Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2010., 16:15   #1
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
HP4510s ne želi zamjenski punjač?

Pozdrav svima!

Prije neka dva-tri tjedna, frendu sam posudio laptop, HP4510s, i ne znam kako, ali uspio je potrgati onu iglicu u punjaču.
Nakon toga, uzeo sam u linksu LC POWER zamjenski punjač.

Primjetio sam da mi se laptop izuzetno sporo puni i sav je usporen - bootanje windowsa (sedmica, sve legalno i čisto) i traje 10ak minuta, programi se pokreću još kojih 15, i sve je usporeno, ko da radim na 286-ici.

Također, priključim punjač i laptop bude na struji dva dana i napuni se na 40%. Iznad toga ne ide :/
Kad ištekam punjač, ona lampica pokraj priključka odmah počne blinkati, što prije nisam primjetio da je radila dok je bila na bateriji.

I za kraj, windowsi su znali prijavit da je laptop pluged in, but not charging...

Čak sam i ugasio laptop skroz da ga napunim, al ništa. Ne puni se i tako stoji neko vrijeme (as in preko noći) i onda odjednom počne (polovično) puniti.

Misleći da je problem u laptopu, a ne punjaču, poslao sam laptop na servis i tamo tvrde da su priključili originalni HPov punjač i napunili ga do kraja i nije bilo nikakvih problema, sve normalno.

E sad, meni je prilično čudno da baš punjač radi takve probleme? Ili se varam?

Ne da mi se davati 400kn za originalni punjač kad sam već uzeo ovog :/
Ili ima netko da se hoće đorat?
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 17:25   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mislim da ti je struja punjenja na zamjenskom punjaču manja nego na originalnom i zato se baterija ne može napuniti kako treba. Usporedi malo te vrijednosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2010., 17:41   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nisi nešto baš uštedio u odnosu na originalni punjač. Vjerojatno je ovo što coconut veli, da je preslab za potrebe navedenog laptopa. Ako je deklarirano na stranicama proizvođača ili uputama da radi s navedenim laptopom, isprobaj na nekom drugom HPu, ako ne radi, vrati im i nadoplati za originalni.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 19:09   #4
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
hm :/
originalni je bio 65W, na izlazu daje 18.5V/3.5A, a zamjenski je 120W, 19V/6.5A

Ništa, vjerojatno će biti zamjena...

@redscro nisam čak ni nešt posebno uštedio, vidim da je ovaj zamjenski sad 40kn jeftiniji nego što je bio kad sam kupovao
blackshtef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na