Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2007., 18:04   #1
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Polozaj heatpipe-ova kod Freezer-a?

Uzeo sam Freezer 7 Pro za moj E4300 pa me interesira prije nego ga montiram u kojem polozaju moraju biti heatpipe-ovi? U uputama pise strogo horizontalno kako bi hladnjak pravilno radio! Ali ja ne kuzim kako to misle? Dal svaki nasuprotni heatpipe mora biti u horizontali ili misle da se hladnjak okrene tako da ona tri u nizu cine horizontalu? Kako ovo zvuci zbunjujuce, evo sam i sliku nacrtao da budem siguran da me shvacate

POLOZAJ 1:



POLOZAJ 2:


Znaci, koji od ova dva polozaja je ispravan?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:17   #2
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
lol pa normalno da polozaj 1
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2007., 18:21   #3
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Oba su ispravna,zavisno do kućišta,sve ovisi di hoćeš da ti zrak iz freezera ide: prema napajanju ili prema ventovima od iza.Prvi položaj se po meni čini bolji zbog toga što bi više hladnijeg zraka prošlo kroz freezera nego da ga kupi sa grafe.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:21   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iako niti sam neznam na kaj su mislili, ti ga moš postaviti i na 1. način i na drugi.

Preporuka je prvi jer će vent imat ipak dovod hladnijeg zraka nego li što bi to on bio kada bi vent vukao zrak sa NB-a.

EDIT:
Lihto slično misli
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:25   #5
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
@Astral - Jesi siguran? Jer kako kaze: "heatpipes must be aligned horizontally in order for the cooler to work optimally"... dalo bi se zakljuciti da je slika 2 pokazuje tocan polozaj. Trazio sam malo po netu i gledao review-e, al svi ga stavljaju drugacije.

*EDIT
Uf, al ste brzi, nisam stigao ni Astralu odgovorit, vec ima 2 odgovora
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:35   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nebbo, koja MBO je u pitanju ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:40   #7
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Najvjerojatnije Gigabyte DS3. Sutra ju idem kupiti osim ako mi netko ne preporuci nesto drugo...

Iako me DFI Infinity P965-S mami, ali strah me da se nece dobro ponasati sa KingMax memorijom, jer nisam imao bas ugodna iskustva sa DFI-em...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:44   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma mene je samo zanimala ploča tako da vidim dal ima neki bjesni heatpipe na NB-u pa da to podiže temp. procu (jer će npr. onda u položaju 2 vent vući poprilično vruć zrak sa chipseta). Ali dobro, diže CPU, spušta NB.

Najbolje ti je probati kad to sve kupiš. To ti je pol sata posla - i onda ti nama veliš koji je položaj bolji (ali onda javiš i temp ostalih stvari; chipset + CPU ovisno o položaju)
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:47   #9
Snejkovski
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Kako god okrenuo cooler, neces pogrijesiti. Iako bi ja stavio onako kako si ga prikazao na drugoj slici.

Pozdrav!
Snejkovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 18:53   #10
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Moze, nema problema. Malo cu istestirat kako ce mi sve to skupa funkcionirati, pa vam javim. Ionako se pripremam za 100% overclock Jos ako se odlucim kupiti tu Infinity, pa vam javim kako sve to skupa radi...

A sto se tice NB, kad bi uzimao DS3, onda bih vjerojatno zamijenio hladnjak na NB i stavio HR-05, tako da bi hladnjak u polozaju kao na slici 2 definitivno vukao topliji zrak, pa isto mislim da je pozicija kao na slici 1 bolja.

Sad bas malo proucavam to heatpipe tehnologiju. Jer mozda u polozaju kao na slici 1 tekucina koja se skupi u ona tri stupca "ispod" razine procesora ne moze imati finu cirkulaciju kao u polozaju na slici 2... ma ne znam... sve mi je to konfuzno...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2007., 09:24   #11
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
isprobao sam 1 i 2, i u 2.položaju mi se ventilator okreće osjetno manjom brzinom, puše pola prema napajanju, pola na gornju stranicu kućišta koja je perforirana.

na zadnjoj strani kućišta imam 80-mm vent koji očito nije dovoljan na malim okretajima (ima termalni senzor). sa 120 mm ventom bi vjerovatno imao drugačija iskustva.

inače, temperature su mi iste, kako god ga okrenuo. hladnjak je odličan.

edit: što se tiče heatpipe-ova, svejedno je kako su okrenuti, oni samo raspoređuju temperaturu po cijeloj svojoj dužini, a tako i po cijelom hladnjaku. tekućina se kapilarno kreće po njemu prema toplom dijelu hp gdje isparava, a plin se ukapljuje na hladnom dijelu gdje stiže slobodno.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 21:13   #12
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
@Astral - Jesi siguran?
da, siguran sam jer ga i sam koristim
pa pogledaj malo sta dobijes ako ga stavis u 2. polozaj, freezer ce ti uvlacit vec vruci zrak od NB i od grafulje pa ces tako ''hladiti'' heatsink sa vrucijim zrakom i jos k tome ces zagrijavati napajanje jer ce taj vruci zrak koji prolazi kroz rebra HS-a udarati jednim dijelom u napajanje (kazem jednim dijelom jer ces primjetiti ako stavis ruku iza freezere, zrak ne prolazi kroz njega direktno nego se siri u 2 smijera, lijevo i desno)

ako ga stavis u 1. polozaj, 80mm ventici sa strane (koji ispihuju zrak) ce taman uhvatit cijeli ispuh koji daje freezer sa sebe i bit ce dalje od graficke i nece uzimat zrak direktno ispred NB-a te ce bit hladniji...

moguce da se cak niti ne osjeti razlika na stock, ali kad ocas cpu i graficku, trebala bi se osjetit

i btw. freezer nije tako mali kao sto je prikazano na slici te ga nece napajanje totalno prekrit
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na