Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2023., 14:48   #18781
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Nismo. ��

Pod slaganjem pretpostavljam da mislis na hevc alternative proprietary alata koji nisu dostupni obicnim smrtnicima, jelda? Jer to je zapravo I povjest implementacije DV u razne oblike kontejnera a da bi isti uopce funkcionirao bez fallbacka na base layer tj regularni hdr, pa je trebalo vremena da mp4 'evoluira' I dode I u mkv

Inace zidoo prikazuje FEL, bas ovom 'evolucijom' gdje se makemkv alatom kreira container koju onda zidoo-va rpu skripta zaduzena za dinamicki tone mapping hendla u nativnom DVu. Istina, za 12 bitni layer zidoo nema rjesenje jer isti zahtjeva odvojeni hevc dekoder ali koja je u realnom svijetu trenutno razlika izmedu 12bitnog Dolby mastera I regularnog hdr(+) jer stvar za daljnju analizu s upitnim efektom na korisnike..
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 16:03   #18782
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
Nismo. ��

Pod slaganjem pretpostavljam da mislis na hevc alternative proprietary alata koji nisu dostupni obicnim smrtnicima, jelda? Jer to je zapravo I povjest implementacije DV u razne oblike kontejnera a da bi isti uopce funkcionirao bez fallbacka na base layer tj regularni hdr, pa je trebalo vremena da mp4 'evoluira' I dode I u mkv

Inace zidoo prikazuje FEL, bas ovom 'evolucijom' gdje se makemkv alatom kreira container koju onda zidoo-va rpu skripta zaduzena za dinamicki tone mapping hendla u nativnom DVu. Istina, za 12 bitni layer zidoo nema rjesenje jer isti zahtjeva odvojeni hevc dekoder ali koja je u realnom svijetu trenutno razlika izmedu 12bitnog Dolby mastera I regularnog hdr(+) jer stvar za daljnju analizu s upitnim efektom na korisnike..

pod slaganjem mislim na to kak je video masteriran u originalu (ne na kontejnere i sve to sto si napisao), u kojem sloju je koja informacija zapisana, teoretski bi trebalo biti da se maknu informacije za 12 bita i da se golim okom ne vidi (ovo sto kazes za upitan efekt), u praksi ispada (sto sam citao okolo) da u odredenim naslovima informacije koje su bitne za "normalni" prikaz budu u odbacenom sloju i da onda ima svacega (titranje slike, cudnih boja, svasta-nesto) sto zavisi kak je sam film originalno poslozen...
uglavnom, mislim da se kuzimo...
Bratija je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 17:21   #18783
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Bratija Pregled postova
mozda smo se krivo skuzili, mislio sam da ima playera koji uopce ne mogu otvoriti P7 FEL datoteku (ili prikazu crni ekran ili sto vec), dok ovi drugi (tipa Zidoo, koji se koliko znam i reklamira da podrzava citanje) mogu otvoriti ali ce prikazati samo osnovni sloj i FEL sloj ce odbaciti... i sad zavisi kako je film poslozen, na nekom se nece ni skuziti, na nekom ce se vidjeti "cudne" stvari...
daj mi neki primjer/link da vidim jel Zapitti može to hendlat
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 20:57   #18784
superunknown
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: deep space 9
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što je TV bolji, to je teže nać sadržaj za njega. Gledam Lotr na HBO Max, ne pali se ni HDR ni dolby vision, izgleda isprano slika. Posudim u videoteci neki bluray hdr, slika jedno 10x bolja od HBO Max-a...trenutno netflix nemam, na disney nema lotra, je li zbilja taj hbo max toliko loš oko kvalitete streaminga?
Na kraju sam počeo gledati blu ray 4k playere ali mi se to jednostavno čini nepraktično jer onda na kraju trebaš jedan ormar samo za diskove.
Kako rješavate ovaj problem, gdje naći stvarno kvalitetne 4k hdr/dolby vision sourceve?

Ako imas android TV ili kakav stikić/boks ( i nemaš problem s ajmo rec sivom zonom ) moja preporuka je syncler . Nema skidanja , na bazi streaminga je ,ali izvori su bazirani na Real debrid ili sl servisima i visokokvalitetnim ripovima kao sa boljih trackera , konkretno evo za TLOTR koji si pitao (BR Remux 112 Mbps i 157 GB , atmos zvuk , HDR i sve što ide )ili npr GoT ima od onih najmanjih SD pa do 80 90 Mbitnih 4K i oko 40 GB po epizodi ... sve radi bez stekanja , sučelje ( po meni jako lijepo napravljeno ) prilagođeno TV ekranima, TRAKT, TMDB , i još dvije Anime integrirane liste koje dobro dođu kad ne znaš što gledati ili želiš vidjeti što je novo i da ne nabrajam dalje ... samo treba dobar i stabilan internet i jedno pola sata vremena da se prvi put sve postavi i zaboraviš na njega
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20231014_204352_mfnr (2).jpg‎
Views:	151
Size:	167.2 kB
ID:	26705  

Zadnje izmijenjeno od: superunknown. 14.10.2023. u 21:16.
superunknown je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 21:13   #18785
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Potpis.
Syncler+RealDebrid. Vec par godina korostim. Odlican combo 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 02:14   #18786
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
sta je temelj tom syncleru/real debridu, odakle vuku? usenet?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 09:13   #18787
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Torrent uglavnom
No i sa cloud/storage servisa.
nekad davno sam ga koristio dosta za Rapidshare i sl servise za download po premium brzinama. Imali su a mislim jos i danas, premium pretplate na svim većim storage servisima.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 15.10.2023. u 09:22.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 10:05   #18788
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Jel ima netko tu 4K bluray player? (A da nije PS5 i xbox) I jel kupuje filmove i po kojoj cijeni? Jel to i dalje po regijama zakljucano pa moras pazit il sve prolazi?
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 10:44   #18789
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Imao najjeftiniji Sony. S370 ili tako nešto. Kupovao na Zavvi (UK) godinama. Nikakvih problema. Ne vjerujem da ima još NTSC/PAL razlika kao što je bilo s VHS
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 11:41   #18790
superunknown
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: deep space 9
Postovi: 5
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
sta je temelj tom syncleru/real debridu, odakle vuku? usenet?

da , torrent magnet linkovi i sa clouda ... uglavnom radi odlicno , odakle god da vuče
superunknown je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 17:03   #18791
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Jel ima netko tu 4K bluray player? (A da nije PS5 i xbox) I jel kupuje filmove i po kojoj cijeni? Jel to i dalje po regijama zakljucano pa moras pazit il sve prolazi?
Ovisi koje verzije BD-a kupujes. Vecina ih nema hrv titlove, a mnogi boxovi ukljucuju zakljucanu HD verziju i otkljucanu UHD verziju.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 19:39   #18792
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Većina preporuka su C1/C2 i slično od Samsunga, ali to mi je van budžeta..
Što je best buy, za 55incha, za ~500 EUR?
Prosječan korisnik
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 20:05   #18793
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja bi na tvom mistu uzeo Hisense 55U7HQ ,jedino nezz taj ducan alles sta je to
https://www.nabava.net/televizori/hi...a-hd-363801431
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 20:41   #18794
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
velika je steta sta je onaj JOLED projekt printanih oleda pa u vodu...jbg nije bas velikim igracima islo na ruku da tech ima marginalno slabiji produkt, a ne prelazi 600$ price point za 55'' dijagonalu.

cak ni TCLov pokusaj ubrizgavanja love nije da rezultat, cak sam negdi vidia da je JOLED na granici bankrota.


ps. dobro na papiru izgleda ovaj hisense, 500E za 55'' VA matricu def nije za odbacit
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 22:18   #18795
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Mislim da je IPS, ali je FLAD.
Sto se tice tih "jeftinih " tehnologija, triba je to bit i mini i micro led pa su najskuplji
proizvođači ce nabit cijenu koliko mogu za proizvod ovisno o performansama .
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 23:12   #18796
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mislim da je IPS, ali je FLAD.
u pravu si, IPS je. (sta je za covika mozda i bolje, ako su mu prioritet zemaljski kanali i iptv).

ds mi je izbacia US model, kod njih je VA. ali fald u ovoj cjenovnoj klasi je do jucer bia nezamisliv, kako god rjesen brojem dimming zona i algoritmom koji njime upravlja.

Citiraj:
Sto se tice tih "jeftinih " tehnologija, triba je to bit i mini i micro led pa su najskuplji
proizvođači ce nabit cijenu koliko mogu za proizvod ovisno o performansama .
a mislin da micro led nikad nije bia zamisljen da ude u cjenovni mainstream, za razliku od mini leda njegove prednosti nad oledom nisu samo kozmeticke prirode....
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 08:04   #18797
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Pozdrav ekipa.

Od kada sam kupio zadnji TV (cca prije 5god) nisam pratio što je novo izašlo

Jel ima netko preporuku za nekakav srednji rang, 55", gleda se Netflix i YT 99%.

Ne znam uopće kako se kreću cijene, pa bih zamolio preporuke.

Hvala.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 19:29   #18798
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja bi na tvom mistu uzeo Hisense 55U7HQ ,jedino nezz taj ducan alles sta je to
https://www.nabava.net/televizori/hi...a-hd-363801431
Bio sam googleao Alles, trgovine sa sjedištem Požegi, imaju i poslovnice.
Posluju od 1995.

Hvala na preporuci, ne pratim TV-e, pa ako kažeš da je ovo best buy..

Edit: Kauč mi je na ~2,3m od lokacije TV-a i vidim divlje dimenzije kao preporuka, pogotov za 4k rezoluciju. Od 50inch do 70 inch.
Kakvo je vaše iskustvo?

Zadnje izmijenjeno od: trebampomoc. 16.10.2023. u 19:47.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 09:25   #18799
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Pišem s posla, neznam napamet točan broj modela TV-a, ali riječ je o Sony Bravia 4k, iz 2021.g., 65".
Htio sam jučer instalirati A1 xplore aplikaciju za TV programe, nemogu instalirati jer moj tv nije podržan, mora biti android 8.0 ili novije. 8.0 je iz 2017.g., a TV je model 2021., pa mi nije jasno kako ima stariji SW.
Postoji li mogućnost instalacije novijeg androida? Nisam nikad se sekirao sa TV-om, to je bio uvijek plug&play vrag.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 10:00   #18800
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Kako si je pokusao instalirati, preko usb-a kao apk fajl ili kroz playstore? Cudno mi da ti ga playstore recimo pokazuje, a ne zadovoljavas uvjete za instalaciju, zato pitam.

Ne mozes nista osim provjeriti ima li dostupnih azuriranja za tv.

Ako si instalirao preko usb-a, provjeri da imas dobru verziju fajla. Nije uvijek isto i zna biti odvojen apk za mob i za tv.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 10:29   #18801
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Pišem s posla, neznam napamet točan broj modela TV-a, ali riječ je o Sony Bravia 4k, iz 2021.g., 65".
Htio sam jučer instalirati A1 xplore aplikaciju za TV programe, nemogu instalirati jer moj tv nije podržan, mora biti android 8.0 ili novije. 8.0 je iz 2017.g., a TV je model 2021., pa mi nije jasno kako ima stariji SW.
Postoji li mogućnost instalacije novijeg androida? Nisam nikad se sekirao sa TV-om, to je bio uvijek plug&play vrag.
ja imam iz 2020-te Sony TV i gore mi je Android 10 (zadnji update bio neki dan)
jesi apdejtao kad TV?
mislim da je pod automatski stavljeno da sam skida apdejt ak ga nađe
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 11:10   #18802
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Tv mora biti spojen LAN-om ili preko WIFI na internet da bi mogao sam izvršiti ažuriranje "Google TV" ako postoji za taj TV.
Za neke TV treba skiniti ažuriranje sa stranice proizvođača za točno taj tip TV-a pa ažuriranje napraviti po njihovim uputama sa USB-memory stika.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 12:10   #18803
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Jel ti tv spojen na internet? Ako je, a i dalje se nije automatski ažurirao, moguće da nisi prihvatio uvjete uporabe pri prvom postavljanju tv-a pa ti zato ne povlači ažuriranja
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 16:47   #18804
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ma s vremena na vrijeme ažurira nekog vraga, tako da ne vjerujem da je do toga...

EDIT:
Piše da je verzija OS-a Android 10.0 ... WTF, zašto onda neda instalirati prokleti app.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 19:45   #18805
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Jesi siguran da instaliraš dobru aplikaciju?

https://www.a1.hr/privatni/televizij...uti-aplikaciju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 07:15   #18806
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Update.

Cijelo vrijeme sam pokušavao instalirati isti app, ispravni preko google store ...
E sad, nisam uopće primijetio da pokušavam instalirati preko browsera sa google store stranice (mada nebi smjelo biti razlike), a ne preko aplikacije.

Ali, aplikacije nema nigdje na popisu aplikacija, već morao sam tražiti u milijun sistemskih aplikacija ručno, onih skrivenih, da bi našao play store.

Tek kad sam s njega pretražio app, dalo mi ga je instalirati. Bizarno.

Uglavnom riješeno.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 08:22   #18807
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Vjerojatno si je disableao u nekom trenutku...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2023., 12:20   #18808
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja bi na tvom mistu uzeo Hisense 55U7HQ ,jedino nezz taj ducan alles sta je to
https://www.nabava.net/televizori/hi...a-hd-363801431
Samo da javim da sam uzeo TV, za 520 EUR te sam vrlo zadovoljan.
Koliko vidim više nije dostupan po toj cijeni.
Hvala na preporuci.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2023., 22:12   #18809
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
nadan se da ne krsin nekakva pravila, c/p s jednog slicnog sajta, takoder thread u kojem se daju preporuke za kupovinu tevea, neovisno o namjeni/cjenovnom rangu...besmisao ili kako u dva koraka nicim izazvan doc s ~400E na ~3000E

Pozdrav.
Kupujem novi tv, 55", gledat ce se u 99% slucajeva navecer u zamracenoj prostoriji, max tv/netflix. Do sada sam koristio Philips 55PUS7303/12 i za moje potrebe bio je odlican. Sada bi nesto slicno tome ako moze, do cca 400e, ne bi bas prelazio to ako ne moram.
Je li to u tom rangu i ima li sto bolje za te novce? Hvala

Ja bi se na tvom mjestu ipak malo protegnuo više i uzeo Samsunga Q60C koji je malo boljih specifikacija i zadovoljit će sve tvoje kriterije, jedini minus mu je taj šta nema Dolby Vision (bitno za Netflix i ostale streaming appove) za razliku od ovog Hisensea kojeg si okačio, ali prema Rtingsu ima malo jaču svjetlinu tako da će biti odličan izbor ak je dnevna soba (ili bilo koja soba doma u kojoj se najviše gleda TV) blago osvijetljena, ali koliko vidim na Nabavi u svim webshopovima koje ga imaju u ponudi se jedino može naručiti i onda čekati 2-3 dana da stigne, jedino HGSpot ga ima na lageru ali je tamo već malo skuplji

Na tvima te klase hdr je potpuno nebitan jer ga ti paneli niti ne mogu prikazati.

Vec sam spomenuo prije dolby vision potpuno nebitan, servisi imaj za svaki dv stream i hdr10 stream.

Cak i kad gledas hi end klasu, DV i dalje nebitan, jer razlike u praksi neprimjetne. Puno je bitnije kakav je panel nego koji format tv podrzava.

Kad sam uzeo samsung s95c mislio sam da ce mi falit DV, a ispalo da na njemu hdr10 izgleda bolje nego DV na bilo kojem drugom oledu.

Slobodno izostavi DV kod komparacija, zaista nebitno


¯\_(ツ)_/¯
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2023., 09:44   #18810
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
ma da se ne zamara previše, nek kupi A95L i miran je

uvijek je to tako... napises idem do te i te cifre i onda prvi komentar ma joj to ti je sve šit u tom cijenovonom rangu, zasto to uopce i gledaš...bacaš lovu bezveze a neces dobit ništa..., radije skupi XXXX € i kupi pošteni TV i ne cigani se više tu po forumu.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na