imao sam 2 Logitech laserska miša M-UAS-144, ali u biti i nisam baš nešta jako zadovoljan jer se brzo kvare. 2 godine im je vijek i bok. Kod njih je problem valjda da se brzo zaprljaju i onda je kaos, često ne radi skrolanje, pa to čisti, pa sada mi ne radi uopće više klik kako treba, uvijek imam dupli klik. I to sam pokuša počistiti, ali ništa.

Cijena je ok, oko 80-100 kn mislim da je bilo, što i nije loše. Ali sada mi treba novi, pa da pitam ima li nešta u tom cijenovnom rangu i da je ok? Ne treba mi gamer miš, samo da zna skrolati i klikati, skroz jednostavno, ali da je vijek trajanje više od 2 godine, duplo bi bilo super.
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 14:51   #2010
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Imam preko 15 godina Logitech miševe, nikad, ali baš nikada nisam reklamirao ni jedan miš.

A druge strane, za 100kn ne možeš očekivati premium robu.

Ako već imaš budžet 100kn, Logitech je ponovo najbolji izbor.

M110 ili M90, ako želiš žicu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na