Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2010., 15:01   #1
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
Pomoć oko postavljanja zvuka u sobi :)

Bok svima!

Evo ubrzo se useljavam u stan i trebam si isplanirati kak da najbolje složim ozvucanje u sobi, Nisam bas neki ekspert u tom dijelu i ne tražim da to bude high end, vec da mogu lijepo pogledat film i uzivati u njemu

Ovo je skica sobe



Plavo je kompjuter, crveno je telka na regalu i žuto je kauč s kojeg bi se vecinom gledalo.

Televizor je panasonic tx-37S20E, na kompu imam X530 zvučnike i creative X-Fi Extreme audio karticu!

Planiral sam spojiti tv s kompom prek hdmi kabla tak da gledam filmove na telki i sad me muci zvuk. Ne znam kaj napraviti :S Dal mogu iskoristiti ove zvucnike, da na njih pustam zvuk i sa kompa i sa televizora nekak, da nemoram kupovati jos jedan set zvucnika. Kaj mi preporucate? Svaki prijedlog i plan je dobrodosel..
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 15:35   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Za 5.1 sistem je najbolje montirat tv iznad monitora, samo što ti je malo raspored sje*an za to. Ako ikako možeš prebaciti i komp i tv u ovaj kut lijevo-gore, to bi bilo jako dobro za 5.1. Trebao bi ti kauč bit posred sobe i kad zamisliš kružnicu sa kaučem u sredini a tv na rubu, onda srednji u sredinu, prednji na 30 stupnjeva lijevo i desno a stražnji na 110 stupnjeva lijevo i desno od tv-a. Ovako nekako: http://bryston.com/newsletters/65_files/dvdsacd.jpg
Možeš filmove komotno gledat i slušati na tv-u, samo nema surround onda, ali ne moraš ništa radit.
D1viry je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2010., 15:44   #3
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
Nemrem nikak stavit tv u taj cosak gore :S to je samo stol za kompjuter i nemrem nikak stavit :S
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 15:51   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Spoji sa hdmi i uživaj, nije loše gledat filmove u stereo modu.
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 16:11   #5
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
Ali ako spojim sa hdmi kablom onda ce mi slika biti na televizoru a zvuk ce mi se reproducirati na zvucnicima od kompa :S a da kupim neko obicno kucno kino i onda spojim zvuk o kompa i zvuk od televizora na njega, jel bi to islo?
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 17:15   #6
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
preko HDMI kabla ide i zvuk i slika, tako da ces na televiziji imat i sliku i zvuk
n30n je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 19:38   #7
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
a da kupim neko kucno kino 2.1 i na njega spojim i telku i komp bi to bilo okej?
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 19:51   #8
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne, bolje hdmi, imaš na TV-u obićno izlaze pa spoji 2.1 zvučnike ako hočeš bolji zvuk.
D1viry je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na