Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2023., 15:04   #1741
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova


TL;DR, oprezno preko pješačkih i svugdje gdje ima mogućih kolizija sa drugim sudionicima, kako su već neki rekli, velika mi korist što sam ja bio u prednosti i nisam kriv...
Steta sto mnogi toga nisu svjesni.

Dzabe ti prednost 100 puta ako te auto pobere.

Kad sam na bajku (nemam romobil) ne prelazim zebru pa makar imala i dvije bic. trake preko bez da sam se uvjerio da me vozac vidi odnosno da smo ostvarili kontakt ocima.

Zayebi ti to.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:14   #1742
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
"....bio je u pravu, sada na lovrincu odozdo gleda travu..."

Znalo se meni dogoditi da ni kontakt očima ne bi bio dovoljan.
zato su 200-tke na bicikli za kočenje, puno puno puno puta su me spasili gipsa.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:46   #1743
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
5/2022, stari zakon još, vozio po širokom nogostupu sa ucrtanom biciklističkom
Da i mene je pod starim zakonom zveknula zena. Ali nismo ni vidjeli policiju, sve dogovorili za pet minuta.

Jako mi je zao sto ti se desilo, tajming obiteljske prica koju navodis, nije ti bilo lako. Valjda si sad odradio ceh do kraja zivota, za sve traume i ozljede i posjete bolnici, te da vise neces ikad lezati u bolnici, ni za pretrage, a kamoli za nesto drugo.

Samo da zaokruzimo epizodu koju si opisao. Jesi li imao sto od opreme, tipa kacigu, rukavice? Jesi li u soku onoga sto ti se desavalo, uopce mogao komunicirati s vozacem krivcem tada?

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Romobil ne vozim više, a posljedice, heh, nemam slezenu više, znači, dio imuniloškog sustava mi je komromitiran, i potencijanlosam podložniji pogotovo bakterijskim infekcijama, da li jesam ili nisam, i u kojoj mjeri, ne mogu znati
Da, nitko ne te moze kriviti nakon svega sto si prosao. Vozis li nesto drugo kao zamjenu po gradskim guzvama, tipa bicikla, ili vise nemas osjecaj povjerenja s bilo cime osim autom?




..
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 01.09.2023. u 15:56.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:14   #1744
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
...
Zapisnik policije nisam vidio mjesecima, i onaj koji sam na kraju dobio su bili samo šturi podaci što se dogodilo kada i gdje, i moji podaci, ništa od druge strane, niti "krivac". Glavni zapisnik je išao na ODO zbo nanošenja teške tjelesne ozljede, ja sam bio pozvan na svjedočenje kao žrtva, tako da je to potvrda da je vozač auta kriv...

Zašto misliš da je vozač auta automatski kriv, ako si ti pozvan kao svjedok?


Ti si u događaju oštećen time što si zadobio teške tjelesne ozljede i policija je po službenoj dužnosti morala za TTO obavijestiti ODO (Općinsko državno odvjetništvo) ali ne nužno u formi kaznene prijave već su im sve prikupljene obavijesti i činjenice utvrđene očevidom mogli Posebnim izvješćem dostaviti na odluku, a onda ODO mora odlučiti ima li elemenata za podizanje kaznene prijave, a jedan od načina je i da saslušaju sve sudionike u formi svjedoka.


Mislim, žao mi je zato što si tak grdo nastradao, ali realno ODO mora podignuti optužnicu da bi moglo doći do sudskog postupka kojim će se utvrditi (kazniti) krivac.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 01.09.2023. u 17:50.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:34   #1745
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
istina, no čim se diže kaznena prijava, to znači da se skupilo dovoljno dokaza da se osobu kazneno goni.
Osim ako nije horvatinčić, vozač auta će prc-machen.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 17:46   #1746
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Pa da, ali nije napisao da je ODO podignuo optužnicu,... ili loše čitam napisano.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 21:11   #1747
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
ODO je protiv vozača podigao kaznenu prijavu, ja sam službeno pozvan u svojstvu svjedoka - žrtve. Ono, vozač je osumnječenik u kaznenom predmetu, ja sam u istom predmetu oštećenik.


Rukavice nisam imao, na leđimima ruksak, na glavi full face kaciga O Neill fury afterburner, namjerno kupljena najšarenija verzija, i ja još po njoj najljepio reflektirajuće naljepnice, kao i po romobilu na par mjesta.

Komunicirao sam sa voačem kada sam ležao, došao vozač i 2 ili 3 ljudi koji su bili blizu i vidjeli nesrecu, odmah zvali hitnu i policiju, sam sam skinuo kacigu, sjeo, i konačno se na guzici odvukao do rizola da se maknem sa vrućine na asfaltu, bolovi u prsnom košu, očito od 4 slomljena rebra, i jako sam teško i plitko disao, a shodno tome mi je bilo i jako teško pričati.

fun fact, mislim da kaciga uopće nije imala kontakt sa asfaltom, jer sam ju poslije pregledavao i nisam našao niti traga na njoj.

auto je branikom oko sredine fara pogodio u stup romobila, izbio mi ga iz ruke, a i mene lagano zaokrenuo bočno i onda me po ledima, oko lopatice udario A nosačem i retrovizorom, koji je poslije visio
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:10   #1748
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
ODO je protiv vozača podigao kaznenu prijavu, ja sam službeno pozvan u svojstvu svjedoka - žrtve. Ono, vozač je osumnječenik u kaznenom predmetu, ja sam u istom predmetu oštećenik.
Malo je reci ostecenik.

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
fun fact, mislim da kaciga uopće nije imala kontakt sa asfaltom, jer sam ju poslije pregledavao i nisam našao niti traga na njoj.
Dobro da si je imao u silini pada, mogla je biti i neka prepreka a vec si tada dovoljno traume dozivio po tijelu. No podudara se s poveznicom prometnog kojeg sam stavio u temi prosle godine, gdje je nabrojao iste ozljede prije glave. Nestabilnost romobila pri nepredvidivim situacijama, ruke prvo stavlja u obranu. Sjecas li se, odokativno, kolika je bila brzina kojoj si se kretao tik do udesa?

Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Komunicirao sam sa vozačem kada sam ležao, došao vozač i 2 ili 3 ljudi koji su bili blizu i vidjeli nesrecu, odmah zvali hitnu i policiju, sam sam skinuo kacigu, sjeo. Auto je branikom oko sredine fara pogodio u stup romobila, izbio mi ga iz ruke, a i mene lagano zaokrenuo bočno i onda me po ledima, oko lopatice udario A nosačem i retrovizorom, koji je poslije visio
Sreca u nesreci da se jos koji auto nije pojavio. Ne rece mi samo, vozis li danas osim auta i bicikl, ili nesto slicno ispomocno po gradu? Ili te jednako odbija, nakon odvratne epizode koju si dozivio?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:15   #1749
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21