Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2023., 12:55   #2791
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Raspitaj se ako imas frenda pravnika ili ti se da guglati. Poprilicno sam siguran da je ovo kazneno djelo. Znaci ne prekrsaj neko kazneno.

Ako sam u pravu, posta ce ti ti to zataskavati, ignorirati i najbolje sto mozes napraviti je preuzeti paket nekako ako je jos uvijek kod njih i ne ici pravno na njih. U suprotnom bi mogao ispusiti tj vozat se po sudu godinama.

Pa krivotvorenje potpisa bi trebalo biti kazneno djelo

Priča dobila rasplet 2 dana nakon što sam bio u pošti. Poštar se naravno nije javio iako su mu kolege ostavili moj broj telefona i ispis trackinga.
2 Dana nakon toga dojurio je na mopedu, iskrcao hrpu koverti i taj paketić u sandučić i odjurio prije nego sam stigao do njega. Naravno da su i te koverte stare po mjesec dana
Pitam se sada koliko sam puta dosad već tako "potpisao" primitak paketića
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 13:42   #2792
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
GLS vozači koje vidim lokalno svi voze GLS vozila. DPD s druge strane izgleda kao da koristi uglavnom kooperante.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:46   #2793
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Danas u lokalnim novinama članak o kaosu u lokalnoj Pošti. Ljudi sami dolaze podignuti poštu jer sve dolazi sa debelim zakašnjenjem. Ako uopće i dođe. Npr. došle su im opomene za neplaćene račune, a sami računi nisu.
Glasnogovornik Pošte nešto trkelja kako će se situacija poboljšati ovaj mjesec jer je potpisan ugovor o povećanju plaća za sve djelatnike i kako nitko neće u poštare.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:51   #2794
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Sami podignuti da, ali znam za slučaj gdje se starija žena zaputila u poštu po račun za struju koji nije došao. Dali su joj kutiju da si traži poštu pa si je sama našla
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:57   #2795
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Ja svoje doma prebacujem na digitalne racune gdje god mogu, ovo je katastrofa zadnji mjesec od opomena do kasnjenja. Barem u Puli... Ukratko, ako mozete ne imati posla s postom, to bi bio vrh!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:13   #2796
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Moja iskustva s poštom su bez greške, i prije i u zadnje vrijeme, uopće ne vidim da se išta pogoršalo.
Sve stiže brzo, šalju obavijesti na mejl, viber... nude preusmjeravanje na paketomat koji mi je najbolja stvar ikada, rade prikup odma idući dan kad naručim, itd.

Jedini zajeb u zadnje vrijeme je da su mi umjesto na paketomat ostavili paket u pošti jer nisam bio doma iako sam preusmjerio na paketomat.
Poslao mejl na SZK isti dan i tražio da se dostavi na paketomat jer nemam vremena čekati u pošti i stvarno su odma odnijeli gdje treba i poslali PIN.

Vjerujem da je to do područja, negdje rade dobro, negdje očito baš i ne.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:32   #2797
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Očito je istra problem, evo i kod kolege u PU i kod mene malo sjevernije.
Ne bi imao ništa protiv da uvedu paketomat ili da me zovu da si dođem u poštu po pošiljku. Čak bi mi i odgovaralo. A ne da mi poštar potpisuje umjesto mene ili da 2.5 mjeseca čekam važne papire kao što mi se dogodilo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:40   #2798
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Mene su za amazon pakete zvali i rekli da izaberem postansi ured gdje zelim preuzeti paket. Paketomat nije bio ni opcija, nabijem ih na kolac. Platis postarinu 10 eura i onda skupljam pakete po posti, nabijem i njihov ugovor s Amazonom isto na kolac.

I kod mene je sve bilo divno krasno do prije mjesec dana. Stvar je do lokacije i dostavljaca. U Puli ih je bilo 25+, a sada ih je ostalo manje od 10, ako je vjerovati gospodji u posti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:53   #2799
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nego, kako da mi zaj... poštu da im amazon raskine ugovor i sklopi s nekim drugim?
Italija ima one amazon paketomate, najbliži mi je kod starog diskonta točno na bivšoj granici sa slo. Ne znam za Sloveniju. Samo što ne kupujem iz IT, ali bilo bi fora registrirati se tamo, odeš, pokupiš, usput kupiš kavu i paštu i doma
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 17:35   #2800
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mene su za amazon pakete zvali i rekli da izaberem postansi ured gdje zelim preuzeti paket. Paketomat nije bio ni opcija, nabijem ih na kolac. Platis postarinu 10 eura i onda skupljam pakete po posti, nabijem i njihov ugovor s Amazonom isto na kolac.

I kod mene je sve bilo divno krasno do prije mjesec dana. Stvar je do lokacije i dostavljaca. U Puli ih je bilo 25+, a sada ih je ostalo manje od 10, ako je vjerovati gospodji u posti.
Podigni ih na skladištu kao i ja što radim godinama
Zanimljivo da kada je paket došao nisu ga dostavljali dva dana pa sam ja otišao po njega. Dok za prikup su se pojavili sutradan.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:30   #2801
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nego, kako da mi zaj... poštu da im amazon raskine ugovor i sklopi s nekim drugim?
Italija ima one amazon paketomate, najbliži mi je kod starog diskonta točno na bivšoj granici sa slo. Ne znam za Sloveniju. Samo što ne kupujem iz IT, ali bilo bi fora registrirati se tamo, odeš, pokupiš, usput kupiš kavu i paštu i doma
pa jel nemaš opciju da odabereš ko će prevozit paket sa amazona (pretpostavljam.de) ja odaberem GLS jer u mom gradu dostavljač je cool faca i ako trebam, dostavi mi na posao...često mu "uvalim" few quid za fer uslugu

E,da prije cca mjesec dana očekivao sam paket preko pošte i dobijem SMS da me paket čeka u pošti - tražio sam da ne ide dostava na adresu. reko, idem ga podić neću čekat poštara da mi ostavi listić, samo se nadam da palteruša neće reć da moram imat listić da bi podigao paket. stvarno, nije trebao, pogledala SMS da vidi broj paketa i to je sve. eto, brže i manje stresa za poštara...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:36   #2802
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Nema te opcije na .de i .it, imas standard (~10e) i expedited (~30e) shipping. Ako si pehista kao ja i pozelis zaobici hp odabirom skupljeg shippinga - mogao bi se razocarati jer paket moze doci opet hp-om true story!

Expedited shipping je cesto UPS i sl. Amazon pere ruke od toga, otvoreno sam im pisao i trazio povrat para za skuplji shipping. Objasnjenje je bilo - sustav automatizmom radi odluku kako ce paket biti poslan. Moj paket je narucen sa .it, pa je sustav valjda mislio "i hp je jednako brz za te kratke relacije, evo mu ga na". 30 jebenih eura za obicnu hp dostavu, doslo mi je da se ubijem.

Da nisi mislio na shipping sa mailboxa (odab