Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2013., 11:47   #1231
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Prije 3 tjedna napisah:

"Nadam se da neću imat neugodno iskustvo kao većina korisnika green serije sa bad sectorima i otkazivanjem mehanike."

Ma nema boga za mene...ovo je je hebena katastrofa ! WD 10EZRX je prdnuo na rosu danas u 10.45h! Pa ni mjesec dana nije izdržao! Koje sam ja sreće !
Sad me samo zanima tko će mi vratit 500GB svježe stavljenih podataka...nemam komentara...u šoku sam !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 12:01   #1232
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nije, ovi što uzimaju od Asbisa daju 1 god.
ma nije...svi daju 24mj iako na sluzbenim stranicama asbisa pise 12mj...u praksi i rl je 24 mj

Znam jer radim sa asbisom i svi mi dolaze sa 24mj

Jedino mozda ovi preko mol-a, ali mol uzima u asbisu pa vjerujem da i oni imaju 24mj iako pise 12mj na stranicama...

Na jamstvenima iz glavnih uvoznika,asbisa je 24mj tako da...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2013., 12:12   #1233
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Onda moguće da je greška kod Asbisa.

Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Prije 3 tjedna napisah:

"Nadam se da neću imat neugodno iskustvo kao većina korisnika green serije sa bad sectorima i otkazivanjem mehanike."

Ma nema boga za mene...ovo je je hebena katastrofa ! WD 10EZRX je prdnuo na rosu danas u 10.45h! Pa ni mjesec dana nije izdržao! Koje sam ja sreće !
Sad me samo zanima tko će mi vratit 500GB svježe stavljenih podataka...nemam komentara...u šoku sam !
Kako je crkao, jel ga uopće ne očitava ili?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 12:42   #1234
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Ovak...kliknem na D particiju i počnu ga winsi otvarat...pola minute dok se nisu smrzli. Task manager ---> disable proces i pokušam ponovno...ista stvar ! Restartam komp i onda je počeo puštat zvuk zzzzzzzzzzz zrk,zzzzzzzzzzzzz zrk...i tako pola minute. Disk particija se ne vidi u windowsima,u biosu ga ne prepoznaje...mijenjao i sata kabal i power kabal od napajanja...ma kakvi !
Ljudi moji pa ni 3 tjedna nije radio...tko to uopće može očekivati ? I sad se mogu hebat jer sam tek naredni mjesec planirao napraviti backup na još jednom disku kad bi skupio lovu ! Ma užas ! To se samo meni može desit !
Najviše mi žao slika i hrpe dokumenata koje su mi bile potrebni za rad i evidenciju !
Kako idu cifre za rescue podatke ako od toga ne bude niš bilo ? Poslan je isti čas na reklamaciju u obližnju trgovinu gdje je kupljen...

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 31.05.2013. u 19:21.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 13:00   #1235
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Kako idu cifre za rescue podatke ako od toga ne bude niš bilo ? Poslan je isti čas na reklamaciju u obližnju trgovinu gdje je kupljen...
Mislim da je to od nekih 100 do 300 eura, ovisno o kvaru diska.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 13:08   #1236
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Evo nazvali su iz trgovine gdje je disk kupljen...kaže kolega da je mrtav...ma ovo je živi cirkus! Ne bih ništa rekao da sam uzeo polovni green pa da je odapeo. Novi disk neotpakiran i već nakon par sati rada riknuo ! Pa šta da kažem na ovo ?
Jbt idem si živce smirit jer ne znam više šta pišem...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 15:37   #1237
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Evo nazvali su iz trgovine gdje je disk kupljen...kaže kolega da je mrtav...ma ovo je živi cirkus! Ne bih ništa rekao da sam uzeo polovni green pa da je odapeo. Novi disk neotpakiran i već nakon par sati rada riknuo ! Pa šta da kažem na ovo ?
Jbt idem si živce smirit jer ne znam više šta pišem...
Jesam govorio da zemeš plavi? Kad neš slušat...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 15:51   #1238
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jesam govorio da zemeš plavi? Kad neš slušat...
Ma ne budem ja uopće više uzimao hdd...stalno neke pizdarije s njima ! I šta sam sad dobio s tim ? Spušio dragocjene podatke jer đubre izdržalo na životu 3 tjedna ? I to još novo s urednim računom i garancijom...smeće zeleno !
Mislio sam ga ruknut s balkona na asfalt koliko mi živaca potrgalo !
Još me zove kolega iz trgovine da ima istog te da si dođem po njega...samo sam mu rekao ajd bok i da se čujemo sutra dok razmislim...ali green više ne ide u moj komp ni pod razno !
Jednostavno mi sad disk ne treba jer podataka nemam...nešto sitno slika ću vratit od sestre i cure,a ovo ostalo nikad više neću vidjet.
520kn mi je na raspolaganju...mogu nadoplatit,al ne znam šta da uzmem...najradije ništa.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 16:14   #1239
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
To je stvarno prebrzo i iznenada da disk crkne nakon par tjedana, ali ne možeš držati dragocjene podatke na jednom mjestu, to je ovdje na forumu ponovljeno već milijun puta.
Istina, dva diska i koštaju više, ali min. dva moraš imati, nema tu kalkulacije.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 16:22   #1240
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
To je stvarno prebrzo i iznenada da disk crkne nakon par tjedana, ali ne možeš držati dragocjene podatke na jednom mjestu, to je ovdje na forumu ponovljeno već milijun puta.
Dragi kolega Rade0n...molim te,al stvarno te molim sačuvaj me pametovanja jer sam za danas sa živcima pri kraju...pa šta da kažem kad sam kupio novo,al apsolutno novo neotpakirano u nadi da ću idući mjesec skupiti za još jedan disk i napraviti backup.
Nisu to podaci od životne važnosti,ali kad se sjetim nekih slika koje su stare deset godina i više srce me boli.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2013., 17:52   #1241
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Ma ne budem ja uopće više uzimao hdd...stalno neke pizdarije s njima ! I šta sam sad dobio s tim ? Spušio dragocjene podatke jer đubre izdržalo na životu 3 tjedna ? I to još novo s urednim računom i garancijom...smeće zeleno !
Mislio sam ga ruknut s balkona na asfalt koliko mi živaca potrgalo !
Još me zove kolega iz trgovine da ima istog te da si dođem po njega...samo sam mu rekao ajd bok i da se čujemo sutra dok razmislim...ali green više ne ide u moj komp ni pod razno !
Jednostavno mi sad disk ne treba jer podataka nemam...nešto sitno slika ću vratit od sestre i cure,a ovo ostalo nikad više neću vidjet.
520kn mi je na raspolaganju...mogu nadoplatit,al ne znam šta da uzmem...najradije ništa.
Dodaj još 150kn i uzmi crnca, ili uzmi plavca bez nadoplate. U svakom slučaju bolje noeg ovo zeleno smeće.
Slušaš me u STALKER threadu, poslušaj me i ovdje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 18:07   #1242
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Mislim da je to od nekih 100 do 300 eura, ovisno o kvaru diska.

Krivo misliš, gornje cifre su daleko vece, ovisno o više faktora.

@bixsy, vjeruj mi da podaci tipa slike nisu bitni, pogotovo kada bi cuo cifru.
Prije možda dvije godine sam greškom formatirao disk od šogija, povrat slika je bio cca 700 kn, a nema lakšeg zadatka od ovog.

Moji u firmi su imali sličan problem sa serverskim diskom, nisam mogao doci do placene cifre, ali vjerujem da je velika.

Ja sam najbitnije podatke stavio na dropbox, stick koji se ne koristi i dva dvda...valjda ce nešto prezivjeti ako zatreba.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 18:18   #1243
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Krivo misliš, gornje cifre su daleko vece, ovisno o više faktora.
Nisu, možda malo veće nego što sam rekao, http://helpdisc.hr/docs/cjenik.pdf
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 18:42   #1244
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da,da, zato im je prvo pitanje; koliko su vam bitni podaci na disku? Ovisi i o kolicini podataka. Pošto sve znaš o infolabu i helpdisku, nema smisla s tobom raspravljati.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 18:45   #1245
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ajde ne trabunjaj.
Evo i ovdje još niže cijene: http://www.datasector.hr/spasavanje-podataka

Citiraj:
Cijene se odnose na sve uspiješno spašene podatke sa medija, bez obzira na količinu i vrstu podataka te bez obzira na datotečni sustav.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 19:06   #1246
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kad netko "uspiješno" ne zna gramatiku, podsjeća me na čajna-trgovce sa ibeja
Brko je offline   Reply With Quote