Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2017., 18:39   #271
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 365
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Evo dizem ovu staru temu, trebam preporuku rucne lampe. Najbitnije mi je koliko daleko moze baciti svjetlo. Znaci, dimenzije mi nisu toliko bitne (ne bih bas one rucne reflektore ), da stane u ruksak. Cijena do 200-300kn. Sta se da naci za te novce? Ebay, kod nas nesto, polovno preko njuskala?
po mom iskustvu, ove manje cree Q5, bacaju svjetlost dalje, ali slabije osvjetljavaju, dok T6 prže mozak, ali ne bacaju daleko svjetlost radi širine leće pa ti sad vidi..

u ove manje idu 14500 3.7V baterije, a u veće 18650 ista voltaža.. kako kolega iznad mene kaže, uzmi odmah punjač i baterije i gledaj da punjač može punit više vrsta baterija.. to niš puno ne košta po aliju i sl, po meni nema smisla pljunut 3 glave na takvu lampu, samo kupi više baterija.. potrošnja bi bila recimo max dvije baterije za noćnu vožnju od par sati po gradu bajkom, ali uzmi ovo s rezervom.. 👍
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 07:47   #272
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Tak je.Uzmi radije bolju bateriju, neku marku, traju jaaako dugo
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2017., 17:01   #273
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Evo malo se obnovih.
Kupio sam si dvije nove lampice sa gearbest-a jer su bile dosta povoljnije nego inače, a vrhunske lampe.
Jedna je obična sa navodnih 940LM, a druga je UV sa 365nm Nichia diodom.
Obje su isti model tjela, Convoy S2+
i Obična

Lampe su super, naravno svaka u svojoj namjeni. Kvalitetno tijelo i emiteri.
Meni je ova UV bila želja odavno ali mi je uvijek bila malo preskupa (365nm Nichia) jer svi ostali emiteri su u UV-B spektru kojeg vidimo i bez pomoći UV lampe.
Dakle koliko je korisna, višestruko toliko je i zabavna.
Kada vidiš gdje ima i čega sve ima po stanu i prirodi, to je neporcijenjivo i ujedno te zgrozi kad vidiš neke stvari
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 11:49   #274
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 997
Ta Convoy ima dosta jako svjetlo za tu veličinu, ali to je lampa za imati sa sobom i povremeno posvijetliti kad zatreba. Kod konstantne upotrebe na max snazi se jako brzo zagrije, već za 10minuta ju postane teško držati u ruci radi temperature.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 00:58   #275
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ta Convoy ima dosta jako svjetlo za tu veličinu, ali to je lampa za imati sa sobom i povremeno posvijetliti kad zatreba. Kod konstantne upotrebe na max snazi se jako brzo zagrije, već za 10minuta ju postane teško držati u ruci radi temperature.
Zagrijavanje cijelog tijela lampe je dokaz dobre lampe odnosno njene konstrukcije. Na taj način se raspršuje najveća količina toplinske energije koja se stvara kada koristiš svih 940Lm.
Ja sam najjači mod uvijek koristio na biciklu dok se vozim i tada ima i adekvatno hlađenje. A za sve ostale "normalne" situacije je srednji mod i više nego dostatan jer na high osljepiš ako si u zatvorenom
Ako se pak ova lampa koristi za planinarenje, opet nejdeš dovoljno brzo da ti je potreban najjači mod tako da...

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na